Jump to content

Pietuisza

Użytkownicy
 • Posts

  199
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

65 Neutralny

Audiostereo

61

Bocznica

4

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1839 profile views

Pietuisza's Achievements

 1. Myśl tak dalej.... może jeden na 100 tyś starych głośników tak wygląda... szkoda słów... najpierw posłuchaj...
 2. Tunberry nie bardzo, posłuchaj czegoś najtańszego na Alnico, stare Tannoy HPD Eaton albo nowsze Kensington SE, GR. Idealne do małych pokoi. Tak zgadza się, są to niełatwe głośniki ale najbliżej im do grania na żywo. Oprócz Altec, Tannoy, Goodmans zapomniałem o tubach WE: [Hidden Content]
 3. Jeśli chodzi o jazz, to Harbeth w porównaniu z dobrymi monitorami np. Tannoy na Alnico, nie jest aż tak wyrafinowany, gra bardzo poprawnie ale nie ma w tym finezji, niczym nie uwodzi. Tannoy to koncert na żywo, Harbeth tylko poprawnie odtwarza wcześniej nagrany materiał na żywo. Zbliża się do tego prawdziwego live jaki oferują Tannoy, Altec, Goodmans ale to nie ta liga.
 4. Zgadzam się, bo wielu nie szuka muzyki. Ale zabawne jest to, że można spotkać sporo osobowości, które są dumne z krnąbrności swoich systemów i wielu innych, którzy nawet zarabiają na tym, doradzając innym za opłatą.
 5. Wolna Audia Flight 3, perfekcyjnie zachowana...
 6. Tannoy Monitor Gold LSU 12-15" zagra równie dobrze Bleusa a możliwe że i ciut lepiej niż Harbeth 40.2. Nie jest to uniwersalny driver ale akurat Blues i Jazz wypada na nim bardzo dobrze.
 7. Dynaudio, AR2a, AR3a, Dynaco a25, Tannoy Monitor Gold LSU, Kef 104ab
 8. Furukawa z miedzi monokrystalicznej u-S1.
 9. Jeśli kogoś interesuje, mogę wrzucić nagranie z Tannoy Gold LSU 15" + Lampi + Fisher 500c, super w tym zestawie zgrywają się kable z miedzi monokrystalicznej Furukawa, polecam Furukawa też do starych JBL i Goodmans Axion 301.
 10. Taka ciekawostka jeszcze, większość gitarzystów wybiera wzmacniacze lampowe.....tzn. że takie nagranie słuchane z tranzystora jest naturalne czy nie? Czy tranzystor potrafi to nagranie naturalnie przekazać? (naturalnie że potrafi!)?? Czy też jest to nienaturalny przekaz natury grania lampowego?? się zapętliłem.....?
 11. No ale jeśli ja przy 300b czuję ten koncert, uczestniczę w nim a przy tranzystorze odtwarzam go poprawnie i naturalnie, to pytanie czy emocje nie są warte tego pudru?
 12. Po to aby czerpać przyjemność muzyki a nie nie przyjemność z poprawności...bynajmniej nie politycznej:-)
 13. Wracając do tematu lampa kontra tranzystor, moim zdaniem najładniej i najdokładniej ze znakomitą średnicą graja triody 300B. Który waszym zdaniem topowy tranzystor zbliża się do takiego SET-a 300b, monobloków 300b? Mówimy o muzykalności, namacalności, analogowości, barwnej średnicy, wyrafinowaniu. Chodzi o to by głosy ludzkie (wokale) ale także instrumenty posiadały ciało i były namacalne, obecność i były jak żywe?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.