Jump to content

teotym

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

100 profile views
 1. No tak, ten programowy. Prawoklik na głośniczek w tacce systemowej i się otwiera :-)
 2. Pomogło! Serdecznie dziękuję za bezkosztową metodę obniżenia zakłóceń :D Dźwięki z komputera zmalały do poziomu z pogranicza słyszalności - genialne. Oczywiście poziom głośności muzyki został ten sam, tylko w innych proporcjach głośniki/karta dźwiękowa. Do tej pory głośniki były nastawione na połowę skali a mikser ledwo na początek. Teraz głośniki są nastawione na 1/10 skali a mikser na połowę.
 3. Cześć, niedawno pomogliście mi w zakupie monitorów studyjnych - padło na Swissonic ASM5, które sprawują się znakomicie :-) Trapi mnie jednak inny problem - na niezłych monitorach, przy niższym poziomie głośności, słyszę pracę elektroniki komputera [np. szumy związane z przewijaniem stron w przeglądarce, ruchy myszy, kopiowanie większych plików itp.]. Znam to zjawisko z wielu innych sprzętów i jestem w 100% pewny, że to z komputera a nie z nagrań czy monitorów - po prostu znam ten rodzaj zakłóceń, gdy podłączałem swoje słuchawki AKG 550 pod inne komputery - piski cewek, szumy skorelowane z ruchem na ekranie itp. Zakłócenia nie są bardzo wyraźne, ale zauważalne, szczególnie wieczorem, przy cichym słuchaniu w bliskim polu. Chciałbym Was zapytać w jaki sposób, możliwie niedużym kosztem, zminimalizować albo wyeliminować to zjawisko przy założeniu, że muzyka wciąż będzie z komputera. Podkreślam, że nie chodzi mi o poprawę brzmienia, bo ono całkowicie mnie satysfakcjonuje [jak się poprawi, to OK, ale to nie wymóg], tylko o zminimalizowanie/wyeliminowanie zakłóceń z elektroniki komputera. Obecne źródło dźwięku to zintegrowany Realtek ALC662.
 4. Cześć, obiecałem podzielić się wrażeniami dotyczącymi monitorów bliskiego pola Swissonic ASM5. Nie używam słowa "recenzja", ponieważ ze względu na moją skromną wiedzę i doświadczenie byłoby to nadużyciem. Wcześniej używałem zestawów Modecoma MC-SHF56 i MC-HF100 i to do nich będę odnosił swoje wrażenia z odsłuchu. Sprzęt jest podłączony łączem niezbalansowanym do zintegrowanej karty dźwiękowej. Jakość wykonana monitorów jest bez zarzutu. Estetyka, spasowanie, użyte materiały itp. dają poczucie solidności. Nie znalazłem żadnych niedoróbek, szczelin, rys itp. znaków bylejakości. Bardzo dobrze sprawdza się wchodzenie w tryb czuwania. Wybudzanie trwa nie więcej niż sekundę. Wrażenie z odsłuchu: po pierwsze, bez porównania większa rozdzielczość i szczegółowość dźwięku niż w dotychczasowych zestawach. Zrezygnowałem z jakichkolwiek korekt czy to equalizerem systemowym, czy nastawieniami dostępnymi na tyle obudowy monitorów. Wcześniej ZAWSZE używałem korektora, bo w Modecomach góra była bardzo zamulona i za bardzo dominował bas. Winiłem marną kartę dźwiękową, a winne okazały się same głośniki. Co ciekawe, bas jest znacznie lepszej jakości niż w znacznie większych Modecomach MC-HF100. Trudno mi ocenić, czy w suchych liczbach schodzi niżej, czy nie, ale dobra jakość sprawia, że słucha się go znacznie przyjemniej. Średnicy i góry nawet nie ma sensu porównywać - tutaj jednoznacznie wygrywa Swissonic. Jest to słyszalne tak bardzo, że po ich włączeniu po raz pierwszy samo się narzuciło, bez żadnego wsłuchiwania się i skupiania. Jeśli chodzi o stereofonię i scenę, to mogę porównywać tylko do mniejszych Modecomów, które były ustawione przy monitorze tak samo jak Swissoniki. Tutaj wielkich różnic nie zauważyłem - oba zestawy tworzą podobną scenę i mają dobrą stereofonię. Minus jest jeden - dobra szczegółowość ujawnia liczne mankamenty nagrań, kompresji i zakłócenia płynące z komputera - jednak trudno winić za to monitory. Podsumowując: najważniejszą różnicą pomiędzy ww. Modecomami a Swissonikami jest nieporównywalnie większa rozdzielczość, szczegółowość i zrównoważenie przekazu - rzecz jasna na korzyść Swissoników. Różnica ta jest tak wielka, że nie żałuję ani jednego wydanego grosza :-)
 5. Mam je! Na razie zbyt krótko, żeby pisać recenzję, ale jestem w 100% zadowolony. Co mnie szczególnie uderzyło, to fakt, że mogłem wyzerować korektor graficzny. Wszystkie głośniki, jakie do tej pory miałem, wymagały podbicia tonów wysokich dla względnie dobrego odsłuchu. Tutaj wszystko jest w pozycji neutralnej i dźwięk jest znacznie bardziej szczegółowy oraz przestrzenny bez korekcji. Nie żałuję zakupu :)
 6. Dziękuję, bardzo mi pomogłeś i zwróciłeś uwagę na parametry, których nie brałem pod uwagę.
 7. Dziękuję za pomoc :-) Przed chwilą zamówiłem i opłaciłem te monitorki: [Hidden Content] Kupiłbym na 100% małe Fosteksy, ale zdyskwalifikował je bass-reflex z tyłu [wycofanych/używanych z BR z przodu nie brałem pod uwagę]. Dam znać, jak Swissonic brzmi z mojego amatorskiego punktu widzenia. Wyszperałem wszelkie możliwe recenzje/opinie w wielu językach [Google Translator] i pozytywne oceny [za te pieniądze] dominują. Za zestaw z kablem i padami zapłaciłem dokładnie 875,93 zł a poza tym mam możliwość zwrotu w 30 dni, więc chyba nie będzie to życiowy dramat ;)
 8. Czy dobrze rozumiem, że 2xjack mono rozdzielam, po jednym, do każdego z monitorów [a mini-jack oczywiście do komputera]?
 9. Edycja: to pytanie to nie żart. ie mam pojęcia, co kupić, aby zapewnić połączenie monitorów z komputerem. Jakiś kabel, przejściówkę czy co innego?
 10. Cześć, w jaki najprostszy i najtańszy sposób podłączyć te monitory: [Hidden Content] do zwykłego komputera PC: [Hidden Content]
 11. Muszę uważać z basem - to na pewno. Po prostu szybko mnie męczy i bardzo dudni w małym pokoju. Dlatego na suba, nawet małego, nie zdecyduję się. Yamaha HS 5 to za dużo mocy - nie wykorzystam nawet połowy tego. W takiej sytuacji, z 3-calowych, niezbyt mocnych monitorków, najmniejsze Fosteksy wydają się mieć sens. O Mackie wyczytałem, że są awaryjne, zostały jeszcze do rozważenia Samson MediaOne BT3, Alesis Elevate 3 i M-Audio AV32.
 12. No nie obrażaj się, te Fosteksy z pierwszego postu naprawdę biorę poważnie pod uwagę. Tylko ja nie mam zielonego pojęcia o tym cały sprzęcie a do 1500 i 5" wybór jest ogromny. Myślę, że mógłby zamiast zestawu z subem kupić numer większe Fosteksy, tylko nie mam pojęcia, jak to zagra. Edycja: o tych mówię [Hidden Content] Po przemyślenui sprawy skupię sie jednak na małych modelach, maksymalnie 4", prędzej 3", co zawęzi krąg opszukiwań i będzie lepiej dostosowane do małego pomieszczenia i cichego słuchania. Na razie Fostex Nr 1: [Hidden Content]
 13. Ale która z firm w tym zakresie cenowym i wielkościowym [do 1500 PLN, do 5"] oferuje najtrwalsze, najsolidniej wykonane produkty? Bo oprócz dźwięku zależy mi tez na tym, żeby było znośnie wykonane i podziałało więcej niż okres gwarancyjny ;) Dźwięk zawsze mogę skorygować korektorem a jakości wykonania już nie.
 14. No to mi namieszaliście w głowie ;( Zastanawiam się jeszcze nad jedną możliwością - wielkość identyczna z już posiadanymi kolumnami i nieco większa membrana, dla lepszego basu, ale bez suba: [Hidden Content] Duży bas po prostu mi dudni, musiałbym zmienić mieszkanie albo obłożyć pokój opakowaniami po jajach ;) 1500 PLN to już absolutne maksimum, nie dołożę nawet złotówki ;) Mam irracjonalny sentyment do Yamahy, kojarzy mi się z wysoką jakością, jeszcze z czasów "komuny", chociaż teraz i tak wszystko to Chiny. Poza tym czytałem o HS 5, że jasne i analityczne a o takie brzmienie mi właśnie chodzi. Podkreślam, że zarówno średnica głośnika, jak i wielkość oraz moc kolumny HS 5, podobnie jak cena, to wartości graniczne. Boję się jednak, że Yamaha to za wiele jak na integrę Realteka i niewykorzystany potencjał, pieniądze w błoto, szczególnie w klitce, w której mieszkam. Zresztą nie wiem, nie znam się ;(
 15. A tak z czystej ciekawości - obecnie mam na biurku Modecom MC-SHF56: [Hidden Content] i słucha mi się ich bardzo dobrze, tylko są ciut duże. Czy po przesiadce na Fosteksy odczuję znaczącą różnicę, czy jest to podobna klasa i nie warto bawić się w upgrade?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.