Jump to content

memphissto

Użytkownicy
 • Content Count

  190
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

804 profile views
 1. Z tym modelem Fyne 502 to jednak chyba nie było tak kolorowo, bo dość szybko pojawiła się ich nowa wersja 502SP.
 2. Nie wiem o jakiej piszesz tendencji. Niektórzy w tym wątku piszą, ze XT8F potrzebują dużo miejsca wokół siebie aby uniknąć niekorzystnych efektów, więc podałem swoje doświadczenia, że u mnie nawet stojąc blisko ścian te kolumny nie dudniły.
 3. To raczej ogólnie kwestia akustyki pomieszczenia a nie stricte odległości od ścian. Jak miałem te Tannoye u siebie to na próbę podsuwałem je na 15cm pod ścianę, dodatkowo jedna kolumna w narożniku i nadal nic nie dudniło. Dźwięk stał się natomiast mniej otwarty, mniej przestrzenny.
 4. Eee tam, pastwicie się co niektórzy nad tymi Tannoyami, a ja nadal uważam, że to bardzo ciekawe kolumny, a tutaj na forum jest co najmniej kilku bardzo zadowolonych użytkowników. Ja słuchałem u siebie większych XT8F w pomieszczeniu bez żadnych adaptacji akustycznych i żadnego dudnienia nie było. Autor wątku łączy XT8F z Vincentem 237 i to o tyle niedobre połączenie, że i kolumny i wzmacniacz mają raczej poluzowany bas i te cechy nakładając się dają niekorzystny efekt, a pewnie swoje dokłada specyfika pomieszczenia. Dlatego moim zdaniem warto spróbować innego wzmacniacza, który lepiej zarządzi basem i może to przynieść pożądany efekt. Ponownie proponuję CXA80, który po pierwsze bardzo dobrze zgrywa się z tymi kolumnami, a po drugie to wzmacniacz, który nie potęguje basu i dość dobrze będzie go trzymał.
 5. XT8F to fajne kolumny i chyba prościej spróbować z wymianą wzmacniacza. Ja bym zaproponował Cambridge Audio CXA80. To wzmacniacz, który nie tłucze basem za to gra bardzo przestrzennie i dość barwnie. Zachowasz więc trochę cech Vincenta, ale bas będzie bardziej zdyscyplinowany i mniej obfity. Padła opcja Tannoy Precision - to chyba też niegłupi trop, ale seria Precision jest zdaje się mniej uniwersalna jeśli chodzi o rodzaje muzyki.
 6. Miałem dzisiaj okazję posłuchać Diamondy 28 i 30 porównawczo, jedne obok drugich. Grało to z Musical Fidelity M6si i M6CD. Byłem bardzo ciekawy tego porównania bo Diamondy 28 zawsze robiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie i kusiło mnie spróbować jak na ich tle wypada wyższy trójdrożny model. Dodatkowy przetwornik na średnicy i oddanie dwóch głośników tylko na bas przynosi wyraźną różnicę. 30-tki grają mocniejszym i bardziej nasyconym środkiem, bas jest bardziej zwarty, dobitny. Wciąż jednak brakuje mi lepszego dociążenia dołu, brakuje nieco masy, zwłaszcza przy niższym poziomie głośności. Bas jest mocny i dobrze zarysowany, ale w zejściu na dół jest jakby stopowany. Poza tym mocny nasycony dźwięk sprawia wrażenie bardziej uwiązanego do kolumn. D28 wydały mi się klarowniejsze i bardziej przestrzenne, swobodne. Trudno było mi jednoznacznie wskazać, który model wypadł lepiej. Skłaniałbym się jednak do 30-tek, ale pod warunkiem, że pomieszczenie będzie co najmniej na 30m2.
 7. Z wymienionych to MF to raczej nie bardzo. Proponuję Rotela 1592.
 8. Wygląd to jednak dość subiektywna sprawa. Jak dla mnie Haiku wygląda OK, przy czym wolę chyba srebrne wersje. Wolałbym za to pilota z bezpośrednim wybieraniem źródła (1,2,3,4 a nie tylko +/-) i jedną parę wejść RCA więcej. A co nie tak poszło z tym Solem ? To już poważny model.
 9. CXA80 ani Primare I32 moim zdaniem nie podkręci basu z tych Pylonów. Dół będzie raczej szczupły i zwinny. Proponuję spróbować NAD-a C375. Masz solidną moc, pierwsze waty oddawane w klasie A. Używka może zmieścić się w założonym budżecie. Słuchałem tego połączenia i grało to bardzo dobrze.
 10. memphissto

  Black Friday 2019

  Czy my Polacy to musimy wszystkie te anglojęzyczne sformułowania bezmyślnie papugować ? Czy to nie może się nazywać Czarny Piątek ?
 11. Przyłączam się do pytania - marian.ch, napisz coś więcej jak wypadł Magnat w porównaniu do NAD-a ? Z jakimi kolumnami to grało ?
 12. A jak się mają Diamondy 28 do Diamondów 30 ? Ktoś porównywał ?
 13. Jest tutaj na forum posiadacz zestawu Tannoy XT8F z nieco nowszym Vincentem 237MK. Bardzo sobie chwali to połączenie, więc możesz go podpytać o szczegóły - nick Pestek
 14. wg kolegi whira jest chyba odwrotnie - Vela ma więcej basu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.