Jump to content

baltfan

Użytkownicy
 • Content Count

  662
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  wszechstronne
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10441 profile views
 1. Z technicznego punktu widzenia,płyty CD-R mają mniejsze odbicie światła lasera o minimum 15 % :)od płyt tłoczonych. Kolor warstwy odbijającej nie ma wpływu na dźwięk.Może mieć takowy zastosowanie opaski wokół płyty,która eliminuje refleksy powstające w warstwie ochronnej. Redukcją błędów lasera zajmuje się serwo i standardowe CIRC ,bez tego ani rusz. Nie podejmuje się oceny i porównania jakości streamingu do płyty cd. Nie o to mi chodziło ! Ja osobiście nie mam zamiaru wracać do czasów ,kiedy kopiowało się płyty. Ja nie muszę,trwam przy tym formacie,z jed
 2. Czarny kolor płyt to tylko wpływ zastosowanego barwnika do ich produkcji .Ponieważ płyty produkuje niewielka grupa firm,każda ma opatentowany swój kolor , od złotego,czarnego,zielonego po niebieski. Kopie nie mogą dorównać oryginałowi w żaden sposób.Mogą zabrzmieć inaczej,tj. pokazać np. poszczególne pasma w innych proporcjach.Osobiście nagrywałem płyty nagrywarkami do audio z różnych źródeł.Głównie cd,ale też z analogu, Aktualnie w dobie istnienia serwisów streamingowych kopiowanie płyt to jest przeżytek,strata czasu. To tak jak byś proponował,kup sobie decka za 200 zł parę kas
 3. Może ktoś uruchamiał LMS (Logitech Media Server) na Moode? Czy działa tak jak np. w Daphile?
 4. Shutdown znaczy zamknąć system ,nie uspać 🙂
 5. Szukając info w sieci,znalazłem informacje o problemach serii se ,gdzie winowajcą był soft tego transportu. Wystarczy poczytać test : [Hidden Content] Korekcja błędów słabiutka. W połączeniu z wybrednym odbiornikiem w przetworniku mogą być problemy.Znam temat,bo używam takowego (DIR Burr Brown).
 6. Nówka chyba 8999 zł . W stosunku do Cd-t cena ok. x2. Mnie kusiła ta oferta : [Hidden Content] Ostatecznie transport cd odpuściłem,pozostaję przy poczciwym cd 8x i plikach :)
 7. Jak by ktoś szukał,jest na aledrogo : [Hidden Content] Od razu uprzedzam,nie znam sprzedającego ani nim nie jestem ;) Ja szukam Signature w dobrej cenie,to ex-demo trochę jeszcze drogawe ;) ,musi mi wystarczyć na razie 8x.
 8. Wciśnij najpierw CD ,a potem spróbuj użyć którejś funkcji przyporządkowanej odtwarzaczowi. Jak to nie zadziała ,to może być uwalony pilot.Cd Cyrusa pracują na kodzie RC-5 od Philipsa. [Hidden Content] W razie czego,ten ładnie działa z Cyrusami (amp,cd) ,nawet open/close tacki działa ;) Można w sklepie sprawdzić szybko (jak obsługa będzie miła) ,gdyż może być uwalony odbiornik w odtwarzaczu (nie można tego wykluczyć).
 9. Trochę słonecznych rytmów 🙂
 10. Najpewniej pasek napędzający tackę jest już luźny.Można go spróbować wyczyścić ,włącznie z rolką i założyć ,może posłużyć trochę.Lepiej kupić nowy ,podobny,może być ciut ciaśniejszy.
 11. Witam ! Jak im tam dobrze ,to good luck ;) Chodziło mi o znalezienie producenta transportu cd, ew. nawiązanie kontaktów handlowych. Chińczycy montują w swoich urządzeniach "normalne" napędy,skąd je biorą ? Podejrzewam,że produkowane philips CDM 2proLf czy zwykłe VAM nie posiadają certyfikacji ze strony twórców. Patrząc na stronę ,znalazłem prawdopodobnie błąd ,dotyczy on wagi urządzeń :na dole strony lub zakładka specyfikacja :) [Hidden Content] [Hidden Content] Cd-t jest cięższy wg specyfikacji od signature ?
 12. Witam ! Pamięć cache mu się zapełnia 😉 A tak na poważnie,może wystarczy czyszczenie elementów ruchomych napędu ? Jest tam sporo trybików,prowadnice itp. Objawy są identyczne z tymi po zaschnięciu smarów i zabrudzeniu elementów ruchomych.Jedynie co może martwić,że reset pomaga,co wskazywałoby na błędną pracę servo . Nie zazdroszczę Cyrusowi ,wybór napędów jest faktycznie ograniczony, a zastosowanie napędów szczelinowych to dość ryzykowne rozwiązanie.Może pora na wyprawę do Azji 🙂 [Hidden Content]
 13. Nie generalizowałbym aż tak 🙂 Posiadam cd 8x .Jako cd transport działa idealnie z bardzo wybrednym odbiornikiem na kości BB . Ten cd czyta wszystko,nawet mój ex. Meridian(508.20) nie dawał rady na płytach ,które czyta 8x ! Ma na pewno jakieś servo ,jak opisywał to Bart.
 14. Będzie w momencie,jak odtworzysz jakiś materiał "mocniej " nagrany. Nie odkręcisz gałki Volume za wiele a już się będzie darło 😉 Mam tak przy korzystaniu z urządzenia o poziomie wyższym od standardu tylko o 1 V (symetryczne z Agd do wzmacniacza)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.