Jump to content

przemass

Użytkownicy
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

About przemass

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

602 profile views
 1. Okolice Mławy , Ciechanowa.
 2. Topping D70 będzie chyba dla mnie idealnym wyborem. A co powiecie o DAC Roksan K3?
 3. Szukałem tego ale było nie dostępne😉 Jest bardzo prawdopodobne że to by pomogło.
 4. Dźwięk z Wolfa mi pasował i pewnie gdyby problemu z trzaskami nie było to pewnie bym go nie zmieniał, przynajmniej na razie bo i tak planowałem przejść na średnią półkę. To był mój pierwszy DAC i jedynie miałem okazję testować w swoim systemie DAC MAGIC 100, wielkiej różnicy między nimi nie było, Magic 100 wydawał się bardziej rozdzielczy. Wolf pod względem dźwięku był moim najlepszym źródłem do czasu zakupu CD Pioneera Pd 8500. Cd ten względem daca pierwsza różnica to efekt nakrycia kolumn może w tym przypadku nie kocem a prześcieradłem na korzyść CD bardziej kontrowany bas, więcej szczegółów, lepsza scena, więcej życia. Najchętniej chciał bym uzyskać dźwięk nie wiem czy to dobre określenie zbalansowany tonalnie. Ani zbyt jasny ani zbyt ciemny a tym bardziej mułowaty i gubiący detale. Charakterystyka moich kolumn w ogromnym skrócie: w ogólnym bilansie podzakresy niskie i wysokie są w dobrej równowadze, za to zostawiają o pół kroku z tyłu średnie tony. Patrząc pod kontem mojego wzmacniacza Audiolab M-DAC mógł by ożywić brzmienie lecz obawiam się czy czasem nie za bardzo. z drugiej strony Hegel HD20 wydaje się ciekawy ale tu obawiam się że bedzie za dużo miecha. Sam wzmacniacz generuje go ogrom a z HD20 wyczytałem "Bas jest niski i mięsisty". Lubię jak bas taki jest ale bez przesady. Arcam irDAC wydaje się bezpiecznym wyborem.
 5. Dużo dobrego słyszałem o tym zestawieniu ale ciężko go dostać, był jeden, jak się odezwałem się do właściciela to został już zarezerwowany i parę dni później sprzedany.
 6. Interesuje mnie sprzęt używany. Zwiększając budżet o tysiąc mógł bym kupić już HeglaHD20. Wiem że najlepiej było by przesłuchać ale co do używek będzie to raczej nie możliwe. Czy w budżecie do 2400 zł istnieje coś bezkonkurencyjnego?
 7. Po przeczytaniu opinii i recenzji skłaniał by się ku Arcam irDac Hegel HD10 ??
 8. Obecnie posiadam Nostromo Wolf: [Hidden Content]= POMIŃ CYTOWANY TEKST JEŻELI NIE INTERESUJE CIĘ DLACZEGO ZMIENIAM DACA. Kwota do 1400 zł Posiadam Pioneer 757 MKII oraz Focal Chrous 726. Rozważam zakup: Musical Fidelity V90-DAC Audiolab Q-DAC Cambridge Dacmagic (nie 100, bez plusa) Cambridge Dacmagic Plus Arcam irDac Hegel HD10 Fajnie by było gdyby nowy DAC brzmiał by podobnie do CD Pioneer pd 8500. Złącze usb oraz wzmacniacz słuchawkowy są mi zbędne.
 9. Kim trzeba być żeby wystawiać na sprzedaż coś w takim stanie: [Hidden Content]
 10. @Bumpalump Bardzo ciekawa propozycja. Ostatnio zaciekawił mnie również Vincent SV 226 MK coś możecie o nim powiedzieć? A może: MARANTZ PM-80 MARANTZ PM-84 Najbardziej chciał bym końcówkę mocy i przedwzmacniacz, albo monobloki ale to już raczej wyższy próg cenowy.
 11. Posiadam obecne 726 a wcale nie planowałem zakupu kolumn, jak je usłyszałem to nie było odwrotu. Lubię ciepłe brzmienie z wyrazistą średnicą, mocnym basem i dlatego często dziwi mnie opinia że 726 są mocno jazgotliwe. Dużo bardziej kujące w uszy okazały się dla mnie Dali co mnie zdziwiło bo planowałem jej kupić w przyszłości. Co do modelu 716 to nie podszedł mi ani trochę wydały mi się suche i beznamiętne. Również kiedyś pytałem o różnicę wzglendem serii V lecz nie uzyskałem odpowiedzi.
 12. Czego zatem warto szukać do mojego zestawu?
 13. Witam wszystkich. Obecnie posiadam: DAC Projekt Nostromo Wolf Pioneer PD-8500 Pioneer A-757 Mark II FOCAL Chorus 726 Preferuję brzmienie ciepłe z dużą ilością basu, wyraźnym wokalem i dosadnie wybrzmiewającymi wysokimi lecz nie kującymi w uszy. Do pewnego czasu charakter brzemienia tego wzmacniacza był dla mnie w pełni akceptowalny i zadowalający. Lata lecą a wraz z wiekiem zaczyna zmieniać się postrzeganie dobrego brzmienia i tak zaczyna mi brakować sceny, szczegółowości, analityczności. Bardzo lubię serię Reference i stąd pomysł na model A-858 ale coś mi mówi że między modelem A-757 a -A-858 nie będzie zbytniej różnicy na korzyć moich wymagań. Może prędzej już model PIONEER A-91D ? W przyszłości planuję zakupić wzmacniacz do 6k ale narazie chciał bym przejść na coś wyraźnie lepszego od 757 w budżecie do 2 tysięcy zł. Czy moje spostrzeżenia są trafne?
 14. Witam. Od czasu do czasu lubię sobie kupić coś żeby tylko przesłuchać z ciekawości jak to brzmi. Co ciekawsze sobie zachować lub ulokować u znajomych żeby móc do tego wracać. Obecnie stoi u mnie Denon PMA 920 i Pioneer 757 MKII. Opinie co do brzemienia bardzo podobne. Ciekaw jestem waszych opinii na temat brzemienia jednego względem drugiego. Który według was jest lepszy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.