Jump to content

marek s

Użytkownicy
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lumin T2 oraz Aurender A10 nie mają wejść coax oraz toslink, te funkcje przydają mi się w połączeniu z telewizorem oraz blu-rayem. Potrzebuję cały kombajn z wejściami lub sam Streamer z Dac-iem. Zaproponowano mi także Mytek Manhattan II. Ma wszystkie wejścia oraz MQA plus Android. Auralic odpada ze względu na iOS.
 2. Ten Lumin też jest ciekawy, ale najpierw sprawdzę, Mytka Bridge, który ma wszystko. Już drugi sprzedawca zapewnia mnie że gra inaczej tj. ciepło. Do tego można dołożyć zasilacz liniowy. Jak nie podejdzie to Lumin ale raczej U1 Mini, ponieważ T2 nie ma wejść typu toslink lub coax.
 3. Lumin D2 nie ma na pokładzie ani Coaxiala, ani Toslinka, które przydają mi się. Jako Dac też pewnie słabiej od wyżej wymienionych. prędzej T2, ale też brak mu wejść, a cena bliska Moona 390. Zapomniałem dodać, że potrzebuje w tych zestawach przedwzmacniacza do sterowania Brystonem.
 4. W High Fidelity Pacuła pisał, że Brooklyn Bridge w przeciwieństwie do poprzednich wersji gra tym razem ciepło i z wypełnieniem. To samo pisał mi S4home.
 5. Może ktoś pomoże z tematem. Mam obecnie Dac Hegla HD30 i ze strumieniowaniem średnio to wygląda, mianowicie aplikacja Bubble Upnp jest taka sobie, a o plikach MQA można zapomnieć. Coś tam co chwila przycina itp. Z kolei dźwięk z nagranych plików flac jest bardzo dobry, ale chciałbym ruszyć w stronę Tidal Hi-fi. Przeglądam od kilku dni fora i wytypowałem dwa zestawy: 1. Mytek Brooklyn Bridge + zasilacz np. Keces P8. 2. Lumin U1 Mini + Dac np. Topping D90 lub Gustard A22 na podwójnej kości AK4499. Sterowanie tabletem na Androidzie. Mytek ma Mconnect, który działa bez zastrzeżeń, Lumin swoją aplikację, która chyba jest niewiele gorsza od Mconnect. W którą stronę pójść? Bardziej zależy mi na dociążonym miękkim dźwięku jak na precyzji i konturach, które już posiadam ze wzmacniacza i głośników. Zestaw Bryston 3b3 + PMC twenty5.23.
 6. Przez ostatni miesiąc pograłem na końcówce Caspiana M2 z PMC. Wnioski są takie, że to zestawienie jest synergiczne. Lekko chłodny charakter głośników, przejrzystość, troszkę wycofana średnica oraz podkręcone wysokie tony dobrze przypasowały do Caspiana, który zaokrągla górę, dociąża dźwięk, dodaje ciepła, uwypukla średnicę, gra przede wszystkim pierwszym planem, nie skupiając się na pozostałych. Słucha się tego relaksująco. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jest troszkę mało mocy (85W/8Ohm) Powrót do Brystona (pomierzony - 222W/8Ohm) ujawnia pełno innych smaczków, które są wycięte w Caspianie, oraz moc czyli bezproblemowe napędzenie głośników. Po tych testach musiałem zmienić okablowanie Hijiri, które jest bardzo rozdzielcze, ale naturalne, zero efektu srebra oraz sybilantów. Ale jednak to już za dużo do Brystona z Pmc. Teraz testuję okablowanie Cardas Cygnus oraz Clear Reflection. Charakterem dźwięk przypomina ten z Caspiana, tj. zaokrąglenie oraz złoty kolor wysokich tonów, uwypuklenie średnicy, przyciążenie dźwięku, zachowując wszystkie cechy Brystona. Dźwięk nie jest męczący nawet po długich odsłuchach. Jest pełna synergia. Tak już raczej zostanie, nic nie kombinuję. I ciekawostka. Wyszła nowa seria PMC twenty5i z gwizdkiem z serii Fact oraz przeprojektowaną zwrotnicą.
 7. Czas ożywić ten klub. Od kilku dni jestem posiadaczem PMC twenty5.23. Pokój ok. 20m2 Przez ostatni rok miałem: Elac FS407 - najlepszy wysokotonowy jaki słyszałem, lecz w moim pomieszczeniu bas dudnił. Atc SCM40 - bardzo poprawne granie bez fajerwerków, lecz potrzeba do nich elektrowni i bas z OZ też się wzbudzał. Unison Max Mini - nie słuchajcie recenzji i sprzedawców, to głośniki stworzone pod lampę i w tych zestawach jest synergia. Dudniący bas to stale pojawiający się problem w moim słabym akustycznie pomieszczeniu. PMC to inny zawodnik. Producenci powinni skupić się na budowie kolumn opartych na linii transmisyjnej. Miałem już bas refleksy, obudowę zamkniętą i jedynie LT spełnia wszystkie kryteria ludzi uwielbiających bas. Może PMC nie są najlepsze w eksponowaniu średnich i wysokich tonów, chociaż nic im nie brakuje i zobaczymy po wygrzaniu czy będzie jeszcze lepiej, ale ten bas ma wszystko: zejście, wykop, szybkość, kontrolę i barwę. I co najważniejsze, zero dudnienia. Gdybym kiedyś wcześniej posłuchał rozumu "Masz Brystona, bierz PMC" to zaoszczędziłbym sporo czasu i jeszcze więcej gotówki. Ludzie kupują i odsprzedają a tu taki kąsek można mieć i żyć szczęśliwie. Pewnie ok. 90% audiofili ma mieszkanie z pokojem ok 20m2 w bloku lub braki w akustyce. Nie rozumiem, czemu wszędzie wrzucają bas refleks, na początku jest ok potem zaczyna się szukanie. Na dniach sprawdzę głośniki z końcówką Caspiana m2, ale coś czuję że PMC lubią moc i raczej Brystona nie pobiją.
 8. Mam końcówkę Caspiana M2 i jestem bardzo zaskoczony jedną funkcją. Mianowicie wieczorem, gdy chcę posłuchać muzyki ciszej końcówka przechodzi w stan spoczynku. Zapalają się kontrolki zielono-pomarańczowe i po 20 minutach wyłącza się. Muszę utrzymywać minimalną głośność, co w przypadku moich głośników (93db) daje efekt głośności w postaci normalnej rozmowy. Czy w integrach też występuje taka funkcja? Kiedyś miałem ale nie przypominam sobie. Pisałem do dystrybutora ale cisza.
 9. Potwierdzam. Mam końcówkę Brystona z nowej serii, ale z sentymentu kupiłem również koncówkę M2.
 10. Dzięki, też mi się tak wydaje, na tym poziomie mogli chociaż zrobić normalne gniazda. Pozostaje więc Cardas CAB lub Supra Combicon.
 11. Czy Roksany, konkretnie Caspian akceptują widełki ?
 12. A czy ktoś słuchał SCM20SL i ewentualnie porównywał z SCM40? Mam pokój otwarty w kształcie litery L, całościowo 25m2, ale z poziomu słuchającego 16m2 i troszkę te 40-stki wzbudzają się. Nie jakoś bardzo, ale jednak zdarza się. Nie mam możliwości zbudowania akustyki, bo to pokój dzienny z której korzystają pozostali domownicy. Sygnatura dźwięku mi odpowiada. Rozumiem, że 20-stki posiadają gwizdek z wyższych serii? A w praktyce jak to jest? Ktoś słuchał?
 13. Nie słuchałem ha-03, ale miałem dosyć długo ha-02, słuchawki różne D7000, W1000Z, GS1000, W5000, SigPro, Ed8 i jeszcze parę innych i szczerze nie polecam, Violectrica V200 kupiłem wtedy na próbę, z ciekawości i szybko go rozjechał. Sam się zdziwiłem, bo wzmacniacz był bardzo chwalony. Nie rozumiem zachwytów, może z innymi słuchawkami? Tylko z jakimi?
 14. Problemy z moca w przypadku pradozernych sluchawek i male dzieci w domu.
 15. Kazdy ma prawo slyszec inaczej i tego nie neguje, ale jak piszesz ze ten wzmak jest warty 2kzl to robi sie troche nieuczciwie. Ja mysle ze odpowiada Ci sygnatura lamp. Ten Cayin kosztuje 5kzl czyli wcale nie malo. Ja sie z lamp wyleczylem ale ha300 chetnie bym przygarnal. Wracajac do tematu podlacz do niego sluchawki pradozerne typu LCD4, 4Z, K1000, Susvara i wiele innych flagowcow i zobaczysz wtedy co on potrafi a nastepnie podlacz pod V281. A tu male porownanie: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.