Jump to content

Samcro

Użytkownicy
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

139 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

800 profile views
 1. @Roxi Nie za często tu zaglądam , więc dopiero teraz odpisuję. U mnie to taka mieszanina "starego z nowym". Zatem: Evo grają z zestawem końcówka/pre Sansui lub z integrą AU-07, też Sansui. Kablologia: w jednym z zestawów głośnikowy Kryna SPCA7, ic to głównie Siltech G25, cyfrowy Acoustic Revive, między końcówką a pre Ortofon reference bronze, jest też polski IC Stream. Żródła: PioneerN70AE jako źródło cyfrowe i DAC Norma Audio. Kiedyś było cd Esoteric, ale na razie nie ma, może będzie c.e.c., bo coś będzie. W tym zestawieniu pomieszczenie to 20m2 otwarte jedną ścianą na kolejne 20+ m2 (takie trochę lustrzane odbicie tego, co jest u Roberta - kto był na odsłuchach to będzie miał jakieś wyobrażenie) Drugi zestaw ( tutaj EVO gra od trzech tygodni) z integrą to całe okablowanie Siltech G25 Anniversary (czasem dla odmiany głośnikowy Ortofon reference Bronze) + TEAC VRDS25 z sentymentu i Auralic Altair (na razie), pomieszczenie 20m2 na połowie w wysokości ok. 5-5,5m. W obu zestawach mam też wpięty Marantz DLT-1...w jednym troche pomaga, w drugim nie przeszkadza, więc jest w obu. Coś w akustyce grzebnięte, ale naprawdę podstawy, które mogą być zaakceptowane przez resztę domowników. Zasilające to m.in. SolidCore no1, acoustic revive, acoustic revive reference, Siltech, Nordost…. "Prąd robi" w każdym z zestawów Xindak XF-2000E, teraz na testach mam PS Audio PowerPlant. Ponieważ cały czas jestem mocno analogowy i staroświecki, jest też drapak Kenwood KD-850 i pre RCM Sensor2. Co do Twoich sugestii o roon, dsp itd. pomyślę i spróbuję, warto poznawać nowe. A że szkoda Evo - cóż, bardziej niż konieczność jest to tylko i wyłącznie chęć zmian, i chęć ta nie jest podyktowana tym, że coś nie gra, tylko tym, że coś bym zmienił. Ciśnienia na zmianę nie mam, tym bardziej że szukam znowu kolumn do drugiego zestawu, bo jakoś tak to co było to się sprzedało w ostatnich dniach , a targał Evo z pokoju do pokoju nie będę, bo swoje ważą.
 2. Witam Koleżeństwo. W związku z nadchodzącymi zmianami sprzętowymi rozważam sprzedaż modelu EVO. Jestem ich pierwszym właścicielem, kolumny w stanie jakby odebrane były od Roberta wczoraj Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany, proszę o kontakt przez pw. p.s. mam nadzieję, że Panowie z YB nie mają nic przeciw takiemu wpisowi 🙂
 3. San-Sui Musisz uważać, jak określasz brzmienie, bo każdy z nas inaczej może to zrozumieć. Wiem, o czym piszesz, miałem te wzmacniacze i grały w jednym systemie, ale z pewnością nie powiedziałbym, że we grają "agresywnie" - to sugeruje pewien rodzaj grania... Ale jak wspomniałem, to kwestia właściwego rozumienia o czym ktoś pisze, tutaj każdy najprawdopodobniej zrozumie coś innego, mimo że mówimy o tym samym. @Shabranido Z tych wszystkich, o których myślisz i które były wymieniane, moim zdaniem 907DR to jest to, gdzie powinieneś iść. Szczególnie, gdy rozważasz AU-X1 i jakąkolwiek 707. Dlaczego? Wielokrotnie o tym było, tutaj i na sąsiednim forum, czym się różnią poszczególne modele KX, DR, MR, XR itd. DR da ci po prostu jakość Alph907 i będzie jednocześnie wzmacniaczem, na którym można zbudować doskonały system. Każdy inny model daje coś od siebie. DR mimo, że najstarsza prawie, jest naprawdę bardzo, ale to bardzo dobrym rozwiązaniem.
 4. LJ3 Bez dwóch zdań masz rację. Mnie po prostu interesuje, czy audiofilek słuchał chociaż przez chwilę... o dłuższej chwili nawet nie marzę w tym przypadku. 🙂 😉 .
 5. @LJ3 Twoje pytanie:: "jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez dłuższą chwilę? " Zadałbym inaczej : jaki wyższy model Sansui słyszałeś choć przez chwilę. W zasadzie takie samo jak Twoje, jednak wydaje się być bardziej na miejscu 🙂
 6. Nie myl wolności i równości z brakiem wychowania, chamstwem i bezpodstawnymi atakami. Niektórym bardzo łatwo to przychodzi w dobie "anonimowego" internetu. W realu też byłbyś taki mądry? Nie pamiętam, żebyś napisał W JAKIMKOLWIEK wątku coś sensownego ( czyli jak gra, z czym porównywałeś, co, i nie chodzi tutaj o peany tylko o prawdę ) o Sansui poza tym, że ktoś zarabia na tym jakieś niewiarygodne kokosy i jak to tanio można kupić. Tylko nigdy nie podałeś żadnych szczegółów, chociażby tych jak to tanio kupić. Nie bądź taki, podziel się tą wiedzą tajemną. Co do znajomości z adminami - zastanawiam się, co robi admin tutaj, dopuszczając do hejtu w Klubie? Oraz innych wątkach? Jakąś korelację widzisz czy nie, bo tak Ci wygodnie?
 7. Antymalkontent Zgadzam się z Tobą. Ale patrząc na to, co się często wyprawia NA TYM forum, w różnych wątkach zadajesz sobie pytanie czasem, co się tutaj dzieje, co robią admini, dlaczego dopuszczają do niektórych wpisów i nie reagują? Bo ja tak. I mam wniosek taki, że niekoniecznie chodzi o przydatność wpisów dla obecnych i przyszłych użytkowników, a raczej o ilość wejść. A co powoduje większą ilość wejść? Awantura. Popatrz na "znaleziska na eBay...." Potrafią strzelić więcej niż 10 stron dziennie pisząc o niczym! A licznik liczy. Jak myślisz, jak szybko po opisie jednego czy drugiego odsłuchu pojawiłaby się jazda, że naganiamy na sprzedaż? Chyba nie o to w tym chodzi. I to nie tak, żebym się jakoś specjalnie tym przejmował, ale nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Jak napisałem, coś jest na drugim forum. Cześć Kolegów, która była nie udziela się na żadnym forum, cześć nie chce pisać tutaj dokładnie z tych samych powodów co ja. Tyle i aż tyle. A na następny odsłuch możesz czuć się zaproszony.
 8. Drugie forum. Nie wydaje mi się, żeby na tym forum opis wrażeń z odsłuchów był potrzebny. Chyba tylko do rozkręcenia hejty. A porównania z innymi markami- jeden Marek był 😂 A na poważnie -może kiedyś, gdzieś. Nie mam nic przeciwko.
 9. Zastanawiam się czasem, jaki masz z sobą.... A zresztą, co mi tam. Ale może czas zastanowić się nad sobą, nie uważasz?
 10. ODSŁUCH 2 Planujemy na najbliższy piątek, 28.02 coś na ząb, napić się niebieskiej 😜 Chivas czy jakoś tak, i: W dalszym ciągu końcówki, tym razem 2102/2103/2105 i C-2105. Zatem podobnie jak poprzednim razem: Zmiennymi będą tylko końcówki, reszta toru stała, całkiem przyzwoita (cd, pliki, tidal, vinyl…) - tym razem sugerujemy tylko tidal...tam jest prawie wszystko a po moich wczorajszych manewrach Pioneer-Norma jest baardzo dobrze. Zasady podobne, jak poprzednim razem: - max trzy osoby, no, może cztery, bo już nas będzie wtedy 6 i zacznie się robić ciasno - osoby tylko znane osobiście lub poleceni znajomi znajomych - zastrzegamy sobie dowolność wybrania zaproszonych, tylko i wyłącznie wg naszego "widzimisię" 😂😜 - Noclegu nie zapewniamy , ale niedaleko ( ok.800m) jest przyzwoity, nie za drogi hotel, jakby ktoś z daleka potrzebował -początek ok godz. 19 pewnie, koniec....jak siły pozwolą Jeżeli ktoś chciałby się spotkać, posłuchać muzy, pogadać itp. to proszę pisać na pw do mnie i Marka , potwierdzać będziemy też na pw. Mimo żartownego tonu propozycja poważna
 11. Czepiasz się, wiesz o tym ? 🙂 🙂 😉 czytać, czytać, nie tylko zdjęcia oglądać : "Bas w kolumnach jest aktywny, zasilany wzmacniaczem Monacor sam 500 d (jeden na każdą kolumnę)" to z opisu w ogłoszeniu. Nie jestem pewien, czy aż takie radiatory do tych aktywnych na Monacorach basów potrzebne, czy kasa dobra, za mała czy za duża...ale z mojej strony szacun za pasję, zdolności i całościowy wygląd dla twórcy tychże... Tyle. Tylko czy głównym wyznacznikiem "za" lub "przeciw" DYI lub produktów małych manufaktur jest to, za ile później sprzedasz? Moim zdaniem nie i nie powinno. Sam mam YB Audio - czyli manufaktura miej lub bardziej uznana. I wybierając kolumny które wybrałem różne czynniki brałem pod uwagę, ale na pewno nie to, za ile i jak łatwo -lub nie- KIEDYŚ je być może odsprzedam. Bo to rzecz nawet nie wtórna jest.... Bo być może te kolumny z ogłoszenia dla wielu będą czymś, co zakończy poszukiwania kolejnych paczek? Kto wie, całkiem możliwe. LWG 😉
 12. Wiesz jak jest, dla niektórych drewniana obudowa to wyznacznik luksusu 😜😂 i kwestia gustu,na o gustach się nie dyskutuje. Podobno.
 13. Rochu Co prawda słyszałem to i owo o tym sławnym wydarzeniu, ale opisz może jako ten, który na pewno tam był?? Będzie jasność. Napisz jeszcze kto, to będzie wiadomo, kogo do domu nie zapraszać. A na poważnie to nie bardzo rozumiem zajadłość niektórych z jednej strony przy jednoczesnym braku dopuszczania argumentów jakichkolwiek, co podbite brakiem konkretnych przykładów jak można taniej robi się słabe, mieszaniu wszystkich w jednym kotle.... co to jest, zbiorowa odpowiedzialność? Tak samo jak nie rozumiem, jak można do kogoś być zaproszonym i zrobić mu w domu awanturę czy pozwalać sobie na "latające rączki". U mnie taki pacjent dostałby w pysk od razu i wyjazd za drzwi. Tyle. A tutaj złe zachowanie kogoś, niezgadzanie się w opiniach itp. przerodziło się w jakąś cholerną krucjatę - bo ineczej nie bardzo wiem, jak to nazwać, gdy czytam posty co niektórych - i niemalże cel życia. Naprawdę? Litości. Kolejną rzeczą, której nie rozumiem to niektórych Kolegów wręcz "misja życia" nawalać w Sansui i każdego kto taki sprzęt ma. Trochę grubo. Ale może jedyną prawdziwa odpowiedzią na to, dlaczego tak to wygląda jest zakończenie Twojego posta : "to cieprcie"... Słabe bardzo.
 14. W starociach jak to nazywasz nie ma nic złego. Kwestia czego oczekujesz i co ci się podoba. Ja mam co mam i nie żałuję. Czy można lepiej? Pewnie można. Czy można inaczej? Pewnie też. Czasem nie do końca jesteśmy pewni, co jest tą finalną siłą sprawczą, która powoduje takie a nie inne decyzje. Ja w sumie nie pamiętam za bardzo, skąd Sansui… może dlatego, że niedużo tego jest? Że w jakiś sposób unikalne czy rzadkie czy kolekcjonerskie? Że dawno temu urzekł mnie G-9700? Pewnie wszystko po trochu - a że przy okazji gra dobrze ( i nie mam zamiaru udowadniać komuś na siłę, że tak jest) - to taki bonus, nazwijmy to. Albo to jest podstawa, a cała reszta to bonus. Jak sam napisałeś, z monetami łatwiej uciekać, ale nie popadajmy w przesadę, może nie będzie takiej potrzeby 🙂 A bike - tutaj niestety nie ma tak łatwo, bo zbyt wiele się podoba i zbyt...różnych. A na trzy różne w garażu + kolejny młodego to nie ma takiej możliwości, żeby przeszło...Życie. 😉
 15. Sam sobie kupuję. Ale skoro można taniej niż oficjalnie - jak twierdzi audiofilek, to chciałbym skorzystać i oszczędzić, bo może tyle lat żyłem w błędzie... a zaoszczędzone ….hm …. bike na wiosnę mi się marzy 🙂 LWG!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.