Jump to content

#Szakovsky

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

107 profile views
 1. Wahania, dej pan spokój. Kaj je tyn autopoprawiacz to ja nawet ne.
 2. Branża audio jest jak każda inna branża. To że coś zaplanujesz, coś dogadasz to nie znaczy, że tak będzie. I tak naprawdę wszystko się weryfikuje na ostatni moment. Nagle jedni nie mają akustyki, drudzy dostają 4x tańsze kolumny a inni zupełnie muszą cały system zmieniać. I to jest zupełnie normalne. Audio to normalni ludzie, w sklepach tak samo jak w działach R&D najbardziej znakomitych marek. A największą niepewną jest drugi człowiek. Więc ja bym nie wiedział psów na wystawcach za takie rzeczy. Oczywiście nie tłumacze tego, że niektóre systemy grają strasznie same w sobie, bo to oczywiście też się zdarza, i to wręcz nagminnie. Ale nie wynika to z złych chęci dobrej organizacji, a złej jakości sprzętu. Branża audio jest jak każda inna branża. To że coś zaplanujesz, coś dogadasz to nie znaczy, że tak będzie. I tak naprawdę wszystko się weryfikuje na ostatni moment. Nagle jedni nie mają akustyki, drudzy dostają 4x tańsze kolumny a inni zupełnie muszą cały system zmieniać. I to jest zupełnie normalne. Audio to normalni ludzie, w sklepach tak samo jak w działach R&D najbardziej znakomitych marek. A największą niepewną jest drugi człowiek. Więc ja bym nie wiedział psów na wystawcach za takie rzeczy. Oczywiście nie tłumacze tego, że niektóre systemy grają strasznie same w sobie, bo to oczywiście też się zdarza, i to wręcz nagminnie. Ale nie wynika to z złych chęci dobrej organizacji, a złej jakości sprzętu.
 3. To niekoniecznie wina wystawców. Czasami nie da się dostać tego co się chce, i trzeba brać najlepsze co się da. A to najlepsze i tak nie jest na tyle dobre aby zagrało to wystarczająco dobrze. I tak jest bardzo często. Rzadko idzie dostać sprzęt który by miał super synergie. Oczywiście, jeżeli masz cała dystrybucję samych wyśmienitych marek to już gorzej. Czasami po prostu wystawia się sprzęt tylko do zdjęć i prasy. Nie gra, bo nie ma prawa, ale wygląda super. Ale to raczej nie przy małych wystawcach.
 4. No jeżeli jest się małym, albo wręcz zaczynającym producentem, to jest bardzo wysoki koszt. Bo same koszty wystawy, to nie tylko sam pokój. I nagle robi się 20 tysięcy gotówki na same targi. I to nie na narodowym. No ale cóż, takie jest życie. Ale wracając do clue. Nie przekreslajcie sprzętu. Czasami to nie wina jego samego w sobie. Oczywiście słychać różnice między zniekształceniami kolumny, toru czy prądu. Ale aby to wyłapać to jest wyższa szkoła jazdy.
 5. Ale ja mówię o wypożyczaniu. Na kupowanie sprzętu może sobie pozwolić duży dystrybutor pokroju soudclubu (bo i tak go sprzeda), ale producent ma naturalnie ciężej. I tu jest problem.
 6. Brak polskiego dystrybutora. Ogólnie jeżeli chodzi o UPSy jakiekolwiek to jest kiepsko. Listw jest cała masa, kondycjonerow trochę. UPS? Śnisz. A wypożyczenie takiego stormtanka w kraju bez dystrybutora... Do najłatwiejszych nie należy. Nawet chyba do najbardziej możliwych.
 7. Wiem, że UPS nie jest dobrym pomysłem. Zniekształcenia powstające przy robieniu sinusa są wysokie, ale te w sieci sobka podczas targów są absurdalne. Większość zestawów (dac+Amp+kolumny) miały niższe sumaryczne THD niż te z sieci. Nawet te lampowe i z tubą. Wiem, że UPS nie jest dobrym pomysłem. Zniekształcenia powstające przy robieniu sinusa są wysokie, ale te w sieci sobka podczas targów są absurdalne. Większość zestawów (dac+Amp+kolumny) miały niższe sumaryczne THD niż te z sieci. Nawet te lampowe i z tubą.
 8. Listwę mieliśmy, a myślę, że żaden wzmacniacz na rynku nie ma sam w sobie filtracji tak dobrej aby taki syf z sieci przemielić. Z resztą, czasami i kondycjoner nie pomagał. Remedium byłby jakiś UPS, pomimo swoich niezaprzeczalnych wad, to sumarycznie i tak byłoby lepiej.
 9. Mówię co powiedział pomiar zniekształceń sieci i wąchania napięcia 😉 Przy prawie 100 pokojach ze sprzętem audio to raczej nic niespodziewanego.
 10. Mówię co powiedział pomiar zniekształceń sieci i wąchania napięcia 😉 Przy prawie 100 pokojach ze sprzętem audio to raczej nic niespodziewanego.
 11. Nie rozumiem tej nagonki na tę potężne monobloki z BW. Bylem tam przez dłuższą (jak na mnie) chwilę w piątek. I grało to jak czysty, rasowy bowers. Z mikro peakami na bodaj 400 i 1300hz. Biorąc pod uwagę brak kondycjonera, to naprawdę grało dobrze. Jakość prądu w Sobieskim to porażka, i bez dobrej filtracji sieci nawet nie należy podchodzić. Z resztą po targach wszystko zaczęło grać klasę albo dwie lepiej. Z resztą sam się o tym przekonałem. Czasami podczas targów miałem ochotę wyjść z własnego pokoju a po 20 grało to... Grało jeszcze długo po północy 😉 Sobek w tym roku wyjątkowo dobry poziom, znalazło się kilka naprawdę dobrze brzmiących sprzętów. A warunki w sobku są prawie, że spartańskie.
 12. #Szakovsky

  Audio mity

  Wtedy zmieniasz kierunkowe głośników, a w znakomitej większości nie pracują one tak samo na całej powierzchni membrany, w szczególności te o niskiej sztywności, jak jedwab, papiero-podobne, wstęgi blahblahblah.
 13. #Szakovsky

  Audio mity

  Tak, koherencje projektuje sie dla wysokości i odległości. Ale faza rożnie zachowuje sie przy rożnych filtrach, pocięciach etc. I faza kolumny swoje, a faza pomieszczenia swoje. Z dobrej matrycy masz lepsza kopie, niż s kiepskiej matrycy.
 14. #Szakovsky

  Audio mity

  Wraz z odległością zniekształcenia fazowe rosną. Powiedzmy (umownie), ze możemy przedstawić "jakość fazy' w skali od 1 do nieskończoności. I z każdym metrem mnożnik leci 2x. I teraz kolumna mająca 4p z 2m będzie miała ich 8, a kolumna z np. 12, będzie miała 24.
 15. #Szakovsky

  Audio mity

  Tak, i tak. Oczywiście, ze jest idealne tylko w jednym punkcie. Ale tym mniej jest wykrzaczone na początku sygnału (od membrany), tym jest mniej wykrzaczone na miejscu odsłuchu 🙂 I dlatego miejsce (a raczej punkt) koherencji ustala sie przy projektowaniu, i w tym wypadku byl w tweeter axis, czyli na wysokości ucha (plus minus, ale kolumnę można zawsze jakoś podnieść 😉 ) jak ktoś jest wyższy. A jak nizszy, poducha pod tylek 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.