Jump to content

to.spacer

Użytkownicy
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

523 profile views
 1. Zważywszy Wasz słuch, umiejętności erystyczne, a po pierwsze ogólny poziom kultury, odpowiedniejsza byłaby raczej zakładka "Start".
 2. @dzarro Być może nie znasz Schuberta dobrze. Późny okres, kilka ostatnich lat, to wyjątkowa i pełna arcydzieł muzyka. Wcześniejsza rzeczywiście, nie jest aż taka i może zniechęcić, choć i tu są wyjątki. Na tym polega rozwój. Wczesnych oper Wagnera nawet w Bayreuth się nie gra.
 3. @dong W zdaniu stoi "ostatnio", stoi też "najbardziej". Czasem warto chwilkę się zastanowić, zanim się coś zacytuje. Nie dość tego, jeszcze od razu domagasz się uzasadnień, zaskakująca kultura jak na słuchacza tak wyrafinowanej sztuki. Słuchając Rubinsteina słuchamy Schuberta, jednego z niewielu geniuszy w historii muzyki. Słuchając Zimermana słuchamy Zimermana.
 4. @raveland C545 z C326 zgra się świetnie. Uważaj tylko jeśli kupujesz używany, przy odtwarzaczach łatwiej się naciąć na jakąś nieuczciwość niż przy wzmacniaczach.
 5. @kodkod3 Tak jak Ty nie znam lepszego wykonania niż Rubinsteina, żałujmy że tak mało grał Schuberta. Mówię o nagraniu z 1969 r, jest jeszcze jedno, którego nie słuchałem, z 1965. Richtera można uznać za hipnotyzującego, można też za troszkę efekciarskiego - wszystko zależy od słuchacza. Zimerman to pianista z trochę innego świata, ostatnio najbardziej interesuje go muzyka współczesna, a Schubert to esencja romantyzmu - dlatego moim zdaniem jego nagranie nie dostaje tym największym. Kempffowi na przykład.
 6. @raveland Sklepy, np. te obecne na forum, zwykle udzielają rabatów - może udałoby Ci się kupić nowego C326BEE. I masz dwa tygodnie na zwrot, gdyby się nie spodobał. Generalnie NAD-y grają podobnie, może omijaj C316, też C356 który jest trochę ostrzejszy. Ale Xindaka A-06 też możesz spróbować.
 7. @raveland "Miałem przed laty kolumny Dali" napisał Kolega wyżej, ale Dali są bardzo różne. Akurat Ikony potrzebują konkretnego typu wzmacniacza: gęstego, osadzonego jak najmocniej na basie, ale nie rozlazłym i - po pierwsze - z jak najmniej agresywną górą. Pioneer i Denon więc raczej nie. Z tego co podaje Kolega powyżej to może Roksan Caspian, ale to chyba nie Twój budżet, no i to sprzęt świetny do rocka, którego nie słuchasz. Moim zdaniem powinieneś zawęzić poszukiwania do trzech firm: NAD, Vincent i Xindak. Warto się przyłożyć bo góra w tych kolumnach jest przepiękna, trzeba tylko wspomóc dół i pilnować żeby średnica nie uciekła. Ani te kolumny, ani powierzchnia Twojego pokoju nie wymagają od wzmacniacza wielkiej mocy - więc tym na szczęście nie musisz się przejmować.
 8. No no, jeszcze chyba nigdy nie byłem na białoruskiej stronie. Że nie ma Panasonica, o którego mi chodzi to jasne, tam blu ray's w ogóle nie ma. Ale że brak dość popularnego NAD-a, to dziwne. Podczas gdy są takie firmy jak Zanden czy Yamakawa. Wysłałem im maila, może uzupełnią. Ktoś w tę listę włożył dużo pracy, ale na końcu jest prośba żeby zgłaszać błędy, więc nie jest pewien wszystkiego. Tak czy inaczej, dalej nic nie wiem.
 9. Dzięki, a gdzieś bliżej kraju nie? Może ktoś wie jakie konkretnie lasery są w tym sprzęcie?
 10. to.spacer

  Zapasowe lasery?

  Dzień dobry, kończy mi się gwarancja na dwa odtwarzacze: NAD C546BEE i Panasonic DMP-BDT700. Ich wybór, znalezienie odpowiadającego brzmienia, zajęło mi dużo więcej czasu niż myślałem, tak że chciałbym mieć już z tym spokój na długo. Wiemy jednak że sprzęt jest coraz mniej trwały, pomyślałem że może należałoby kupić do nich lasery na wszelki wypadek. A może napędy - nie znam się na tym niestety. Nie znam też cen, warto? Czy może te części będą jeszcze długo dostępne, i dać sobie spokój.
 11. No dobrze, ale na przykład z którymi głośnikami? No dobrze, ale które w tej cenie są audiofilskie? Przecież wspomniane przez Kolegę Dynaudio dodają też coś od siebie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.