Jump to content

NIEZNAJOMY

Użytkownicy
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

237 profile views
 1. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  A tutaj ma ją też ciekawe wtyczki - https://audeos.pl Szukaj dział - Asortyment DIY - Wtyki/Gniazda - Sieciowe 230V A jak przeglądałeś wątek to na pewno widziałeś fotki kabli które za konfekcjonowałem ;-) sobie sam. Pooglądaj je dokładnie.
 2. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Witaj . Tu masz wtyki które sprostają Twoim Wymaganiom. https://www.ebay.pl/itm/Valab-Monarchy-Carbon-Housing-Rhodium-Plated-Copper-Power-Cord-EU-Schuko-Plug/283377723063?hash=item41faa0e6b7:g:KVcAAOSw8HBZIfSU:rk:20:pf:0 https://www.ebay.pl/itm/Viborg-VE502-VF502-Aluminium-Pure-Copper-Schuko-Power-Plug-IEC-Female-Connector/202269990754?hash=item2f183b1f62:g:sWoAAOSwwf5ZwMUK:rk:2:pf:0 Mam obydwa rodzaje wtyczek i oba zastosowałem do kabla Viablue x60 + oplot Viablue. Tak więc jak się domyślasz kabel z oplotem to jakieś 20mm.
 3. Witaj. Tak z ciekawości spytam, które końcówki mocy?? jaki przedwzmacniacz?? jakie kolumny?
 4. No nie wiem czy DE x38 lub DE x44 są za duże, ja mam DE x44 ustawione w pokoju o wymiarach 4.5 x 3.5 czyli jakichś 15,75m2 i grają super. Nie ma w nich buczenia, dudnienia i tym podobnych. Kolumny rozstawione na dłuższym boku pokoju, lekko skierowane do środka pokoju, odsunięte o około 40 - 50 cm od ściany. No ale każdy chwali swoje. Dodam iż br. nie zatykałem pianką. Nie ma takiej potrzeby.
 5. Tak jak najbardziej są aktualne. Dynaudio są bardzo dobrymi oraz bardzo wymagającymi kolumnami. Potrzebują dobrego pieca. Super grają z lampą, sprawdzają się z Oktava, ale mnie bardziej spasowały z Emotiva, a słucham rocka , pop, elektroniki, psytrance. Emotiva w Polsce mało jest popularna, ale mogę śmiało polecić. Ma ogromnego kopa, moc, brzmienie. Ja co prawda słucham na mono blokach starszej generacji bo GEN2, ale śmiało mogę polecić nowszą generację tego sprzętu. Z resztą opis mojego dobra masz w mojej stopce. ;-). Kolumny kupowałem po odsłuchu u chłopaków z Krakowskiego Nau........, natomiast Emotive kupowałem w Warszawskim soundclub......., ale z tego co gdzieś wyczytałem oni gdzieś na śląsku mają przedstawiciela. Do tego dodam że oba produkty mają bardzo długie gwarancje, co na warunki Polskie jest na ogromny plus.
 6. Witaj. A ja Kolego proponuję posłuchać zestawienia kolumn Dynaudio Excite-X44 z Emotiva XSP-1 + Emotiva XPA-DR2 GEN3 do tego dołożyć jakiś SACD dobry a nie drogi i będzie jak znalazł baza wyjściowa. Wiem że do Dynaudio ludzie polecają lampę ale mnie właśnie jak najbardziej spodobało się granie ich z Emotiva.
 7. Równie dziwne jest to że Sklepy (Branża), wystawiają ceny na sprzęt narzucane przez producentów. Chyba należało by to podciągnąć pod zmowę cenową.
 8. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Postaram się , ale nic nie obiecuję ;-)
 9. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Sprawdzałem. Wszystkie gniazdka w mieszkaniu mam tak podłączone że faza świeci z lewej strony, czyli chyba dobrze. Więc najprawdopodobniej błąd zrobiłem podczas montażu samych kabli. Ja je podłączyłem jak na załączonej wyżej fotce, a powinienem był we wtyczkach IEC kabla skrosować żyły(teraz tak zrozumiałem)
 10. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Aaaaa więc powinienem kable w wtyku IEC zamienić stronami? Prawą dać na lewo a lewą na prawą?
 11. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Nie rozumiem w czym problem??? Chodzi o kolory kabla w wtyczce??? Czy o co chodzi ??? Jeśli chodzi o kolory to wklejcie swoje zdjęcia z prawidłowym połączeniem kabla z wtyczkami. Jak wcześniej napisałem nie jestem elektrykiem, więc kolorami kabla się nie zajmowałem. Podałem zdjęcie po to żeby kolega obrazowo zobaczył którą żyłę kabla gdzie podłączyłem. U mnie to działa więc chyba nic źle nie zrobiłem. Dodam jeszcze że jak bym nie dotknął próbnikiem wtyków to fazę pokazuje mi po lewej stronie.
 12. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  Witaj. Wszystko co potrzebujesz możesz zakupić w sklepie Audeos. Tak tulejki jak kable jak również oplot, tam są do kupienia. Ja zrobiłem u nich właśnie zakupy. W sieci kupiłem zaciskarkę do tulejek, taką co robi sześć ścianek i karby i sam zrobiłem kable. Zdjęcia kabelków które wykonałem powyżej. Kable jakie zastosowałem to Yarbo 1100, Yarbo 8000, ViaBlue X60, wtyki jak na zdjęciach. Co wniosły powyższe kable do mojego systemu? przede wszystkim zwiększyła się dynamika oraz szczegółowość przekazu,polepszyła kontrola basu. Wszystkie zmiany dało się usłyszeć od pierwszego wpięcia kabli w system. Co do długości kabla, to wszystkie kabelki zamawiałem o długości 2m. Główną izolację kabla odcinałem około 4cm od końca. Na samych żyłach, izolację ściągałem na około 1,5cm. Nakładałem tulejki na goły drut, po czym je zaciskałem z maksymalnym dociskiem. Oplot jaki zamówiony miałem to był oplot do 27minim. więc samo naciągnięcie go na kabel było łatwe i proste. Oplotu miałem kupione 10m w jednym kawałku, tak więc nie wiem ile dokładnie go wchodzi na odcinek 2m kabla. Ale wydaje mi się że nie więcej niż 2,10m. Ten oplot dobrze się rozciąga na kablu. Jak widzisz na zdjęciach zastosowałem również koszulkę termokurczliwą,ale użyłem jej nie wiele, na każdą stronę kabla po około 5-6cm. Dałem jej tyle tylko żeby samą końcówkę oplotu ładnie zacisnęła na kablu. Co do bezpieczeństwa wykonania takiego kabla, to myślę że skoro ja lewus elektryk dałem sobie radę to Ty również dasz radę. Trzeba tylko trochę cierpliwości i chęci wykazać. A jeżeli chodzi o podłączenie samego kabla do wtyczek to ja stosowałem się do: Jeśli chcesz jeszcze wykorzystać ekran kabla, to pamiętaj żeby od strony wtyczki wchodzącej do ściany podłączyć go do uziomu (kolor zielony na fotce) Natomiast od strony wtyczki wchodzącej do sprzętu obcinamy ekran na równi z obciętą zewnętrzną izolacją kabla.
 13. Hej. Nie wiem po co to wszystko piszesz i tak emocjonalnie podchodzisz?? Nie zauważyłeś jeszcze że ktoś Cie tu na siłę prowokuje?? Dajesz tylko satysfakcje temu komuś że dałeś się sprowokować. Odpuść, wyluzuj. Kto zechce usłyszy i grające kable prądowe i zmieniające jakość dźwięku kondycjonery. A kto nie zechce ten nie usłyszy nic, choć byś na głowie stanął i mu złote uszy przyprawił. Szkoda nerwów i zdrowia.
 14. NIEZNAJOMY

  Kabel sieciowy DIY

  A tak wyszły moje skromne kabelki. Teraz pora je podłączyć, wygrzać i przetestować.
 15. No właśnie szukałem coś w necie i nic nie znalazłem ciekawego na temat KaCsa. Owszem jest jeden filmik na Yu..... nagrany przez diraudio ale on pokazuje porównanie Kacsa z zwykłym laptopowym kablem. No ale to jest troszkę za mało. Natomiast ten NeoTech był by ciekawą propozycją tylko że jest trochę drogi, a poza tym to jest 3 x 2,5mm, a ja potrzebuję minimum 3 x 4mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.