Jump to content

baltfan

Użytkownicy
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  wszechstronne
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9515 profile views
 1. No to cieszyć się ,że działa ok. Ja wolę zrobić shutdown ,takie przyzwyczajenie 🙂 Inna sprawa ,że mam podłączony dysk HDD po usb,wolał bym unikać nagłych wyłączeń tego urządzenia .
 2. Masz gwarancję ,że system (Volumio,Moode) będzie działał stabilnie na tej samej karcie przez długi czas. W menu Volumio czy Moode jest przycisk zamknięcia systemu.
 3. Jak odtwarzacz stał długo nie używany,to sprężynka ulega rozprężeniu ,nie wiem czy to dobre określenie 🙂 Długie postoje to też lekki kurz na soczewce,ale to rzadko.
 4. Robisz shotdwon ,zamykasz system,po czym odłączasz zasilanie 🙂
 5. Może być kilka innych banalnych powodów tych przeskoków. Brudna prowadnica ,na której smar zaschnął.Może też być wyciągnięta sprężynka docisku.W 508.20 można chyba tą sprężynkę lekko regulować. Czy skoki są w tych samych miejscach (czas bez względu na płytę ) ?
 6. Noo szanowny,toż to reset bardziej 🙂 Restart masz systemowy : ang. reboot ,czyli uruchom ponownie. Takie resetowanie rozwala system,kartę pamięci i nie jest zalecane. Osobiście nie miałem sytuacji z Volumio czy Moode ,żeby mi nie grało 🙂 Nie robię twardych zamknięć systemu. Potem są jęki na forum,że coś nie działa i że Malina to dłubanina itd.
 7. Fabrycznie powinien działać na A .Wtedy czyta idealnie wszystko ,na oryginalnym napędzie. Próbowałem A do E ,ale czy faktycznie grał inaczej ? Na pewno działał odmiennie.Np. na B czytał pliki nie muzyczne (na końcu cd nieraz są zapisane).Odmierzał czas ,dźwięku brak 🙂
 8. Można po wymianie napędu,gdyby robił problemy zmienić ustawienie serwo z A na B,ew. masz do dyspozycji kolejne. Miałem 508.20 z wymienianym całym napędem,ale to w lepszych czasach ,chodzi do dziś .Jednak idealnie działał (czytał wszystko) na servo B ,sam na to wpadłem. Znalazłem kilka płyt ,które dziwnie się odtwarzały po wymianie. Można nabyć cdm 12.4 : https://www.ebay.com/itm/Laser-head-for-Audiolab-8000CD-/352703586743
 9. Przykład jaki podałeś (Max2Play) to dosyć kosztowna zabawa.Taka obudowa jednostkowo może kosztować sporo. Może coś z obudów komputerowych . https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-profusionx-procesor-pamiec-obudowa-8125207049 Jedynie może być ciut za duża :)
 10. I to cieszy najbardziej. Zatem nie mieszam,nie namawiam 🙂 Faktycznie,kiedy zestaw jest już zestrojony ,każda najdrobniejsza zmiana może zaburzyć harmonie.
 11. ps. Może źle mnie zrozumiałeś,dysk 3,5 Desktop ma wyjście po usb .To to samo rozwiązanie jak 2,5" w kieszeni 🙂 Fakt,proponowana przeze mnie duża puszka ma wady : jest duża,wystają z niej dwa kable (usb i DC) poza tym wbrew pozorom jest szybka,stosunkowo cicha (choć ma wentylator). Doskonały pomysł !
 12. Nie dasz się przekonać jak widzę.Może jednak masz możliwość wypożyczenia gotowych kabli,nie koniecznie Chord :) I na spokojnie ocenisz jakie korzyści dają dobre kable głośnikowe. Oj,namęczył się z zestrojeniem swojego Cyrusa,jest coraz bardziej zadowolony,a teraz może to kompletnie zepsuć dodając byle jakie kable .To jest oczywiście moje zdanie .Nie bagateliozwał bym w tym już nie tanim zestawie znaczenia kabli głośnikowych na dźwięk. Ok. na sieciówki nie namawiam :)
 13. Jak chcesz porządny dysk do przechowywania danych o dużej pojemności,to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Daj spokój z tymi przejściówkami za parę zł . SATA-USB 🙂 Dysk desktop ma obudowę jak należy. SSD jest nadal za drogi na przechowywanie danych,popatrz na ceny.Fakt,staniały ostatnio.
 14. NIEEEeee,toż to grzech do Cyrusa 8.2 takie coś podpinać 🙂 Ja używam Chorda Clearway ,ale to bardzo szczegółowe kabelki,może Atlas Hyper 2.0 ,coś w tym stylu. Oczywiście siecióweczka by się zdała solidna itd. ...
 15. baltfan

  Jaki tani DAC?

  A dlaczego by nie : https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/8372-allo-boss-dac-v12-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-3b3b2b.html?gclid=EAIaIQobChMI6MyRx6C05AIVCKqaCh3KJAUiEAQYASABEgJkZfD_BwE Dałem ten model na przykład,bo wybór do 500 zł jest większy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.