Jump to content

Zyzol

Użytkownicy
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

335 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

557 profile views
 1. A w jaki sposób ta szkodliwa propaganda w nim się przejawiała? Może tym, że sierżant z tego filmu awansował na pułkownika w "Czterech pancernych..." albo odwrotnie? 🙂
 2. Zawiódł mnie właśnie 27 letni amplituner stereo Luxman R-351. Made in Japan. Widocznie jestem pechowy, ale nie zniechęcony. 🙂
 3. Dla ciebie wszystko, co powstało w PRL-u to komunistyczna agitka. Pomyliłeś TEN FILM z "Kawalerią Powietrzną".
 4. Zaniemówili. :-)) Koda i Taga nie są audiofilskie, ale wielu podobają się. I to bardzo. Dla oponentów specjalnie dodam, że miałem jeszcze Monitor Audio, JBL, Energy, KEF, Bang & Olufsen, Pradigm i inne. Zawsze budżetowe.
 5. Był i jest, bo od czasu do czasu przypomina go jakiś kanał filmowy na NC+. Całkiem dobry film i mimo upływu dziesięcioleci wcale się nie zestarzał. Młodsi mogą zobaczyć w nim młodą Michałową z "Rancza". Publiczność była raczej wyrobiona - był to seans na konfrontacjach filmowych.
 6. Zauważ, że kino na całym świecie jest wykorzystywane w celach propagandowych. Skoro mowa o kinie wojennym, to od razu jako przykład nasuwa mi się film "Zielone berety". Marna propagandówka współreżyserowana przez Johna Wayne'a i z jego główną rolą. Wiadomo tez dlaczego powstała. Propagandę (gloryfikację) niemieckich żołnierzy można znaleźć niemal w każdym zachodnim filmie: "Bitwie o Anglię", "Żelaznym Krzyżu", "Okręcie" czy nawet "Pianiście" Polańskiego. Tarkowski może i wielkim artystą jest, ale uczestniczyłem kiedyś w seansie jego filmu, który przed czasem opuściła niemal cała widownia. O Bondarczuku czy Michałkowie tego napisać nie mogę.
 7. Nie. 🙂 Tych nie miałem. Miałem Kody AV702F. Mission m34i i m33i. I wystarczy. Każdy, kto je miał, wie dlaczego oceniam je nisko. Przede wszystkim powodują ból głowy w czasie odsłuchu. To jest najlepszy z możliwych wyznaczników postępu. Nowa seria co 6 miesięcy. 🙂 W moim systemie średnia wieku to ok. 35 lat.
 8. Są piękne i bardzo ludzkie filmy o czerwonoarmistach, jak np. "Los człowieka", "Ballada o żołnierzu" czy z z czasów mniej odległych "Kryptonim Gwiazda", o których nie masz najmniejszego pojęcia. Dwa pierwsze zajmują w dziedzictwie światowej kinematografii ważniejsze miejsce, niż tzw. żołnierze wyklęci w historii Polski, o której też masz raczej marne pojęcie. .
 9. Lepsza Taga niż Mission. Miałem podłogówki Kody i Tagi. Miałem dwa modele podłogówek Mission. I powiedziałem dość - nigdy więcej tych kolumn. Od nich lepsze były nawet New Mildton 80. Teraz mam na podobnej powierzchni niewielkie podłogówki Eltax Symphony 2 i basu w rocku mi starcza.
 10. Tylko, gdzie ustawisz taki subwoofer albo pożyczone podłogówki? Spróbuj wcześniej przekonać druga połowę do ustawienia szafki ze szkłem i komody placami na ścianę lewą i prawą zyskasz więcej miejsca na kolumny. Podłogówki czy monitory będą miały wreszcie czym oddychać.
 11. SZROT dobrze radzi, tym bardziej, że nie napisałeś nic o swoich o preferencjach odnośnie kolumn i elektroniki. Na przykład wygląd, jakość dźwięku, cena i inne takie.
 12. Poszukaj Monitor Audio Bronze BR2 z drugiej ręki. Miałem z budżetowym amplitunerem Denona.
 13. Zyzol

  Filmowe zapowiedzi

  Jednak trzeba dodać. Martin Scorsese jako reżyser..
 14. Raczej z pewnymi stwierdzeniami zgadzam się, a z innymi nie. Nie. One jeszcze nie czytają myślach. :-) Dają raczej możliwości modyfikowania dźwięku zgodnie z własnym upodobaniem, a w przypadku odsłuchu stereo możliwość odcięcia toru cyfrowego. Dwie osoby, słuchające tego samego amplitunera w identycznych warunkach i zestawieniu, wyciągną z niego mocno różniące brzmienie.
 15. Wbrew pozorom większość pomieszczeń jest podobnie urządzona. Większe znaczenie ma kształt i wielkość pomieszczenia. Systemy stereo mają też swoje indywidualne cechy brzmienia, które w różnych pomieszczeniach są rozpoznawalne w mniejszym lub większym stopniu. Już kilkanaście lat temu amplitunery wielokanałowe miały rozbudowaną korekcję pod różne rodzaje ścian i podłóg oraz inne elementy oraz potrafiły zbudować efekty dźwiękowe przypisane konkretnym salom kinowym. Jeśli chodzi o sprzęt stereo moje klocki zawsze miały minimalistyczną korekcję dźwięku, a tunery czy amplitunery nie miały też RDS-u. Przy wymienianiu składowych zaawansowanej korekcji pominąłeś jeszcze wilgotność i temperaturę powietrza w pomieszczeniu, wielkość szyb w oknach i być jeszcze kilka istotnych lub dowcipnych elementów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.