Jump to content

Czlowiek97

Użytkownicy
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

346 profile views
 1. Polecam wpisać w YT Reduktor Szumu i obejrzeć dwa filmiki, gdzie omawia tematykę kabli. Jeden film, to któraś część Audio Voodoo(ogólne informacje "po łebkach"), zaś drugi w całości poświęcony kablom, gdzie wyjaśnia w sposób bardziej naukowy jak płynie prąd w naszych kablach. Podane są też wzory, z których polecam skorzystać. Generalnie w kablach ważniejsza jest impedancja niż sam przekrój, choć on też ma wpływ na impedancję.
 2. Kable to ostatnia rzecz w jaką można zainwestować tyle kasiory. Wg mnie również najrozsądniejszym wydatkiem będzie kupno paneli akustycznych. Oczywiście najpierw warto co nieco poczytać jakie panele i gdzie. Później zrobić kilka eksperymentów i zainstalować panele. Polecam "Podręcznik akustyki" F. Altona Everesta. Gdybym miał taki system, to bym się nie odważył zmieniać elektroniki bez pewności, że mam odpowiednią akustykę, ponieważ bez niej możesz gonić króliczka w nieskończoność, gdyż zawsze mniej lub bardziej będzie Cię coś uwierało w brzmieniu. Ostateczny wpływ na brzmienie mają najmniejsze możnaby rzecz pierdoły jak ustawienie kolumn względem siebie, Ciebie, ścian, mebli wokół. Czasem nie wydasz nic, tylko trochę się nagimnastykujesz, a efekt będzie w 100% zadowalający. Jeśli w CD-ku siedzi kiepski przetwornik, to i lampizacja dużo nie da. Nie w każdym odtwarzaczu lampizacja przyniesie wymierny efekt. A to, że jest coś z podobnej półki, to jeszcze nic nie oznacza. W Denonie kolegi siedzi PCM1702, dlatego jeśli np. w tamtym odtwarzaczu zainstalowany był inny przetwornik, to bez sensu pisać, że lampizowane odtwarzacze są fuj 😄
 3. Napisałeś jakiej muzyki słuchasz, ale nie sprecyzowałeś czego wymagasz od nowego wzmacniacza. Hegel H80 to zupełnie inne granie jak Roksan K3. W tym budżecie możesz sobie pozwolić na H100, co jest zdecydowanie lepszym wyborem przy tych kolumnach. Wiem, bo mam Sitary w wersji 25 oraz Hegla H100. Heglowi H100 bliżej do K3, ale to nadal inna szkoła brzmienia. Dużo by pisać, najlepiej posłuchać 🙂 A co oznacza to zdanie proszę kolegi? 🙂
 4. W zasadzie to siedzę prawie najbliżej jak się da, bo sofka jest dostawiona do ściany. Ucho jest jakieś 40-50 od ściany. Tylko czasami jak jestem sam w domu, to lekko wysuwam ją do kolumn, a je doginam do środka 🙂 Niestety tutaj też nie mam za bardzo pola do manewru.
 5. A chodzi mi dokładnie o to. Nie chciałbym, aby wyglądał tak :)
 6. No trudno, jeśli ma to być kompromis, to jeszcze mogę na taki iść. Jako osoba z branży może polecisz jakiś model? :) Fakt może nie sprecyzowałem o co mi chodzi. Nie chciałbym, żeby ten dyfuzor wyglądał np. jak te drewniane, złożone z kilkuset kosteczek drewna. One i na brzegu i w środku są wystające ok. 20-25cm. Natomiast taki jak na zdjeciu, które mi wysłałeś już by mi w 100% odpowiadał, mimo, że wystaje te niespełna 15cm. Przez swój specyficzny kształt nie wygląda tak topornie i spokojnie można go zawiesić w pokoju. Czegoś właśnie takiego szukam.
 7. Cześć Wam. Rozglądam się za dyfuzorami, które chciałbym powiesić za plecami, w pobliżu miejsca odsłuchowego. WAŻ - współczynnik akceptacji żony ma tutaj spore znaczenie. Nie mogą być to panele mocno wystające. Po wpisaniu w wyszukiwarkę jedyne dosyć płaskie jakie mi wyskakują, to na bazie płyty binarnej. Tylko po przeczytaniu kilku tematów mam co do tego typu paneli mieszane uczucia. Z wielu wypowiedzi wynika,że właściwości rozpraszające są nikłe, zaś są to panele głównie wytłumiające. Z jednej strony chciałbym mieć prawdziwe dyfuzory, ale wiem, że takie mają po 30cm wysokości. Z drugiej strony nie mogę sobie pozwolić na takie szaleństwo. Zatem szukam kompromisu. Gdzie takie coś znaleźć?
 8. Również w pierwszej kolejności stawiałbym na akustykę. Co prawda "zmulony" dźwięk jest typowy dla modeli NAD-a z tych serii i ciężko to skorygować akustyką, natomiast dudniący bas już tak. Weź pod uwagę to, że możesz wymienić wzmacniacz i nadal słuchać dudnień. Rzekłbym, że nawet bardzo prawdopodobne. Dlatego prócz wymiany amplifikacji, bym się zainteresował poprawieniem akustyki. Wzmacniacz, który jest mistrzem w kontroli basu rozjedzie się w pomieszczeniu złym pod względem akustyki.
 9. Sprawdź Creeka Destiny. Jeśli taniej, to EVO 2, ale to jakieś 1300zł. 7 stówek zdecydowanie warto dopłacić zwłaszcza, że budżet pozwala.
 10. Nie wiem czemu z góry zakładasz, że go nie słuchałem. I to tylko dlatego, że mam inne zdanie. Jak na lampę jest naprawdę konkretny, ale WEDŁUG MNIE takich Dynków(ich nie słyszałem) z niewątpliwie kiepską skutecznością mogą nie uciągnąć. Ale Ty na pewno wiesz lepiej, dlatego już chowam się w cień i nie odzywam. Tylko jeszcze jedno ostatnie pytanko. Jak przeliczasz waty "lampowe" na "tranzystorowe", że 50W może się równać z 200W?
 11. Ja wielki fan lamp twierdzę, że mimo barwy nie do podrobienia i "tego czegoś", co niekiedy trudno opisać, twierdzę, że lampa ta i inne nie są w stanie wysterować wszystkich kolumn. Może kolego nie słyszałeś właśnie takich paczek. Są kolumny, np. takie jak ma autor tekstu, które MUSZĄ dostać odpowiednią dawkę prądu i nie ma innej rady 🙂 Niestety, ale nie wszystko jest do wszystkiego. Zagra to może i dobrze, ale wiele zalet Dynków pozostanie w cieniu. Podejrzewam, że jakieś małe składy z niewymagającą linią basu Yaqin obleci, natomiast jeśli wleci ścieżka z wieloma instrumentami, organami czy czymś tam jeszcze ciężkim do odtworzenia, wówczas Yaqin pokaże, że jest niezbyt mocną lampą i się wyłoży. Ale jak widać zależy to od repertuaru. Takie jest moje zdanie i powtarzam, że mimo wszystko najbliżej mojemu sercu są wzmacniacze lampowe.
 12. Czy jest tu osoba, która chciałaby się pozbyć płyty z taką okładką? 🙂 Kiedyś tego słuchałem, ale kompletnie nigdzie nie mogłem znaleźć. Teraz jest tak samo 😕 Link do pliku w FLAC w 10% by mnie usatysfakcjonował. Ale zawsze to coś 😛 Chciałbym nabyć również inne płyty mające na celu sprawdzenie sceny u siebie w systemie.
 13. Yaqin i Cayin to mniej więcej podobna moc, dlatego nie spodziewałbym się, że jeden lepiej wysteruje kolumny lepiej od drugiego. Nie wiem też czemu akurat TEN Yaqin i TEN Cayin, skoro to ich ceny bardo się różnią. Tego Cayina nie słyszałem, ale cena podpowiadałaby, że jest lepszy. Ale o ile? Czy warto dopłacić? Tego nie dowiesz się dopóki nie usłyszysz. Niestety ciężki wybór przed Tobą. Albo mocny tranzystor, albo lampa nie do końca potrafiąca wysterować kolumn, ale zapodająca "to coś". Ja też nie mogłem niestety pogodzić tych dwóch rzeczy, wybierając wzmacniacz do moich Audio Physiców i poszedłem na pewien kompromis wybierając tranzystor.
 14. C.E.C. TL 51X potwierdzam naprawdę fajny odtwarzacz, ale go znaleźć... Naprawdę ciężko. Podobnie jest z Cary Audio CD 303/300. Ayon Audio CD1S mogłoby załatwić sprawę. Niestety najlepsze urządzenia, to produkty firm, które nie są tak baardzo znane w światku hi-fi, przez co nie ma ich aż tak dużo na rynku, jak jakiś Yamah, czy innych MF, albo CA. Natomiast za 5500 można mieć odtwarzacz, który niecałe 10 lat temu kosztował koło 15 tysi, a oznacza to wiadomo co - eliminuje wszystkie nowe lub świeże konstrukcje.
 15. Skoro tak, to koniecznie posłuchaj Atolla IN 100SE. Tam są emocje, pierdzielnięcie przy rocku, ale i pewne odstępstwa od liniowości. Jeszcze da się go wypożyczyć. Używany do 2500 spokojnie można dostać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.