Jump to content

KrisNext

Użytkownicy
 • Content Count

  828
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

267 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1132 profile views
 1. KrisNext

  TDA1541 NOS DAC

  niezła ściema 🙂
 2. Wbrew pozorom napięcie na jakie jest zaprojektowany kondensator ma znaczenie na ilość produkowanych zniekształceń. Jeśli masz miejsce to lepiej zastosować kondensator na wyższe napięcie. Istotne jest też jakie napięcie blokuje kondensator w układzie im większe tym gorzej. Cały czas mówię o THD.
 3. Masa jest konieczna jako poziom odniesienia. W przypadku transmisji różnicowej w USB (i w niemal wszystkich systemach cyfrowych) sygnały na obu liniach danych mają przeciwne poziomy logiczne ale zarówno zero logiczne jak i jedynka mają potencjał nad zerem (masą) zasilania. Jeśli na linii D+ jest zero logiczne to na D- jest jedynka. Teoretycznie różnica potencjałów wynosi 0. Żeby odbiornik poprawnie odczytał poziomy logiczne potrzebny jest mu poziom odniesienia czyli Masa. Może programowo zwarłeś jedną z linii danych do masy i dlatego ci zadziałało (zdesymetryzowałeś wejście )
 4. tylko rozmiar 2x większy od tych co ja stosuje i cena ...
 5. przypominam że w projekcie nie chodzi o całe przekaźniki kontaktronowe a o same kontaktrony z których będzie zbudowany przełącznik wielo-pozycyjny. Szukałem w kraju dostawcy kontaktronów ale w tym rozmiarze jest problem. Jest jeszcze kwestia ceny.
 6. Sytuacja wygląda następująco. Koniec roku to zawsze brak czasu na wszystko... Powstała kolejna wersja projektu. Kontaktrony zostały rozsunięte nico od siebie. W między czasie przyszły zamówione kontaktrony od jednego chińczyka i okazało się że to najgorszy badziew. znalazłem producenta kontaktronów i jestem na etapie zamawiania. Musze jeszcze doszlifować płyteczki bo skoro większy odstęp kontaktronów to płytki tez się zmieniają. Jako że musze zamówic tez inne płytki to pewnie szybko doszlifuje co trzeba i powinny niedługo być:) Jeśli chodzi o samoczyszczenie się styków to faktycznie producenci coś takiego robią ale.... Przy przełączaniu dużych prądów następuje iskrzenie styków i w konsekwencji ich zużywanie się i pogarszanie się kontaktu. Im gorszy kontakt tym większe iskrzenie i wypalanie styków i tak w koło. Dlatego stosuje się samoczyszczenie które zazwyczaj polega na tym że styki w czasie łączenie się ze sobą ocierają się nieznacznie zamiast jedynie się stykać. to ocieranie oczywiście powoduje mechaniczne zużywanie się styków. Drugie zjawisko z jakim mamy do czynienia to korozja. styki się utleniają pod wpływem powietrza atmosferycznego i pokrywają produktami reakcji chemicznych. Idealnie by było gdyby styki były odporne chemicznie np złote. No ale złoto mechanicznie jest bardzo kiepskim materiałem więc styk powinien być pokryty gruba warstwą lub cały złoty. no i wychodzi cena. Dlatego stosuje się rozwiązania kompromisowe. Na styki stosuje się stopy metali o niskiej rezystancji wytrzymałych mechanicznie odpornych na ścieranie. Styki kontaktronów nie ocierają się w czasie załączania (nie są samoczyszczące) ale prądy jakie przełączają są znikome a co za tym idzie nie mamy tu do czynienia z iskrzeniem i wypalaniem się styków. tak naprawdę można śmiało powiedzieć że są to przekaźniki sygnałowe. W dobrych kontaktronach styki są złocone i zamknięte hermetycznej bańce. W mojej ocenie takie rozwiązanie jest lepsze od zwykłych przekaźników sygnałowych.
 7. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Przeczytałem cały opis patentowy. Nie ma w nim ani słowa o jakichkolwiek wynikach pomiarów. Tak naprawdę autor teoretyzuje na temat jak to powinno działać. Równie dobrze mógłby napisać że kabel zasilający powinien przechodzić przez słoik z ogórkami kiszonymi. Byłby to wtedy podobny poziom merytoryczny. Ale oczywiście jeśli ktoś bardzo chce to może to budować i testować:) Jeszcze jedno. Z całą pewnością nie jest to kondensator 🙂
 8. Wiem ale pomiary nie kłamią.
 9. KrisNext

  Accuklon P-7100

  Wszystko zależy od stopu Aluminium. Niestety jest tak że gatunek dobry do ciagnienia jak na radiatory słabo się skrawa i trzeba sobie pomagać np alkoholem w czasie obróbki. Jeśli coś ma być przykręcone raz to w zasadzie nie ma problemu z gwintami ale jeśli coś ma być wkręcane i wykręcane wielokrotnie to najlepiej zastosować wkładki gwintowe które są również znakomite do naprawy uszkodzonych gwintów
 10. KrisNext

  Accuklon P-7100

  Dobrym patentem są wkładki gwintowe. A jeśli chodzi o patenty to wiercenie i gwintowanie aluminium robimy na denaturat:)
 11. Brzmienie to sprawa subiektywna i nie ma co na ten temat dyskutować. Natomiast są badania pokazujące wpływ elektrolitów na poziom zniekształceń THD. Okazuje się że im większe napięcie blokują kondensatory tym większe THD. Dlatego kondensator na wyższe napięcie jest teoretycznie lepszy od tego na niższe. Oczywiście pojemność ma wpływ na pasmo przenoszenia. Różnica między elektrolitem polarnym a bi polarnym w poziomie generowanych TDH jest ogromna.
 12. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Jeśli masz pomiary to ok. Bardzo wiele osób robi coś na pałę.
 13. Jeśli elektrolity w torze to zdecydowanie powinny być bipolarne (bez biegunowe)
 14. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Teoria opisuje zjawiska a eksperyment potwierdza zgodność opisu z teorią a jeśli nie potwierdza to znaczy że gdzieś został popełniony błąd albo w samej teorii albo w eksperymencie. Miałem na studiach Teorie drgań mechanicznych (tzw drgawki) miałem też mechanikę płynów, i mechanikę kwantową, statykę, dynamikę, wytrzymałość materiałów i podobne ciekawe zajęcia. Wszystko to zostało pokazane na filmie jest opisane, poznane i z dużym przybliżeniem policzalne. Choć nie są to proste rachunki. Nie bardzo wiem jaki był cel Twojego pytania ? chciałeś pokazać że otaczają nas zjawiska które trudno wytłumaczyć ? Czy że są rzeczy których nikt nie potrafi wyjaśnić ? Jakie wyjaśnienie uznał byś za wyczerpujące? Układ równań różniczkowych? Założę się że gdyby ci ktoś opisał cały przypadek pokazany na filmie to byś tego nie zrozumiał zwłaszcza aparatu matematycznego. Domyślam się że pijesz do tego że skoro są rzeczy niewyjaśnione przez naukę to jest też możliwość że jednak kable zasilające wpływają na brzmienie i nikt nie ma pojęcia dla czego tak jest ale słychać. Tak na szybko zrobiłem symulację drgań własnych stalowej płyty o wymiarach 30x30cm utwierdzonej w rogu. Wideo pokazuje jeden z modów własnych o częstotliwości 76,01Hz Jak widzisz nie są to czary i projektując różne rzeczy można świadomie kształtować ich właściwości. [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.