Jump to content

xYogSx

Użytkownicy
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Dziękuję za propozycje, KEF'y powinienem przetestować w przyszłym tygodniu, niestety do salonu nie wpadnę bo mam ponad 150km :) Elaców i Mission nie widzę w lokalnym salonie, ale mają coś jeszcze przygotować + podłączyć to już bezpośrednio pod RZ900 (przy okazji jeszcze raz przesłucham Polki).
 2. Witam, otóż mam zagwozdkę - przymierzam się do zmiany wysłużonych Jamo S708 na coś lepszego, co prawda same kolumny odżyły po zmianie amplitunera z HK avr255 na Onkyo RZ900, ale jednak odczuwam pewien niedosyt w kategoriach kontroli basu i wysokich tonów. W sklepie dostałem do metrażu ~15m2 (sama przestrzeń pod "salon", bo pomieszczenie jest otwarte w jedną stronę o dodatkowe ~9m2) propozycje Dali Zensor 7, Klipsch RP260 i Polk S55. Sporo dobrych opinii czytałem o Zensorach ale jednak jako pierwsze odpadły - dość płaski dźwięk bez pazura, mocno zachowawcze. Na placu zostały Klipsche i Polki. Patrząc w necie przed odsłuchem Polki bardziej wpadły mi w oko, zarówno wizualnie jak i technicznymi aspektami, ale po przesłuchaniu obydwu par na RZ1100 jednak Klipsche na tą chwilę wygrywają. Polki jak dla mnie grają zbyt mocno średnimi tonami, przez co cierpi zarówno dół brzmiący "kartonowo" jak i góra która jest przytłumiona w porównaniu do RP260. No i teraz zagwozdka, Klipsch brzmi fajnie, ale czy nie będzie zbyt ostry po jakimś czasie? Domyślam się dlaczego mi przypasował - brzmieniowo to taka lepsza wersja moich Jamo z lepszą kontrolą basu i czytelniejszą górą. Z drugiej strony nie wiem czy Polki nie zagrają jednak lepiej na moim ampli, w końcu to jeszcze sprzęt na końcówkach AB, a RZ1100 już D - czy zrobi to sporą różnicę? Po powrocie do domu puściłem testowe kawałki u siebie i jakoś tak miałem wrażenie że na podobnym poziomie jest głośniej. Ewentualnie czy warto brać pod uwagę jeszcze inne kolumny w tych granicach cenowych? Jeszcze dodam że kolumny muszą być dość uniwersalne, zarówno pod kątem źródła (muzyka stricte stereo, kino domowe, granie) jak i muzycznie, bo słucham i elektronicznej, filmowej instrumentalnej, rockowej, nawet jakieś lżejsze metalowe kawałki, ale też folk w stylu Deneza Prigenta czy Ali Farka Toure.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.