Jump to content

Deodekabokat

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Stereo
 • Branża
  Nie ustawione
 1. edit. Dodam że kontaktowałem się z serwisem w sprawie wymiany, opisałem objawy i zapytałem ile będzie kosztowała wymiana potencjometru, bo jeszcze wtedy nie miałem informacji o dostępności zamiennika. Otrzymałem w odpowiedzi że to serwis zadecyduje co jest do wymiany i na podstawie opisu nie mogą powiedzieć i potwierdzić ceny naprawy, przyjęcie sprzętu do serwisu to 150pln. Oczywiście rozumiem podejście bo nawet taki pma730 w mojej ocenie, co może niektórych rozśmieszy, to nie sprzęt do wyciągania gwoździ ze ściany. Do tego w mojej ocenie są aplitunery kina domowego o mocach zyliardów watów gdzie tor analogowy zaczyna się gdzieś przy końcówce mocy, które kupuje się na większe waty ilości wyjść wejść głośników zapominając zupełnie o dzwięku. Zastanawia mnie tylko co ma zrobić ktoś kto lubi swojego denona a natura wyposażyła go takimi uszami że nie musi mieć sprzętu (chociaż umówmy się chciałby) za kilkadziesiąt tysięcy i zostaje z problemem gdzie wymiana potencjometru prawdopodobnie równa się wartości tego sprzętu. Ani to naprawiać ani wyrzucić. Na szczęście niektórym dar słuchu trochę przeszedł na ręce i da się czasami z waszą pomocą coś wygmerać w swoim sprzęcie. Pozdrawiam.
 2. Wymienione, dostawa z north dwa dni do paczkomatu. Kanały grają równo. Kiepskiej kakości zamiennik, nie jest to już alps i jest lekki luz na sprzęgle no ale kanały grają równo, rzadko reguluję pokrętłem, głownie pilotem. Do wylutowania użyłem rozlutownicy bo niestety ten lamiat to pianka jednostronna, a że miałem dostęp do takiego narzędzia to szkoda było by nie użyć. Obyło się bez odpieczonych padów. Do tego zastosowałem patent od McGyver z diodami. Niestety nie było żadnego elementu w szereg do motoru więc nie obyło się bez przedrapania ścieżki motoru, zamontowałem zwykłe dwie diody SMD o spadku 0,5V i zgodnie z radą około 1A złożone na kanapkę i motor teraz kręci zdecydowanie wolniej, zwłaszcza że zakres użytkowy dla tego potencjometru to jakieś 80÷90° i teraz można łatwiej doregulować głośność. Dzięki @McGyver za protip.
 3. Tak jestem pewien i nawet podejrzewałem przekaźnik więc tą płytkę na której siedzi potencjometr wydłubał m z wtyczki piny i zamieniłem miejscami żeby lewy kanał stał się prawy a prawy stał się lewy czyli zrobiłem Crossa na tej małej płytce i to wyciszenie z lewego kanału przyniosło się na prawy więc jestem pewien że jest to potencjometr
 4. Skąd widziałeś? Już na to wpadłem jak kupiłem ten z allegro. Rozebrałem oba (prosto sie to robi bo tylko dwie zagiete blaszki trzymaja) i do tego nowego ze slizgiem wlacznie włożyłem wyczyszczoną izopropanolem sekcję z węgla od starego. Słaby efekt bo np poprawiło się ze sprzeglem które miało luz ale kanały dalej zostały nierówno. Problem pojawił się po zakupie dnp730 bo zaczęło być w domu dużo muzyki w backgroundzie i cicho nawet całe noce i stara wada dała o sobie znać. A że człowiek jest perfekcjonistą to cierpi. Korygowanie balansem nie ma sensu.
 5. Cześć, W moim wzmacniaczu przy niskim wysterowaniu kanały zaczynają grać nierówno. lewy szybko znika. Przy dużym wysterowaniu jest już OK. Bardzo podoba mi się brzmienie tego wzmacniacza i chciałbym przy nim pozostać. Mam możliwości i narzędzia żeby wymienić potencjometr. Już tam kiedyś zaglądałem. PCB jest niestety jednostronne z pianki ale mam super pistolet z odsysaczem i wlutuję go bez odpiekania padów. Problem w zamienniku. Kiedyś już do tego się przybierałem i kupiłem identyczny na allegro ALPS. Wyglądał identycznie ale nie nadał się, bo miał inaczej zorganizowane wyprowadzenia, wspólną masę i nie miał odczepu do sterowania Loudnesem. Kompletnie nie pasował. Na schemacie DENONA ma on oznaczenie VR51 00D9430197305 CVV9Y13B503Z Jeżeli dobrze pamiętam będzie to 50k na kanał. Jest dostępny w north cena 110+transport. Wygląda na to że to samo idzie do denona 520 i Maranza 5004, 6003 Druga sprawa to szukając potencjometru natchnąłem się lekturą tego wątku Gdzie McGyver opisuje jak zwolnić szybkość poprzez dwie diody. Czy w denonie zadziała tak samo? Koś z was może już z tym walczył. Obawy moje są takie że np. ten z north nie będzie miał tego dodatkowego odczepu do sterowania tonem albo coś z wyprowadzeniami, cena nie zachęca. Dziękuję za pomoc. Niżej ścinki ze schematu.
 6. Cześć, Jak sprawdzić jaki firmware mam zainstalowany w odtwarzaczu. Wiem że denon wypuścił na początku 2018 wersję 17.97. Odtwarzacz dopiero kupiłem jako używany. Nie wiem czy serwery aktualizacji są jeszcze dostępne (update online). Mogę przeprowadzić aktualizację przez USB ale nie wiem co mam obecnie w odtwarzaczu. Dzięki.
 7. Pokruszyłem oryginalną spaloną żaróweczkę i zmierzyłem spalony włos pomiar zerowym prądem dostałem rezystancję 1,2ohma. Może się komuś przyda jak stanie w tym samym pkcie co ja przy tanoyach. Więc najbardziej odpowiednia będzie 10W/12V.
 8. No długo się zastanawiałem którą wrzucić i też już myslę że źle wybrałem. 24V stosuje się chyba do dużych aplikacji estradowych gdzie mogą być większe napięcia. 5W będzie niedobra bo na starcie ma duża rezystancję. Myslę że najlepsza będzie 12V 10W. Tu macie wykresy i tabele rezystancji dla żarówek.
 9. Zamontowałem żarówki 24V21W zdjąłem charakterystykę R vs V na zimno jest 2,5 Ohma potem rośnie, Jeżeli komuś potrzeba to wyślę xls na maila zdjąłem harakterystykę z kilku żarówek 12 i 24V moce 5,10,21. Gwizdki jeszcze się wycofały przy dodatkowej rezystancji. No i faktycznie teraz trochę góry mało, przerzucam się powoli na post 26. Dziękuję wszystkim za pomoc. Należy dodać że jestem bardzo mocno zadowolony z nowego zakupu.
 10. Tak dokładnie ta przetwornica. Myślę że wsadzę w miejsce spalonej żarówki żarówkę 24W21W która na starcie ma 2,5Ohm i żaży się przy 5 ohmach
 11. Zwrotnica jest bedzie 12db/okt jeżeli jest o----Ż---II------II------ | 3 | o------------------------
 12. Ciekawa sprawa. Wychowany na tonsilu musiałem się trochę zrewidować i wygląda na to że układ dość często spotykany. I chyba chętnie bym do niego wrócił. Pogrzebałem troche i ta żaróweczka ma sens w układzie gwizdka. Posiłkowałem się lekturą z poniższych linkow http://estradowiec.pl/forum/printview.php?t=3105&start=0&sid=e761f5b5bb317243d36171b14cf47f6b https://ssl.diyaudio.pl/archive/index.php/t-9800.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1681483.html http://estradowiec.pl/forum/printview.php?t=3105&start=0&sid=e761f5b5bb317243d36171b14cf47f6b Żarówki wyglądają na spalone. Doradzi ktoś jakich parametrów żarówek użyć? Tannoye to te kolumny gdzie do driverów nie podane są parametry. Nie spotkałem się z tym nigdy w przypadku GD..... Edit. Panowie dwie sprawy. -Przesiadka z Altonów regenerowanych na chińskich częściach dla mnie tannoy M4 to kosmos już teraz. -Lubię się karmić coraz to lepszym. Nie chce mieć już kolumn hi end (jeżeli o M4 można w ogóle coś takiego powiedzieć). Chcę doprowadzić się do stanu oryginalnego i na modyfikacje mam jeszcze długie wieczory i popołudnia daję słowo że tak będzie. Napaliłem już kilka driverów GDWK/GDWT w różnych kolumnach, za pewne głownie przez harmoniczne kiepego wzmacniacza ale już wiem że do tannoy gwizdek i jego reanimacja kosztuje 250 w serwisie za szt gdzie GDWK/WT kosztowały 7÷20pln w zależności od transportu dostępności i rzekomej jakości. Totez podjąłem na początek przed testami decyzję o zabezpieczeniu mojego nowego układu. Naped to M4 to PMA720AE
 13. nic podobnego w torze gwizdka są tylko dwa szeregowo kondensatory, cewka do minusa i oczywiście ta "żaróweczka szeregowa zaraz na samym wejściu. Czyli impedancja tej żaróweczki w sumie z impedancją cewki powinna być 8ohm żeby bilans w kolumnie 8 ohm wyszedł poprawny. Powiem wam że teraz jak tor gwizdka jest 4ohm to tak ładnie gra górą. Ale dajcie znać czy wyrównać do 8 w bilansie. I jakie rezystory użyć.
 14. też tak pomyślałem ale 5M ohm na starcie to jest powód że jak się gwizdek weźmie w ucho to trudno stwierdzić czy gra czy nie. Zrobiłem mostek i wszystko ożyło. Ale teraz gwizdek ma 4ohm tak wychodzi z pomiarów kolumna ma 8 tak mają woferki. Myślicie że trzeba wstawić zamiast tego bezpiecznika rezystor tylko ile? Wyrównać do 8?
 15. Panowie znalazłem przyczynę. Gwizdki były porwane przy odłączaniu konektorów. Dało się polutować. Gwizdki działają ale zwrotnica jest walnięta. Co to jest ta szklana rurka w torze gwizdka. Jak zmotykuję ta rurkę gwizdek gra dobrze jak nie to praktycznie go nie słychać rezystancja kilkanaście kilo. Co to jest? Jest szeregowo w torze gwizdka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.