Jump to content

sido

Użytkownicy
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

265 profile views
 1. sido

  Magnetofon.

  Poszukuję nakładki na kieszeń kasety w sony tc -k555ES. Jeśli ktoś posiada proszę o propozycje na priv.
 2. sido

  Magnetofon.

  Ja mogę także polecić onkyo ta 2570. Poleciłbym także akai gx65 ale w opinii wielu gra bardziej syntetycznie niż onkyo i nie wiem czy ten dźwięk przypadnie do gustu. Ja mam chyba słaby słuch bo dla mnie akai gx65 gra niemal równie "analogowo" jak onkyo ta 2570. Powtarzam jednak ze ja mam chyba wadę słuchu albo nie potrafię się skoncentrować i wsłuchać w detale.
 3. sido

  Magnetofon.

  Ważne jeśli Ci to pasuje. Miałem przez chwilę ten dwukasetowiec, ale to było na samym początku gdy nie miałem jeszcze nic innego niż kasprzaki. Wydało mi się wtedy że Kasprzak gra znacznie lepiej i technicsa oddałem, ale mogły być w tym technicsie nie ustawione głowice albo byłem po prostu przyzwyczajony do innego zupełnie dźwięku jaki wydobywa się z Kasprzaka.. Teraz mam inne dwukasetowce technicsa i stwierdzam czasami że grają nie gorzej od niejednego dobrego jednokasetowca.
 4. sido

  Magnetofon.

  A jaki masz model tego technicsa jeśli można wiedzieć?
 5. sido

  Magnetofon.

  Na początek spróbuj wkropić jedną kroplę oleju na ośkę silnika w miejscu gdzie styka się łożyskowaniem silnika - jeśli to możliwe -ale tak żeby nie poleciało na paski czy też koło zamachowe. Najczęsciej wymaga to postawienia magnetofonu pionowo. I daj popracować temu przez kilka minut. W jednym z magnetofonów silnik chodził mi głośno i mówiono mi że silnik do wymiany. Po wkropieniu działa już kilka miesięcy i nic. Musisz znaleźć dawcę. Z akai gx75 pewno głowica pasuje. Albo cały mechanizm podmienić.
 6. sido

  Magnetofon.

  Jak tak dalej pójdzie będziesz ekspertem od mechanizmu akai gx75. :-) Ja niestety nie naprawie u siebie sekcji nagrywania . Mam zatem tylko odtwarzacz gx75. Przez moment korciło mnie żeby zaproponować ci sprzedaż mojego mechanizmu, który chodzi dobrze jeśli chodzi o odtwarzanie i przewijanie. IPSS czasami działa czasami nie ale nawet nie próbowałem na razie tego naprawić skoro mam większe problemy. Namyśliłem się jednak i na razie zostawię sobie ten odtwarzacz na części dla w pełni sprawnego egzemplarza.
 7. sido

  Magnetofon.

  No to szkoda że się nie powiodło. A może to nie kwestia zabrudzonego mechanizmu - tylko jest coś nie tak złożone i mechanizm się zacina albo cos nie styka i raz działa raz nie. Niemożliwe żeby silnik nie miał siły tego ruszyć nawet mimo zabrudzenia. Chyba że sam silnik pada. Ponieważ też siedzę obecnie nad akai gx75 mam kilka dodatkowych pytań. Do czego służą potencjometry które zaznaczyłem na załączonym rysunku czerwonymi kółkami? W serwisie RTV powiedziano mi że do regulacji wysokości podnoszenia mostka. Nie za bardzo chce mi się w to wierzyć. Patrzę w serwisówkę ale dokładnie nie rozumiem co tam napisano. Musze to sobie przetłumaczyć słowo po słowie. MOże ktoś to ustawiał i wie...……. (Tajniakos skorzystałem z Twojego zdjęcia - mam nadzieję że się nie obrazisz) Drugie pytanie a właściwie prośba - Niestety mam uszkodzony potencjometr od "REC LEVEL" - jeśli ma ktoś w częściach lub całą płytę z potencjometrami do sekcji zapisu - proszę o kontakt. Chętnie kupię.
 8. sido

  Magnetofon.

  Wiele magnetofonów jest tak skonstruowanych że wyjmujesz cały mechanizm jako osobny blok odkręcając kilka śrubek i wypinając wiązki kabli. Nawet nasz Kasprzak tak ma. Tak więc to nie tylko akai tak wspaniale zaprojektowało magnetofon. W każdym bądź razie gratuluję odwagi i pierwszego serwisu, który zakończył się powodzeniem.
 9. sido

  Magnetofon.

  Czyli wychodzi na to że w tym TC-K700ES przy przewijaniu bierze udział sprzęgło które po wyczyszczeniu lub regulacji powinno ożywić przewijanie.
 10. sido

  Magnetofon.

  Żeby wrócić do tematu magnetofonu. Skoro udzielacie się w tym temacie musicie przyznać że to co wydobywa się z magnetofonu sprawia wam radość, choćby czasami szumiało i nie miało takiej dynamiki jak z innych nośników. Mnie ciągle dziwi jak z takiej wąskiej i delikatnej taśmy może się wydobyć tak dobry dźwięk. Poza tym nasza przyjemność wynika także z sentymentu - wspomnienia dzieciństwa czy też młodości lub z zaleczenia w końcu jakichś kompleksów nieposiadania. Co do innych formatów - cyfrowych osobiście ich nie potępiam. Lubię czasami posłuchać sobie coś z cd a na treningu muzyka z mp3 tez jest dobra bo jest "lekka" - sprzęt waży niewiele.
 11. sido

  Magnetofon.

  Przyznacie jednak, skoro piszecie na tym forum, że ta sama płytka nagrana na taśmę i odsłuchiwana w czasie gdy nas na to "najdzie" to zupełnie inne obcowanie z dźwiękiem. samo nagrywanie a właściwie ustawianie nagrywania to też fajne zajęcie.
 12. sido

  Magnetofon.

  Ja myślę że wszyscy mają rację. Ponieważ muzyka zeszła na format cyfrowy, po wprowadzeniu kolejnych wynalazków typu oprogramowanie komputerowe, nagrywarki, mp3 i przede wszystkim internet ( i wszystko tanieje bardzo), łatwiej jest kolekcjonować i kopiować dowolną muzykę jaka się zamarzy. Niektórym z kolegów chodziło zapewne o to że kiedyś magnetofon, magnetowid stał w wielu domach i jak akurat coś ciekawego leciało to można było nagrać bez problemu od razu a jak się zapomniało to kolega nagrał i można było skopiować. Po drugie wiele stacji puszczało koncerty i utwory w całości czekając nawet specjalnie na kasetowców. Teraz audycje, muzyka są poprzecinane gadaniem i reklamami. Mało stacji nadaje utwory, albo koncerty w całości. Radia internetowe -słaba jakość. Zatem nie ma skąd brać muzyki a jak już leci w całości to przeciętny Kowalski nie ma czym nagrać. W przeciętnym domu nie ma magnetofonu. Młodzież nie interesuje się tego typu zabawą jak pozyskanie utworu samemu -bo łatwiej ściągnąć nędzną mp3 i odsłuchać na plastikowym głośniczku lub świcącym stojącym pudle którego zaletą jest to że jest głośne i wali basem. Jeśli już ktoś chce użyć urządzeń cyfrowych do rejestracji to musi trochę wydać na specjalny sprzęt - kartę dźwiękową i dobry program do nagrywania ale to nadal jest zapis cyfrowy, wymagający nierzadko obróbki, z którego sam korzystam używając znanego i opisywanego tu wielokrotnie programu. Natomiast zapis analogowy "na żywo" jest praktycznie nie możliwy - bo sprzęt do tego mają tylko profesjonaliści i zapaleńcy tacy jak na tym forum. A potraficie podać jakąś rozsądną stację która nadaje w całości koncerty, utwory z których można coś nagrać? Mi przychodzi do głowy "Trójka" , czasami RMF Classic i nasza lokalna stacja - notabene puszczająca bardzo ciekawą muzykę ale dopiero w godzinach mocno wieczornych lub w niedzielę - Radio Gdańsk.
 13. sido

  Magnetofon.

  MI film o kasetach generalnie się podobał ale brakuje w nim pokazania młodemu pokoleniu że to nie było jakieś techniczne muzeum i właściwie gdyby na początku wprowadzania formatu cc założono nieco inne parametry to zapis byłby z jeszcze lepszą jakością, bez straty długości nagrań i mógłby utrzymać się znacznie dłużej. Możliwość jednak nagrywania dowolnej treści i łatwego kopiowania nie za bardzo podobał się z pewnością koncernom muzycznym dlatego nastąpiła era nieedytowalnego cd czyli powrót niejako w komforcie kolekcjonowania muzyki do winyli. Format cd nie był rozwijany i w ogóle co jakiś czas pojawia się nowy format - ale tylko po to żeby interes się kręcił. Większości konsumentów udaje się wmówić, że to co było jest słabe i o to nadchodzi coś lepszego.
 14. sido

  Magnetofon.

  Miałem podobne wrażenia po obejrzeniu rok temu. MOgli pokazać więcej sprzętu - jaki był genialny i dzięki któremu dało się tyle wicisnąć z tak wąskiej taśmy przy tej prędkości. Niedawno jednak oglądałem również film o historii płyty winylowej i vhs i mam wrażenie że każdy film jest robiony w ten sam sposób, nostalgiczny i w każdym ten rodzaj nośnika jest kreowany jako kultowy, ten jedyny i w ogóle pozostałe rzeczy nie istnieją. Taka trochę manipulacja i granie na wspomnieniach.
 15. sido

  Magnetofon.

  Dzisiaj o 17.30 na TVP Kultura będzie emitowany program o kasecie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.