Jump to content

KrisNext

Użytkownicy
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

262 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

869 profile views
 1. KrisNext

  Accuklon P-7100

  Wszystko zależy od stopu Aluminium. Niestety jest tak że gatunek dobry do ciagnienia jak na radiatory słabo się skrawa i trzeba sobie pomagać np alkoholem w czasie obróbki. Jeśli coś ma być przykręcone raz to w zasadzie nie ma problemu z gwintami ale jeśli coś ma być wkręcane i wykręcane wielokrotnie to najlepiej zastosować wkładki gwintowe które są również znakomite do naprawy uszkodzonych gwintów
 2. KrisNext

  Accuklon P-7100

  Dobrym patentem są wkładki gwintowe. A jeśli chodzi o patenty to wiercenie i gwintowanie aluminium robimy na denaturat:)
 3. Brzmienie to sprawa subiektywna i nie ma co na ten temat dyskutować. Natomiast są badania pokazujące wpływ elektrolitów na poziom zniekształceń THD. Okazuje się że im większe napięcie blokują kondensatory tym większe THD. Dlatego kondensator na wyższe napięcie jest teoretycznie lepszy od tego na niższe. Oczywiście pojemność ma wpływ na pasmo przenoszenia. Różnica między elektrolitem polarnym a bi polarnym w poziomie generowanych TDH jest ogromna.
 4. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Jeśli masz pomiary to ok. Bardzo wiele osób robi coś na pałę.
 5. Jeśli elektrolity w torze to zdecydowanie powinny być bipolarne (bez biegunowe)
 6. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Teoria opisuje zjawiska a eksperyment potwierdza zgodność opisu z teorią a jeśli nie potwierdza to znaczy że gdzieś został popełniony błąd albo w samej teorii albo w eksperymencie. Miałem na studiach Teorie drgań mechanicznych (tzw drgawki) miałem też mechanikę płynów, i mechanikę kwantową, statykę, dynamikę, wytrzymałość materiałów i podobne ciekawe zajęcia. Wszystko to zostało pokazane na filmie jest opisane, poznane i z dużym przybliżeniem policzalne. Choć nie są to proste rachunki. Nie bardzo wiem jaki był cel Twojego pytania ? chciałeś pokazać że otaczają nas zjawiska które trudno wytłumaczyć ? Czy że są rzeczy których nikt nie potrafi wyjaśnić ? Jakie wyjaśnienie uznał byś za wyczerpujące? Układ równań różniczkowych? Założę się że gdyby ci ktoś opisał cały przypadek pokazany na filmie to byś tego nie zrozumiał zwłaszcza aparatu matematycznego. Domyślam się że pijesz do tego że skoro są rzeczy niewyjaśnione przez naukę to jest też możliwość że jednak kable zasilające wpływają na brzmienie i nikt nie ma pojęcia dla czego tak jest ale słychać. Tak na szybko zrobiłem symulację drgań własnych stalowej płyty o wymiarach 30x30cm utwierdzonej w rogu. Wideo pokazuje jeden z modów własnych o częstotliwości 76,01Hz Jak widzisz nie są to czary i projektując różne rzeczy można świadomie kształtować ich właściwości. [Hidden Content]
 7. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Płyta ma swoją masę, sztywność i sprężystość i tak zwana częstoliwość własną. Pod wpływem wymuszenia z głośnika powstają na niej fale stojące a ich rozkład zależny jest od własności fizycznych samej płyty. Piasek zbiera się w miejscach gdzie fala stojąca ma zero. Gdyby kwadrat był większy to wzory były by inne bo zmienia się masa, sztywność. zmiana umieszczenia miejsca w którym płyta jest pobudzana tez ma wpływ. Myślę że ustawienie tego całego układu drgającego w rogu pokoju czy w innym miejscu nie miało by wpływu na wzorki bo stosunek wymuszenia spowodowanego odbiciem dźwięku od ścian jest znikoma w stosunku do źródła drgań. Symetria drgań wynika z symetrycznego umieszczenia źródła drgań
 8. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  jeśli masz słabe zerowanie budynku to nawet 25mm2 nic nie da. Najlepiej jest wezwac elektryka i poprosić o pomiar skuteczności zerowania i impedancje pętli zwarcia
 9. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Zanieczyszczenie zakłóceniami RF jest coraz większe. Coraz więcej urządzeń i coraz więcej zajętych częstotliwości. Do tego dużo urządzeń które z powodu awarii lub złej konstrukcji wprowadzają zakłócenia do sieci energetycznej. Ale eliminacja zakłóceń to nie robota dla kabla zasilającego. Najpierw trzeba sprawdzić z czym mamy do czynienia a potem dobrać rozwiązanie Kolega mi opowiadał że jak kupowali w latach 70 ubiegłego wieku konsoletę marki Neve do Polskich Nagrań, to się okazało po zainstalowaniu w Warszawie że w preampach indukują się zakłócenia od nadajników TV. W Anglii nie było to problemem bo u nich nadajniki pracowały na innej częstotliwości. Rozwiązaniem okazało się zainstalowanie odpowiednio dobranych dławików.
 10. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Żeby nastąpiło takie oddziaływanie jednego przewodu na drugi w jednym z nich musi płynąć prąd. A skoro system jest wyłączony to nie płynie. Inna sprawa że po to się stosuje filtry RF na wejściach urządzeń i w zasilaczach by takie zakłócenia wyeliminować.
 11. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Dlatego tak należy zaprojektować urządzenie żeby tego typu zjawiska wyeliminować. Analizator Audio firmy Audio Precision nie wymaga ekranowanego kabla zasilającego choć mierzy i pokazuje sygnały o poziomach 1uV w paśmie do 80kHz. Oczywiście po to wymyślono kable ekranowane żeby je stosować. U ciebie zadziałały jak łatka 🙂 Ale może właśnie z tego powodu że coś masz nie tak w systemie słychać u ciebie wpływ kabli.
 12. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Też masz głośnik o skuteczności 113 dB? Podstawową zależnością jaka zauważyłem przy wpływie kabli zasilających (i nie tylko zasilających) jest skuteczność głośników. Im większa tym wpływ okablowania większy. Nie, nie mam. Sama skuteczność nie wyjaśnia zjawiska brumu a tym bardziej demodulowania transmisji AM na falach długich. Z dzieciństwa pamiętam że najprostszy odbiornik na fale długie składał się z cewki kondensatora i DIODY. Dodatkowo żeby ten odbiornik zadziałał trzeba było jeszcze mieś słuchawki o impedancji 2000 OHM ponieważ odebrany sygnał był bardzo słaby. Tak że nadal podtrzymuje że moim zdaniem coś masz nie tak.
 13. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Już wspomniałem, że żyjemy w świecie zależności i nie wiemy, kto jakie ma warunki i z czego dokładnie biorą się różnice. Nie znaczy to jednak, że ich nie ma. No tak ale w tym przypadku to wygląda na stan awaryjny. Gdyby to była normalna sprawa więcej osób by sygnalizowało że im brumi wyłączony sprzęt. (mnie nie brumi na przykład:)) A lekarstwem na awarię nie jest wymiana kabla tylko dogłębna analiza co się dzieje i usuniecie usterki.
 14. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  Z całym szacunkiem ale skoro występują u ciebie takie efekty to znaczy że coś masz bardzo nie halo w swoim systemie. To raczej nie jest normalna sytuacja no chyba że mieszkasz niedaleko potężnego nadajnika.
 15. KrisNext

  Kabel sieciowy DIY

  No właśnie, chodzi o podejście do problemu. Można poszukiwać i eksperymentować ale żeby to miało jakąkolwiek wartość poznawczą trzeba zastosować jakiś mechanizm weryfikujący. W przeciwnym przypadku mamy jedynie przepychanki typu "blondynki są ładniejsze" Większość osób deklarujących słyszenie na tym forum zadowala się jedynie tym, że jak twierdzą słyszą i nie podejmują żadnych procedur weryfikacyjnych np. z zastosowaniem oprogramowania AudioDiffMaker. Chciałbym też zwrócić uwagę że wypowiedź typu "wpływ kabli sieciowych na brzmienie to bzdura" ma taką samą wagę jak wypowiedź "Wpływ kabli zasilających jest gigantyczny" Jeśli mamy dyskutować to nie może być tak, że słyszący będą wnioskować o banowanie nie słyszących. Dyskusja to również konieczność wysłuchania krytyki i przeciwnego zdania inaczej mamy towarzystwo wzajemnej adoracji. Wiele osób słyszących zachęca do testowania i eksperymentów by "samemu usłyszeć" Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Jedyne maleńkie ale w moim odczuciu polega na tym że eksperyment musi mieć jakiekolwiek podstawy naukowe czy może raczej merytoryczne i zdroworozsądkowe. Dlaczego nikt nie wstawia kartofli zamiast tranzystorów w ramach poszukiwania poprawy dźwięku? Bo to nie ma kompletnie żadnych podstaw naukowych. Tak więc dyskutujmy i sprzeczajmy się byle kulturalnie i z poszanowaniem innych. Ja na przykład chciałbym wiedzieć jak to jest że zmieniamy ostatnie półtora metra kabla w całej sieci energetycznej i słyszymy zmianę i nie zastanawiamy się nad tym co się dzieje przed naszym gniazdem w ścianie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.