Jump to content

baltfan

Użytkownicy
 • Content Count

  637
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  wszechstronne
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10214 profile views
 1. Bardzo dobry system,jednak ma pewną wadę.Nie jest łatwy w obsłudze.To już stopień wyżej w stosunku do distro Ubuntu,Mint itp. O ile pozostawimy wstępną konfigurację w spokoju,to znaczy uznamy,że nam wystarczy,jest ok.Ale jak się chce więcej,trzeba jednak pracy żeby uruchomić to czy tamto. Ja napotkałem problem z przeglądarką Google (chodzi naprawdę szybko na badziewnym sprzęcie ),ale brakowało dźwięku. Musiałem doinstalować syfiaste Pulseaudio 😞 ,żeby mieć dźwięk.Nie wiem,nie pytałem nawet czy to dobry wybór. Znalazłem jeszcze jeden fajny system oparty na Debianie.Bardzo mi się spodobał,pomimo,że jest ciut ''cięższy'' : [Hidden Content] Jest to gotowy system ,można go używać na pendrive.Wersja pełna 64 bit jest do pobrania za pewną daninę (5 Eu). Można otrzymać wersję stable za free (32 bit) po wpisaniu e-mail i odczekaniu (1do 2 godz.) .Jest też wersja Beta.
 2. O matko,to strach się w sieci poruszać 🙂 Proponuję : [Hidden Content]
 3. Różnic w graniu nie powinno być żadnych.Owszem,podłączając źródło ,które ma dopracowane wyjście symetryczne,można było odczuć poprawę dźwięku względem wejścia cinch,ale to dotyczyło tych konkretnych urządzeń.Testowałem to na cd NAD S 500 i Meridian 508.20 oraz kilku przetwornikach.Zdarzały się odtwarzacze,które równie dobrze grały po cinch.Tu nie ma reguły,że po xlr ma grać lepiej. Analizując budowę i parametry tego modelu,to mocna sztuka. W tym modelu zastosowane jest sprzężenie zwrotne,co ma wpływ na reprodukcję basu.Podają ,ze płytkie,ale z takim zasilaczem może to być niezły efekt. Reszty się nie dowiesz,jak nie sprawdzisz odsłuchowo w konkretnym zestawieniu (źródło-kable-kolumny-pomieszczenie). Ja bym brał Endo 2 na tapetę ,bez półśrodków 🙂
 4. baltfan

  Daphile

  Trzeba zmienić mu prawa dostępu.Zaznacz rw i share ,potem uruchom ponownie system i Daphile będzie mógł zapisywać na tym dysku. Ewentualnie odmontuj dysk (wyjmij kabel) i ponownie podłącz dysk.
 5. baltfan

  Daphile

  Nie trzeba,jeden starczy.Chodzi o to,że pliki na terminalu z Daphile ,dostępne są w całej twojej sieci. Owszem,najlepiej było by ustawić osobną maszynę (terminal) przy routerze ,spiąć kablem i używać tylko jako NAS. Jeżeli jest to dysk podłączony po usb to bez problemu idzie Ntfs.Można na nim robić zapis i odczyt.
 6. baltfan

  Daphile

  Partycję da się zrobić,trzeba by sprawdzić,jak Daphile się zachowa 😉 Ale po co kombinować. Na partycję z muzyką ,możesz zapisywać pliki z np. dysku zewnętrznego (podłączony po usb do termianala) albo po sieci. Dysk umieszczony ma być w terminalu i raczej go nie wyciągasz,w końcu z niego startuje przede wszystkim system daphile. Z kolei z Daphile możesz pliki wyciągać ,tworzyć sobie katalogi,usuwać itd.Daphile ma pięknego menedżera plików . Trzeba dodać że Daphile może służyć jako NAS ! Kapitalne rozwiązanie dla mniej zaawansowanych .
 7. baltfan

  Daphile

  To najlepsza koncepcja ,dysk podłączony po SATA ,z partycją systemową i drugą na muzykę. Błyskawiczny dostęp do plików ,większa szybkość zgrywania muzyki ,nawet na słabym terminalu (np. 1 core AMD 1Ghz/1-2 gB ramu).
 8. Cześć ! dawno nie odtwarzałem filmu z VLC ,te nagrane np. kamerką smartfona faktycznie w VLC różnie chodzą,lepszy jest Mx player,ale to na innym sprzęcie. Na pewno odtwarzanie filmów,to już problem dla starego sprzętu PC.Do tego mam Android Boxa i powiem ci,że to jest super rozwiązanie.On ma przede wszystkim kartę graficzną i to daje mu przewagę. Nawet Raspberry Pi 4 ,aktualnie będzie o wiele lepsza z odpowiednim softem.
 9. Dokładnie tak jest,podejrzewam problem z komputerem. Używam naprawdę starocia ,laptopa z 2008 roku i zwiech nie mam z LM.Do tego karta wifi b,g ! Testowałem taką po usb po n i szybciej się ładują strony.Różnica rzędu 25 MB w transferze danych.To też trzeba wziąć pod uwagę. A sprawdż jak masz ustawioną transmisję w routerze ? abgn,abg tylko n itd... ! Antix mam na dysku( 64 bit),jakimś demonem szybkości nie jest 🙂 Fakt,na zwykłym HDD. Przeglądarka Firefox 68 (AntiX) ,chodzi ładnie,ciut płynniej niż na debiano mincie 🙂
 10. Używam standardowego narzędzia w Linux Mint,działa idealnie. Ha,obciążenie najnoweszego Firefox ,włączone YT plus dwie karty ,urządzenie po usb i menedżer : Rzeczywiste zużycie pamięci to ok. 400 MB,procek za chwilę spada ze 100% w dół. To na Intel Celeron 1core 2gHz. Antix jest faktycznie bardzo lekki ! Chcę go potestować na dysku HDD,potem jak będzie ok. ładuję na SSD .
 11. Testuje Antixa ,wersja 19.2 64 bit,na pendrive chodzi ładnie .Firefox przeciętnie zżera 30 % CPU,ale jak coś ładuje wali na 100%. Dużym zaskoczeniem jest to,że system na starcie ma Alsa ! Wszelkie Ubuntu,Mint itp. mają Pulseaudio.
 12. Będzie ciężko,gdyż problemy z Meltdown i Spectro spowolniły distra Linuxowe i generalnie stare procesory już nie działają najlepiej.Pojawiają się jakieś errory przy rozruchu i zamykaniu. Używam na Celeronie (1 rdzeniowym 64 bit/ 2gB ram) :[Hidden Content] Full sterowniki Linux,żadnych własnościowych.Działa dobrze. Firefox przydziela sobie połowę ramu,ale żeby na 100 % ,to tylko przy oglądaniu Youtube.
 13. Może zmiana pewnych ustawień w firefox [Hidden Content] Bardzo wydajną przeglądarką jest Brave (oparty na Chrome).
 14. Płyta Ballady miała swoją premierę w 2019 roku . Na srebrnym krążku ukazało się 17 utworów.Zespół nie pokusił się o nowe aranżacje,a jedynie przypomniał swoje znane piosenki. https://www.empik.com/ballady-lady-pank,p1223213536,muzyka-p Premierowe będzie wydanie tej płyty na czarnym krążku 🙂 https://www.empik.com/ballady-lady-pank,p1240797965,muzyka-p
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.