Jump to content

I'am lion

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  hm....
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

227 profile views
 1. Jesteś w błędzie i się zdziwisz. Oczywiście Kościół Katolicki jest w olbrzymim kryzysie własnej tożsamości i wiary . Sami kapłani, arcybiskupi i kardynałowie utracili wiarę i głoszą różne herezje. Wierni są pogubieni, Franciszek próbuje zmienić w doktrynie to co niezmienne. Polecam artykuł 675 KKK. Ale ostatecznie mamy obietnicę Chrystusa, że bramy piekielne go nie przemogą. Więc KK przetrwa ten czas próby i wyjdzie z tego zwycięsko, tak że wielu się zdziwi. Ty również.To jest pewne. Ale czy jesteś gotowy na merytoryczną dyskusję ze mną?
 2. Z F3 do S3 II. Beszele to jednak sporo większy wydatek. Ale i tak S3 II to już dużo lepsze granie od serii F, więc spodziewam się dużego progresu:) To może tak napiszę. Seria F która jeszcze posiadam gra bardzo spójnie w całym paśmie. Brzmienie określiłbym jako plastyczne. Bas jest fajnie różnicowany i idealnie zgrywa się z moim pomieszczeniem. Ale brakuje mi w tej serii szczegółowości, doświetlenia góry, większej przejrzystości i oderwania dźwięku od kolumn. Wybrzmienia instrumentów i ich barwa tez zostawia pole do poprawy. Przy poprzednim wzmacniaczu, budżetowym Onkyo te braki nie były tak widoczne. Po przesiadce na Primare widać ich ograniczenia. Zresztą i tak wiedziałem, ze docelowo będę robił upgrade do wyższej serii. To nie jest tak, że mu tu piejemy z zachwytu. To takie wrażenie, bo jednak zalet tych kolumn jest więcej, ale minusy tez są o czym napisałem wyżej odnośnie serii F. Im więcej płacimy tym lepsze granie, ale to oczywiste. Seria S czy te najnowsze też ma pewnie jakieś wady i istnieją nawet dużo lepsze kolumny. Tylko ile musimy za nie zapłacić? 12k albo i więcej, żeby było lepiej, nie inaczej tylko naprawdę lepiej. I tu jest pies pogrzebany, te kolumny oferują naprawdę wiele za niewielkie pieniądze. Wiele jest tu wpisów rozczarowanych, którzy w podobnym budżecie nie otrzymują tego co daje BMN, bo w cenie opłacają reklamy i znaną markę. Za te same pieniądze BMNy biją konkurencje, więc jest entuzjazm w opiniach. Co nie znaczy, ze to są ideały. Chyba każdy ma świadomość, ze to jeszcze nie hi end. Tu pewnie chodzi o znakomitą wycenę produktu. Jak jeszcze dodamy do tego łatwość ustawienia kolumn i to ze graja od najniższych poziomów głośności pełnym pasmem, nawet w serii F, to mamy chyba odpowiedź dlaczego tyle dobrego tu o BMN piszemy. A skąd taki wniosek? Wiesz dokładnie kto ma jak je ustawione? Ja mam odsunięte od tylnej ściany jakieś 50 cm od bocznych po 90 cm. To nie jest żadne dosuniecie do ścian, a basu mam w 16m2, częściowo otwartych na kuchnie, wystarczająco. Jest w sam raz, no ale ja nie jestem basolubem. Wolę fajna górę i średnice.
 3. Granit to naturalny kamień, więc różnice w odcieniach to nic niezwykłego. Nie zjechał przecież z taśmy produkcyjnej, tylko został obrobiony. Wystarczy, że pochodzi z innej dostawy i już jest różnica. BTW Moje BMN czekają na upgrade i mają już nowe towarzystwo. Po rozmowie z Panem Bogdanem zakupiłem Primare A20 dual mono:) Już jest lepiej, a po upgradzie spodziewam się jeszcze więcej:)
 4. 😊 Dzięki za odpowiedź. Bardzo przydatny plik.
 5. Czy ten dac za 30Euro to Fiio Do3? Pytam, bo sam potrzebuje daca do telewizora. Częsta opinia o tym Fiio jest taka, ze do tv w zupełności wystarczy, no ale jeśli na irdacu wrażenia z filmów czy dialogi są dużo lepsze to może warto zainwestować w Irdaca? To by sugerowało, że nawet z tak marnym źródłem jak tv warto dopłacić. BTW Czy ktoś porównywał irdac I badź Irdac II z Heglem hd 10/11/12 ??
 6. Witam Czy ktoś się orientuje, czy do Primare A20 mk III będzie pasował pilot c22 dołączany do serii I21? Obsłuży wszystkie podstawowe funkcje jak łącz/wyłącz, głośność i wybór źródeł? pozdr
 7. @Rafał. Wiadomo kiedy nowa stronka??
 8. @Thar. Po przeczytaniu Twego opisu proponuje, abyś wypożyczył na testy kable AURORA 2 z mb audio cable. Opis tych interkonektów sugeruje, że mógłby to być strzał w dziesiątkę. Z głośnikowych pan Marek Brożek tez coś może zaproponuje;)
 9. Właśnie to Twoje zdjęcie wyświetla się na moim laptopie jako taki niebieski. Na olx widziałem zdjęcia czarnego Onkyo i tam wpadał w zieleń. Myślałem, ze są różne kolorystyki w czarnych, bo w srebrnych wiem, ze jest biały zawsze:) OK. Dzięki Panowie za wyjaśnienia, w sumie to najważniejsze jak gra. Wyświetlacz to czwartorzędna sprawa;) Czekam na jakąś dobrą ofertę i kupuję.
 10. Ok. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Muszę polować na niebieski wyświetlacz. Raz ze czytelniejszy jak dla mnie, a dwa ze będzie pasował do cd 😉
 11. Nie polecam Nada 326 do tych kolumn. Miałem kiedyś na testach Polk Audio RTi A1 i grają gęstym dość ciemny dźwiękiem. Nad 326 tez do jasnych wzmacniaczy nie należy i ma przewalony bas. Z pokami będzie ciężko, gęsto i ciemno. No chyba ze takiego brzmienia oczekujesz. Polki to nie jest neutralne tonalnie i przejrzyste granie. Nady tylko to wrażenie pogłębią. Do tych polków, jeżeli nie możesz się ich pozbyć powinieneś dobrać jasny wzmacniacz. Albo chociaż neutralny, wtedy zostanie z tobą na dłużej jak już kiedyś sprzedasz te Polki.
 12. Mam pytanie do użytkowników Onkyo ns 6170:) Czy jest możliwość zmiany koloru wyświetlacza? Nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Zauważyłem, że na zdjęciach w ogłoszeniach w niektórych odtwarzaczach czcionka jest niebieska, a w innych zielona. Szczerze wątpię, czy istnieje techniczna możliwość zmiany koloru czcionki. To chyba loteria jest co się trafi.
 13. Mam Onkyo 9050, a więc poprzednik Twojego 9150. Kiedyś miałem słynne Tannoy m1 i było fajnie i miło, ale bez detalu i z przygaszoną górą. Teraz mam BMN F3 i jest spoko, to bardzo plastyczne kolumny i naprawdę uniwersalne. Nie określiłbym ich jako ciepłe czy zimne. Są neutralne. W połączeniu z 9050 nie ma żadnej ostrości na górze, bas fajnie zróżnicowany. Bas to najmocniejsza strona tego wzmaka zresztą. Jedyny minus tego połączenia to taki, że teraz Onkyo jest najsłabszym ogniwem systemu i leci chyba na sprzedaż. Spróbuj może tańsze BMN B3. Filozofia dźwięku podobna, a do tego Onkyo nie ma sensu dawać czegoś więcej. Nie wykorzystasz potencjału.
 14. Hmmm... Duzo więcej? Jaka jest różnica na basie miedzy seria Fx a S? Trochę mnie to zaniepokoiło, bo obecnie mam na 16m2 F3, ale już myślę nad S3, żeby pojawiło się więcej szczegółów w średnicy i na górze. Ale akurat bas w F3 jest idealny w moim pomieszczeniu i szczerze nie potrzebuję więcej. No chyba, że tego basu jest tylko troszkę więcej to może nie będzie go za dużo. Bo zmienić na S3 chce na pewno. To po prostu lepsze granie. BTW Czy ktoś z użytkowników słuchał kiedyś BMN z Naimem? Ciekawe jaka jest synergia z Nait 5si. Słuchałem ostatnio tego Naima i mnie oczarował tyle, ze z Pylonami Diamond 28.
 15. Dzięki za porady:) W ali nie chce mi się bawić, ale oferta z tą podróbą fajna. Na razie kupiłem w Leroy 6x 0,5 ytdy i dam to na dół. Na górne pasmo zostawiam 0,5mm ytdy. Zobaczymy jakie zmiany spowoduje dołożenie jeszcze dwóch zył na dole. Zamówiłem też audioquesta type 2 w bardzo dobrej cenie. Jakby co sprzedam bez straty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.