Jump to content

vade

Użytkownicy
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

703 profile views
 1. To też bardzo popularny kabel i nie ma problemów z jego wypożyczeniem . Po co masz kupować kable na metry jak nie wiesz które? Najpierw pożyczasz na próbę do domu gotowce, wyrabiasz sobie własną opinię , a potem szukasz na metry czy jak Ci tam pasuje. No to co, że z osobnych sklepów. Organizujesz przesyłkę czy pożyczenie w okolicach weekendu i odsyłasz, oddajesz po. Dzisiaj nie ma problemu z takimi rzeczami.
 2. To są popularne i łatwo dostępne kable. Nie ma najmniejszego problemu z ich wypożyczeniem i sprawdzeniem u siebie. Ogólnie większość kabli można wypożyczyć i przekonać się samemu, które pozostawić w domu. Szukanie gotowej recepty na forum może później rozczarować.
 3. W tym wątku uczestniczę od początku- taki rym. A co do ironii to tak czułem dlatego i odpowiedź była w lekko żartobliwym stylu. Co myślę, że nie zmienia faktu w naszym toku rozumowania jeżeli chodzi o kable sieciowe. Pozdrawiam
 4. To dlaczego te firmy nie proponują swoich kabli w celu uwolnienia potencjału swoich wzmacniaczy? Chce Pan więcej sopraniku to taki kabelek proponujemy, a jak basiku to ten. Wyobrażasz sobie reklamę. Kup nasz super wzmacniacz za np. 10tys, ale jak chcesz uwolnić jego cały potencjał to dokup sobie kabel za 2tys. Wzmacniacz jest projektowany w komplecie z kablem jaki będzie w sprzedaży.
 5. No to pisz do Hegel, Accuphase, Krell (przykłady przypadkowe) i wielu innych, chłopaki się ucieszą. Przecież to nie jest tak, ze inżynierowie projektują, stroją jakiś wzmacniacz za np. naście czy dziesiąt tyś i gdy już mają gotowy świetny produkt to mówią ok wyszło super, a teraz skopiemy naszą robotę dając zwykłą sieciówkę, a niech klient se tam uwalnia potencjał. Przypuszczam, że taki kabel z alli za parę $ spokojnie mogli by dorzucić w gratisie, by uwolnić potencjał.
 6. Świetnie się wątek rozwinął. Tylu rzeczy można się dowiedzieć.
 7. Mnie chodziło o wymianę poglądów. A jak chodzi Szymona i reputacje to hmm... czas pobytu na forum i ilość lajków i komentarzy nie świadczy o doświadczeniu czy reputacji. A co do twojego barwnego opisu kabli sieciowych to na początku myślałem, że to żart, ale widzę że to na poważnie. Dlatego chętnie pokibicuje obu Panom.
 8. Szymon kontra Bukaj może być ciekawie
 9. Cardas 101 bardzo elastyczne kable, no i może coś z ortofona
 10. Roksan k3 👍 napewno warto spróbować. U brata grał z ariami 936 i było super. Nawet przy spokojnym cichym graniu czuć było, że wzmacniacz ma moc i basu nie brakowało.
 11. Świadomość to wiedza, którą posiadamy, a nikt się z nią nie rodzi poprostu nabywamy ja z czasem. Ty chyba gdzieś ze Śląskiego jesteś o ile mnie pamięć nie myli. Szymon Twój styl dyskusji to odnoszenie się do fragmentów zdań wyciętych z kontekstu, oczywiście tych fragmentów, które tobie odpowiadają. Bo dalej nic na temat kabli którymi obdarzył Cie twój podejrzewam wymyślony bogaty kolega. Tak swoją drogą gdyby ten kolega istniał i sprezentował Ci te kable to twoje zachowanie w tym momencie jest poniżej krytyki. Raz , że chcesz je sprzedać choć to prezent dwa określasz je mianem , że zacytuje " nikt tego gówna nie chce kupić ". Jeżeli jemu i tobie na nich nie zależy to sprezentuj je komuś Ty. No chyba, ze chcesz na nich zarobić. Przeczytaj tylko ze zrozuminiem moje wszystkie wpisy na temat kabli szczególnie sieciowych. Podsumowując jeżeli 1977 to rok twoich narodzin to czas zacząć dorastać. Pozdrawiam bez odbioru .
 12. Ad1 Przecież dostałeś propozycję testów i to bodajże z zakładem. Jaki problem? Bierzesz wzmacniacz pod pachę, a po wszystkim wracasz z dwoma do domu. Albo i nie. To jest hazard, który ogromnie uzależnia. Wygrasz raz będziesz chciał więcej. Przegrasz będziesz chciał się odegrać. Tak czy owak trzeba zachować zimną krew. Ad2 Naukę i ludzi nauki trzeba szanować.Tak mawiał pewien profesor u mnie na uczelni. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale trzeba też uszanować ludzi, którzy robią coś dla siebie, dla zabawy, dla poprawienia samopoczucia, dla chęci wyróżnienia się, dla hobby, dla pokazania się, dla ..................... Ad3 Tutaj myślę, że jak ktoś przystępuje do tej zabawy to jest świadomy tego co robi. Nie świadomie ryzykować np. dwa, trzy tysiące? Hmm. Nikt tutaj nic nie ukrywa. Dzisiaj dostęp do przynajmniej podstawowej wiedzy z większościowi dziedzin jest w zasięgu telefonu. Oczywiście do tej wiedzy zaliczyć trzeba fora dyskusyjne, na których ludzie wymieniają poglądy, doświadczenia itd. Myślę, że Twoim błędem jest to ,iż próbujesz zbyt nachalnie poinformować o faktach opierając się na dwóch, trzech argumentach zaczerpniętych z internetu. Do tego dokładasz jakieś historie o kablach, które posiadasz, a których nikt nie widział. Chcesz ja rzekomo sprzedać, ale nie przyjmujesz propozycji pokazania co chcesz sprzedać nawet na priv. To źle wpływa na wiarygodność.
 13. Szymon ja czytam ogólnie forum, ale ostatnio moją uwagę zwróciły wątki dotyczące wszelkiej maści kabli, a w szczególności twoj bunt przeciwko tym co kable słyszą. Uczestniczysz w każdym wątku, nawet kiedyś mieliśmy okazję wymienić kilka odmiennych zdań ze sobą, ale tam chodziło o kable głośnikowe. Twoim powtarzającym się stwierdzeniem to jest ..."zjawisko psychoakustyczne"... Testów kabli nie chcesz robić bo twierdzisz, że to bzdura, ok twoje zdanie. Ale tym samym udowadniasz, że nie masz doświadczenia w temacie. Przypuszczam, że badania odnośnie w/w zjawisk psychoakustycznych tez nie są twojego dzieła. Tak że stoisz pomiędzy tymi co robili testy kabli w domu, a tymi co przeprowadzali badania. Fakt, że druga grupa to pewnie inżynierowie dysponujący odpowiednim zapleczem, ale i Ci pierwsi coś też w kierunku zdobycia doświadczenia zrobili. Ja kiedyś tez bawiłem się tymi sieciówkami, zresztą pisałem wcześniej o tym. Były to kable drogie i bardziej drogie. Na szczęście były wypożyczone, a zachowanie rozsądku i odrobinę zimnej krwi w czasie testów pozwoliło mi na zaoszczędzenie sporo kasy. Dlatego z własnego doświadczenia wiem, ze nie każdy jest podatny na sugestie sprzedawcy i marketingu, a co za tym idzie to ja proponuje właśnie na własnej skórze, a raczej uszach sprawdzać czy słychać czy nie. A do tego ta cala zabawa😉.
 14. Zapewne tak Nie znając człowieka wystawiasz mu taką opinię? Może ma na tyle zimnej krwi, dystansu oraz chłodnego i rozsądnego podejścia do tematu, że jest w stanie uczciwie wobec siebie, bez żadnego zauroczenia ocenić i wybrać. Kto Ci kiedyś jaką krzywdę tymi kablami zrobił? Kupiłeś? Wtopiłeś kupę kasy? Powyżej już pytałem, ale zapytam jeszcze raz o te kable od bogatego kumpla. Jak nie chcesz na forum to wrzuć na priv
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.