Jump to content

Bogusław_59825

Klubowicz
 • Content Count

  1221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

162 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1566 profile views
 1. Tak, to słuszna uwaga, ale na tle Audia i Mac to EC 6D nie ma nic do zaoferowania.
 2. Był na testach. W cenie nowego - nic szczególnego, po włączeniu zawsze wybiera wejście xlr CD, nie wiem czemu nie pamięta wyboru tego przed wyłączeniem, optymalna praca volume (nie za szybko, nie za wolno). Dźwiękowo rzetelny piec, bez efektu wow!. potrzebuje 15-30min wstępnego nagrzewania by grał lepiej. DAC nie sprawdzony.Tak go zapamiętałem.
 3. To prawda, u mnie wciąż typ4. Tak się składa że wymieniam wszystkie kable AQ na PAD po kolei, oprócz sieciowych. Celowo wybrałem serie Poseidon, bo na pełnej miedzi i z żelem, który niweluje drgania własne i podłogi, mając na uwadze to że głośnikowe będą leżeć na panelach. Normalnie, pewnie już by były, jest tylko mały kłopocik, a mianowicie potrzebuje 2X4m, tylko cena mnie hamuje. Jest jeszcze jeden aspekt, poluje na Lumin U1 mini, były dwie sztuki prawie nowe w atrakcyjnej cenie, tylko byłem pusty, a okazje zniknęły, wiec teraz celowo blokuje monetę czekając na okazje. Kolejnym zakupem będą na pewno kable głośnikowe. Jestem już ugadany wstępnie na pożyczenie na test dowolnej długości PAD jak przyjdzie czas.
 4. To moje wpisy na innym forum pisane na bieżąco 6h po instalacji lamp ...Chciał bym więcej niskich tonów z tych lamp, jest kultura basu ale moje kolumny potrafią grać niżej. muszę jeszcze zamienić stronami, prawa gra głośnej. I koniecznie AQ Thunder do wzmacniacza. ...(Tu wyjaśnię że kabel sieciowy był pożyczony koledze i po powrocie, z lenistwa wpoiłem go pod CD bo to pierwszy sprzed od góry, ale standardowo jest pomiędzy Mac i ścianą) kolejny wpis, korekta.... Co do basu? poszło dziś trochę rożnych płyt i muszę wprowadzić sprostowanie. Na owym materiale, bas włącza się tylko wtedy gdy jest na płycie i w ilości jej odpowiadającej w nagraniu. Ani konturowy, ani za miękki, brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Środek lekko wypchnięty do przodu przed kolumny, tu pasuje muzyka poważna idealnie. Dźwięk poszedł znacząco na boki poza kolumny, już było dobrze, a teraz jeszcze lepiej dlatego wspomniałem o takiej muzyce Góra, tu jest ciekawie, Jeszce nigdy nie słyszałem tak oddanych skrajnych, wysokich tonów i przeszkadzajek u Mike Oldfielda. U Tracy Chapman brakuje lekko dociążenia wokalu, ale zaczynam się zastanawiać czy tak nie powinno być? Później ten element sprawdzę na lepszym sprzęcie w Top HiFI czy PremiumSound, jak będę w okolicy. Tak to wygląda na obecną chwile, ale lampy dopiero sie rozgrzewają.
 5. to nowe lampy, wiec troszkę godzin potrzebują by pokazać swoje możliwości. Na obecnym etapie jest poprawa ~5-10%
 6. Tak jak pisałem o wymianie lamp. Od wczoraj grają te, ... https://allegro.pl/oferta/brimar-6060-ecc81-t-logo-7821930079 ... to nowe lampy, wiec troszkę godzin potrzebują by pokazać swoje możliwości. Na obecnym etapie jest poprawa ~5-10%
 7. Nie. Na każdy kanał jest para. połączenie Ecc81 z Ecc83. Nie wiem jeszcze które są ważniejsze? Power Guard to zabezpieczenie elektroniczne przed przesterowaniem kolumn, wymiana lamp nie ma na to wpływu. @tomter
 8. Tak. Można podbić (6dB) czy obniżyć poziom wejściowy (6dB) na każdym wejściu osobno, jak również do każdego z wejść przypisać nazwę, oraz inny poziom basu, sopranów czy balansu. Po zmianie będzie pamiętał ustawienia dla każdego wejścia osobno.
 9. Jak pisałem wcześniej, jeden element toru Audio mi nie pasował , ale sytuacja jest opanowania i własnie następny krok to wymiana lamp i ocena dźwięku. Dodam że własnie wymieniłem AudioQuest Carbon Coax (5% Srebra) na inny, pomiędzy CD i DAC, bo podkręcał sybilanty. Szukając DACa, dziś wiem czemu Mac. D150 grał tak jasno, wiec oddałem, a to nie była jego wina. Jak chcesz napisać konkretnie do jakieś osoby to wpierw "@" i login użytkownika, @Bogusław_59825 i dostane info że coś tam do mnie skrobnąłeś. Wiec teraz będę zmieniał lampy, muszę tylko zagłębić się w temat bo nie mam o tym pojęcia i nie wiem czego się spodziewać.
 10. To fakt, nie napisał. Ja tylko dodam zdanie ze strony Albedo pierwszego od brzegu.....IC "Beginning - to początek przygody ze srebrnym okablowaniem naszej firmy" Sam przerabiałem ten temat, próbowałem nawet do Audioquest Earth bo liczyłem na słynny "DBS" i ....też nie. Przypadek sprawił że dostałem PAD Genesis w "Kezard" Gdynia na test, a jechałem chyba po VDH a dziś jest PAD Poseidon xlr i to jest właściwy drut.
 11. Tego nie wiem, nie używam.
 12. @tomter To co jest ze srebrem do tego Mac`a się nie nadaje. Spróbuj Harmonix lub Purist Audio Design
 13. @tomter Tam są lampy JJ nic szczególnego. Tak jak pisze kolega @dyzio4 -- warto!. Już zapytałem o lampy i .... "naczesany" odpisał "Z moich obserwacji i odsłuchów - ale dotyczą słuchawkowego - wynika: - Telefunkeny - kontrola niskich i czysty środek: tak, stonowana góra: nie. Góra jest raczej dźwięczna, jeśli w nagraniu pojawią się sybilanty to da się to zauważyć. Określiłbym ich brzmienie jako laboratoryjne i sterylne. Mogą dodać trochę wigoru do zamulonych systemów. - Mullard, Marconi - zrównoważone, neutralne brzmienie, obie na równi, ze wskazaniem na Marconi jako jeszcze bardziej szczegółowe i precyzyjne - Amperex Bugle Boy - dla mnie najbardziej lampowe brzmienie, wszystkie pasma przekazane równo, bez eksponowania jakiegokolwiek z nich. No może odrobinę niskie tony spowolnione a może to właśnie wynika z ich największej "lampowości". Oczywiście wszystkie powyższe oddają jak najbardziej lampowe brzmienie i jedynie różnią się tym co wyżej podałem. Odsłuchiwałem na AKG Q701 po rekablingu na ViaBlue EPC-3 Silver, który raczej przenosi wszystko co się mu poda. Dodatkowo zdjąłem w AKG te zatyczki, które dodały trochę "basu" bo jak wiadomo nie należą do basowych. Chociaż ja preferuję neutralność i one mi odpowiadają. Dodam jeszcze, że po założeniu EAT Cool Damper kiedy pstryknę w lampę mniej słychać ten efekt w słuchawkach. Działają co nazwałbym "amortyzowaniem". A czy w ogóle wpływają na poprawę dźwięku? Moim zdaniem raczej nie"" Sam, jak uporam się z innym elementem, zabieram się za wymianę lamp. Użytkuje ten wzmacniacz od ponad roku i w miedzy czasie testowałem kable zasilające i podkładki antywibracyjne, nawet bezpiecznik jest zmieniony na X-Fuse, ale to akurat można odpuścić.
 14. U mnie zapał do tej skrzynki już się wypalił. Został zakupiony Moon 280D i sprawa jest zamknięta. Osobiście na dźwięk na moim kwadracie jakoś bardzo nie narzekam, jest tylko ciekawość co by zrobił system dirac, ale ciśnienia nie ma. Przejrzałem na szybko oficjalne forum i nadal nie wszystko tam działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.