Jump to content

Jager

Użytkownicy
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

58 Neutralny

Audiostereo

58

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1539 profile views

Jager's Achievements

 1. Trinnov potrafi to zrobić. Tak w skrócie piszę, jeśli ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności. Co więcej potrafi np. bazując na trzech najbliższych kolumnach, głośnikach. Kreować źródło pozorne w osiach x,y,z w miejscu, w którym fizycznie nie ma kolumny, głośnika. A gdzie jest wyznaczone przez mastering np. punktowe źródło. Piszę to tak na szybko ale pamiętam, że niedawno czytałem wypowiedzi kalibratora z Trinnova, który potwierdzał, że potrafi przekazywać, dzielić ? wyodrębniać ? sygnał LFE również do konkretnego subwoofera. Czyli jeśli masz czy to stos subwooferów czy to porozstawiane subwoofery w tym balansujące po sali kinowej, potrafi przesłać więcej innego LFE do danej kolumny w stosunku do pozostałych. Coś jak tuptanie rozgniewanego Godzilla za Tobą. Wtedy to tuptanie będzie inne niż z pozostałych subwooferów w sali np. przed Tobą. Słowem jeśli masz więcej niż 1 subwoofer, mogą grać inaczej. Stosy ale i 2 czy 4 i więcej subwooferów najczęściej są kalibrowane razem. Ale nie zawsze. Znanym mi wyjątkiem jest Trinnov którym może to zrobić po swojemu i kalibrować je może oddzielnie. To czy tak zrobimy zależy od tego co chcemy uzyskać. Możliwość jest. Ale to chyba jedyny procesor z tego co się orientowałem, dostępny od ręki, który ma na dziś takie możliwości. Druga sprawa jak mnie pamięć nie myli, podstawowa kalibracja AVR - ale dość rozbudowana, wyceniona była w przedziale 500 - 1000 zł. Ale to ze 3 lata temu chyba robiłem i tak średnio w pamięci mi ta informacja została. Chwilę przede mną robił Bipo ? Potem ja. Pisaliśmy o tym. Zresztą, pamiętam, że potem nawet subfan ?, który się na początku śmiał i lekceważył ją zrobił taką kalibrację i był zadowolony bardzo z efektów i zaczął innym polecać. Kilka innych nicków - Lolo2 pamiętasz ? Pisało wtedy też z Magogiem/Cinemapro w jakimś wątku o cenach kalibracji. I były chyba podane. Zresztą to nie problem dziś zapytać u dowolnego kalibratora o aktualne ceny zakresu kalibracji jaka nas interesuje.
 2. Z danych technicznych Harbeth M40.3 XD Loudspeaker. [Hidden Content] Frequency response 35Hz – 20kHz, ±3dB free-space, grille on, smooth off-axis response Z danych technicznych Ktema. [Hidden Content] Frequency Response: 26Hz - 33Khz, in room Może pamiętasz, Babatularze, ale zwróciłem Ci uwagę, że może Ty już pewnych składowych nie słyszysz ? Nie dorabiajmy ideologii i nie udawajmy, że pasmo poniżej wyżej wymienionych monitorów tj. 35Hz jest już nie obecne i nie słyszalne. Jak widać powyżej, Ktema potrafi odtworzyć dodatkowo pasmo w zakresie od 26Hz do wspomnianych monitorowych 35Hz. Czy odbiór tego pasma to nic ? Czy on nie wpływa na poczucie np. muzykalności danych kolumn ? ---------------------------- Źródło. [Hidden Content] Tak więc, zanim usłyszymy i rozpoznamy jakiś dźwięk, najpierw w uchu wewnętrznym następuje zamiana informacji akustycznej w sygnał elektryczny. Powstały w wyniku tego prąd elektryczny jest odpowiednio przetwarzany w określony wzorzec podobny do kodu. W korze słuchowej, a więc w naszej centrali, wzorzec pobudzenia jest zamieniany we wrażenie słuchowe. W tym cel docierający do kory słuchowej kod porównywany jest z zapamiętanymi wcześniej wzorcami, a więc z tym co już wcześniej słyszeliśmy i co już znamy. Dźwięki które słyszymy mogą być przyjemne dla nas lub przykre. Różne osoby inaczej reagują na ten sam dźwięk. Zależy to od budowy naszych małżowin usznych, a także wieku. Młody człowiek jest w stanie usłyszeć dźwięki o częstotliwości od 16 - 20 Hz do 16 - 20 kHz. Z wiekiem czułość naszego słuchu dla wysokich tonów pogarsza się. Już po trzydziestce górna granica jaką możemy usłyszeć to 15 -16 kHz, by po 60-tce słabo słyszeć dźwięki już powyżej 5 - 6 kHz. ---------------------------- Skoro piszesz o sobie emeryt. Zakładam, że nie jesteś, "nad człowiekiem" i po prostu nie słyszysz już powyżej wspomnianych wartości: 5 - 6 kHz. Może "elektrycznie" też już nie masz takiej przewodności ? Może to, że pewnych dźwięków nie słyszysz wpływa na Twoje posty o Twoich wrażeniach z odsłuchów ? I piszesz po prostu z pamięci sprzed tych 10, 20 lat ? Jak myślisz ? Swoją drogą chyba też czytałem swego czasu, że cenisz zdanie właściciela S16Hz. Jest z pewnością osłuchany. Dużo kolumn zbudował. Raczej bez emocji do nowych głośników podchodzi. Nie wiem czy wiesz ale też ma już na warsztacie ellipticory. Z jego informacji to: .... "jedno Ci mogę napisać już teraz jakość i możliwości średniotonowego niebywałe,ale wysokotonowy jest zjawiskowy ,jego możliwości brzmieniowe są warte tej ceny i to wszystko na razie sprawdzone na gorąco na roboczo ...." Źródło facebook. Grupa S16Hz. post z 13 września.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.