Jump to content

jaxcek

Użytkownicy
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

804 profile views
 1. Czy ktoś z Was może polecić profesjonalny i sprawdzony serwis który może się podjąć remontu komory bezechowej? Jakby coś to poproszę o namiar na pw. Pytam w imieniu kogoś nie związanego z audio. Komora jest użytkowana w dużej firmie produkcyjnej. Dzięki
 2. U mnie jest taka konfiguracja i działa : PS4 /HDMI/ TV / Optyczny/ Bluesound Node 2 / RCA / wzmacniacz Filmy na spokojnie można oglądać z DVD, Blu ray i USB. Niestety PS4 nie obsługuje muzyki z CD, więc nie pograsz z płyt.
 3. jaxcek

  Klub Haiku-Audio

  Dodaję swój głos na Sol II signature. Chyba, że w Twoim repertuarze przeważają mocniejsze brzmienia, to Sol III lub jeśli budżet pozwala to Sol IV.
 4. Niestety odpowiedź na to pytanie zależy od Twojego słuchu i obeznania. Jak jesteś wytrawnym audiofilem to pewnie wysłuchasz zmianę. Jeśli jednak jesteś melomanem, który lubi posłuchać muzyki, to nie sądzę że warto wydawać pieniądze. Pożycz DACa Chorda o którym piszesz i sprawdź sam. Nie sugeruj się opiniami, bo ile gustów tyle opinii, a ucho uchu nie równe. Pozyczylem kiedyś Chorda Qutesta, który miał być kilerem, a w porównaniu do DACa z mojego Node2 różnicy nie usłyszałem- więc go bez żalu oddałem.
 5. Jak pisałem wcześniej, sprobuj lampowego wzmacniacza Haiku Audio Williamson 6CA7. Ktoś sprzedaje w dobrej cenie.
 6. A może coś takiego? https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/17/327466.php Bardzo, bardzo fajne granie.
 7. jaxcek

  Nowy wzmacniacz

  Atoll in200se? Bardzo ciekawe, rześkie, francuskie granie. Lampka Haiku Audio Williamson 6ca7?, jesli Cię nie przeraża mniejsza moc i klimat lamp. A jak coś bardziej wysmakowanego i gładkiego, to koniecznie do odsłuchania hybryda Lector ZXT70.
 8. jaxcek

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Z całym szacunkiem Pani Justyno -nie ta zakładka, nie ten temat.
 9. jaxcek

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Mam podobną opinię. Miałem Nad c368, potem C388, a gdzieś w międzyczasie pożyczonego świetnego Lyngdorfa TDAI 2170 z korekcją RoomPerfect. Nie twierdzę że są to najlepsze wzmacniacze na świecie, ale w dobrym towarzystwie mogą zadziwić niejednego słuchacza. Jestem stanie sobie wyobrazić że są melomani, którym te urządzenia wystarczą.
 10. jaxcek

  Klub_Lebena

  W swoich poszukiwaniach wzmacniacza słuchałem także lampowego LAR IA30mk2. W mojej opinii i w moim systemie zagrał bardzo dobrze. Próbując sobie przypomnieć to doświadczenie mam w głowie jego brzmienie prawie jak Lebena. Jak mawia stare powiedzenie, prawie robi różnicę, ale w tym wypadku nie była to przepaść. Granie LARa bardzo mi się podobało, było fajnie nasycone i świeże. Wyglądowo wg mnie był też super. O "polskiej" cenie nie wspomnę - okazja. Pamiętam też dlaczego go nie kupiłem. W zestawieniu z moimi Esami miał BARDZO dużo dołu, który przechodził w dudnienie. Bez względu na to jakbym nie jeździł z kolumnami, to mi to wtedy przeszkadzało. Wzmacniacz nie jest wybredny i ukierunkowany na jeden rodzaj muzyki - słuchałem różnego repertuaru dawał radę zarówno AC/DC jak i Megadeth, nie wspominając o lżejszych gatunkach z wykonawcami jak David Gilmour, Mike Olfideld, Peter Gabriel. Jeśli masz neutralne kolumny to warto odsłuchać - nie będziesz żałował. No i te hipsterskie wskaźniki...
 11. Jestem ciekaw Twoich poszukiwań. Sam podjąłem jakiś czas temu próbę, ale w końcu odpuściłem z braku czasu i możliwości kolejnych i kolejnych wypożyczeń. Poza tym sprzedawcy poradzili zmianę wzmaka zamiast kolejnych odsłuchów DACa do Node.
 12. A mnie wręcz przeciwnie i dlatego u mnie gra. W zestawieniu z CA p, Node2 podobał mi się o wiele bardziej. Poza tym jest miniaturowy i ma świetną ergonomię oprogramowania. Kiedyś w innym wątku pisałem doświadczenia z odsłuchów z innymi DAC : Chord Qutest i DAC jaki był wbudowany we wzmacniacz Magnat RV4 i ja osobiście nie usłyszałem różnicy. Usłyszałem ją dopiero z kartą Accuphase DAC-50, ale to w połączeniu z E-370.
 13. jaxcek

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Z tego co kiedyś obserwowałem, to Tucany nie są rzadkością na rynku. Dość regularnie się pojawiają i ceny mają w miarę „normalne”. Nie podpinałem. Jak pisałem w wątku klubowym Lebena (bo na nim w końcu stanęło), słuchanie przez słuchawki to zupełnie nie moja bajka. Nigdy mnie nie ciągnęło w tym kierunku. Wolę przestrzeń i otwartość kolumn oraz swobodę „niepodłączenia” kablem.
 14. jaxcek

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Ooo, to dziwne. Jak pożyczałem w zeszłym roku to kilka było na stanie. Przyznam, że granie Tucany 2 w wersji Anniversary podobało mi się bardzo, ale cena już mniej (katalogowo 23900, po rabacie sporo niżej, ale wciąż dużo). Potem próbowałem ją zdobyć z rynku UK, ale nie było żadnych okazji.
 15. jaxcek

  Wzmacniacz do 20 tyś

  No nie jestem taki pewien, w Polsce można kupić niewiele drożej jakby dobrze potargować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.