Jump to content

ASURA

Branża
 • Content Count

  690
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

146 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://asura.com.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

838 profile views
 1. Bardzo wysoki topowy poziom gry prezentowały aktywne Goldmundy, wszystko bezprzewodowo z DSP z dobranymi parametrami do akustyki pomieszczenia. Pliki WAVE z pendrajwa grały super mz.
 2. Bo to jest Przemak tak jeśli czegoś nie poznasz to często bierzesz to za dobrą monetę. Kiedyś myślałem że będące u Was na stanie KU-100 to super mikrofony do nagrywania ambientu do słuchania na słuchawkach a one najlepiej się nadają do pomiaru hałasu na stanowisku pracy ot proza życia.
 3. Oj tam, oj tam; miałem tydzień non stop pod prądem Chorda Dave-było tam wszystko z poziomu wytyczonych celów audiofila ale muzyki tam nie znalazłem.
 4. Bajki kolego, kolejny ośrodek akademicki łapiący zamówienia na podstawie bełkotliwego marketingu. Uzmysłowię Ci że np pocieranie super delikatne palca wskazującego i kciuka to 8dBA 😎 Nie mierz tylko posłuchaj co słyszysz w zastanych warunkach.
 5. Te 12dBA to taka reklama mająca przyciągnąć naiwnych klientów😂 Masz pojęcie z jakimi wartościami akustycznymi się konstruktorzy komory muszą zmierzyć! 20dBA to już mz. super wynik. Pewnie pamiętasz że skala dBA jest logarytmiczna.
 6. A co Polrick zmierzysz wokół połączenia bez podpinania miernika, jak czułe urządzenie pomiarowe musisz mieć i co byś mierzył wtedy?
 7. Wtyk wbrew pozoru jest bardzo trudnym elementem w torze, z jednej strony łączy przewód a z drugiej strony gniazdo. Występują tam bardzo trudne do zdiagnozowania zjawiska.
 8. Miałem w domu Chorda Dave w testach po pierwszym zauroczeniu na AVS. Dynamika, rozdzielczość i owszem ale brakowało mi samej muzyki. Samo sterowanie bezpośrednio głośnością monobloków nie było mz. satysfakcjonujące, jednak zewnętrzne pre robiło to lepiej. Samo gniazdo słuchawkowe nie radzi sobie z trudniejszymi słuchawkami. Co do zasilania to Szymon to 100% racji, nawet słuchawki lepiej grały jak Chord był podpięty sieciówka od monobloków; no cuda koledzy ale...
 9. Focal Grande Utopia słuchałem w różnych systemach, dosyć fascynowały mnie te kolumny ale zawsze coś tam się w nich "kopało" z dźwiękiem tak że po paru latach doszedłem do wniosku że są niereformowalne. Był moment że np. fortepian zagrał fantastycznie ale po przejściu do wokali cały urok zdechł.
 10. Sprawa jest banalna, po prostu jest w torze większy odstęp od poziomu szumów i stąd wygaszanie dźwięku słyszymy dłużej bo po drodze nie ginie nam on w szumach tła. Analogicznie np. osoby mieszkające poza miastem w cichych rejonach mogą ten fenomen potwierdzić że sprzęt lepiej im gra niż u tych "miastowych" i to bez żadnych super kabli.
 11. Na jakim CD gra Ci gorzej? Taką mam obserwację z własnego podwórka że nawet na bardzo dobrym sprzęcie różnica na niekorzyść USB w porównaniu do playera CD jest dokładnie o klasę niżej z tym że sama transmisja przez USB jest wtedy na poziomie dobrego CD ze średnio wyższej półki. Może dla tego tak Ci gra dobrze bo przeskoczyłeś swojego CD playera. Sam słucham streamingowanej j muzyki i już na prawdę nie odczuwam -w końcu! dyskomfortu ale te cenne nagrania super zrealizowane jednak jak jest czas na skupienie tylko na muzyce to zdecydowanie wolę z CD! Inna sprawa, podpinałem różne komputery, laptopy i rozpiętość jakości wyjścia po USB jest ogromna i stąd myślę tutejsze nieporozumienia ,dyskusje i spory na forum.
 12. ASURA

  Klub ATOLL

  Dla mnie napęd Philipsa w Atolu 400se mimo bardzo fajnego grania (rewelacyjnie spisywał się z topowym A klasowym monoblokiem Plinius A300) był już na za niskim levelu tak że poszedłem w topowy ponad 5 kilowego VRDS-a. Jest to fantastycznie bardzo precyzyjnie grające urządzenie wymagające bardzo neutralnego toru, kabelków na miedzi 7N i takim tam "pierdół". Masa pracy własnej obecnie mnie czeka żeby to był TEN zamknięty referencyjny system. Sam DAC na pokładzie z VRDS-em mam tak zacny że Roony, Daphile na szczęście nie muszą obciążać mojej głowy, z trochę lepszym kablem USB z Tidala czy Spotify gra bardzo dobrze i FUN jest od kopa; nawet nie podejrzewałem że można tak świetnie grać streamingowaną muzykę.
 13. ASURA

  Klub ATOLL

  Odnośnie DAC-ów, miałem tydzień w testach playera Atol 400se i z całym spokojem muszę stwierdzić że zamontowany w nim DAC był maksymalnie zoptymalizowany do tego napędu co miał na pokładzie. Podłączany zewnętrzny topowy DAC Chord Dave nic specjalnie lepszego do dźwięku nie wnosił i było to dla mnie duże zaskoczenie in plus. Sam Chord Dave mz. lepiej czuł się w plikach niż w odtwarzaniu klasycznego zapisu na płytach CD. Słuchałem go wcześniej w systemie słuchawkowym i po przejściu na kolumny jak dla mnie za dużo w dźwięku było analizy a za mało muzyki. Wracając do Atolla w tych widełkach cenowych ten napęd radzi sobie dzielnie z tym co mamy nowego w sprzedaży.
 14. Grzesiek lata dochodził sam do obecnego poziomu, jego elastyczne podejście do klienta jak do tej pory było wzorcowe i może niech tak zostanie. Polecam kolegom odgapić Grześkowy dystans do siebie to na prawdę fantastyczna cecha charakteru
 15. ASURA

  Klub FURUTECHA

  Nie będę na tym poziomie rozmowy z tobą dyskutował, wycieczki osobiste zachowaj proszę dla siebie. Po co tu się produkujesz i reklamujesz piszemy o tym co robimy jak to działa a nie rozwiązujemy wydumane problemy innych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.