Jump to content

Bogusław_59825

Użytkownicy
 • Content Count

  1243
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1717 profile views
 1. Widzę że interpretujesz info na swoją nutę. oki a co z SACD?
 2. Komputer to marne źródło do odtwarzania, za dużo procesów w tle, przepływ danych pomiędzy mostkami, tryb asynchroniczny. W owym czasie nie przewidywano wykorzystania go do Audio, pliki takie nie mają dodatkowego kodu do naprawy, jak coś zginie w nie ekranowanych i nie przeznaczonych do tego Mobo, już tego nie odzyskasz. To już Malina jest mądrzejsza. Inna sprawą jest remaster cd w Tidalu, raczej nigdy nie usłyszymy tam takich wersji. Pliki? Też mam ... na DVD jedne są 24/48 inne 24/96 pewnie tak były rejestrowane. Dzis podnosi się wszystko do DSD tylko do obróbki, potem wraca do bardziej przyswajanego formatu.
 3. https://bezprawnik.pl/clo-za-prezenty-z-zagranicy/ W realu bywa różnie. Na CDJapan kupuje jak muszę, bo deklarują cenę na przesyłce i nie chcą zmniejszyć, co innego jest na Discogs, tu idzie się dogadać by przesyłka była warta połowę. Do zamówienia z cdJapan za 10070 yen dorzuciłem kurierowi 70zeta. Za wydanie 6560 yen, nic nie płaciłem u nas.
 4. ecc 81 - Brimar 6060 Amperex Bugle Boy Ecc81 Mullard z eBay I wzmacniacz, czyli połączenie Ecc 81+83 na kanał, inaczej się nie da / sygnałowa + odwracacz fazy.
 5. Czyli, nie wiele się pomyliłem co do Marconi, 10min i już wiedziałem by nie brać, ehh te wysokie tony... Brimar, nie wiem czy nie lepsza od Marconi, trzeba posłuchać sybilantów na obu lampach. Co do lamp JJ? może zależeć od sprzętu. MA252 ma ecc83 na pewno JJ, co do ecc 81 nie jestem pewien. I teraz tak.... Wymiana ecc83 na Brimar + ecc 81 - Brimar / - Mullard / - Amperex Bugle Boy, nie sprawdza się dobrze. --------------------------- Dla Mac`a, z dostępnych mi lamp, optymalnie u mnie gra para Brimar 6060 ecc81 + fabryczne JJ, TYLKO! gdy gram głośniej (60% na display`u ) już bywają kłopoty z niskimi na niektórych płytach (testowamie -- z 10 cd / tylko jedno (pierwsze), nagranie / zgrane na jeden winyl cd (w odtwarzaczu), jako płyta testowa. https://postimg.cc/5H6jhxYH 2h grania na słuchawki (grzanie), przy każdej konfiguracji lamp / test, na kolumny przy 20% i głośniej, przy 60% mocy Mac`a. Myślę że fabryczna para McIntosha nie została wybrana przypadkowo, to połączenie lamp 81+83 na kanał gra najrówniej, sprawdza się w każdej muzyce i na obu poziomach głośności, pomimo że słyszałem lepszy bas czy bogatsze srednie oraz dokładniejsze wysokie przy rożnych połączeniach obu lamp, ale całościowo to oryginalny komplet na prawdę dobry i wszechstronny.
 6. Tak, zauważyłem że tylko te oferty na eBay to już skomplikowany temat (producent-kraj), jak ktoś się nie zna (tak jak ja) można kasę utopić nie potrzebnie. Dlatego pojechałem do Bazodrut by posłuchać, a jedne Mullard zaryzykowałem i zakupiłem na oko, później się okazało (po kodzie) że trafiłem dobrze.
 7. Nnnie. Masz jeszcze Concerto? https://photos.app.goo.gl/PeB3TYemMMew8uWh8
 8. To żeby nie przedłużać.... by set kablowy był pełny (prawie), doszły głośnikowe oraz inne .... MA252 dostał na zamówienie nowe nóżki, gwint M4 stały, Kepler`a i oczywiście.... x-Fuse testowany były jeszcze.. platforma pod CD i Bazodrut Antenne ------ Nie oceniajmy dźwięku po zdjęciu, czy książki po okładce. ....szklane półki czekają na podmianę na sklejkę 32mm, a całosc na wzmocnione Kepler`y .... do testów kolumny są przesuwane metr do przodu i starczy.
 9. Szkoda że tak szybko zamówiłeś, nie zdążyłem nic napisać. Te zamówione na Al. słuchałem u Bazy, sam wybrałem Amperex Bugle Boy Ecc81 para bez pomiarów i Brimar 6060 / ECC81, przesłuchałem wszystkie trzy pary i odrzuciłem Marconi bo sypnęło sybilantami, nawet u Bazy, a ma cały tor na lampach (DAC / Pre / 2 końcówki mocy) może dlatego że nowe, teraz tylko nadzieja, że Tobie dobrze zagrają. Te z eBay też oglądałem, Marconi z uk za 90 funciaków, ma 7 par dostępnych, a sprzedał tylko parkę, dwa lata temu, ....trochę to dziwne / ja sam chyba zamówię te drugie M. Pair B309 za 115, czas posłuchać Marconi w realu i mieć nadzieje że będzie git (bez sybilantów).
 10. Tylko dopisze że po 4 paz. zaszły małe zmiany, wpierw był poszukiwany DAC, były .... dźwiękowo najlepszy był Mac D150, miał też wadę. wiec wybrałem Moon 280D / Atoll DAC300 - nic szczególnego, czuły na kabel zasilający i prawidłowy połączenie plusa. ----------------------------- xlr PAD trafił miedzy DAC - wzmacniacz, a z CD cyfrowo AQ Carbon coaxial. Zaczęły się kłopoty z sybilantami (carbon 5% srebra) został zastąpiony Wszystko wróciło do normy. Później były eksperymenty z podstawkami Orea Bronze - IsoAcoustics, cdn.
 11. Witam. Po testowaniu rożnych firm wybrałem kable PAD. Dziś już się ich trochę uzbierało, praktyczne mam komplet, prócz sieciówek. Zaczynałem od XLR by połączyć CD Emotiva z MA252 McIntosh`a / dziś łączy DAC MOON`a z MA252 Kolejnym potrzebnym był cyfrowy XLR, jako że seria Poseidon takowego nie posiada, wybrałem Genesis by łączył CD z DAC Ostatnim nabytkiem jest głośnikowy Poseidon (ze względu na cenę) 2X4m Tak to dziś wygląda, na dźwięk nie narzekam, każdy w necie znajdzie wzmiankę z testów wybranych modeli, a tu początki firmy i nie tylko..... https://www.monoandstereo.com/2019/03/exclusive-interview-with-jim-audpurist.html
 12. Założyłem nowy Klub, ale coś tam namieszałem bo nie widzę możliwości dodawania kolejnych wpisów. Czy ktoś może naprostować temat i poprawić co trzeba, by było dobrze?
 13. Od wczoraj Purist Audio Design Poseidon LR - single-wire - banany
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.