Jump to content

kszyho

Użytkownicy
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. Z racji tego ze mam blisko to producenta Toroidów to udałem się na miejsce gdzie zaproponowali mi wersje z zaimpregnowanym trafo co znacznie zredukowało poziom dźwięku i jest dobrze. W ostateczności mają w ofercie jeszcze konwerter w wersji audio ale już dużo droższy.
 2. Dzięki, sprawdzę jak ten będę działał.
 3. Kupiłem wieżę Onkyo X-B7 z zasilaniem 110V i 56W i potrzebuję do niej cichego autotransformatora. Do tej pory przetestowałem dwa i jeden z nich mocno grzał się i był bardzo głośny, a drugi jest co prawda chłodny ale w nocy nawet bez obciążenia burczy. Zna ktoś jakiś sprawdzony model autotransformatora który mógłby polecić?
 4. Mam wzmacniacz bez regulacji głośności za pomocą pilota, a nogi taż nie są aż tak długie ale brak pilota nie przeszkadza mi. Niektóre odtwarzacze mają regulację głośności na swoim pilocie.
 5. Dzisiaj dostałem płytkę z gatunku synthwave Lucy in Disguise / Unknown Frequency. Bardzo fajna, relaksacyjna, polecam.
 6. Z położeniem kolumn to kombinowałem dłuższy czas i tak mi wyszło najlepiej. Odległość od ścian z tyłu kolumny i tak jest większa niż zalecenia producenta. Co do dalszego etapu to i tak na razie nie będę się spieszył ale sufit wydaje mi się najłatwiejszy do zagospodarowania aczkolwiek może nie będzie tak efektywnie jak ustroje na skosach.
 7. Zamknąłem pewien etap adaptacji i chciałbym podzielić się efektami. Pokój ma ponad 45 m2, kubaturę ponad 100 m3 i dosyć niekorzystne warunki odsłuchowe, zbyt duży pogłos, lokalizacja miejsca osłuchowego. W myśl zasady lepiej zrobić coś niż nic zamontowałem 4 absorbery, 6 dyfuzorów oraz dwie pułapki basowe. Żadnych pomiarów nie robiłem ale efekty słychać jest przyjemniej. Warto było, koszt do tej pory to 2,1 k zł. W kolejnym etapie spróbuję coś zrobić a sufitem.
 8. I plus twoje DIY.
 9. Z serii Esprit nic nie mam ale tym chętniej zobaczę.
 10. Super że te nowe rzeczy nie psują się wogóle!. Sprzedawca/producent nawet na gwarancji potrafią cuda wymyślać byle by nie naprawiać. Akurat świeży przypadek znajomego i zakupionego monitora znanej firmy. Odesłali po niby naprawie zupełnie inny egzemplarza ale z inną wadą dyskwalifikującą dalsze użytkowanie z twierdzeniem że jest ok. Teraz to chyba został sąd. Mam sprzęt który chyba już się kwalifikuje pod vintage, użytkowanie go sprawia mi ogromną przyjemność i na dodatek nie chce się psuć. Przyjemnie gra, ładnie wygląda to akurat wszystko co potrzeba. Na tezę postawioną przez zakładającego wątek można powiedzieć że nie warto ale jeśli komuś stary sprzęt sprawi radość to czemu nie kupić.
 11. Wiele nowych sprzętów wyglądem i budową też nie grzeszy, a swoje kosztują.
 12. Ja tam nie czuję się winny. Ktoś będzie chciał i cena mu odpowiada to nich kupuje.
 13. Za 1600 zł to chyba nie tak łatwo znaleźć i to w dobrym stanie.
 14. Sprawdzałeś czy z innych modeli przycisk nie będzie pasował?
 15. Wcześniej przeglądałem tylko spis części czy występuje pilot do tego tunera i nie zwróciłem uwagi że jest coś takiego jak remote control sensor. Układ powinien znajdować się na płytce wyświetlacza i skoro tam jest więc jakiś pilot chyba to obsługuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.