Jump to content

amiku

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

188 profile views
 1. amiku

  Zworki XLO

  Niekoniecznie...kwestia upodobań i odczuć w realnym odbiorze dźwięku. Próbowałem tak, jak Kolega pisze lecz w subiektywnym odbiorze muzyki lepiej brzmi w mojej aktualnie ustawionej konfiguracji.
 2. amiku

  Zworki XLO

  W pełni zgadzam się z opinią Kolegi mk345, też byłem niedowiarkiem, chociaż nie korzystałem z fabrycznych blaszek w Monitor Audio Bronze 6, tylko miałem założone zworki Audionovy a także próbowałem zworki z przewodu QED Reference XT-40, jednak z ciekawości podpiąłem zworki XLO na próbę (oczywiście czyniąc to byłem sceptycznie nastawiony do takiej podmianki), Posłuchałem, porównałem z poprzednimi zworkami...i zakupiłem XLO. Jest różnica w odsłuchu zwłaszcza jeśli słucham starego jazzu (Brubeck). Przewody głośnikowe mam podpięte do górnych zacisków w kolumnach i dalej zworkami XLO sygnał przesyłany jest do dolnych zacisków. Oczywiście moje wrażenia są jak najbardziej subiektywne i zdaję sobie sprawę, iż ktoś może mieć inne zdanie...
 3. amiku

  Kto doradzi gramofon

  Niekoniecznie...przedstawiam jedynie alternatywę. Posiadam kilka gramofonów 30-to i 40-letnich i właśnie owego Technicsa SL-1500C. Nie powiem o nim złego słowa. Porządny DD za rozsądne pieniądze z przyzwolitym preampem (punkt odniesienia Nudamini). Zakup używanego gramofonu z epoki to jest loteria. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, iż 9 na 10 gramofonów z przed kilkudziesięciu lat będzie wymagało nakładów finansowych na serwis (nie każdy ma smykałkę do majsterkowania). Kwestia preferencji i znajomości tematu. Wniosek Kolegi przeze mnie cytowany idzie zdecydowanie za daleko i jest, przynajmniej w moim przypadku fałszywy.
 4. amiku

  Kto doradzi gramofon

  ...a może Technics SL-1500c
 5. Witam wszystkich uczestników Forum. Mam pytanie, czy do realizacji projektu można zastosować kabel SOMMER CABLE - SC-PEACOCK AES/EBU Specyfikacja przewodu tutaj: [Hidden Content] Wydaje mi się, że spełnia warunki prawidłowego rozdzielenia mas a dodatkowo nie trzeba by puszczać dwóch przewodów. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi na powyższy temat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.