Jump to content

Robert Borkacki

Użytkownicy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Powoli oswajam się z myślą, ze wystarczy laptop z wbudowaną nagrywarka, Jako laik sądziłem, ze taki sprzęt nie nadaje się do mojego celu z powodu: 1. Gorszych parametrów niż dedykowana nagrywarka 2. Mniejszej wytrzymałości i szybszego zużycia 3. Nie zależało mi też, żeby urządzenie, z którego będę korzystał było podłączone do globalnej sieci internetu ;-))) (Z innej dziedziny: już słyszałem, ze robiąc xero z gazety naruszam prawo, bo powinienem... wykupić licencję u wydawcy tej gazety ;-) )
 2. Nie znam się, sądzę że dedykowany sprzęt będzie lepiej nadawał się do tego celu? Zamierzam sporo przegrywać, może ponad 100 dysków a może więcej... ;-) To nie wystarczy? Płyty Maxell Audio Music XL-II 80 min https://allegro.pl/plyty-maxell-audio-music-xl-ii-80-min-cake-25-szt-i6063553051.html
 3. Witam, szukam budżetowej, możliwie dobrej jakości używanej nagrywarki do płyt CD. Posiadam zestaw Hi-Fi, na którym odtwarzam muzykę z płyt CD. Składa się on z: NAD wzmacniacz C 320, NAD tuner 412, NAD odtwarzacz CD 514, Kolumny Mission M74, Kable JVC, QED QunexQED balanced design concept. Rozglądałem się w sieci i widzę aktualnie takie oferty: https://allegro.pl/philips-cdr-880-nagrywarka-i7352621550.html?reco_id=66a3f111-7c83-11e8-acbf-ecf4bbd615e0 Philips cdr 880 nagrywarka 199,00 zł https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-cd-philips-cdr-870-CID99-IDsTnBj.html#6d4f8ce9b9 Nagrywarka CD Philips CDR 870 200 zł https://allegro.pl/philips-cdr-760-nagrywarka-plyt-audio-cd-r-i-cd-rw-i7431279242.html Philips CDR 760 nagrywarka płyt audio CD-R i CD-RW 190,00 zł Dwu kieszeniowa: https://www.olx.pl/oferta/nagrywarka-odtwarzacz-cd-cd-r-cd-rw-philips-cdr-765-CID99-IDuqiCL.html#30892801b3 Nagrywarka/Odtwarzacz CD, CD-R, CD-RW PHILIPS CDR-765 349 złDo negocjacji Może coś z tych powyżej jest Waszym zdaniem do polecenia? Myślę o zakupie Philips cdr 880 Jeżeli nie, to jakich modeli szukać? Na co zwracać uwagę? Czy wystarczy kupić nagrywarkę jednokieszeniową czy lepiej dwu?
 4. Jest obraz w formacie 16:9, może nieco zbyt mało kontrastowy i trochę za ciemny, ale "Blade Runner" to w końcu film noir . Obraz wypełnia teraz całą powierzchnię ekranu, jest jakiś naddatek "martwego pola" bez obrazu poza ekranem, ale to już mi to nie przeszkadza.
 5. Eeeee.... nie włączyłem. ;-)))) (do tunera, cd tak, właczałem, ale do nieznanej mi funkcji AUX... nie zajarzyłem... ale obciach...). Dopiero przed chwilą to zrobiłem. Dźwięk muzyki Vangelisa do reżyserskiej wersji filmu "Blade Runner" z moich kolumn Mission m74 dosłownie wbił mnie w fotel, ciarki...  Dziękuje Ci x100! Mam teraz prawdziwe kino w domu. Poczekam do wieczora z obejrzeniem i wysłuchaniem całości filmu, żeby efekt był pełny, bo pokój jeszcze nie zaciemniony ;-) A jakie kable audio RCA kupić, żeby na stałe połączyć wzmacniacz z Blu ray? Znalazłem używki w sieci: Profigold6PROA4201 RCA Interkonekt MOGAMI JAPAN RCA Będzie któryś z powyższych ok? Jeszcze zastanawiam się nad tym, czy dobrze ustawiłem projektor względem ekranu (powierzchnia wyświetlania obrazu 300x169 cm). Żeby uzyskać obraz od krawędzi do krawędzi ekranu w poziomie, musiałem oddalić projektor o 4,6 metra od ekranu. Wybrałem film o deklarowanym formacie 16:9 a ekran wg zapewnień sprzedawcy miał zapewniać możliwość rzutowania obrazów własnie w tym formacie. W pionie u góry i u dołu sa takie "martwe pola" po kilkadziesiat centymetrów, lekko zaświetlone, ale bez obrazu (widać to na załączonych foto do mojego pierwszego postu).  Czy może znowu się w czymś kopnąłem czy jest ok? ;-)
 6. Dzięki. Nie wiem jak mam wybrać odpowiednie wyjście AUX selektorem wejść we wzmacniaczu? Co to jest ten selektor? We wzmacniaczu mam po prostu dwa wejścia AUX. Do swojego posta dodałem foto wszystkich wejść w moim wzmacniaczu NAD, tam widać te wyjścia AUX. Znalazłem rozszerzoną instrukcję obsługi do mojego Blu ray Panasonic DMPBD45. Ale nie wiem czy tam jest odpowiedź na mój problem? ;-) http://www.manualsdir.pl/manuals/450724/panasonic-dmpbd45-dmpbd65.html Głównym celem, do którego służy mój zestaw to słuchanie muzyki, więc wymiana odtwarzacza nie wchodzi w grę, bo ten NAD daje z kolumnami Mission świetny dźwięk (jak na moje wymagania), Ew. może bym wymienił Blu ray? Ale może jednak da się odpalić w NAD-ie dźwięk z płyt DVD...
 7. Witam, uruchomiłem roboczo swoje kino domowe. Obraz wyświetlam z projektora Hitachi CP-X2021WN na ekranie 300x169 cm. Dźwięk na razie tylko z projektora. A chciałbym usłyszeć dźwięk z kolumn Mission M74, które mam w zestawie... Mam pytanie jaki polecalibyście kabel audio dobrej jakości, żeby spiąć pozostałe elementy mojego kina: wzmacniacz NAD C 320 z Blu-ray Panasonic DMP-BD65? Kompletnie nie znam się na elektronice. Odpiąłem kabel JVC, który łączył wzmacniacz z moim NAD tuner 412 i podłączyłem do wzmacniacza do wyjścia AUX. A w Blu-ray wpiąłem do wyjścia audio Out. Bez efektu. Bo pewnie bez sensu...? Jak wspomniałem wyświetlam na ekranie 300x169 cm. Myślałem, że obraz przy formacie 16:9 wypełni całą powierzchnię ekranu, ale obraz jest od brzegu do brzegu w poziomie, w pionie są "martwe pola".  Załączam foto obrazu uzyskanego na ekranie w formacie 16:9 oraz wyjść w wzmacniaczu i w Blu ray.
 8. Skupiłem się na temacie doboru odtwarzacza, rozumiem że może być problem z dobraniem kabla/kabli?
 9. Witam, spełniłem swoje marzenie z dziciństwa i zakupiłem w zestaw Hi-Fi. Składa się on z: NAD wzmacniacz C 320, NAD tuner 412, NAD odtwarzacz CD 514 Kolumny Mission M74. Kable JVC, QED QunexQED balanced design concept. Daje to wszystko czadu. Rozstawione na poddaszu domu jednorodzinnego. Do pełni szczęścia brakuje mi możliwości odtwarzania płyt DVD i połączenia z internetem. Chciałbym żeby to był takze zestaw do "kina domowego", choć oczywiście przede wszystkim do słuchania muzyki. Mam jeszcze dokupić projektor i ekran. Poradzono mi zakup odtwarzacza Blu Ray, np. Samsunga z RCA i wyświetlaczem. Mój budżet pozwala mi na zkup używki za parę stów. Proszę o radę jakie modele Blu Ray byłyby odpowiednie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.