Jump to content

Kalasanty Ciaputko

Użytkownicy
 • Content Count

  398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

484 profile views
 1. Może wymiana lamp by pomogła, jednak zastanawia mnie dlaczego poprzednie kolumny o rynkowej wartości 600-800 pln lepiej radziły sobie z basem niż kolumny za prawie 12tyś 😕 . Zaznaczam ,że poprzednie kolumny nie miały monstrualnych basowych głośników. Może to siła przyzwyczajenia do poprzednich paczek? Może dać się tym jeszcze wygrzać? A może one są tak analityczne, że obnażają wszystkie złe realizacje, złą jakość tego co nam serwują portale strymingowe...🤔. Sprzedawca zapewnił, że spokojnie nadają się do mojego pomieszczenia odsłuchowego( 22m2 ). No i że są dość uniwersalne. Ale Basia Trzetrzelewska... bajka... gęsia skórka... wszystko jest. Za to Michael Jackson... czasami katastrofa. Mam dobrze nagrane płyty, a jednak kawałki gdzie powinno nieco potrząsnąć wnętrznościami brzmią tak jakbym słuchał na kinie domowym z odłączonym subwooferem. Totalnie płasko bez życia, nudno😕 . W moim firmowym aucie chyba gra z większymi emocjami a nie jest to Audi z Bose... Na weekend spróbuję gdzieś pożyczyć kilka wzmacniaczy, jeśli będzie taka możliwość i zobaczymy co z tego wyniknie. Szkoda że założyciel wątku jeszcze nie miał możliwości zdania relacji z konfrontacji tych 2 modeli Tannoy. Kiedyś słuchałem Revolution XT 8F i przyznam że też mnie nie urzekły ale były niewygrzane, stały zbyt blisko siebie i słuchacza, no i też niekoniecznie z dobrym wzmacniaczem w parze 🤔. Mój tor wygląda tak : Precision 6.4 - kable 4mm2 miedz (600 core) - Yaqin MS 30L - IC "jakieś" (nie za 3PLN ale też nie za 3tyś PLN) - DacMagicPlus - Daphile z Tidalem jako główne źródło, czasami CD ale nie jakiś Hi End... Pomieszczenie 22m2, jakiś chodnik/dywan, meble, okna, drzwi normalny pokój. Moja kobieta mówi, że więcej przetańczyłem z kolumnami w ciągu tygodnia, przestawiając je, niż z nią przez dotychczasowe życie 😄
 2. Niestety nie mam możliwości wypożyczenia tego wzmacniacza a tam gdzie jest nie mają Precision 6.4. Może ja mam jakiś nadwrażliwy słuch, ale u mnie te Precisiony naprawdę potrafią wiercić w uszach. Dziś wyciągnę mój stary amplituner JVC RX-801V, on ma trochę mocy i zobaczę jak to połączenie zadziała. W tej chwili słucham na Yaqin MS-30L, lampy mocy EL34 RFT, sterujące RTC 5654 i wymienione kondensatory.
 3. Nad Twoim postem jest moje pytanie. Pytam czy to dobre połączenie...
 4. Panowie pytanie. Czy Xindak XA6950 to dobre połączenie z Tannoy Precision 6,4? Chciałbym nieco poskromić górę i wydobyć z nich więcej dołu.
 5. Witam panowie. Co proponujecie by nieco okiełznać średnicę i wysokie lub zmusić Precision 6.4 do produkcji większej ilości basu. Chodzi mi głównie o wzmacniacz. W tej chwili to push - pull na EL34.
 6. Przyznam że jestem trochę, hmm... jakbym zjadł obiad w dobrej restauracji ale bez deseru. Myślę że towarzystwo w jakim im przyszło egzystować nie pozwala rozwinąć skrzydeł. 😕 Z tym, że muszę się ich nauczyć. Do tej pory chyba zawsze miałem bass reflex.
 7. Się nie doczekałem porównania, za to nabyłem Precision 6.4 😉 . Słucham, słucham, słucham...
 8. Coś mi się wydaje... u nas taka akcja by nie przeszła. Straż Pożarna cieszy się zdecydowanie większym zaufaniem publicznym niż policja. Ale fajnie... Gość żyjący z budżetówki, nasyła budżetówkę na budżetówkę 🙂 .
 9. Siła nabywcza pieniądza, mówi Ci coś?
 10. Taaa... dwa razy wzrosła a inflacja to pryszcz... średnia wzrosła po to by się nie okazało że Ci z 500+ mają większe dochody od pracujących ...
 11. Za PO nigdy nie było chleba po 7-8 PLN, tona węgla 500 PLN max, nie było podatku cukrowego itd. Sąsiadka dostała 12zł rewaloryzacji, dostała 13stą rentę za to lekarstwa ma już droższe o 30%, czynsz o prawie 20%, czeka ile więcej zapłaci za prąd itd... Piszesz o minimalnej pensji, wiesz ile ludzi zostanie zatrudnionych na 3/4 etatu i to przez państwowe instytucje... Myślisz że pieniądze biorą się z ustaw? Kasa to wynik pracy a nie ustaleń rządzących. Piszesz o bezrobociu, ciekawe jakby wyglądało gdyby wszyscy którzy wyjechali wrócili. Co zresztą gdzieś tam po drodze kampanii zostało obiecane przez PiS. Bezrobocie nie zmalało bo przybyło miejsc pracy, to ludzie jej szukający wyjechali. [Hidden Content]
 12. Raczej nie, nie żyje od dawna. Ale jakiej odpowiedzi można się spodziewać od beneficjentów 500+ ...
 13. A od kogo dostałeś 500+ ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.