Jump to content

Kalasanty Ciaputko

Użytkownicy
 • Content Count

  639
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

901 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1480 profile views
 1. Nie siedzę non stop przed kompem i też nie jest moim celem życiowym pisanie postów 😉 Przyznam, że z premedytacją też bym chyba nie miał odwagi od tak odpiąć kolumny i power na max... Ale z obciążeniem zastępczym to już bez problemu. Wtedy to było nieświadomie i jedno razowe.
 2. Co mi długo zeszło? Nie wiem co masz na myśli. Jeśli myślałeś, że słyszałem gałkę głośności to nie, to na pewno nie była ona.
 3. Błogosławieni którzy nie słyszeli a uwierzyli...
 4. Podłącz zamiast kolumn obciążenie zastępcze i posłuchaj jak gra Twój lampowiec 🙂
 5. No tak... takie "dzwonienie" w takt muzyki 😉 .
 6. Wzmacniacze PP nie są aż tak wrażliwe jak wzmacniacze SE. Oczywiście to nie oznacza, że możemy ich używać bez obciążenia. Kiedyś w czasie świątecznych porządków odłączyłem kable głośnikowe od wzmacniacza no i zapomniałem o tym. Włączyłem wzmacniacz i cisza w głośnikach, kombinuję z wyborem wejść, ustawieniami DACa i terminala... cisza w głośnikach. Ale jak zrobiłem głośniej prawie na MAX to słyszałem że coś gra. Grały trafa i lampy, wtedy sobie przypomniałem o wyjętych kablach głośnikowych. Zwróćmy też uwagę, że ten wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe które odłącza kolumny. Słuchawki są po prz
 7. Ja mam ustawione na 38mA. Wzmacniacz PP...
 8. Instaluję tą nową wersję beta, zobaczymy co będzie. ( [Hidden Content] ) Post 2994 strona 100 - kolega artekk podał jak to zrobić bezinwazyjnie i najprościej jak się da... Zainstalowana 😉 Działa bez zarzutu 🙂
 9. Przepraszam za zamieszanie, zwracam honor. Tą którą podałem, że mam zainstalowaną jest wersją do której system chce się uaktualnić. Mam zainstalowaną wersję: 20.11-b101707-i486 na tej wersji TIDAL działa bez zarzutu. System chce zainstalować: 20.12-b311505-i486 i z tego co piszecie powoduje problemy z TIDAL-em. Wersje oficjalne = kłopoty z TIDAL. Wersje beta TIDAL działa.
 10. Tą wersję mam zainstalowaną od mniej więcej połowy listopada. Mimo to proponuje update na tą samą wersję ale już nie beta... Tylko czy znów nie pojawią się problemy z TIDAL-em?
 11. Panowie Daphile chce mi się uaktualnić... Ktoś coś wie czy znów nie będzie kłopotów z TIDAL em?
 12. Nieco wracając do buczenia traf... Na ich buczenie ma wpływ wiele czynników. Wykonanie, napięcie nominalne a faktyczne z jakim pracują, owa składowa stała, obciążenie itp. To co w sieci mamy nie wiele ma wpływu na buczenie. Opalarki i suszarki nie działają godzinami no i raczej sieją elektromagnetycznie na takich częstotliwościach, że rdzeń trafa nam tego raczej nie "zagra"... Z kilkunastu jak nie kilkudziesięciu urządzeń z transformatorami które posiadam, tylko jedno buczy jeśli zbliżyć do niego ucho. I notabene jest to trafo w lampowcu 😉 . Możliwe, że całościowo trafo nie je
 13. Pamiętajmy... Nie to piękne co piękne, tylko co się komu podoba.
 14. Nie... ja mam PCL86. Kupiłem kiedyś zbiorcze opakowanie w pakiecie z EL34 RFT i kilkoma innymi ciekawostkami.
 15. Ja czekam na jakieś konkrety z waszej strony 😉 Mam tych lamp ze 30szt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.