Jump to content

Łukasz_65651

Użytkownicy
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

397 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

442 profile views
 1. Panowie, Mój cayin idac6 przestał działać. Robiłem porządki na szafce RTV i całość sprzętu porozpinałem, po ponownym podłączeniu wszystko działa oprócz daca, który nie daje oznak życia. Bezpiecznik, kabel oczywiście sprawdzone. Dac kupiony koło 2 lat temu z Chin, więc bez gwarancji. szukam kogoś kto zna się na rzeczy i go ożywi. Polecicie fachowca?
 2. Kilka dni temu moje westinghouse’y kolejny raz padły, zamówiłem polecane philipsy E80cc. Rewelacyjne lampy, detaliczne, a jednak nie kłujące po uszach. Fajna, tłusta średnica(choć u mnie dużo tu pomagają amperexy). Kontrolowany bass. Cena do jakości petarda.
 3. A ja dziękuję za skrócony kurs elektrotechniki, który pomaga mi zrozumieć działanie mojego wzmaka.
 4. Mój teść nie odpali auta póki nie gasną kontrolki. Różne ludzie mają przyzwyczajenia. Ja używam tej możliwości, bo nade wszystko cenie sobie lampy. Wyłączanie i włączanie wzmaka podczas testów, plus czas potrzebny na ich rozgrzanie to dla nich niepotrzebne moim zdaniem obciążenie. Każda z lamp, które u mnie padały, robiła to przy włączaniu.
 5. Bez przesady. Wzmacniacze lampowe nie powinny, ale jak pisał kiedyś Pan Grzegorz, Cayin jest zabezpieczony przed problemami wynikającymi z odłączania kolumn podczas pracy. Sam wielokrotnie tak robiłem testując kable i nic się nie działo w cs55a
 6. https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/30575-tidal-streaming-on-raspberry/
 7. Teraz zrozumiałem. Tez szedłem taka drogą, bo zaczynałem od hifiberry dac pro, potem zestaw digi+ i dac cayin. No upgrade tego typu przynosi już nie tylko kosmetyczne zmiany, poziom szczegółowości, detal, przestrzeń, separacja...hifiberry dac pro to rozwiązanie, z całym szacunkiem, do słuchania radia, albo grania muzyki przy gotowaniu. Do odsłuchów to już trzeba zewnetrznego daca i transportu w stylu digi. Skok jakościowy będzie co najmniej duży, a zależny wprost od jakości daca.
 8. Nie do końca w temacie, ale osobiście uważam, ze te zmiany batów przynoszą jedyńie kosmetyczne zmiany. Sam przesiadłem się z digi+ na pi2media dac502
 9. Ja słabo znam się na elektronice, ale w podobnym tonie wypowiadał się o tym dacu moj znajomy. Jest tu zastosowany bufor lampowy, a nie jak w prawdziwie lampowych dacach, lampa podłączona „ do nóżek kości”. Czyli sygnał idzie z tranzystora przez lampę dla picu. Oczywiście wpływa to na dźwięk, ale jest mniej „koszerne”.
 10. Jakby ktoś szukał to w dobrej cenie mam metrowe albedo geo. Opakowanie firmowe. Wersja nowa.
 11. Dzięki S4home rozpocząłem swoją przygodę z audio. Bez wciskania, bez natręctwa, z pełnym zrozumieniem, że choć hobby dość szczególne, to nie zawsze budżet z gumy. Nie boi się polecać używek....cóż więcej...jako łodzianin jechałem specjalnie do Oświęcimia. To chyba najlepsza reklama.
 12. Ależ z malinowych HATów wychodzi DSD tyle, ze DoP. Nic to nie zmienia w jakości. Gram właśnie DSD64(2,82 mhz), podobno wychodzi również DSD 128, ale mój DAC nie obsługuje aż takiej jakości na wejściu coaxialnym. Sprawdzane zarówno na Hifiberry Digi jak i posiadanym teraz Pi2Media 502DAC DSD direct jest puszczane z marnych wyjść usb, ale jest.
 13. Miałem jakiś czas zainstalowane dietpi i zrezygnowałem właśnie przez niestabilne WiFi. Musiałem regularnie ładować za szafka aby wyłączyć i włączyć zasilacz od maliny.
 14. Wiesz...tylko po co wtedy to całe WiFi. Jak albo naprujesz AP w domu do których musisz posłać kabel, albo bezsensownych wzmacniaczy sygnału. Dobra, szkoda rozmywać temat...pozdrawiam
 15. Ja router mam może i blisko, ale dochodzi ściana, pełna szafa wnękowa, a sama malina jest w szufladzie z podwójnej płyty. Przy wideo zacina, a nic tak nie irytuje jak ciagle buforowanie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.