Jump to content

zywy80

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. zywy80

  Audio mity

  Panowie, myślę że cały ambaras z MASĄ wynika z hmmm różnic w definicji. Więc Przemak/Lechu jak już się litujesz i tlumaczysz podstawy rzuć definicją MASY oraz tego co nią nie jest. Jakoś mi się wydaje że kolega dem myli masę z tym co nią nie jest. Właśnie słucham Brothers in Arms, jak dobrze że muzyka łagodzi obyczaje (podobno)
 2. zywy80

  Audio mity

  słowo klucz: "ironia" :) p.s. napisałeś posta bez błędu - jednak się da
 3. zywy80

  Audio mity

  Ja tam chyba głuchy jestem ale chyba wolę tak niż być "złotouchym", ci to dopiero mają przerąbane słyszeć tyle szczegółów to można zwariować, mała próbka z dnia codziennego "złotouchego" https://www.youtube.com/watch?v=tGyQxy9pZXU
 4. zywy80

  Audio mity

  I tak wrócisz :) i napiszesz że odwracamy kota ogonem Akurat bezkierunkowość przewodników jest bardzo prosto pokazać ale jak pisałeś wcześniej nie jesteś techniczny więc szkoda strzępić języka To chyba jest lepsze niż nalepki i demagnetyzery CD :) A może w tym jest pies pogrzebany mówicie tu o kabelkach bezpiecznikach a wystarczy wkręcić odpowiednią żarówkę nawet jej nie włączając. Mam gdzieś jeszcze zapas wkręcę w całym domu będzie więcej "fundamentu i masy" Przepraszam nie mogłem się powstrzymać ;-) wg autora tak
 5. zywy80

  Audio mity

  Wyobraź sobie teraz taką sytuację: Pan inżynier montując wzmacniacz bierze kabelki ze szpuli i wlutowuje je zgodnie z "kierunkowością" ale przy budowie drugiego wzmacniacza wlutował wszystkie kabelki "niekierunkowo" co wówczas wg Ciebie powinno się stać? ":-)"
 6. zywy80

  Audio mity

  Widzisz, zawsze ten argument podnoszą słyszący a to że wzmacniacz za słaby a to że głośniki DIY a to że akustyka do bani, NIE to nie chodzi o to żeby powiedzieć że twój sprzęt jest do dupy czy cokolwiek innego. Chodzi o wyjaśnienie zjawiska bo skoro słyszysz to COŚ to powoduje inaczej jest to zjawisko nadprzyrodzone czyli voodoo
 7. zywy80

  Audio mity

  Większość odpowiada ironicznie bo Twój argument jest tylko jeden (SŁYSZĘ) - nie dopuszczasz możliwości że popełniasz błąd przy testowaniu. Jeżeli zdałbyś test to należałoby sprawdzić co spowodowało słyszenie - bo chyba nie wierzysz w zjawiska nadprzyrodzone. Jeżeli jest SKUTEK to musi być PRZYCZYNA.
 8. zywy80

  Audio mity

  Skoro jesteś taki świadomy to podaj choć jedną, JEDNĄ >>>>>JEDNĄ<<<<<< przyczynę powodowania zmian w brzmieniu poprzez zmianę bezpiecznika. To że słyszysz to wszyscy wiedzą i skoro jesteś ŚWIADOMY to wiesz DLACZEGO. Padło tu już dużo postów o tym dlaczego możesz słyszeć różnicę (pomijając faktyczne zmiany w domenie elektrycznej) ale ty WIESZ, że to jednak nie te przyczyny, tylko konkretnie sama wymiana powoduje zmiany.
 9. Co do prekursorów Giorgio Moroder - Chase (Casablanca Records 1978) oraz: Donna Summer & Giorgio Moroder - I Feel Love 12" Extended z nowszych ostatnio muszę przesłuchać chociaż raz dziennie ZHU - Palm of My Hand i na mocno Kalki - Varanasi uff edit chyba poprawnie
 10. zywy80

  Audio mity

  to co napisałem miało być odpowiedzią na tą część dyskusji (trochę nie wyszło) Co za głupota wyszła z pod pióra mistrza ? Mistrz ustala , czy są te róznice czy nie ? :)
 11. zywy80

  Audio mity

  Bardzo ciekawy temat, mógłbyś przybliżyć co to jest? Jakiś przykład? Gdzie się je instaluje? Akurat tu się nie zgodzę, od końca: a) jeżeli SĄ RÓŻNICE (w sygnale) -to mogą być słyszalne (domena słuchu) -nie są słyszalne (poza domeną słuchu lub np. poza możliwościami reprodukcji przez ZG) b) jeżeli SŁYCHAĆ: -to różnic w sygnale nie ma (np filtracja grzebieniowa) - zjawiska psychoakustyczne -różnice w sygnale są - patrz punkt a trochę się gubię, rozumiem że Polska to centrum świata ale o ile pamiętam to chyba wrzucałem już linki do testów spoza naszych granic - też były złe ? Żeby nie było że stoję murem za "niesłyszącymi" bardzo chciałbym żeby taki test wyszedł jednak pozytywny, poza tym że ktoś byłby bogatszy o 1000000$ to dało by to kopa do opracowania naukowego i określenia warunków do słyszenia.
 12. zywy80

  Audio mity

  :) za: https://www.wykop.pl/link/3848177/japonscy-audiofile-ʖ/ https://www.youtube.com/watch?v=XJJy6VJvSCk
 13. zywy80

  Audio mity

  wg pewnych osób <<<TEST>>> -niczego nie dowodzi -jest niepotrzebny bo przecież słychać -będzie wykonany niepoprawnie bo: złe głośniki, zła akustyka, zła muzyka, złe.... .... i szyny też były złe :) -tylko na kablu za 20k bo dopiero takie słychać -do testów jest potrzebny super system -powtórzenia powodują zmęczenie i można się pomylić -testy i zjawiska naukowe to szarlataństwo i bzdury -jeżeli nawet ktoś zachęca do tego poprzez zakład i wypłatę grubej gotówki to też nie ma chętnych
 14. zywy80

  Audio mity

  Nie słuchałem A7 bo nie chciałem zachorować w momencie zakupu sprzętu, wówczas były droższe o 1,5k a wolałem w końcu z czymś do domu wrócić niż dalej odkładać. I chyba dobrze zrobiłem. Mi obecnie basu nie brakuje świeżo po zakupie i postawieniu kolumn faktycznie było go jakby za mało i pierwsze co zrobiłem to gałka bas +3dB i było lepiej. Później jakoś dziwnie zaczęło mi się słuchać i odpaliłem tryb "pure audio" czyli wsio na 0 i wyłączone polepszacze i obecnie uważam że to najlepsze rozwiązanie. Co do ustawienia to kolumn to rozstaw to jakieś 2,3m skręcone lekko do środka o jakieś 5-10 stopni, odległość słuchania to 3,2m, od tylnej i bocznej ściany głośniki mają około metra. Z ustawieniem troszkę się namęczyłem ale tak jak jest obecnie to chyba optimum. - jakiś konkretny model? albo wątek na forum? - rozumiem że amplituner to niekoszernie ale czy mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego? Rozumiem że budżetowy amplituner posiada słabej jakości wzmacniacze bo ma ich dużo, jednak patrząc na parametry (wiem że marketing) to czy różnica jest aż tak wielka w przypadku porównania do wzmacniacza stereo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.