Jump to content

Zyzol

Użytkownicy
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2550 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3198 profile views
 1. Prostackie docinki. Jak zwykle zresztą. Poza tym snujesz własne zawiłe interpretacje tego, co prostymi słowami napisałem. Rozumiem jednak, że dociera do ciebie język Lisa. Nic mnie nie zdziwi w podejściu administracji USA, która pozwala polskiemu rządowi na mniej, niż własnym rządom stanowym. Aha zapomniałem. Każda twoja wypowiedź wręcz kopi szacunkiem dla innego adwersarza i jego poglądów.
 2. Wcale nie. Strony w tym konflikcie maja na uzbrojeniu drony kamikadze, które atakuję cel, rozbijając się o niego. Np. Armenia ma takie drony Hersz. Dron tracony w "samobójczym" ataku nie może być skomplikowany i drogi. Np. polski dron kamiadze Warmate waży ok. 6 kg i w 2018 roku kosztował ok. 100 000 PLN. Drony kamikadze Hersz ma Armenia. MALE (Medium Altitude, Long Endurance) to klasa, a nie typ drona. Ataki mogą być dokonywane przy użyciu dronów uderzeniowych (amunicji krążącej) typu IAI Harop albo dronów rozpoznawczo-uderzeniowych typu Bayraktar TB2, który należy właśnie do kl
 3. Brutalna prawda i brutalne interesy, to dwie różne rzeczy. Jest też tzw. dyplomacja czyli rodzaj sztuki kreowanej obecnie przez naturszczyków bez talentu o manierach ludzi z przestępczego półświatka. Poza tym jak w USA do rządów dorwą się Indianie, to ich ambasador i administracja będą mogli nakazywać Polakom nosić orle pióra?!
 4. Wśród nich są bardzo proste jak Krunk, X-55, stosunkowo proste drony jak Orbiter 2 czy Hermes 450, ale też Heron kosztujący 10 mln USD za sztukę. Dla porównania rosyjski czołg T-90, którym dysponują obie strony konfliktu kosztuje tylko 4,6 mln USD za sztukę.
 5. Tobie nienawiść do wszystkiego z czym się nie zgadzasz odebrała resztkę rozumu. Bo tylko ktoś ograniczony umysłowo nie potrafi zrozumieć, że nie w pełni suwerenna PRL musiała z pokorą znosić marszczenie brwi ambasadora. Taka wówczas była polska racja stanu. Natomiast wolna, demokratyczna , mocarstwowa i niezwykle dumna Polska nie powinna tolerować nie mających nic wspólnego z dyplomacją wybryków ambasador Mosbaher, mimo, że jest ona przedstawicielem rzekomego sojusznika. Rzekomego. Bo prawdziwy sojusznik i przyjaciel nie traktowałby Polski, jak Kuby w czasach prze rewolucją.
 6. Pewnego razu do mojego miasta zawitał prezydent Andrzej Duda. Na długo przed jego przybyciem, w czasie wizyty i jakiś czas po wszystkie sieci telefonii komórkowej zostały praktycznie całkowicie wyłączone (działał jedynie nr 112). Przypuszczam, że też z powodu takich prostych dronów. W czasie konfliktu będzie to samo. Na zdjęciach z Górskiego Karabachu wyraźnie widać wozy bojowe stojące na otwartej przestrzeni, słabo zamaskowane i słabo bronione. Zastanawia też, gdzie są obsługi tego sprzętu. To też jeden z powodów sukcesów prostych dronów i zachwytów nad ich skutecznością. Ciekaw je
 7. Zyzol

  Polityka

  Zajmij się swoim marksistowsko-leninowskim myśleniem. Dla porządku przypominam, że pisałem o nieobiektywnym podejściu UE wobec Polski i to na konkretnych przykładach - do czego nie raczyłeś się nawet odnieść.
 8. Dron o znikomej wartości, to dron o znikomych możliwościach. Drony wyspecjalizowane, o rozbudowanych możliwościach też są bardzo kosztowne. Do tego obecnie drony mimo wszystko działają teraz w przyjaznej atmosferze. Dopiero zbiera się dane przydatne od ich zwalczania i szykuje narzędzia do ich zwalczania (pociski rakietowe, amunicja programowalna, środki zakłócające czy lasery bojowe). Trzeba też wziąć pod uwagę, że wozy bojowe Rosji, USA czy Izraela będą lepiej chronione przed dronami, niż Polski czy Armenii. Poza tym należałoby raczej śledzić doświadczenia z dronami w konflikcie na Ukrainie,
 9. Zyzol

  Polityka

  Obiektywność UE wobec Polski jest porównywalna z twoim z rozumieniem tego, co napisałem. Dla przykładu Litwa to europejski wzorzec przestrzegania praw mniejszości narodowych czy handlowych. UE do tych naruszeń podchodziła opieszale i z niezwykłą delikatnością wobec Litwy. A kiedy po latach UE opublikowała swoje zalecenia, to i tak niewiele zmieniło się tam "w przedmiotowym zakresie". Im wyżej latamy, tym niżej spadamy... A poziom Rosji i Białorusi w twoim wpisie to mainstreamowa prawda.
 10. Pajac to twoje pierwsze imię, a Cham drugie. Z ograniczonymi umysłowo dyskusji nie podejmuje. A drugi artykuł był wstawiony trzy godziny przed twoim przedostatnim wpisem.
 11. Zyzol

  Polityka

  "Litewski prezydent Gitanas Nausėda podając podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Francji narody Wielkiego Księstwa Litewskiego wymienił m.in. Białorusinów, Rusinów i Ukraińców, a nie wspomniał o Polakach." [Hidden Content] Podobno zapomniał wymienić Polaków bo w strasznym stresie był. 😎 W mojej ocenie nie było to zachowanie przypadkowe. Natomiast pokazuje ono doskonale miejsce Polski w szyku proamerykańskich państw byłego bloku wschodniego.
 12. Bzdury napisałeś. Najpierw trzeba było przeczytać A dopiero później mądrzyć. 😎
 13. Zyzol

  Polityka

  Z wiadomych przyczyn. Raz, że w latach 1961-71 nie komentowałem jeszcze polityki naszych przyjaciół. Ale pewnie nie tylko ja chętnie przeczytałbym twoje odważne i krytyczne teksty z tamtego okresu. Dwa, że żaden radziecki ambasador w Polsce, nie był na poziomie warszawskiego Pigalaka. To byli zawodowi dyplomaci, a nie ... na emeryturze.
 14. Zyzol

  Polityka

  Zapomniałem co solidarnościowa elita mówiła o swoim wielkim kapelanie ze św. Brygidy. Może ty też to pamiętasz?
 15. Zyzol

  Polityka

  Fakt to była nieudolna prowokacja. Faktem jest, że ks. Grześ miał garsonierę Za Żelazną Bramą, gościł w niej panienki i bywało tam głośno i wesoło nocami. Pewnie był to konspiracyjny kamuflaż. Widzę, że Prozac zaczął działać. 😁
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.