Jump to content

Bacziwo

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

751 profile views
 1. U mnie stoją na środku pokoju i to jedyne miejsce jakie mam. Nie miałem okazji eksperymentować z ustawieniem. Jak każda duża kolumna potrzebuje miejsca wokół, żeby zachować stereofonie i brak podbarwień na basie. Co do rocka to nie jestem specjalistą, ale np. Rage Against The Machine brzmi bardzo dobrze. Kolumny są szybkie i potrafią zagrać z wykopem. Lubią grać głośno 😉 Jeżeli masz okazję kupić je w dobre cenie to warto. Dobrze trzymają cenę i w razie jak nie podpasują to sprzedadzą się w podobnej kwocie.
 2. Mam te kolumny od paru miesięcy. Słuchałem różnych modeli kolumn a w domu miałem do tej pory przez ponad rok Pylon Diamond 28 i Piega Classic 7.0. Diamond 28 w porównaniu do Excite X38 i Classic 7.0 to zupełnie nie ta liga. Gorzej w każdym aspekcie. Piegi to bardzo dobre kolumny choć w moim 40 metrowym pomieszczeniu, dość jasnym akustycznie było za dużo góry i za mało dołu. Dynaudio wpasowały się znacznie lepiej. Mają sporo mocnego, krótkiego basu. Nic nie buczy, nie ciągnie się, nie dominuje przekazu. Średnica i góra czytelne, rozdzielcze. Żaden zakres nie dominuje. Nic nie kłuje i nie drażni
 3. Mi też. Tylko jaka? Wybór znacznie mniejszy. Niewiele rasowych konstrukcji do 20k nowe, 10 -12k używane.
 4. Mam Denona pma 2500ne. Słuchałem trochę lamp na el34 jak: Lar ia30, Leben 300f, Synthesis Roma 96, Unison Triode 25 i S6. Podobało mi się to ciepło i gładkość brzmienia. Czrowały trochę ale mi się to podoba. Te odsłuchy jednak na innych kolumnach. Kt88 słuchalem cos od Synthesis ale tu już nie moje granie. Co do hybryd to tu wybór jest taki sobie. Vincent tak chińsko mi wygląda... Ciekawy moze być Lar 200, proponowany tu Unison Unico 90 lub Lector xtz 70. Może inny tranzystor... Jakiś Musical Fidelity, Accuphase, Soneteer... Dynaudio mi bardzo leżą. Są dynamiczne, przejrzste , wokal jak z moni
 5. Rozumiem. Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?
 6. Mocny tranzystor już mam. Zastanawiam się czy lampa dałaby radę. Dynaudio gdzieś wspomina, że konstrukcja zwrotnicy ma umożliwić podłaczenie słabszych wzmacniaczy.
 7. Cześć, Macie jakieś doświadczenia z odsłuchami Dynaudio Excite X38 ze wzmacniaczami lampowymi? Jakie modele i wrażenia?
 8. Ja nią poszedłem ale nie ja pisałem, że jest słaba. Chciałbym tylko, żeby wątek był o kolumnach, bo bardzo wiele tematow na forum jest nieczytelna przez różne wojenki na kable, pc audio, itp. itd. Dbajmy o czytelność wątków. Dzięki za podpowiedź z Revel.
 9. Panowie nie idźmy tą drogą...
 10. Ktoś parę dni temu wystawial focus 340 za 6500 od pierwszego właściciela. Za długo czekałem i już nie ma 😕 A jak seria excite? X38 lub X44?
 11. Dzięki za konkretną odpowiedź. Ushery czy Dali wyglądają ciekawie. Nie sądzę. Jestem świadomy swoich wyborów. Akustyka nie jest najlepsza ale to już wiem od dawna. Szukam kolumn. Nic innego.
 12. Daruj sobie takie komentarze.
 13. Cześć Poszukuję kolumn podłogowych do salonu 40 mkw. Akustyka pokoju dość jasna. Budżet 6 - 8 tys. Kolumny używane bądź nowe przecenione. Źródło Pc Tidal -> Denon PMA 2500 ne. Miałem juz u siebie: - Pylon Audio Diamond 28 - grały nijako (testowane na rożnych wzmacniaczach). Mogłyby być ciemniejsze i miec konkretniejszy bas. - Dynaudio Emit 30 - dudniły mi basem ale średnie i góra to dobry trop. - Piega Classic 7.0 - świetne kolumny, ale w moim pomieszczeniu za dużo góry i trochę za mało basu. -Dynaudio xeo 6 - super dźwięk ale transmisja bezprzewodowa miała za
 14. Bacziwo

  Wybór źródła

  Cześć Zastanawiam się nad wyborem źródła. W grę wchodzą winyle, cd, pliki albo Tidal. Czyli prawie wszystko... Budżet to ok. 10 000zł. Sprzet nowy lub używany. Posiadam kolumny Piega Classic 7.0 i wzmacniacz Denon pma 2500 ne. Obecnie źródłem jest Tidal z PC przez usb do daca w Denonie. Dac w Denonie gra na poziomie Hegla HD11 / Chord Mojo. Miałem te daki i robiłem bezpośrednie porówania. Kilka wzmacniaczy, kolumn i daców już w swoim systemach miałem ale najmniejsze doswiadczenie mam ze źródłami. Testowałem PC po USB lub opytku i Raspberry z Digione spdif. Malinę testowałem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.