Jump to content

#Szakovsky

Użytkownicy
 • Content Count

  358
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Neutralny

Recent Profile Visitors

2075 profile views
 1. Pre w DACach przeważnie jest średniej/kiepskiej jakości, w integrach bywa lepiej ale wciąż, ciężko o dobre pre. A przyzwoite zewnętrzne pre, praktycznie zawsze będzie upgrade. W szczególności, jeżeli DAC ma tylko RCA i 2V na wyjściu, wtedy możemy podłączyć takie pre po RCA i wypuścić XLR z 4V, to jest zdecydowana poprawa.
 2. Pontus'a nie słuchałem, ale zapowiada się, że to kawał dobrego sprzęciska. Może będę monotematyczny, ale polecę SMSL m400 i Toppinga D90. A za resztę kupić jakieś pre, bo 90% dźwięku DACa to właśnie PRE. Czy to Toppinga Pre90, klona MBL6010 czy dozbierać do Benchmarka.
 3. Akurat kierownik w Topie nie ma tak źle. Jak ma się dobry sklep i dobrą lokalizację to można zarabiać całkiem dobre pieniądze, w tych gorszych wciąż jest daleko do najniższej krajowej. Co jak co, kierownik ma dobrze.
 4. Jeżeli kolumna jest "strojona" to znaczy, że jest kiepska. Instrumenty się stroi, a kolumna powinna być instrumentu totalnym przeciwieństwem. Nie używajmy tego określenie, błagam. Ale to tak btw.
 5. Mnie życie i doświadczenie nauczyło, że jeżeli chodzi o dużą kasę, to wypada jej nie marnować na wygodę kosztem tego co się kupuje. Bo rzadko jaka wygoda jest warta ponad sto koła.
 6. IHMO, może jestem jakiś niedorobiony (albo przynajmniej upośledzony), ale kupując kolumny za 100k to wyjazd 200km nie powinien być żadnym problemem. Jak mój znajomy kupował Magico to specjalnie poleciał do ich fabryki, na praktycznie drugi koniec globu. 100k to już naprawdę konkretna kasa, i raczej nie jedna wypłata (nie wiem czy ktokolwiek poza Kulczykiem tyle w Polsce ma na "łapę" w gotówce). Ludzie sprzedają akcje w własnych firmach często aby kupić sobie tego pokroju sprzęt.
 7. Chwalą się, że jest przez nich "zaprojektowany". Co oznacza tyle, że powiedzieli co ma być jak, a najprawdopodobniej Morel, im te głośniki naprawdę zaprojektował, i produkuje kosze (bo membrany może produkować każdy, tak jak z diamentem, diamentowy Seas i Accuton mają dokładnie te same membrany, z tej samej firmy).
 8. To fakt. Dla Magico drivery produkuje przede wszystkim Morel. Nawet kosze mają rodem wyciągnietę z katalogu morela. Ostatnio w flagowcach nawet pojawił się dość ciężko pozmieniany... Accuton. W rockportach (chyba aktualnie wszystkich) jest właśnie SB Acoustics, przynajmniej na tweeterze.
 9. Zainteresuj się Tidalami. A właściwie to Vimbergami. Niestety na ten moment nie ma ich żaden polski dystrybutor, więc zostaje tylko lot do Niemiec na odsłuch. Ale Janczar to mega miły gość, i ma całkiem porządną salkę. Ihmo będą pod każdym względem od Magico lepsze, a tych też raczej na miejscu nie posłuchasz. Np dwa lata temu na stanie z asortymentu magico w Polsce mieli tylko pudła do transportu. Więc też łatwo raczej nie będzie. I jeżeli mam być nie obiektwyny do końca, ale szczery to napisz priv. Podam kontakty na jedną osobę.
 10. Zrobili coś takiego. W "kooperacji" z gościem z Morela. Model nazywał się Omega. Nikt tego nie kupował. 18 tysięcy za to chcieli. Oni zarabiają przede wszystkim na niskiej jakości zestawach naprawczych (polecam poczytać grupy Tonsilowskie, ludzie plują na ogromny spadek jakości kitów na przestrzeni nawet ostatnich kilku lat) i innych altusach. Przypominam, że nowa para Altus 300 kosztuje w okolicy 2500zł, a w częściach etc jakieś 1000zł. Doliczmy do tego jakieś nagłośnienia do tramwajów etc. Ich nie obchodzi jakieś tam Altus 380, oni na tym nie zarabiają. To jest model aby pokazać,
 11. Wysoka efektywność jest wrogiem niskiego zejścia. Woofer może być ogromny a nie schodzić. Przede wszystkim chodzi o masę membrany i jej fs, a nie wielkość membrany. Tutaj średnica Audaxa która ma... 210mm
 12. Średnica to chyba jeszcze lata 80. Woofer bazuje na GDN 30/80/4. Tylko "cykacz" jest nowy. Aktualnie w Tonsilu nie pracuje nikt z działu R&D. Wszystkie osoby które cokolwiek tam robiły nowego... No ich już tam nie ma. Więc tak, Tonsil to lata 80-90, i to srogo. Z resztą, jako jeden z niewielu osób tutaj, ja ich słuchałem. Jest duży progres w stosunku do 380 bez Ski, ale wciąż jest to mocno nędzne granie, ciągle cuchnące remizą. Bas nie schodzi za nisko, średnica jest brudna i wycofana, a góra niczym z bowersów, czytaj. jest zdecydowanie za głośno. Nie jest to patologic
 13. Gdyby ktoś szukał gdzie można wygenerować link do playlisty. To jest tu:
 14. Wpadłem na dość dobry pomysł. Większość z nas ma Tidala, i większość tworzy jakieś playlisty etc. A więc po co polecać pojedyncze utwory czy płyty jak można polecić absolutnie wszystko czego się na Tidalu słucha. Myślę, że to najszybszy sposób aby podzielić się muzyką, i najszybszy sposób aby odszukać nowe brzmienia. Także świecąc przykładem, podaje swoją playlistę, z dość sporą częścią mojej biblioteki tidalowej. [Hidden Content]
 15. Jestem innego zdania. Dlatego jestem za tym, aby raz na jakiś czas robić sobie "czyszczenie uszu", czyli przerzucenie się na jakieś tanie pchełki czy odstawienie stereo. Po miesiącu albo dwóch (zależy od człowieka) mózg się odzwyczaja. Czasami można się zapędzić w nie tą drogę i bez takiej przerwy, ciężko z niej wyjść. Wtedy goni się króliczka, i ogólnie nic nam nie pasuje. A po takim przeczyszczeniu, ma się szersze horyzonty wbrew pozorom. Sam teraz siedzę na słuchawkach które nijak mi nie pasowały po wyjęciu z pudła, no leżały mi gdzieś na stole przez 2 czy 3 miesiące. Ale się zmusiłem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.