Jump to content

Seweryn Seweryn

Użytkownicy
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

4 Neutralny

Audiostereo

4

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

652 profile views

Seweryn Seweryn's Achievements

 1. Tweeter to ScanSpeak D2905/9500. W sumie niewiele tym kolumnom brakuje. Grają ładnie, romantycznie. Może jeszcze więcej przestrzeni da się wycisnąć i odrobinę szczegółów.
 2. Zauważyłem też, że cewki w obu zwrotnicach nie są identyczne. Tu fotka prawej zwrotnicy:
 3. Chyba udało mi się narysować ten schemacik. Jutro jeszcze raz może sprawdzę na spokojnie. Nie jestem tylko pewien który głośnik jest wysokich, a które średnich częstotliwości. Przewody krótkie, ale jak będzie trzeba to jutro jeszcze spróbuję zidentyfikować. Pozdrawiam.
 4. Oczywiście jest to świetny pomysł i już dawno bym to zrobił, tylko musiałbym wymontować zwrotnicę i unieruchomić przez to kolumny, które normalnie są w częstym użytku. Może uda mi się pożyczyć czy kupić jakieś tymczasowe, to wtedy zajmę się tym na poważnie.
 5. Prawda. Spora ilość elementów tu nie pomaga, ale można było cewki chociaż odwrócić.
 6. Witam serdecznie, Rozważam odświeżenie zwrotnic w swoich kolumienkach (Danish Physics Point Zero 1). Poniżej załączyłem tabelkę, w której rozpisałem wszystkie elementy R i C, pomijając cewki. Nie wpisywałem rozmiarów zamienników, co może być oczywiście problematyczne z ich umieszczeniem na płytce. Chciałbym wysłuchać opinii osób, które mogą skomentować dobór zamienników. Na liście wpisałem przykładowe zamienniki - głównie kondensatory, które tworzą kombinację elementów elektrolitycznych i foliowych. Niestety, nie wiem które są w sekcji niskich, a które w wysokich częstotliwości. Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.