Jump to content

Bogusław_59825

Użytkownik Premium
 • Content Count

  1549
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

249 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2749 profile views
 1. absinth3 dobrze mówi. Do wzmacniacza dają sieciowy w komplecie / do CD dają sieciowy i RCA w komplecie itd. to są elementy które użytkownik może śmiało zmienić wedle woli, ale bez zaliczania tego typu do akcesoriów, czego nie mogę powiedzieć o reszcie. Platformy antywibracyjne, podstawki, zaślepki, X Blocki, Bezpieczniki, listwy sieciowe, itp. to są bardziej dodatki objęte tym tematem. Jeśli jeszcze tu dodamy kable i zlecą się Ci mądrzejsi to ten temat już umarł. nie rozumiem też wpływy kabla (obojętnie jaki) na platformowe czy zaślepki.
 2. Widły dojechały. Po 12h kwarantannie są gotowe do montażu.
 3. A może i lepiej..... teraz ja też będę głosował bez wychodzenia z domu. Bardziej mnie z drażniło to, że pod przykrywką "tarczy ochronnej", przepchnęli ingerencje w kodeks wyborczy dla swoich wielbicieli (czyt. "Ciemny Lud" )
 4. To jest dramat... PiS w nocy dodał poprawki do tzw. tarczy antykryzysowej. Wśród nich znalazły się zapisy zmieniające Kodeks wyborczy. Tym samym przegłosowano umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom przebywającym na kwarantannie i powyżej 60. roku życia. Teraz emeryci bedą głosować z domu.....guubutngyfyuihuyfnt
 5. O! już jest ..... [Hidden Content] ale ta cena.....kosmiczna. Ciekawe, juk długo będzie dostępna?
 6. Zamówiłem parkę. [Hidden Content] wytypowałem je z tego testu. [Hidden Content] i już dojechały. [Hidden Content]
 7. Nie wiele to zmienia, przesłuchałem, porównałem różne wersje płyt. a jeśli jest potrzeba nabycia cd-ka z HDCD to parę modeli jeszcze jest, sam się zraziłem do firmy Emotiva, i CD razem z DAC, też mi nie potrzebny, a płyty? jak to mówią "niech leży, jeść nie woła"
 8. Piszecie tu ciekawe rzeczy o HDCD. Wychodzi, że jeśli ma się dużo takich płyt warto poszukać odpowiedniego odtwarzacza. A gdyby tak płyty z ripować (dBpoweramp + dodatek HDCD), wyjdzie 24-44,1 czyli, jakby pierwotny zapis, a potem niech pali nową (kopia) płyte? z 24b na 16bit
 9. Co do płyt HDCD, którymi swego czasu się interesowałem, własnie przez Emotiva, to jest taki spis wydawniczy [Hidden Content] na rynku też sporo jeszcze jest tych płyt [Hidden Content] ----- Emotiva ERC3 to kompakt krótko produkowany, dźwiękowo było dobrze, jako transport też, niestety miał też wady (głośny napęd i laser). Jest jego następca [Hidden Content] czy umie czytać HDCD nie wiem, ale zakładam że umie, tylko brak oficjalnego wpisu przez licencje dla Microsoft. Trójka oficjalnie też nie potrafiła, a jednak po wczytaniu płyty, pokazywał że to płyta HDCD. ---------- Roxy Music? - od HDCD, bardziej polecam pierwsze wydanie. King Crimson? - ostatnie wydania są lepsze od HDCD ... np. na 50-lecie, to już K2 HD Mastering HQ-CD -------------- Sam teraz szukam cd playera, ale dla mnie może być już bez HDCD, ......a może sprawdzę Cary Audio CDP 1 PS płyty 20bit nie są na sprzedaż.😀
 10. Dziś, ..... bardzo przy CD Player do płyt HDCD bym się nie upierał. Miałem Emotive ERC3 (czytała HDCD) King Crimson .. rewelacyjnie? hmmm... nie sadzę. Brothers In Arms SACD ? Ścieżka CD jest właśnie w HDCD i brzmi (moim zdaniem....... lepiej niż warstwa SACD stereo. Nie znam warstwy SACD ale względem pozostałych ... rewelacji nie ma, ....wiec czy jeszcze warto trzymać się tego formatu?
 11. Troszku żle napisałem. Chodziło mi o to że trudno dostać te pierwsze wydania, a te są właśnie bez kompresji, a że lekko szmi.... to wcale bardzo nie przeszkadza. Germany.. początki płyty CD, to były chyba najlepsze wydania, nie jednokrotnie nie gorsze od Japan. U mnie jak zapodam wczesne ELO czy Paul Anka to mam mało niskich, nawet na Kolumnach Heco.
 12. O! te pierwsze tłoczenia, .... ciężka sprawa. Dźwiękowo bez kompresji, chociaż jasno nagrane, może nawet z preemfaza i lekko szumiące bo jeszcze przed mocnym czyszczeniem, dobra dynamika ehh... ciężka sprawa. Kto ma? WPCR-1464
 13. Popieram. Ten typ płyt (SCD2) do stempla używa stanowiska do wypalania płyt DVD, czyli pali niebieskim laserem CD, co daje większe upakowanie materiału, bo zmniejszono odległość między ścieszkami i..... nie wiem czy to nie problem dla tradycyjnego lasera ze śledzeniem ścieżki. A może i nie przeszkadza, przecież jednocześnie są czytane - jedna ścieżka do przodu i jedna wstecz do korekcji źle wycentrowanej płyty.
 14. Tej nie mam, bo stwierdziłem ze nie warto dublować dyskografii DM w wersji BSCD2 Były jeszcze inne próby. tu ELO "Time"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.