Jump to content

memphissto

Użytkownicy
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1276 profile views
 1. A może by tak wyprówać Gato Audio DIA-250 ?
 2. Cabasse Java i Pylon Diamond to dwu zupełnie różne brzmienia. Miałem okazję posłuchać Javy: grają bardzo lekko i niesamowicie przestrzennie, ale zejścia i masy basu to tam raczej za wiele nie będzie. Widać to już zresztą po pasmie przenoszenia, od 59Hz. Z kolei Pylon Diamondy to raczej nie są kolumny, dla kogoś kto lubi bogactwo górnego pasma. Góra jest gładka i precyzyjna, ale raczej dość oszczędna.
 3. Mam taki zestaw i czasami jednak pokręcę gałkami 😁
 4. Czy to znaczy, że grają tak samo i obojętne Ci , z którym zostaniesz ?
 5. Gratulacje, fajne skrzynki Jaką to ma wysokość od podłogi razem ze stojakiem ?
 6. jakby co to zawsze można zamienić na Diamondy D30 i dojdzie więcej średnicy 🙂
 7. Znalazłem info o wymiarach: szer. 500, gł. 430, wys. 1241
 8. No to są kolumny ! Na wygięte Jaspery nie mogę patrzeć, a te Ambery prezentują się znakomicie. Czy znane są wymiary Amberów ? Basrefleks z tyłu czy to obudowa zamknięta ?
 9. Mógłbyś coś skrobnąć o tym Arcamie SA30 ? Jak wypadł w porównaniu do Haiku Sola IV ?
 10. Z tym modelem Fyne 502 to jednak chyba nie było tak kolorowo, bo dość szybko pojawiła się ich nowa wersja 502SP.
 11. I co częściej wybierają ?
 12. Nie wiem o jakiej piszesz tendencji. Niektórzy w tym wątku piszą, ze XT8F potrzebują dużo miejsca wokół siebie aby uniknąć niekorzystnych efektów, więc podałem swoje doświadczenia, że u mnie nawet stojąc blisko ścian te kolumny nie dudniły.
 13. To raczej ogólnie kwestia akustyki pomieszczenia a nie stricte odległości od ścian. Jak miałem te Tannoye u siebie to na próbę podsuwałem je na 15cm pod ścianę, dodatkowo jedna kolumna w narożniku i nadal nic nie dudniło. Dźwięk stał się natomiast mniej otwarty, mniej przestrzenny.
 14. Eee tam, pastwicie się co niektórzy nad tymi Tannoyami, a ja nadal uważam, że to bardzo ciekawe kolumny, a tutaj na forum jest co najmniej kilku bardzo zadowolonych użytkowników. Ja słuchałem u siebie większych XT8F w pomieszczeniu bez żadnych adaptacji akustycznych i żadnego dudnienia nie było. Autor wątku łączy XT8F z Vincentem 237 i to o tyle niedobre połączenie, że i kolumny i wzmacniacz mają raczej poluzowany bas i te cechy nakładając się dają niekorzystny efekt, a pewnie swoje dokłada specyfika pomieszczenia. Dlatego moim zdaniem warto spróbować innego wzmacniacza, który lepiej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.