Jump to content

lis1984

Użytkownicy
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

25 Neutralny

Audiostereo

25

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektryk
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

619 profile views

lis1984's Achievements

 1. Nie odpowiem na to pytanie , fakt jest taki że au 70 nie występuje już w przyrodzie praktycznie w ogóle , a jak się coś pojawia ceny zaczynają się od 10 tyś .Stoi w tej chwili u mnie au 70 do remontu sprowadzone z Japonii , koszt zakupu jakieś 6 tyś zł w przeliczeniu , do tego cła , podatki i wyszło 10 tyś .Mowa tu ciągle o niesprawnym trupie bez lamp , w którym po sprawdzeniu wyszło że jedno trafo wyjściowe jest uszkodzone...Ja bym się bardziej skłaniał ku wykonaniu dobrej kopi niż kupowania czegoś tak drogiego i jeszcze do remontu.... Mi się udało kupić au 111 teoretycznie sprawnego za 10 tyś i uważam że nie przepłaciłem , tylko ja mam troszkę inne podejście , kolekcjonuje stare dobre wzmacniacze, posiadam kilka lampek , np sq38 luxmana. Wracając do au 70 , mam w planach rozebrać to spalone trafo , porobić notatki , zmierzyć przenikalność rdzenia , zanotować ile jest zwoi w każdej warstwie , jakim drutem i spróbuje nawinąć -zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiem że po rozebraniu trafko jest małe , składane na parafinie , blaszki bardzo przypominają te stosowane przez zatre i unitre. Trzeba zmierzyć i porównać.
 2. W sansui au 70 jak i au 111 sprzężenie katodowe realizowane jest w taki sam sposób . Różnica polega jedynie na głebokości tego sprzężenia , w au 70 jest to zaledwie 2% w stosunku do poziomu sygnału anodowego a w sansui au 111 jest to standardowe dla tego rozwiązania 10%. Wczoraj specjalnie mierzyłem trafa w jednym i w drugim. Te wzmacniacze brzmią inaczej dla tego że mają inne lampy końcowe , w ogóle są to zupełnie inne konstrukcje , wszystkim się różnią , począwszy od tego że w 111 inwerterem fazy jest wzmacniacz różnicowy na triodach 12bh7 a w au 70 tą role pełni połówka triodowa 6an8 jako inwerter z dzilonym obciążeniem.....preamp też jest inny . W ogólnym rozrachunku au 111 jest bardzo selektywnym , szybkim wzmacniaczem , nie posiadającym zbyt wiele typowego dla lampy czaru i bardzo go za to lubie lecz do codziennego słuchania au 70 bardziej mi pasuje, gra bardziej miło , czaruje lecz jak to dobra lampa wywleka z utworów to co potrzeba.
 3. Nie dodatnie sprzężenie zwrotne tylko ujemne spzężenie katodowe. Rozwiązanie stosowane dość rzadko . Posiadam au 70 i powiem że dzwięk jest warty zachodu , to nie jest pospolita lampowa konstrukcja na el 84 , oj na pewno nie. Co ciekawe lepiej mi się słucha au 70 jak słynnego au 111.
 4. Witam , udało mi się zakupić sansui au 111 za dość rozsądne pieniądze . Wzmacniacz wymaga remontu , tak na dobrą sprawę tylko wymiany kondensatorów oraz regeneracji potencjometrów , przełaczników. W czym jest problem , a mianowicie z 2 kondensatorów w sekcji zasilania wycieka elektrolit . Dość częsty problem występujący w au 70 i w 111 , są tam szare elny 200uf na 300v , oraz 3x20uf na 450v .Pytanie brzmi czym to godnie zastąpić i nie wydać milionów monet ?? Drugim problemem są kondensatory miedzy stopniowe ( szare elny oil cap) , maja ogromną upływność , pojemnośći które potrzebuje to 0.3uf na 630v , 0.47uf , 0.1uf i też w tej sprawie proszę o poradę. Z góry dziękuje.
 5. Autotrafo jest bardzo wazne , polecam stare polskie autotransformatory 2.5kw. Maja ogromny rdzen , ogromny zapas , grube uzwojenie. Wystarczy wywalic weglowa szczetke od nastawnika i zrobic odczep na sztywno. Dla sprzetu sansui musi byc 100v , sa dość wrazliwe na zmiany napiecia , wyzsze napiecie zwiekszy prad spoczynkowy i to znacznie.Bedzie się grzalo i gralo nie tak jak powinno
 6. Ten autotransformator ma na wyjsci nawet 120v i nawiniety jest aluminiowym drutem.
 7. Cały pic polega na tym że nie lubie tego kombinowania sansui , tego zamulania , czarowania .Wiem że to tworzy swoisty klimat , lecz mi się to nie podoba. C2301 już chodzi , wcale mi go nie szkoda , gra otwartym wielobarwym dzwiękiem , a nie ... Tak jeszcze wspomnę jeden szkopuł , wszytkie wzmacniacze tranzystorowe sansui strojone są aby grały na wzór au 111 .Mam w domu au 111 i żaden sansui w stylu 907.. c2301 i b2301 nie ma nic z nim wspólnego. Au 111 gra dynamicznie , wielobarwnie , otwarcie , bezpośrednio , a te tranzystorki ta ja cie pier....dramat. Trzeba mieć wieloletnie doświadczenie....to że ja tu nie piszę zbyt często , nie znaczy że nie czytam , a naprawiam , projektuje od 17 lat.... Każdy ma swoje preferencję i ma prawo lubić to co chce. Po tym zestawie biorę się za q3535.
 8. No tak , bardzo miło mi że wyrażasz swoje zdanie i opinie , lecz posłucham kogoś z większym doświadczeniem.
 9. Może i tak , ale ja wzoruje się na podstawie japońskich serwisów tego sprzętu , robię to nie pierwszy raz i zawsze dobrze to wychodzi. [Hidden Content] , zapraszam do poczytania .
 10. Urządzenie to c2301 , kleju jest w nim multum , wymieniłem już wszytkie elektrolity ( oprócz głównych ) , przekazniki , wyczyszczone przełączniki itp Problemem jest wypalony kanał , a w sumie jeden element , dioda stało prądowa 10YD4,5B , kanał już uruchomiłem wymieniając garść tranzystorów i oporników lecz diode pożyczyłem z drugiego , sprawnego kanału . Diody oczywiście kupić się nie da - takie życie. Dioda ta to tak na prawdę zrudło prądowe o wartości 4,5 ma , taki tam wynalazek... W kolejce czeka jeszcze b2301l- ciekawe co w nim znajdę.
 11. Witam , proszę zerknąć co się dzieje z naszym ulubionym sprzętem po upływie lat.
 12. Witam , mam pytanie , w sansui b2301 szkiełko panela jest elementem demontowalnym?? wymiennym?? , czy jest wklejone??
 13. Były sprawne , ja zawsze opór styków mierze przed montażem. Tak , trzeba to zrobić kilkakrotnie bo jedna regulacja wpływa na drugą , dla tego pojechałem po firmie za to pojedyncze napięcie , bo to przez to tak jest
 14. W b2301 dużo tego nie ma z resztą , przełącznik xlr ,a rca , 2 poty i 2 drabinki. Przekazniki wszystkie , sprawdzone wszytkie elekrolity itp Tak , nawet prze różnej częstotliwośći pomiaru .Wiadomo , różnice były na pewno , ale kosmetyczne raczej.
 15. Właśnie o to chodzi że było , pełen serwis był robiony , przekazniki miały opór styków w mili ohm , poty wyczyszczone , obie końcówki przeszły ten sam przegląd. Mówię Ci że byłem w szoku...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.