Jump to content

Rambo

Użytkownicy
 • Content Count

  4021
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

372 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po kilku latach zupełnego nie słuchania i wyciągnięciu z garażu wielu różnych gratów, stwierdzam że pełny system CCI (z braku innego określenia używam nomenklatury włoskiej) gra najpoprawniej, dla mnie - pod warunkiem, że nie jest rozjechany. Wszystko inne włączone w ten system już traci. Przesłuchałem dużo chwalonych w tym klubie urządzeń z innej technologii i niektóre grają bardzo ciekawą barwą ale jednak odstają jeśli chodzi o ilość "harmonicznych wybrzmień". W najbliższym wolnym czasie poświęcę jakiegoś grata cd, żeby dorobić mu technologię CCI i zobaczymy ile zyskuje. Stoi i się kurzy Ar
 2. Dzisiaj porównywałem różne cd wpięte w system grundiga, łącznie z tymi, które podobno są dobre, ale nie lecą na "starożytnej technologii". Żaden nie miał tyle "życia", "wibracji" co cd7550. Co dziwne, doprowadziłem do używalności cd 35 i cd35x i też duża klasa .... a kondensatory w nich byle jakie .... W ogóle te dwa ostatnie zbudowane są z części jakby "śmieciowych" a potrafią bardzo dobrze zagrać. Tak więc, te mityczne kondensatory, mnie do końca nie przekonują. Chociaż fajnie wygląda biżuteria ..... BG czerwony, to prawie dzieło sztuki, co do formy i ceny.
 3. Pamiętam kiedyś modę zmiany praktycznie wszystkich kondensatorów (elektrolitycznych) na nowoczesne, "markowe", o niskim ESR .... najczęściej efekt nie był dobry. W sprzęcie Grundiga interesował mnie wyłącznie mechanizm tłumienia zakłócenień wcz i wibracji, bo kondensatory były wybrane pod kątem równowagi tonalnej takiej, jaką lubię. Kto dobrze wymieniał kondensatory, ten wie, że to tytaniczna praca, przy której większość zginie.
 4. Coś pokręciło się z wpisem powyżej ..... Nie jestem specem od kondensatorów, ale zapewne każdy inaczej reaguje na chodzące w sprzęcie zakłócenia o wyższej częstotliwości, przenikające głównie przez pojemności transformatora, potem przez interkonekty do następnego urządzenia ale również inaczej reagują na wibracje (pomijam tu temat wewnętrznych zakłóceń, f rezonansowej C itp). Wymiana kondensatorów w krytycznych miejscach miała sens ale w większości miejsc nie słyszałem dostatecznie dużych zmian . Dalej kondensatory z diodami prostującymi i trafem tworzą układ oscylujący, Kiedyś n
 5. Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę transparentny system (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550 - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.
 6. Wykorzystując przerwę świąteczną wyciągnąłem z niebytu sprzęt grundiga i kilka innych rzeczy. Wszystko spięte w jeden, w miarę transparentny system (cd7550,+V1700+BOX650 prof). CD 7550 zagrał w tym układzie fatalnie, druga sztuka również tragicznie (misiowato, ciężko, bez fantazji). O wiele gorzej od starego B&O Beogram cd-x. Tu wyjaśnienie - oba były bez obudowy. Po poprawnym skręceniu obudowy cd7550 - rewelacja. Tak więc, jak jest wszystko poprawnie poskładane ci "starożytni kosmici" potrafią zagrać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.