Jump to content

baltfan

Użytkownicy
 • Content Count

  582
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  wszechstronne
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9439 profile views
 1. Płyta jest felerna,źle wykonana (wytłoczona) lub niezgodnie ze standardem red book. Napęd Philipsa Cdm 9 nie jest tu winny,to bardzo dobry napęd ,idzie po niemal wszystkim. W takim przypadku szkoda rozwalać napęd,skoro przy odczycie tej felernej płyty wydaje niepokojące odgłosy i rozpędza się niebezpiecznie (kręcący się dysk po wyjechaniu szuflady).
 2. baltfan

  klub Baltlaba

  Z racji ceny,Endo 2 nie jest już tak dostępny dla przeciętnego nabywcy.Wydaje mi się ,że użytkowników jest niewielu na tym forum.Spora ich część to posiadacze kultowej Epoca 1/2,reszta E3 ,jakiś mały promil Endo 2 o czym świadczą wpisy i zapytania. Ceny używek (około 6,5 kzł ostatnia oferta jaką pamiętam) to też nie mało i konkurencja na rynku second hand jest w tym przedziale spora. Jeżeli ktoś już nabył ten wzmacniacz i skonfigurował w swoim systemie,z pewnością obędzie się bez forumowych porad.Jest kilka recenzji w prasie branżowej,które sygnalizują ,że istnieje rodzimy produkt,który warto sprawdzić .
 3. baltfan

  klub Baltlaba

  Jak masz możliwość,to bierz ENDO 2 do domu na odsłuch porównawczy i się przekonasz jakie są różnice. Ja bym nie polegał na recenzjach .
 4. baltfan

  meridian klub

  Zgodzę się z tym,że solidnie zbudowany przetwornik na TDA zagra dobrze.Ja nie miałem okazji trafić na takowy.Słuchałem dość dobrze zbudowany (Pedja Rogić) ze stopniem wyjściowym na ECC 83 bodajże.Bardzo wiele zmiennych miało wpływ na dźwięk tego dac.Przeszedłem też przez kilka modeli odtwarzaczy zintegrowanych (głównie Philips i Marantz) z kością TDA 1541 na pokładzie w różnych jej odmianach.Nie urzekło mnie nic szczególnego. Jeżeli chodzi o integry CD Meridiana,to wyznacznikiem w swoim czasie były modele 508.20 i 508.24 i te grały wybitnie w tamtych czasach 🙂 Przełomowy był 508.20 ,w pełni zbalansowany od stopnia cyfrowego (2x CS 4329) po analogowy. Używałem 508.20 w kilku konfiguracjach i zawsze najlepiej grał po xlr. Poza tym,nie gra sama kość dac,co wiesz doskonale.Meridian zawsze dbał o dobre wykonanie swoich urządzeń,nie były wycenione za drogo z zastosowaniem przyzwoitych podzespołów.Jak dla mnie,perfekcyjnie zaprojektowane ze skromnym dizajnem .
 5. baltfan

  meridian klub

  No ja bym tak nie hołubił TDA 1541 ,moim zdaniem jest przereklamowany 🙂 Moja teoria spiskowa jest taka.Natłukli tej kości miliony,dorobili legendę i sprzedają,a jeszcze double crown 🙂 Nie bez powodu meridian w bardzo szybkim tempie wymieniał kości DAC na coraz to nowsze,oferujące wyższą rozdzielczość.W serii 500 niezaprzeczalnie odnobitnik 4390 był wyznacznikiem cyfrowego postępu.
 6. baltfan

  meridian klub

  Ten układ ma cała seria,a wynika to z tego,że to układ servo : https://www.meridian-audio.info/public/meridian_508_gramophone[585].pdf W teście z linku powyżej,jest opis co robi ten układ w odtwarzaczu pierwszej serii z kością dac Crystal Cs 4328. W kwestii pilota,z uniwersalnych ten działał z Meridianem (wzmacniacz -głośność ,mute) i innymi markami jak Myryad,Cyrus (działa ładnie) : https://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne/vivanco-ur-82-se.bhtml?&cd=191780169&ad=10070947089&kd=&gclid=EAIaIQobChMIyLHQ6JPc4QIVj9iyCh11CQmrEAYYASABEgK8IPD_BwE&gclsrc=aw.ds Ja kupując dla siebie,wziąłem urządzenie do sklepu i sprawdzałem 🙂 Oryginał ,na ebay : https://www.ebay.com/itm/Meridian-MSR-Remote-Control-/273557452269
 7. baltfan

  meridian klub

  TDA 1301 to procesor servo : https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_tda1301t.html Przetwornik to Crystal CS 4329 w liczbie sztuk dwie w tym modelu (508.20).
 8. baltfan

  Klub FURUTECHA

  Nie miałem tego płynu.Z tego co wiem,stosuje się go przy połączeniach wewnątrz wtyku.To,że posmarujesz widełki lub tuleje wewnątrz,nie będzie miało wpływu na sztywność mechaniczną stykających się elementów.Elementy ,dociskając się wyprą nadmiar cieczy 🙂 Na pewno nie stosuje się go na piny zewnętrzne,te co wchodzą do gniazdka.Ale spróbować zawsze można.
 9. baltfan

  Klub Audio-gd

  http://www.4hifi.pl/audio-gd-r2r-1_7024.html Proponuję ocenić osobiście poszczególne tryby.Nie w każdym zestawie tryb NOS może się podobać 🙂
 10. baltfan

  klub Baltlaba

  Z takim napędem (klon Philipsa) to idealnie nie będzie.Możliwe,że laserek już nie ma swojej emisji i stąd problemy ze śledzeniem ostatnich ścieżek.To,że płyty są krzywe,a są w większości,powinna zniwelować korekcja błędów. Jak skacze teraz mniej,to lepiej nie kombinować za dużo,żeby coś nie pogorszyć. Nie znam możliwości Asusa z lepszymi kośćmi,może warto wejść w Muses.Jak będzie lepiej ,wypróbować tor cyfrowy,zwłaszcza wejście usb i PC w roli transportu ,a najlepiej jakiegoś streamera.
 11. baltfan

  klub Baltlaba

  Wracając do tematu ,rozłączenie końcówek mocy w Epoca 2.Niestety,po tym zabiegu nie podłączysz gramofonu ,czy tunera.Preamp będzie odłączony od końcówek. Nie zawracaj sobie głowy.Zresztą sam sobie odpowiedziałeś w kwestii podłączenia swojego dac xlr-ami.To będzie tylko krok w bok.Z tego Asusa cudów nie będzie raczej po xlr.
 12. baltfan

  klub Baltlaba

  To moim zdaniem norma.Pod koniec odtwarzania,płyta obraca się wolniej niż na początku i wszelkie nierówności są bardziej widoczne.To ,że laser ma kłopoty ze śledzeniem tych ścieżek może oznaczać wiele przyczyn.Na początek faktycznie,można wyczyścić prowadnice i nasmarować odpowiednim smarem.Jednocześnie warto by wyczyścić wszelkie trybiki i nanieść smar. Jaki to odtwarzacz ? Czy przypadkiem nie służy jako transport do DAC ?
 13. baltfan

  klub Baltlaba

  Trochę mnie pamięć zawiodła 🙂 Epoca 2 . Swego czasu analizowaliśmy możliwość puszczenia sygnału wprost na końcówki mocy.No i okazuje się,że ten pomysł jest bardzo dobry,pod warunkiem wykonania bezpiecznego połączenia i użycia źródła odpowiedniej klasy. Jest obecnie sporo bardzo dobrych przetworników z regulacją głośności ,w pełni zbalansowanych.Warto taką możliwość wykorzystać,zanim się zacznie wymieniać kolejne elementy systemu.
 14. baltfan

  klub Baltlaba

  Niestety,nie jest.Sygnał jest desymetryzowany po wejściu do pre,następnie symetryzowany. To normalny zabieg ,stosowany nawet w stosunkowo drogich wzmacniaczach.Nawet topowy Endo 2 nie jest full zbalansowany. Przetwornik Asusa ma widzę funkcję regulacji głośności,więc mógł by służyć jako regulator. Ja bym się nie przejmował brakiem wejścia xlr.Po cinch można uzyskać równie dobry dźwięk. Poczytaj ten wątek.Pomysł został wykorzystany przez jednego z klubowiczów.Steruje Epoce 3 przetwornikiem NAD -a.
 15. baltfan

  klub Baltlaba

  Moim zdaniem nie warto ,jeżeli nie dysponujesz źródłem,które faktycznie lepiej brzmi po xlr lub jest pozbawione wyjść cinch. Co do układu wejściowego,nie wiem czy ktokolwiek robił kopię takowego. Jest pewien sposób ,żeby wykorzystać potencjał końcówek mocy (te są w pełni zbalansowane). Trzeba się podpiąć bezpośrednio do nich .Trzeba mieć jednak preamp (np. dac z regulacją na xlr).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.