Jump to content

headstar

Użytkownicy
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1213 profile views
 1. Czytam różne źródła i np tu [Hidden Content] pojawia się opinia, że żeby wykorzystać potencjał JVC potrzebna właściwie jaskinia. Takich warunków idealnych nie będę miał, chociaż ściana frontowa ciemna, sufit ciemny. Pytanie czy JVC nie będzie się marnował i lepiej poprzestać na Epsonie?
 2. A już myślałem ze jednak go sobie odpuszczę, ale dalej będzie mi chodził po głowie 😁
 3. Może nie będzie tak źle z miejscem, od fotela/kanapy do ekranu będzie jakieś 3,4m. Wstepnie umówiłem się na prezentacje projektorów po 6 grudnia. Serce jest za JVC, ale portfel przy jednoczesnym wyposażaniu domu mówi co innego. Ciekaw jestem tego LG, w sieci nie znalazłem za dużo opinii jeszcze, bardziej wyglada na projektor biznesowy do prezentacji głównie, ale to laser, zobaczymy co potrafi.
 4. RP8000 albo RP600M na fronty. Jakbym je odsunął odpowiednio od tylnej ściany, to staną na środku pokoju 😁, też niedobrze przy trójce biegających dzieci.
 5. Cześć Kolejny etap - planowanie projektora. Dostałem ofertę na kilka modeli: - Epson EH-TW9400 - JVC DLA-7900 - Sony VPL-VW270 - LG BU50NST Jakie macie doświadczenie z tymi projektorami? Pewnie spróbuje zobaczyć który jak świeci. Tylko proszę bez burzy nie związanej z tematem.
 6. Czas na kolejny krok i instalacje na suficie. Gołe: i z grillami (może przemaluję, żeby się wtopiły w sufit) Także sufit uzbrojony, kolejny etap boczne i tylne surround. Szkoda, że jeszcze nie ma jak przetestować.
 7. To jest wizualizacja projektantki, wysokość będę dopiero sprawdzał z przymiarką projektora. Ekran mogę zrobić na wymiar, jak wybiorę projektor i sprawdzę na jakiej wygodnej wysokości mogę go powiesić pod skosem, żeby głową nie zawadzić. Przy tym skosie niestety im wyżej go wieszam tym bliżej ekranu będzie. Dając go niżej i dalej mogę mieć większy ekran. Szafkę na sprzęt będę chciał jak najniższa, ale i tak stanie tam jeszcze sub.
 8. Nie bardzo rozumiem pytanie jak ulokować - dowolny uchwyt ścienny. Te nakładki mają dwa tryby pracy, albo jako atmos albo surround, mają przełącznik zwrotnicy. Jeśli chodzi o tweeter to jest dokładnie ten sam co w 500m i 400m.
 9. No cóż, jeśli RP-500SA nie zdadzą egzaminu to zostaną wymienione. Generalnie chodziło o względy kosmetyczne, po prostu są mniejsze od RP-500M, mają takie same membrany 5.25'', pasmo przenoszenia 62-25000 Hz (ok, RP-500M od 48Hz, ale w kinie i tak odetniemy na 80Hz). Zobaczymy jak będzie. Drugi sub na razie w planach, jak i kiedy fundusze pozwolą. Kolejne zakupy to ekran i projektor. Na fronty tak jak pisałem, RP8000 lub RP600M, w innym wątku szukałem porady w sprawie amplitunera stereo tylko pod TV, który zagra z tymi, których nie wezmę do kina. Nic się nie zmarnuje 😉 mam nadzieję.
 10. Cześć, chyba czas żeby odświeżyć nieco wątek. Sporo czasu minęło, dom na wykończeniu no i kino domowe nabiera kształtów. Może trochę się pochwalę 😀, całość złoży się na 7.2.4. Kable pociągnięte, na podłodze wykładzina, głośniki czekają na instalację. Wg projektu ma to wyglądać mniej więcej tak Oczywiście fotele będą bardziej kinowe, lub jakaś kanapa. Na obecnym etapie wygląda to tak: Miejsce na ekran (100-110 cali, zależy ile się da osiągnąć z odległości 3,4m). Kable czekają (Wireworld luna na fronty, Wireworld Stream na surround i atmos, optyczny HDMI plus skrętka
 11. Dzięki Bali, do Szczecina mi trochę nie po drodze, jestem spod Wrocławia.
 12. Zakupy i tak planuje bliżej końca roku, wiec jak jeszcze zostaną to dobrze, jak nie to będę szukał. Zależy co wybiorę.
 13. No dobra, to pozostaje posłuchać: - Onkyo TX-8390; wg większości opinii powyżej lepiej zagra z Klipsch, kombajn z HDMI, na minus ciężej z dostępnością - Yamaha R-N803D; co do jakości grania muszę porównać bezpośrednio, brak HDMI może być trochę uciążliwy ale pewnie dostępna od ręki Dzięki na razie.
 14. Tak wiem, ale muzyka leci głównie w tle, więc jakość nie jest najważniejszym wyznacznikiem. Dlatego też patrzę na amplitunery stereo z HDMI, przy których nie będę musiał włączać TV, żeby posłuchać muzyki. Co do Tidal, to miałem przez kilka miesięcy, ale HiFi/Master można chyba wykorzystać tyko przy odtwarzaniu przez PC - poprawcie mnie jeśli się mylę.
 15. Grać będzie z Klipsch RP-600M albo RP-8000F, zależnie co ostatecznie stanie na frontach w kinie. Do stereo i tak mam lampę i będę szukał do niej fajnych kolumn. Rozumiem że ta Yamaha będzie grać przez wejście optyczne z TV, czy w takim razie telewizor musi być włączony np. jakbym chciał posłuchać Apple Music? Obecnie wszystko wpinam pod amplituner i jednym kablem do TV.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.