Jump to content

memphissto

Użytkownicy
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

651 profile views
 1. wg kolegi whira jest chyba odwrotnie - Vela ma więcej basu.
 2. A jakie różnice na basie stwierdziłeś między Velą a serią 200 ?
 3. Kolumny 247.3, 267 i Vela 407 - wszystkie mają tej samej wielkości głośniki.
 4. Czy ktoś coś wie na temat Jasperów ? Zapowiadane były na czerwiec, ale na razie cicho i głucho.
 5. Słuchałem ELAC 247.3 i Audiovectorów QR3. Moim zdaniem ELAC są o niebo lepsze. QR3 zdecydowanie balans przesunięty na górę pasma, która jak dla mnie było zbyt ostra i nachalna. ELAC to znacznie bardziej dopracowane i zrównoważone brzmienie.
 6. Nie brakowało Ci dociążenia w tych Elacach ? Mi w salonie bardzo się podobały nieco tańsze 247.3, a potem jak wziąłem do domu to niestety okazało się grają tak jak wyglądają - w skrócie ładnie ale dość lekkim dźwiękiem. No dobra, jak było głośno to dźwięk nabierał masy, ale ciszej było niestety trochę chudo. Zastanawiam się jak duża jest różnica w brzmieniu między 247.3 a Velą 407.
 7. S4Home - czy X38 mają szanse przyzwoicie zagrać z NAD-em C375 ? Może ja skusiłbym się na test...
 8. Kolega dancos szuka czegoś z solidnym basem. Z tego co miałem do czynienia z Opticonami to na mocny bas nie ma co liczyć.
 9. No to już są konkretne grzmoty, do tego trzeba mieć warunki.
 10. Dancos, daj spokój z gaciami :-) Jedź na odsłuchy i pisz relacje, chętnie poczytamy.
 11. Muszę gdzieś posłuchać tych 30-tek. Diamondy 28 przypadły mi do gustu barwą, sceną i pewnym czarem. Brakowało mi w nich lepszego uderzenia w dolnym pasmie, czyli mam podobne odczucia jak autor wątku. Teoretycznie dodatkowy głośnik basowy może przynieść poprawę, ale rzeczywiście wejście w układ trzydrożny jest też wyzwaniem: zestroić nową konfigurację tak by zachować wszystko co dobre w mniejszym modelu, ale zyskać na potędze dołu.
 12. A w czym wg Ciebie były gorsze Diamondy 30 od 28 ?
 13. memphissto

  system stereo

  W kablach to ja raczej jestem nieobyty. W każdym razie słuchałem na Audioquest Type 2. Dodam, że wcześniej w salonach audio bas z tych kolumn mnie też wydawał się nieco rozmyty, więc może to co słyszałem u siebie to bardziej chyba kwestia akustyki pomieszczenia niż kabli.
 14. memphissto

  system stereo

  Moim zdaniem z XT8F można jednak wyciągnąć więcej. Jeśli to grało z jakimś tanim ampli AV to na pewno nie pozwoliło Ci to ocenić dobrze tych kolumn. U mnie z NAD-em 375 bas był zwarty i nawet lekko utwardzony, stopa perkusyjna całkiem wyrazista.
 15. Ja się nie nudziłem. Np. nowy Rammstein na zestawie NAD375 z XT8F zaistniał w moim salonie z należytym wykopem i energią.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.