Jump to content

Millerek

Użytkownicy
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

18 Neutralny

Audiostereo

18

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1640 profile views
 1. Wspomniany Ksger, ma jedynie małą wadę (u mnie). Bateria 3V rozładowuje się strasznie szybko. Bateria 3V jest prawdopodobnie tylko do podtrzymania zasilania dla wyświetlanej godziny,bo inne zapisane parametry nie zmieniają się. Po kilku dniach ustawiony zegarek pokazuje w momencie włączenia lutownicy godzinę 00:00 i od tej godziny odlicza czas. Mimo założenia nowej bateri 3V, ów czasomierz bardzo się spieszy, tak około 15 minut na dobę. Ja w swojej lutownicy tej bateri 3V nie mam już na stałe, w sumie aktualna godzina na wyświetlaczu w lutownicy jest potrzebna jak świni krawat. Podoba mi s
 2. Ok, dzięki za opis i zdjęcie bateri. Wszystko jest jasne. PS. Duuuże to ogniwo. [emoji6]
 3. LifePo4 pracują przy napięciach 3.5V do 2.0V Ładowanje 8 sztuk to napięcie 28V do 16V. Jak Ładowanie/rozładowanie kontroluje elektronika sterujaca, to z tym różnie bywa w zależności od założonego Bmsa. Dokładnie nie znam life, bo pracuje na innych aku [emoji6] Następnie, maksymalne obciążenie pakietu nie jest już tak ważne, a tym bardziej 50A chyba że będzie mniejsze niż 3A. Przy mocy pobieranej na poziomie 75W max, nie potrzeba aż tak wydajnego pakietu akumulatorów. Zawsze możesz zakupić dedykowany zestaw akumulatorów z kontrolerem ładowania i zasilaczem w jednym. Przewód zasilający ten k
 4. Jeśli dobrze pamiętam, sterownik lutownicy może pracować 12-32V. Musiałbym to zweryfikować, ale pamiętam że rozpiętość napięcia roboczego była i to dość spora. Kondensator wewnątrz jest na 35V. U mnie napięcie na ogniwach jest pomiędzy 25.20V do 18/19V, kontroler pracuje normalnie.
 5. Zgadza się, mnie przewód zasilający "komputerowy" przeszkadzał, ponieważ nie mam już stricte stanowiska serwisowego. Jakbym używał właśnie jak piszesz, pewnie lutownica byłaby postawiona w jednym miejscu i tak by już zostało. Więc, zrobiłem zasilanie bateryjne na ogniwach 18650 we wnętrzu, zamiast zasilacza sieciowego. [emoji6] Na jednym ładowaniu naprawdę mam spokój na kilka miesięcy. Mało tego, taki pakiecik przy prądzie ładowania 5A ładuje się raptem kilka godzin. Przy 2.5A wypada na całą noc. Nie chcę już wyliczać konkretnie czasu ładowania w zależności od amperażu, ale bardzo sobie chwal
 6. Sterownik ma pełno ustawień alarmów itp. Grotów też jest cała masa do wyboru. Oczywiście sterownik, front panel jak i cała obudowa, pochodzą z Chin. Dla mnie bardzo dobra lutownica, sprawdza się zawsze i wszędzie.
 7. Pakiecik 6S2P na tych ogniwach Sanyo NCR18650GA, łącznie ma około 6.2Ah pojemności. Byłoby więcej pojemności, ale ogranicza go BMS który dość wcześnie odłącza akumulator. Ogniwa mogą zejść do 2.6V a BMS odłącza napięcie już przy 2.9V. Wystarcza na kilka miesięcy amatorskiego użytkowania. W tym roku ładowałem tylko raz, wiadomo że to i tak zależy od intensywności lutowania i temperatury na grocie. Syarownik ma pełno możliwości czasowych ustawień działania, od standby, po całkowite wyłączenie. Kolba ma wewnątrz czujnik ruchu, dzięki którym kolba włącza się na nowo podczas przerw w lutowaniu ja
 8. Przedstawię swoją lutownicę którą przerobiłem na zasilanie akumulatorowe, ponieważ nie zawsze jest dostępne zasilanie sieciowe. Bateria to pakiet 6S2P na ogniwach Sanyo NCR18650GA. Bms założony. Reszta podzespołów raczej jest znana, groty, sterownik, kolba..., wszystko działa idealnie już od ponad dwóch lat.
 9. Istnieje jakiś sposób, aby mój AVR-X7200WA uruchamiał jednocześnie PMA-1520AE? Bądź, po uruchomieniu AVR, PMA uruchamiał się automatycznie? Mój PMA-1520AE pracuje po PRE OUT front z AVR..., Pilot z 7200WA sparowałem już z TV, z DCD-1520AE, uruchamiają się automatycznie z AVR, ale z PMA-1520AE raczej nie da rady.
 10. Klocki super [emoji108] Ja również skromnie... M Zmieniłem KD z AVR-X3100W + DBT-1713UD na AVR-X7200WA + DBT-3313UD. Reszta stereo zostaje, czyli PMA-1520AE + DCD-1520AE. AVR na fronty i tak leci z PMA-1520AE po PRE OUT.
 11. Miałem Denona AVR-X3100W na którym nie działał vTuner. Zmieniłem AVR Denona na X-7200WA, kupiłem go od znajomego i tutaj vTuner działa dalej. Znajomy nie wykupywał żadnej sybskrybcji a tym bardziej nie wpłacał żadnych pieniędzy w obcej walucie aby aktywować vTuner. Byłem przekonany że vTuner nie będzie działać, a tu taka niespodzianka. [emoji6]
 12. Najprawdopodobniej potrzebny jest serwis (we własnym zakresie) mechanizmu napędu tacki. Raczej skończy się na wymianie paska. Jeśli już proponuję kupić pasek troszkę grubszego przekroju o tej same średnicy, w sensie nie cieńszy a mniejszy.
 13. Nie mogę edytować posta wyżej... Posiedziałem trochę czytając opinie i informacje w sieci na temat 7200WA, i w dzisiejszych czasach jest to bardzo stare urządzenie. Poza jakąś tam mocą na kanał, nie reprezentuje się już tak bogato w dzisiejszych czasach tak, jak nowe modele w podobnej kwocie czyli około 6 tys. Niższy i niewiele słabszy (moc na kanał) model, przykładowo avr-x4500h przebija 7200WA nieporównywalnie niezaprzeczalnie i stanowczo, w możliwościach z których może odbiorca skorzystać. Odwidziałoi się.
 14. Troszkę czasu minęło, a tu proszę, pod nosem dostępny nowiutki Transporter Squeezeboxa, i to w Kielcach. (hatetepees)://www.olx.pl/oferta/logitech-transporter-streamer-dac-logitech-media-server-squeezebox-CID99-IDIDIJG.html A tym czasem, za wielką wodą... (hatetepees)://www.ebay.com/itm/161467812078 Wklejanie linków jest dozwolone?
 15. Ma ktoś AVR-7200WA i może coś powiedzieć czy warto staruszka postawić zamiast mojego wysłużonego staruszka AVR-X3100W? Ma uciągnąć 4x GT202 i GT 32, moje GT902 i tak idą z PMA 1520AE po PRE OUT z AVR. Szykuję się do zmiany i tak mi przyszedł 7200WA na myśl. 4K 120Hz nie potrzebuje, 8K tym bardziej. Wytrzymam spokojnie kilka lat przy 4K 50/60Hz aż nie zmienię TV. Budżet max 6kzł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.