Jump to content

Rambo

Użytkownicy
 • Content Count

  4021
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

372 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po kilku latach zupełnego nie słuchania i wyciągnięciu z garażu wielu różnych gratów, stwierdzam że pełny system CCI (z braku innego określenia używam nomenklatury włoskiej) gra najpoprawniej, dla mnie - pod warunkiem, że nie jest rozjechany. Wszystko inne włączone w ten system już traci. Przesłuchałem dużo chwalonych w tym klubie urządzeń z innej technologii i niektóre grają bardzo ciekawą barwą ale jednak odstają jeśli chodzi o ilość "harmonicznych wybrzmień". W najbliższym wolnym czasie poświęcę jakiegoś grata cd, żeby dorobić mu technologię CCI i zobaczymy ile zyskuje. Stoi i się kurzy Arcam 5 i on się dobrze nada do tych ćwiczeń. Włożona w niego kiedyś, dawno "złota biżuteria" nie spowodowała, że gra porównywalnie dobrze do cd z technologią CCI (mowa o układzie z v-1700 i box650 prof). Zdaję sobie sprawę, że to moje mocno osobiste odczucia, ale wszyscy na nich lecimy 🙂 .
 2. Dzisiaj porównywałem różne cd wpięte w system grundiga, łącznie z tymi, które podobno są dobre, ale nie lecą na "starożytnej technologii". Żaden nie miał tyle "życia", "wibracji" co cd7550. Co dziwne, doprowadziłem do używalności cd 35 i cd35x i też duża klasa .... a kondensatory w nich byle jakie .... W ogóle te dwa ostatnie zbudowane są z części jakby "śmieciowych" a potrafią bardzo dobrze zagrać. Tak więc, te mityczne kondensatory, mnie do końca nie przekonują. Chociaż fajnie wygląda biżuteria ..... BG czerwony, to prawie dzieło sztuki, co do formy i ceny.
 3. Pamiętam kiedyś modę zmiany praktycznie wszystkich kondensatorów (elektrolitycznych) na nowoczesne, "markowe", o niskim ESR .... najczęściej efekt nie był dobry. W sprzęcie Grundiga interesował mnie wyłącznie mechanizm tłumienia zakłócenień wcz i wibracji, bo kondensatory były wybrane pod kątem równowagi tonalnej takiej, jaką lubię. Kto dobrze wymieniał kondensatory, ten wie, że to tytaniczna praca, przy której większość zginie.
 4. Coś pokręciło się z wpisem powyżej ..... Nie jestem specem od kondensatorów, ale zapewne każdy inaczej reaguje na chodzące w sprzęcie zakłócenia o wyższej częstotliwości, przenikające głównie przez pojemności transformatora, potem przez interkonekty do następnego urządzenia ale również inaczej reagują na wibracje (pomijam tu temat wewnętrznych zakłóceń, f rezonansowej C itp). Wymiana kondensatorów w krytycznych miejscach miała sens ale w większości miejsc nie słyszałem dostatecznie dużych zmian . Dalej kondensatory z diodami prostującymi i trafem tworzą układ oscylujący, Kiedyś nawet pokazywałem to na oscyloskopie i wygaszałem precyzyjnie dobieranym gasikiem tj. zoblem. Tak więc, przyczyn zmian w dźwięku jest sporo. Z Grundiga spodobały mi się brązowe kondensatory Sanyo.Tak jak mówiłem, nie zajmowałem się specjalnie kondensatorami, choć temat istnieje.
 5. Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę transparentny system (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550 - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.
 6. Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę transparentny system (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550 - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.
 7. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  a o co chodzi z tym elektrycznym modelem Wszechświata ?
 8. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  Sprytne, ale jeśli zaakceptujemy podział całości na świadomość i nieświadomość, to raczej chybione.
 9. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  Już wiadomo, że jest cały "świat" poza jaźnią. Jest to świat nieuświadamiany, istniejący od prawieków. Czasami dostępny naszym zmysłom. Mający dużą siłę i myślę, że utożsamiany z bogiem. Poza tym jestem zwolennikiem teorii zbiorowej nieświadomości.
 10. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  Oj, Włodku proponuję trochę dojrzeć do spraw duchowych ;) Człowiek jest skomplikowany ! A co powiesz o Sztuce Królewskiej ? Jest ona rozpowszechniona niemal wszędzie - np.w micie o Tezeuszu itd. ale niewiele osób wie o co w tym chodzi ....
 11. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  ciężko tam cokolwiek nazwać zaawansowaną wiedzą
 12. Rambo

  Czy Bóg istnieje?

  tyle, że to księga zabobonów i prapsychologii (tej ostatnie na dość wysokim, choć specyficznym poziomie)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.