Jump to content

vade

Użytkownicy
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

524 profile views
 1. No to tak. Wcześniej pisałeś że zestaw 803 i Zensor7 Ci odpowiada i jest ok. Tym czasem z tego co napisałeś teraz sporo jest do poprawy i tutaj się z Tobą zgodzę, ale nie poprawisz tego kablami. Jest chęć wymiany kolumn, no ale żona. To też idzie zrozumieć. Wpadłeś na pomysł wymienię kable, wymiana nie rzuci się w oczy, a może coś da. No nie da. Pierwsze powinny być dobrane do siebie wzmacniacz/ amplituner i kolumny, a potem jak masz ochotę to zabawa z kablami, bo nie ma szans aby w tym zestawie zaszły zmiany których oczekujesz poprzez wymianę sieciówki. Ja osobiście po kilku próbach-testach nie widzę najmniejszego sensu ładowania kupy kasy w kable sieciowe. Ale to moje zdanie
 2. Kable o których tu mowa są bardzo popularne i nie ma najmniejszego problemu z ich wypożyczeniem i odsłuchem w domu. Wymiana z Qed na Chord w twoim przypadku nic nie zmieni. Zasilający też nic nie wniesie. Tak jak pisałem miałem taki zestaw i 803 jest ok , pewnie Zensor7 też, ale pierwsze na pewno z innymi kolumnami. A drugie może z innym wzmacniaczem? Razem to jakoś słabo. Reszta to tak jak Ci już poprzednicy doradzali chcesz coś poprawić to kasę za kable dołóż do kolumn, a na 100% usłyszysz poprawę. Jak nie chcesz zmieniać kolumn to zostaw jak jest. Jak chcesz się przekonać, nabrać doświadczenia to pożycz kilka modeli i próbuj. Nie oczekuj gotowej recepty.
 3. Koniec końców wymieniłem całość, ale to ze względu na chęć pójścia kroku w przód. 803-ka to świetny amplituner trzeba tylko dobrać fajne kolumny . Ale nie o tym mowa, Tobie chodzi o kable zasilające, a to moim zdaniem nic nie wnosi. Tak twierdzę bo próbowałem i w efekcie pozostałem przy fabrycznym.
 4. Miałem kiedyś takie połączenie 803 i Zensor7 i słabym punktem tego duetu były kolumny. Nie mówię że to złe kolumny, ale w tym połączeniu słabo. A co do kabli zasilających to proponuje dać sobie spokój, ten co jest jest ok. A jak już chcesz wymienić to kup ten który najbardziej Ci się podoba 😁
 5. A dlaczego miałby nie ogarnąć?
 6. Dokładnie było jak napisałeś traciły scenę i stereofonie. I o ile żadnym kolumnom postawienie przy ścianie nie pomaga o tyle te potrzebują sporo miejsca wokół siebie żeby mogły pokazać co potrafią. Takie odniosłem wrażenie u mnie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest odsłuch u siebie i porównanie z innymi, aby później nie żałować.
 7. Miałem tego Denona przez rok i uważam, że to całkiem fajny wzmacniacz choć rożne opinie o nim krążą. Myślę że emit m20 powinien być dobra parą dla 1510. A nie piszę tego ot tak sobie gdyż miałem raz okazję posłuchać takiego zestawienia. I choć raczej jestem za podłogówkami ze względu na metraż, to przy tych monitorach było całkiem przyjemnie. Na pewno nie brakowało im basu, rzekłbym że nawet takiego dość dobrze dociążonego basu. Wysokie delikatne. Tak jak wspomniałem nie mam większego doświadczenia w monitorach , ale te mi przypadły do gustu. Jedno co zauważyłem to nie powinny stać za blisko ściany.
 8. Oczywiście, że sugeruję sprawdzenie. No bo jak inaczej można się przekonać, jak inaczej można wyrobić sobie zdanie na dany, czy jakikolwiek temat. Na podstawie mojej czy Twojej opinii? Dopiero po przeprowadzeniu testu czy odsłuchu można stwierdzić czy jest zmiana czy nie. Jak jest to jaka? Czy brnę w to dalej czy po prostu olewam. Tutaj nie ma żadnego przymusu. I taki był sens tej wypowiedzi, którą skróciłeś i odniosłeś się do jej części. Po raz kolejny pokazuję Ci, że taka rozmowa nie ma sensu. Oj daleko Ci do tego. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak umiejętność rozmowy, dyskusji i w tym dopatruje się u Ciebie wielu braków. No, ale tu tego nie nadrobimy bo to inny temat. Pozdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia.
 9. I ja też nie mam wątpliwości Dlatego cały czas twierdzę,że pytanie o kable nie ma sensu. To trzeba samemu sprawdzić na własne ucho. I albo słyszę , albo nie. Tu temat jest bardzo prosty. Tak jak napisałem wcześniej, większość rad polega na "posłuchaj w domu" Dzisiaj niczym nie ryzykujesz. Pożyczasz posłuchasz oddasz. Zarozumiałość ?
 10. Dla tych co słyszą lub nie, dla tych co techniczni lub wierzący. Już to kiedyś wstawiłem odnośnie kabli sieciowych, z którymi też się trochę bawiłem, ale w tym przypadku naprawdę nie widzę sensu wydawania kasy. A okazuje się że jest jeszcze sporo innych cudów
 11. Ok jeszcze raz: bo całość tworzy sens wypowiedzi, i przeczytaj jeszcze raz co napisałem powyżej odnośnie manipulacji Zadałeś bezsensu pytanie czy w ślepym teście widziałem jak ktoś coś zmienia. Uzyskałeś odpowiedź, z której przytoczyłeś tą cześć, która Ci pasowała i do niej się odniosłeś. Ja rozumiem, że chciałeś zabłysnąć tym milionem $, ale weź poprawkę na swoje błędy.
 12. No tutaj się z Tobą nie zgodzę, bo poprzez wyrwanie poszczególnych zdań z całości wypowiedzi można doskonale zmanipulować jej sens. Co w dalszym odczycie przez innych użytkowników może zostać błędnie zrozumiane. Gdybym widział to nie byłby to ślepy test. Uwierz mi że zostało to przeprowadzone tak jak powinno.
 13. Wiem na czym polega tzw. ślepy test. W pierwszej fazie kolega zmieniał ja słuchałem nie wiedząc co jest wpięte. Słuchałem dobrze mi znanej muzyki. Następnie tak jak napisałem po tygodniu słuchania jednych zmiana na drugie. Dodam jeszcze, że to był mój pierwszy raz gdzie podszedłem do kabli z większym zainteresowaniem. Dlaczego nie ma odwrotu? Można wypożyczyć sprawdzić stwierdzić ,że to nie ma sensu i olać temat. Nie zawsze trzeba w coć wierzyć, po prostu czysta ciekawość . Żeby dowieść coś naukowo trzeba podejść do tego technicznie poprzez sprawdzenie i próby. Nawet ci co w te kable nie wierzą musza jakoś to sprawdzić. I choćby po to żeby udowodnić że nic nie wnoszą. Ja jeszcze raz powtórzę, że pytanie na forum o kable nie ma najmniejszego sensu.
 14. No sorki, ale wyrwałeś poszczególne zdania oraz fragmenty z kontekstu i do nich się odnosisz. No tak nie powinno prowadzić się dyskusji. Ktoś jest przeciwnikiem ktoś zwolennikiem. Dlatego napisałem, że jak ktoś ma wątpliwości i chce się przekonać na własnych uszach to wypożyczyć posłuchać, wyrobić sobie własną opinię i tyle. Sugestia działa w obie strony.
 15. Co do kabli to uważam, że zadawanie pytania o nie na forum nie powinno mieć miejsca. Po pierwsze zawsze wywołuje to burzę i próbę udowadniania czy je słychać czy nie, czy graja czy nie, co wnoszą co zabierają itd. Po drugie każdy zainteresowany powinien sam sobie sprawdzić w swoim systemie czy będzie słyszał różnice czy nie. Większość pytań to " myślałem o kablach X Y, które wybrać ?" Od paru lat jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nie ma problemu z wypożyczeniem większości sprzętu, czy kabli i sprawdzeniu ich w domu. Wypożycz kable, które cie interesują posłuchaj i wybierz, no prościej się już nie da. W ten sposób nie będziesz uległ sugestii, a ewentualną porażką nie będziesz obarczał kogoś kto ci źle doradził na forum. To trochę dotyczy też wzmacniaczy czy kolumn, bo każdy ma inne oczekiwania, inne upodobania, pokój itd. W większości porady kończą się zdaniem " no ten ale najlepiej będzie odsłuchać u siebie" Ja powyżej napisałem w jaki sposób dałem się "wkręcić" w kable, ale to moja historia i nikogo nie namawiam na te czy tamte. Po prostu pobawiłem się tym tematem i ostatecznie zostałem przy kablach, które mi spasowały.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.