Jump to content

Deodekabokat

Użytkownicy
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Stereo
 • Branża
  Nie ustawione
 1. Cześć, Jak sprawdzić jaki firmware mam zainstalowany w odtwarzaczu. Wiem że denon wypuścił na początku 2018 wersję 17.97. Odtwarzacz dopiero kupiłem jako używany. Nie wiem czy serwery aktualizacji są jeszcze dostępne (update online). Mogę przeprowadzić aktualizację przez USB ale nie wiem co mam obecnie w odtwarzaczu. Dzięki.
 2. Pokruszyłem oryginalną spaloną żaróweczkę i zmierzyłem spalony włos pomiar zerowym prądem dostałem rezystancję 1,2ohma. Może się komuś przyda jak stanie w tym samym pkcie co ja przy tanoyach. Więc najbardziej odpowiednia będzie 10W/12V.
 3. No długo się zastanawiałem którą wrzucić i też już myslę że źle wybrałem. 24V stosuje się chyba do dużych aplikacji estradowych gdzie mogą być większe napięcia. 5W będzie niedobra bo na starcie ma duża rezystancję. Myslę że najlepsza będzie 12V 10W. Tu macie wykresy i tabele rezystancji dla żarówek.
 4. Zamontowałem żarówki 24V21W zdjąłem charakterystykę R vs V na zimno jest 2,5 Ohma potem rośnie, Jeżeli komuś potrzeba to wyślę xls na maila zdjąłem harakterystykę z kilku żarówek 12 i 24V moce 5,10,21. Gwizdki jeszcze się wycofały przy dodatkowej rezystancji. No i faktycznie teraz trochę góry mało, przerzucam się powoli na post 26. Dziękuję wszystkim za pomoc. Należy dodać że jestem bardzo mocno zadowolony z nowego zakupu.
 5. Tak dokładnie ta przetwornica. Myślę że wsadzę w miejsce spalonej żarówki żarówkę 24W21W która na starcie ma 2,5Ohm i żaży się przy 5 ohmach
 6. Zwrotnica jest bedzie 12db/okt jeżeli jest o----Ż---II------II------ | 3 | o------------------------
 7. Ciekawa sprawa. Wychowany na tonsilu musiałem się trochę zrewidować i wygląda na to że układ dość często spotykany. I chyba chętnie bym do niego wrócił. Pogrzebałem troche i ta żaróweczka ma sens w układzie gwizdka. Posiłkowałem się lekturą z poniższych linkow http://estradowiec.pl/forum/printview.php?t=3105&start=0&sid=e761f5b5bb317243d36171b14cf47f6b https://ssl.diyaudio.pl/archive/index.php/t-9800.html https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1681483.html http://estradowiec.pl/forum/printview.php?t=3105&start=0&sid=e761f5b5bb317243d36171b14cf47f6b Żarówki wyglądają na spalone. Doradzi ktoś jakich parametrów żarówek użyć? Tannoye to te kolumny gdzie do driverów nie podane są parametry. Nie spotkałem się z tym nigdy w przypadku GD..... Edit. Panowie dwie sprawy. -Przesiadka z Altonów regenerowanych na chińskich częściach dla mnie tannoy M4 to kosmos już teraz. -Lubię się karmić coraz to lepszym. Nie chce mieć już kolumn hi end (jeżeli o M4 można w ogóle coś takiego powiedzieć). Chcę doprowadzić się do stanu oryginalnego i na modyfikacje mam jeszcze długie wieczory i popołudnia daję słowo że tak będzie. Napaliłem już kilka driverów GDWK/GDWT w różnych kolumnach, za pewne głownie przez harmoniczne kiepego wzmacniacza ale już wiem że do tannoy gwizdek i jego reanimacja kosztuje 250 w serwisie za szt gdzie GDWK/WT kosztowały 7÷20pln w zależności od transportu dostępności i rzekomej jakości. Totez podjąłem na początek przed testami decyzję o zabezpieczeniu mojego nowego układu. Naped to M4 to PMA720AE
 8. nic podobnego w torze gwizdka są tylko dwa szeregowo kondensatory, cewka do minusa i oczywiście ta "żaróweczka szeregowa zaraz na samym wejściu. Czyli impedancja tej żaróweczki w sumie z impedancją cewki powinna być 8ohm żeby bilans w kolumnie 8 ohm wyszedł poprawny. Powiem wam że teraz jak tor gwizdka jest 4ohm to tak ładnie gra górą. Ale dajcie znać czy wyrównać do 8 w bilansie. I jakie rezystory użyć.
 9. też tak pomyślałem ale 5M ohm na starcie to jest powód że jak się gwizdek weźmie w ucho to trudno stwierdzić czy gra czy nie. Zrobiłem mostek i wszystko ożyło. Ale teraz gwizdek ma 4ohm tak wychodzi z pomiarów kolumna ma 8 tak mają woferki. Myślicie że trzeba wstawić zamiast tego bezpiecznika rezystor tylko ile? Wyrównać do 8?
 10. Panowie znalazłem przyczynę. Gwizdki były porwane przy odłączaniu konektorów. Dało się polutować. Gwizdki działają ale zwrotnica jest walnięta. Co to jest ta szklana rurka w torze gwizdka. Jak zmotykuję ta rurkę gwizdek gra dobrze jak nie to praktycznie go nie słychać rezystancja kilkanaście kilo. Co to jest? Jest szeregowo w torze gwizdka.
 11. Serwis niestety musi zarobić. Opcja jest tylko jedna przywieź kolumny sprawdzimy wymienimy. A wymiana gwizdka w tannoy to nawet nie lutowanie bo tam są konektory. No ale trudno zarzucić tu coś tylko problem logistyczny. w świecie nie jest lepiej http://reconingspeakers.com/product/tannoy-mercury-m1-m2-m3-m4-tweeter-7900-0451/
 12. Serwis tannoy. Wymiana na nowy. 250 od kolumny może kogoś zainteresuje.
 13. Trochę martwi mnie ze nie ma już części zamiennych. Zdaje się że jedyne rozsądne rozw8azanie to zwrócić lub kupić m1 jako dawce
 14. Po człowieczemu zrobię na razie będę się starał porozumieć. Armaty wyciągnę gdy tylko dostrzegę z tamtej strony z szyderczy śmiech że się komuś udało upchnąć padlinę.
 15. Tak to te spompowane prostokąty. Panowie wiem że dobrze radzicie ale przywiozłem do domu tannoye i ich modami zajmę się wychodząc od stanu oryginalnego. Na ebay oryginalne gwizdki z demontażu $60. Dzisiaj zadzwonię do dystrybutora Tannoy na polskę może przekierowuje mnie do serwisu i tam coś poradzą oczywiście pewnie wystarczą same przetworniki zakładam że gwizdki się rozbiera tak jak w tonsilach. Ekstremalnie chyba trzeba będzie kupić M1 zabrać gwizdki i sprzedać truchło. Bo to i tak taniej wyjdzie. Można trafić za 300. Druga sprawa to postaram się trochę nękać człowieka który mi te kolumny sprzedał, swoją drogą uczciwy i miły człowiek. W przypadku braku zainteresowania tematem skieruję sprawę do odpowiednich władz. Na zachodzie to nie do pomyślenia a w polsce no cóż. Czuję się jak frajer.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.