Jump to content

Millerek

Użytkownicy
  • Posts

    166
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Millerek

Możesz także poprosić po przez przycisk "Wznów ogłoszenie" o ponowne ustawienie ogłoszenia które aktualnie juz wygasło

  1. Wspomniany Ksger, ma jedynie małą wadę (u mnie). Bateria 3V rozładowuje się strasznie szybko. Bateria 3V jest prawdopodobnie tylko do podtrzymania zasilania dla wyświetlanej godziny,bo inne zapisane parametry nie zmieniają się. Po kilku dniach ustawiony zegarek pokazuje w momencie włączenia lutownicy godzinę 00:00 i od tej godziny odlicza czas. Mimo założenia nowej bateri 3V, ów czasomierz bardzo się spieszy, tak około 15 minut na dobę. Ja w swojej lutownicy tej bateri 3V nie mam już na stałe, w sumie aktualna godzina na wyświetlaczu w lutownicy jest potrzebna jak świni krawat. Podoba mi się buzer, który przykładowo przypomni o niskim napięciu zasilania z pakietu, alarm niskiego napięcia można ustawić jako ostrzegawcze i krytyczne. To pomaga mi przypomnieć że czas na naładowanie pakietu, oczywiście napięcie jest wskazywane dalej na wyświetlaczu. No i ustawienie wyboru temp ale nie grzałki, ale temp wnętrza bądź jakiegoś elementu na sterowniku wewnątrz. Są dwie opcje wyboru gdzie jedna z nich opisana jest jako CPU. Ogólnie lutownica mała, zgrabna z fajnym wyświetlaczem i z możliwością personalizacji nastaw czy ustawień alarmów, typów Grotów których możemy użyć, czy też odznaczyć te których nie mamy w użyciu. Każdy Grot zapewne ma inną deklarowaną moc dla podtrzymania temperatury. Kalibracja temp dla każdego grota który ma inne oznaczenie, skróty wyboru temp, nastawy funkcji Boost, czas działania Boost, o ile stopni ten Boost ma bardziej podgrzać Grot. Na początku miałem dwa groty, obecnie mam chyba 12 i to bardzo ułatwia pracę. Żaden Grot jeszcze mi się nie przykleił do elementów lutowanych, czy to jakaś płytka czy element albo jakiś drut o średnicy kilu mm. Wybór odpowiedniego grota w sterowniku czy w kolbie to dosłownie kilka sekund. Kolba nie nagrzewa się, a jeśli nawet to trzeba się postarać. Ogólnie przez ponad dwa lata, nie zepsuła się, nie zawiodła, i nic złego się z nią nie dzieje, dla mnie spisuje się rewelacyjnie [emoji108] Jest sporo filmów czy porównań na YT tej lutownicy, kilka dłuższych filmów o użytkowaniu, recenzji, czy nawet zmiany oprogramowania. Napiszę jeszcze, że obudowa występuje w dwóch wariantach. Dłuższa i nieco krótsza. Krótsza jest wtedy jeśli wymieramy wariant z zasilaczem wewnątrz i gniazdem zasilającym sieciowym. Drugi wariant tego dłuższego korpusu, jest przy wyborze zasilania z akumulatora i z dodatkowym gniazdem sieciowym. Pakiet 6S2P na ogniwach 18650 mieści się tylko przy tej dłuższej obudowie, inaczej pozostaje wsadzenie do środka zamiast ory zasilacza sieciowego, pakiet 6S1P. Ja mam ten dłuższy korpus który dłuższy jest tylko o 1.5cm.
  2. Zgadza się, mnie przewód zasilający "komputerowy" przeszkadzał, ponieważ nie mam już stricte stanowiska serwisowego. Jakbym używał właśnie jak piszesz, pewnie lutownica byłaby postawiona w jednym miejscu i tak by już zostało. Więc, zrobiłem zasilanie bateryjne na ogniwach 18650 we wnętrzu, zamiast zasilacza sieciowego. [emoji6] Na jednym ładowaniu naprawdę mam spokój na kilka miesięcy. Mało tego, taki pakiecik przy prądzie ładowania 5A ładuje się raptem kilka godzin. Przy 2.5A wypada na całą noc. Nie chcę już wyliczać konkretnie czasu ładowania w zależności od amperażu, ale bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie. Często muszę z lutownicą wejść w takie miejsca, że szybciej jest lutować w konkretnym miejscu przy samym sprzęcie nig go wynosić przewozić stawiać na stanowisko itp... Akumulator ciężki nie jest, jest "mobilny", w większą kieszeń się mieści, na drabinę czy na zewnątrz, podskoczyć do kogoś że spoiwem itd... Bardzo wygodne rozwiązanie w moim przypadku. [emoji6] Duże, grube groty, potrzebują więcej energi do rozgrzania. Zakładając że będą potrzebować ciągłej mocy 75W z fabrycznego zasilacza (taką moc deklaruje producent), to na ogniwach mam około 150Wh energi, wystarczy spokojnie na 2h ciągłego grzania grzałki tymi 75W z ogniw. Automatyczne przechodzenie w stan czuwania czy wyłączenia też przynosi oszczędności w utracie pojemności z ogniw. Jeden ruch kolbą, i potrzeba około 10 sekund aby Grot od temp zakładając całkowite wychłodzenie =25stC i rozgrzanie do ustawionych 280stC to jest chwila dosłownie... [emoji6]
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.