Jump to content

dixon_hill

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

182 profile views
 1. To wszystko jasne. Moja wycena (jak i późniejsza wysyłka) była zrobiona na apaczka.pl kurierem DPD Classic przy deklaracji wartości 7 tys. zł. Raczej unikam Poczty Polskiej przy wartościowych przesyłkach. Wracając do tematu, mam na sprzedaż wspomniane wcześniej kolumny KEF LS50. Są w bardzo dobrym stanie. [Hidden Content]
 2. Proszę sprawdzić ile kosztuje przesyłka kurierska wartościowa 54 x 52 x 28 o wadze 18 kg. Dobrze jest też sprawdzić przed napisaniem 🙂 Audiolab m-dac + m6si + kef ls50 zamieniłem na ls50 wireless. W porównaniu z poprzednim systemem straciłem dynamikę (dość sporo), ale zyskałem DSP co w moim pokoju robi robotę. Poza tym sygnatura dźwięku bardzo podobna z czego jestem zadowolony 🙂 Audiolab i musical mają już nowych właścicieli. Niedługo wystawię na sprzedaż pasywne ls50.
 3. Sprzedam gramofon Sony PS-HX500 w bardzo dobrym stanie technicznym. [Hidden Content]
 4. Mam również coś mniejszego - gramofon Sony PS-HX500. [Hidden Content]
 5. Mam do sprzedania coś dużego 🙂 [Hidden Content] Czy w tej kwocie coś zagra lepiej? Taki czelendż 🙂
 6. Witam, mam do sprzedania dwa ciekawe urządzenia: Soundaware d100 Pro de luxe [Hidden Content] oraz ifi iTube 2 [Hidden Content] Obie oferty łączy bardzo dobry stan urządzeń oraz jak sądzę, dobra cena. Jeżeli ktoś szuka takiego sprzętu to może być ten moment 🙂
 7. Zwlekałem z tym postem, bo chciałem być pewny. I czuję, że jestem winien społeczności audiofilów to wyjaśnienie, żeby nie siać tym wątkiem zamętu :) Problemem nie były kolumny same w sobie, ale ich ustawienie. Wykonałem wiele eksperymentów i ostatecznie najlepszym ustawieniem okazało się postąpienie nieco wbrew zaleceniom producenta kolumn. 1. Przede wszystkim zrezygnowałem z jak najszerszego rozstawienia kolumn oraz z odsłuchów na oddalonej kanapie. Zamiast tego zmniejszyłem odległość między nimi do około 1,5 m. 2. Miejscem odsłuchowym stał się fotel między kolumnami, który stoi w odległości około 1,5 m od każdej kolumny (tu akurat zgodnie z zaleceniem z instrukcji kolumn) 3. Odsunąłem jak się tylko dało kolumny od ściany za nimi (i przy okazji telewizora, który na tej ścianie wisiał) 4. Kolumny są tylko minimalnie przekręcone do środka (w kierunku słuchacza). Dojście do właściwego kąta zajęło mi najwięcej czasu. Za mały kąt powoduje rozmywanie sceny, z kolei za duży - wyostrzenie dźwięku Nie brzmi to może jak wymienione słuchawki audeze, ale jestem przekonany że brzmi tak jak te kolumny powinny :) Acoustics, podobnie jak physics, is beach :)
 8. Wolałbym jeszcze nie poddawać wzmacniacza. Ale propozycję Dynaudio Excite, która już wcześniej padła rozważę. Jeszcze jedno pytanie do wszystkich. Czy fakt, że kolumna jest wentylowana od przodu pomaga w przypadku problemów z bliskością ścian? Dziękuję za propozycje, które do tej pory padły.
 9. 5-10 tys. zł Rzeczywiście nie przekraczam raczej godziny 9 :) Słuchawki są obecnie do posłuchania w top hi-fi
 10. Użytkuję wyżej wymieniony wzmacniacz z kolumnami Kef LS50. Ostatnio miałem przyjemność dłuższego odsłuchu słuchawek Audeze LCD-2 Classic. Słuchawki te mają bardzo wycofane wyższe tony. Niektórzy mówią o nich, że są ciemne. Bardzo mi się spodobał taki dźwięk. Po tym doświadczeniu trudno mi wrócić do moich LS50. Wysokie tony przy większości nagrań są nie do zniesienia. Rozważam zmianę kolumn. Co możecie polecić, żebym tonalnie zbliżył się do audeze? Mój pokój ma około 19 m kw. Idealnie by było, gdyby kolumny nie były bardzo wrażliwe na bliskość ścian i kątów.
 11. Nie miałem przyjemności, z Audio-gd znam tylko DAC-19.
 12. Na Lampizator Atlantic. Jeżeli miałbym się pokusić o porównanie, to Lampizator jest bardziej rozdzielczy i ma bardziej "wypełnioną" barwę. W sumie taki DAC-19 tylko "bardziej".
 13. Zapraszam klubowiczów zainteresowanych modelem DAC-19: http://allegro.pl/show_item.php?item=7336229997
 14. Mam do sprzedania DAC-19 firmy Audio-gd: [Hidden Content] Zapraszam!
 15. Kolega dodaje niepotrzebną dramaturgię do prostego faktu, że chiński sprzęt może szybciej tracić na wartości niż zachodni. Nazywa też chwastem coś, w zakresie czego nie ma doświadczenia, jak sam się przyznaje. Tylko po co te (negatywne) emocje? Moje trzy grosze: Audio-GD DAC-19 na moje ucho jest lepszy niż wymieniony w pierwszym poście Oppo Sonica DAC.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.