Jump to content

Andrzej Szulczewski

Użytkownicy
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

2 Followers

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Fotografia. Muzyka Głownie jazz i muzyka rockowa ale raczej ta z lat 70 tych
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. Bylem nieobecny na forum przez kilka miesięcy (kłopoty zdrowotne w rodzinie) Milo znowu zajrzeć do Lectora i zobaczyć co się dzieje a dzieje się całkiem sporo. Ja obecnie system mam zbudowany na Lectorze wzmacniaczu ZXT-70 i przedwzmacniaczu gramofonowym PHOENIX listwie zasilającej EDISON oraz okablowaniu z Black Cat. Kolumny to Pearl Evo Teraz delektuje się muzyką. Jedynie co mogę zmienić to tylko na inne urządzenia Lectora te z wyższej pólki podobnie z kablami. Obecnie moja zabawa ze sprzętem polega na wymianie podstawek pod kolumny. Musza być wyższe niż te które mam obecnie. Zmiana gniazda sieciowego naściennego ze zwykłego na Furutecha no i ciągła praca nad akustyką ale to tylko taka działania poboczne bo system gra rewelacyjnie. Widziałem wcześniej pytania n/t wymiany lamp. Zdaniem konstruktora i moim (sprawdziłem) wymiana niewiele zmienia będzie może troszkę inaczej ale czy lepiej ? To rzecz gustu oczywiście ale na pewno szkoda pieniędzy na drogie NOS-y.
 2. Przyszła kolej że i ja się pochwalę Obecnie skompletowany zestaw to już docelowy system które daje mnóstwo frajdy ze słuchania. Obecnie słucham winyli i podziwiam jak one pięknie brzmią. Muzyka obecnie pochłonęła mnie bez reszty mam ogromną przyjemność z jej słuchania. Niektóre płyty poznaję na nowo. Czasem mam wrażenie jak bym był uczestnikiem muzycznego spektaklu. Pięknie oddana atmosfera jazzowych koncertów czuje się atmosferę klubu czasem słychać jak muzycy w tle wymieniają szeptem uwagi gdzieś na sali stuknęła łyżeczka. Można się poczuć jednym z uczestników otoczonych dymem papierosowym i zapachem kawy. Napisałem że to już zestaw docelowy tak zgadza się jedynie będę musiał znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie na stelaż dla sprzętu bo zasłużył sobie na to. No i może kiedyś w przyszłości zmiana gramofonu na LINN Sondek który polecał konstruktor Lectora Claudio Romagnoli A oto mój zestaw Wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT 70 Przedwzmacniacz gramofonowy Lector Fonix Listwa zasilająca Lector Edison 230 Platforma magnetyczna Relaxa 530 Na platformie lewituje: Gramofon Denon DP 47 F , ramię uzbrojone wkładką MC Transfiguration Spirit. Monitory Pearl Evolution HFE 2V Okablowanie: Black Cat Cable: 3232 kabel głośnikowy 3200 Interkonekt RCA Kabel sieciowy Silverstar! 2.0 M.
 3. Standy sa moje z poprzednich kolumn robione na zamowienie i pasuja idealnie tylko sa troche za niskie powinny miec okolo 80cm a maja 68cm ale to nie problem
 4. W moim systemie grały kolumny Audio Solution Figaro B bardzo dobre monitory z których byłem niezmiernie zadowolony Po AVS nadarzyła się okazja posłuchać włoskich kolumn Pearl Evo HFE 2V Przyznaję że nie sądziłem że coś jest w stanie pobić Figaro w tej klasie cenowej a tu okazało się że niestety musiały się poddać we wszystkich aspektach. Co jeszcze bardzo znamienne Pearl Evo są prawie 2 razy tańsze bo ich cena to 1200€ o ile się nie mylę. Są bardzo starannie wykonane a głośniki robione specjalnie wg zaleceń konstruktora Silvano Cremonesi. Podłużny otwór na dole to wylot linii transmisyjnej. Fajnie rozwiązane są zaciski głośnikowe akceptują gołe kable i banany które są zaciskane. Kolumny znakomicie się zgrały z posiadanym wzmacniaczem Lector ZXT-70. Aż strach pomyśleć jak brzmią droższe kolumny Silvano. Tak więc trochę z żalem ale muszę pożegnać Figaro.Pearl Evo to dla mnie hit wśród monitorów na rynku Audio. Na pierwszym zdjęciu po lewo Audio Solution po prawej Pearl Evo
 5. Audio Video Show się skończyło Uffff Mam w zasadzie jedną uwagę. Cześć wystawców w pogoni za ...czym nie wiem zatraciła jakby główne przesłanie że ten sprzęt ma służyć do odtwarzania MUZYKI czyli oprócz wielu parametrów powinien być muzykalny tzn dawać przyjemność z jej słuchania z możliwą najwyższą wiernością. Po powrocie do domu usiadłem przed swoim systemem opartym głównie o urządzenia Lectora i kable Black Cat bez kompleksów i z czystą przyjemnością posłuchałem swojej ulubionej muzyki. Ja jestem winylowcem ale CD Lectora brzmi bardzo analogowo i bardzo mi odpowiada ten dzwięk ale cóż chyba nie można mieć wszystkiego chociaż korci bo wiele CD jest łatwiej osiągalnych niż te same winyle Z systemem Lectora grały monitory Pearl Evo HFE 2V które mogą stać się hitem na rynku Audio bo za cenę 1200€ prezentują bardzo dobry dźwięk i wykonanie zdecydowanie warte posłuchania na spokojnie Jest szansa że będę miał je w domu na testach więc wtedy będę mógł się w pełni wypowiedzieć
 6. NIe tylko ciekawe ale i dobre dane kontaktowe do dystrybutora wysłałem na priv
 7. Bardzo zacne towarzystwo ale chyba zasługuje na takie
 8. Główne zadanie platformy to nie kompensacja drgań z przjeżdżającego za oknem metra czy cwałującego pod oknem stada bizonów. Chodzi o kompensację mikro-drgań i możliwe najlepsze odizolowanie od warunków zewnętrznych systemu napęd ramię wkładka a nie tylko samego napędu na czym większość się skupiła więc film nie wiele pokaże to naprawdę trzeba usłyszeć.
 9. Takie że to po prostu działa Posłuchamy z i bez platformy i wyciągniemy wnioski a tak śą to tylko domniemania i dywagacje.
 10. Podziwiam powyższych uczestników forum. Każdy sypie rozwiązaniami jak z rękawa. Oczywiście że On zrobił by to lepiej. że to nie działa bo bolce bo magnesy bo szkło bo tak naprawdę to nie działa itd itd . Nic mi nie pozostaje innego jak zaprosić do siebie Kto ma ochotę do Bydgoszczy zapraszam i wtedy może podejmiemy dyskusję Poczęstuje nawet kawą Kontakt na priv P.S Platforma nie jest jeszcze moja do końca (decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu-finanse ale jest duża szansa że zostanie ) więc opcja że każdy chwali swoje odpada
 11. Na tą chwilę są trzy wersje zależnie od obciążenia Powstaje czwarta z obciążeniem do 50kg Czytam że większości się wydaje że to taka prosta konstrukcja to nie jest tak że bierzemy 2 deski zakładamy magnesy w pięciu punktach i już mamy gotowę platformę Może Was zdziwić efekt takiego postępowania radzę spróbować . Wiem tylko że to inżynierski ból głowy aby otrzymać taki efekt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.