Jump to content

headstar

Użytkownicy
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

440 profile views
 1. Zgodnie z instrukcją: Jeśli dla “Konfig. głośników” - “Frontowe” i “Centralny” wybrano ustawienie “Duże”, a dla “Tryb subwoofera” ustawienie “LFE”, to zależnie od sygnału wejściowego lub wybranego trybu dźwiękowego, dźwięk może nie być wyprowadzany przez subwoofer. W celu wyprowadzenia sygnału niskiej częstotliwości przez subwoofer, wybierz opcję “LFE+Main”. Więc albo zmień ustawienie głośników frontowych na małe, albo subwoofer ustaw na LFE+Main.
 2. Przed zakupem płyty czasem przeglądam bazę loudness war. Na przykład dla "Brothers in arms" http://dr.loudness-war.info/album/list/dr/desc?album=brothers+in+arms im bardziej zielono tym lepiej. Z tym, że czasem ciężko znaleźć te dobre wydania, bo to przeważnie lata 80' i 90', później już coraz więcej kompresji.
 3. Różnica jest, bo wymieniłem cały set z Zensorów na Klipsche RP-8000. Na razie sprzęt trzeba 'dotrzeć'. Generalnie przygotowuję sprzęt do przeniesienia do pokoju kinowego z projektorem i ekranem. Potrzebowałem wzmacniacza pod 7.1.4
 4. Ja też myślałem nad x6400, ale Denon do końca marca ma promocje 'stary na nowy' na 6500 i 8500. Zostawiając stary amplituner dostajesz zniżkę odpowiednio 2000pln i 3000pln. No i skończyłem z x6500 w domu.
 5. Tyle, że z drugiej strony głośniki bipolarne nie są zalecane do Atmosa, bo to obiektowy format dźwięku. Głośniki bipolarne powodują rozmycie źródła, a Atmos opiera się punktowych źródłach, które będą symulować płynne przemieszczanie się dźwięku w przestrzeni 3D.
 6. Proponuję do nich zadzwonić i się umówić na odsłuchy, spędzisz godzinkę z kilkoma kolumnami, chłopaki dobiorą coś w założonym budżecie. Można u nich też wypożyczyć sprzęt na weekend i posłuchać w domu.
 7. Set Dali Zensor 7 do sprzedania: https://www.olx.pl/oferta/zestaw-5-1-dali-zensor-7-1-vokal-sub-CID99-IDycZI3.html
 8. Z tego co kojarzę, to głośniki umieszczane nad frontowymi pod sufitem były wykorzystywane w Auro 3D. Atmos wygląda nieco inaczej, bo jest to obiektowy format dźwięku. W odróżnieniu od 5.1 czy 7.1, gdzie każdy kanał ma swoją ścieżkę dźwiękową, w Atmos efekty dzwiękowe umieszczane są w przestrzeni 360st. otaczając słuchacza. Za wikipedią: Technologia Dolby Atmos teoretycznie pozwala na przesyłanie do sal kinowych nieograniczonej liczby ścieżek audio, które są dynamicznie przekazywane do głośników w oparciu o możliwości kina. Oznacza to, iż Atmos pozwala realizatorowi dźwięku (za pomocą specjalnej wersji oprogramowania Pro Tools lub Pyramix dla cyfrowej stacji roboczej) na wyznaczenie konkretnej lokalizacji w sali kinowej, jako przestrzeni trójwymiarowej, z której określony dźwięk powinien być słyszany przez odbiorcę. Dźwięki otoczenia pozostają oddzielnie miksowane wstępnie w tradycyjnym formacie wielokanałowym. Podczas odtwarzania, system Atmos łączy wszystkie ścieżki w czasie rzeczywistym, aby tworzyć wrażenie, że każdy dźwięk pochodzi z wcześniej wyznaczonego miejsca, w sposób dostosowany do konkretnej konfiguracji głośników danej sali kinowej. Także głośniki umieszczone pod sufitem nad frontami i tylnymi obsłużą Atmos, tyle że może być zaburzony kształt zamierzonej "bańki dźwięku". Tak ja to rozumiem. Edit: Jeszcze cytat z avsforum: Czyli nie powinniśmy Atmosa traktować jako iluś tam osobnych kanałów, a raczej przestrzeń, w której w zależności ile mamy głośników, umieszczane są efekty.
 9. Dokładnie, nie każdy głośnik potrzebuje skrzynkę. Kontaktowałem się ostatnio z Dali, bo też rozglądam się za głośnikami sufitowymi. Pytałem ich o głośnik Phantom H-60, czy ma lub potrzebuje on dedykowaną obudowę, jak np. E-60. Napisali mi: Z tego co wyczytałem, obudowa dla E-60 bardziej spełnia rolę zabezpieczenia przed wilgocią, gdyby komuś przyszło do głowy inistalować głośnik w łazience.
 10. Wg mnie obie rzeczy są nieporównywalne z założenia. Albo porównujemy dwa procesory, albo dwa amplitunery. A jeśli chcielibyśmy patrzec przez pryzmat jakości, to powinniśmy porównywać tę samą półkę cenową. Stary procesor kosztujący teraz 1000pln kilka lat temu pewnie kosztował wielokrotnie więcej, być może był nawet z wyższej półki, dlatego do porównanania należałoby wziąć nowy amplituner z wyższej półki, który nie kosztuje 2-3 tyś. Wtedy moim zdaniem oprównanie miałoby sens. Jeśli patrzymy przez pryzmat samej ceny, to fakt, w porównywalenj cenie lepszy może okazać się starszy sprzęt z wyższej półki niż nowszy z niższej.
 11. Tu się zgodzę, większość opinii na temat atmosa to "jeśli chcesz dźwięk dochodzący z jakiegoś kierunku, to zamontuj tam głośnik". Z tym, że nie zawsze jest to możliwe. Też w którymś momencie rozważałem odbicie od sufitu, ale mi przeszło.
 12. Poczytaj tutaj https://www.avforums.com/threads/dali-alteco-c1-or-kef-r50-atmos-speakers.2126740/, opisują zastosowanie głośników Atmos Enabled na ścianie pod sufitem zamiast odbicia dźwięku od sufitu. Z tego co czytam, efekty są bardzo dobre.
 13. To pójdźmy o krok dalej: jaki amplituner możecie polecić, żeby obsłużyć 7.1.4? W miarę możliwości bez konieczności stosowania dodatkowego wzmacniacza stereo, bo RZ830 ma chyba 9 wzmacniaczy, więc max obsłuży 7.1.2, do 7.1.4 będzie potrzebny osobny klocek. Myślałem wcześniej o Denon 6400. Co innego wartego spróbowania?
 14. update: zdawało mi się, że to był RZ1100, ale jednak był RZ830.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.