Jump to content

Czlowiek97

Użytkownicy
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

218 profile views
 1. Czy jest tu osoba, która chciałaby się pozbyć płyty z taką okładką? 🙂 Kiedyś tego słuchałem, ale kompletnie nigdzie nie mogłem znaleźć. Teraz jest tak samo 😕 Link do pliku w FLAC w 10% by mnie usatysfakcjonował. Ale zawsze to coś 😛 Chciałbym nabyć również inne płyty mające na celu sprawdzenie sceny u siebie w systemie.
 2. Yaqin i Cayin to mniej więcej podobna moc, dlatego nie spodziewałbym się, że jeden lepiej wysteruje kolumny lepiej od drugiego. Nie wiem też czemu akurat TEN Yaqin i TEN Cayin, skoro to ich ceny bardo się różnią. Tego Cayina nie słyszałem, ale cena podpowiadałaby, że jest lepszy. Ale o ile? Czy warto dopłacić? Tego nie dowiesz się dopóki nie usłyszysz. Niestety ciężki wybór przed Tobą. Albo mocny tranzystor, albo lampa nie do końca potrafiąca wysterować kolumn, ale zapodająca "to coś". Ja też nie mogłem niestety pogodzić tych dwóch rzeczy, wybierając wzmacniacz do moich Audio Physiców i poszedłem na pewien kompromis wybierając tranzystor.
 3. C.E.C. TL 51X potwierdzam naprawdę fajny odtwarzacz, ale go znaleźć... Naprawdę ciężko. Podobnie jest z Cary Audio CD 303/300. Ayon Audio CD1S mogłoby załatwić sprawę. Niestety najlepsze urządzenia, to produkty firm, które nie są tak baardzo znane w światku hi-fi, przez co nie ma ich aż tak dużo na rynku, jak jakiś Yamah, czy innych MF, albo CA. Natomiast za 5500 można mieć odtwarzacz, który niecałe 10 lat temu kosztował koło 15 tysi, a oznacza to wiadomo co - eliminuje wszystkie nowe lub świeże konstrukcje.
 4. Skoro tak, to koniecznie posłuchaj Atolla IN 100SE. Tam są emocje, pierdzielnięcie przy rocku, ale i pewne odstępstwa od liniowości. Jeszcze da się go wypożyczyć. Używany do 2500 spokojnie można dostać.
 5. Szkoda, że zawężasz sobie marki do Yamahy i Denona. Poza nimi jest mnóstwo znacznie lepszych wzmacniaczy. Moim zdaniem i zdaniem wielu innych osób są to już przereklamowane marki. Kiedyś naprawdę górowały w sprzęcie audio, który był w stosunkowo przystępnych cenach. Dziś są to już po prostu znane marki i tyle. Spójrz na używane Arcamy, Primare, Roksana(trochę wyższe modele niż ten, który podałeś). Creeka EVO 2(wzmacniacz+odtwarzacz) używałem dosyć sporo i z pewnym przekonaniem twierdzę, że gra neutralnie. Wszystko jest tak jak powinno. Przejrzystość i liniowość to ich priorytety. Ale zaznaczam, że niektórym osobom, może to brzmienie się wydać trochę jakby pozbawione ciepła. Ale tak to już jest. Albo neutralność, albo słodkie ciepełko.
 6. Jeśli słuchasz MP3, to może faktycznie za 600zł skompletujesz jakiś wzmacniacz+kolumny typu tańsze JBL, Tannoy, Eltax, Acoustic Energy i podłączysz je przez mini jack. Ale jeśli chcesz posłuchać po ludzku i wysłuchiwać się w jakieś tam detale, to niestety należy przerzucić się na FLAC, zainwestować ze 3-4 stówki w DAC typu Cambridge Audio i dopiero myśleć o wzmacniaczu i kolumnach. Tak ja uważam. Zdecydowana większość to przechodziła 🙂
 7. W takim przypadku rozważyłbym jakieś dobre słuchawki z dobrym pre. Podstawowe pytanie: Słuchasz z plików czy płyt?
 8. A dlaczego akurat nie Hegel? Akurat z Dynaudio gra bardzo fajnie. Ale nie jakaś 80, tylko np. 100, 200. Natomiast jeśli to nadal za mało ciepło, to wątpię, żeby jakaś mocna klasa AB zrobiła znaczącą różnicę. Nie daj się zwieść opinią w prasie o K3, że gra "analogowo". Teraz dla hybryd z lampą w przedwzmacniaczu 100W nie jest jakimś wyczynem. Spójrz na oferty Vincenta czy Xindaka.
 9. Zechciałbyś w kilku zdaniach scharakteryzować brzmienie Cayina? Próbowałeś zmieniać lampy, albo w jakiś inny sposób go ulepszać? Z modeli A55 na KT88 jest to niby ta cieplej brzmiąca wersja. Jak jest wg Ciebie?
 10. Czlowiek97

  Dobór kabli

  I drugi raz jestem tego samego zdania. To tylko kawałek druta. Ma przewodzić prąd i tyle. Oczywiście warto, żeby było ekranowanie i odpowiednia średnica, ale nie zapominajmy. To tylko kabel! Wewnątrz wzmacniacza i kolumn leci jakaś 2x2,5mm2 Melodika? No chyba nie. Po co między wzmakiem a kolumnami przewód 2x2,5 mono-super-hiper-ultra krystaliczny z miedzią, srebrem, złotem, pokryty uranem, skoro w obu tych sprzętach, w środku lecą kabelki nie szersze jak 1mm2?? Q21, S4H, czy inni branżowce przy sprzedaży 1 mb kabla za 100zł(w detalu), zarobią STRZELAM 60zł, a przy sprzedaży kabla za 10zł może 5-6 zł. Więc jaki interes lepszy? Dla 5 złotówek x 3-4mb nie warto im wchodzić na audiostereo 🙂
 11. Czlowiek97

  Dobór kabli

  Myślę, że dyskusja z osobami, które czerpią zysk ze sprzedaży kabli jest bezcelowa 🙂
 12. WEDŁUG MNIE przy kiepskiej akustyce nie znajdziesz kolumn, które w 100% Cię zadowolą. Możesz mieć wzmacniacz, który jest mistrzem w prowadzeniu basu, ale znajdą się takie utwory, które pokażą wady w akustyce. Myślę, że zdecydowanie łatwiej byłoby na miarę możliwości oczywiście, zadbać o akustykę(nie mówię o zawaleniu ścian panelami). Wówczas wybierzesz wzmacniacz, który najbardziej będzie odpowiadał swoją barwą. Zdarza się i to wcale nie rzadko, że wzmak z soczystą, fajną średnicą z nie do końca radzi sobie z basem. Zdecydowanie łatwiej będzie wybrać wzmacniacz, ponieważ nie skreślisz na starcie tych konstrukcji, które nie są mistrzami basu. Tyle ode mnie 🙂
 13. Nie chcę się czepiać, ale gdzie kolega widział CD32 w takiej cenie? 🙂
 14. Sprzedać wszystko i szukać od początku wcale nie będzie łatwiej. Na rynku jest tyle sprzętu, że w rok tego nie przesłuchasz. Niektórzy mówią, że Hegel jest suchy, ale nimi bym się raczej nie przejmował. Prawda jest taka, że jego gra czasami bywa odbierana w ten sposób, ponieważ gra bardzo prawdziwie. Nie wiem jak inni, ale jaki by to koncert nie był, zawsze po 3-4 godzinach wychodzę z ulgą. Spróbuj do niego podłączyć jakieś ciepło brzmiące kolumny, gdzie pierwsze skrzypce gra średnica. Hegel ma porządny bas więc o to bym się nie martwił. B&W może być dobrą opcją. Wiele modeli Proaca lub Vienna Acoustics kojarzy mi się właśnie z taką prezentacją. Broń Boże nie skreślaj Hegla, bo ktoś Ci napisze takie bzdury. O moim H100 też kilka osób tak pisało. Później się okazało, że mało kto słuchał 🙂 Pozdro i wesołych świąt
 15. Jeśli rozmowa kręci się koło AP to dodam swoje kilka groszy. Rzeczywiście Classiki mogą okazać się za małe. Jednak tę serię uważam za nieco mniej udaną. Nie wiem jaki masz budżet, ale ja kierowałbym swoje zainteresowania w stronę serii Tempo. Im wyższa cyferka, tym lepiej. Jeśli miałyby wokół siebie trochę miejsca, to z dobrą amplifikacją, miałbyś co chcesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.