Jump to content

Roman_66094

Użytkownicy
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

84 Neutralny

Recent Profile Visitors

942 profile views
 1. Roman_66094

  YAQIN MC-100B

  Świadczy to tylko o jakości tych kondensatorów.
 2. Sprzedam PCB wejściówki IPS A9 Ratchet złocone 30zł 2szt. i CFP-Madness 25 zł 2 szt. Ewentualnie inne propozycje.
 3. No tak, bez sensu, oszczędzać na jednym rezystorze katodowym.
 4. No tak, jest trochę szkolnych błędów No i ten rezystor 2M polaryzacja siatki lampy wejściowej prądem wybiegu za mały zdecydowanie.
 5. Do znakomitych parametrów to mu daleko. Jest to projekt budżetowy, nie można zbyt wiele oczekiwać, ale też ci co go składają, mogą się trochę nauczyć, mają możliwość też co nieco popoprawiać. Na pewno napięcia zasilające są zbyt duże, lampy mocy będą padać bardzo szybko. Podstawowa zasada przy projektowaniu wzmacniacza, to nie przekraczanie dopuszczalnej mocy admisyjnej lamp, grozi to uszkodzeniem lamp.
 6. Roman_66094

  Najlepsze ECC82

  A czy miał ktoś styczność z lampami Philips SQ E82CC Jaki widać, są to lampy SQ do zastosowań profesjonalnych o długiej żywotności 10tyś. h
 7. Też mnie to dziwi, transformator 250V wtórne jest dobry ale do wzmacniacza PP gdzie mamy te 310V na anodzie. Ewentualnie gdyby lampa prostownicza była, zamiast mostka półprzewodnikowego to by się zmniejszyło sporo napięcie. Cóż z tego ze jest opóźnione załączanie napięcia anodowego w celu oszczędzania lamp mocy, jak jest o dużo za wysokie napięcie i lampy są dość mocno przeciążone. Normalnie lampy powinny pracować, ładnych parę lat a przy tych napięciach, będą padać bardzo szybko.
 8. Tak a w dodatku karioka ma idealnie 260V na anodzie lampy EL84. Transformator do tego projektu, daje za wysokie napięcie, trzeba by było zbić aż 60V albo inne trafo tak żeby miało na wtórnym 200-210V pod obciążeniem, po wyprostowaniu na pierwszym kondensatorze będzie wtedy ok 280V dać rezystor R3 100 Omów na C4 powinno być wtedy 270V potem opór wewnętrzny transformatora obniży napięcie i będzie ok 260V na anodzie EL84. Przy zastosowaniu tego transformatora co jest trzeba R3 dać ok 600 Omów wydzieli się na nim 6W mocy będzie się grzał jak diabli. Można dać dwa rezystory 300R 5W połączone szeregowo, też będą się grzać, ale powinny dać radę wytrzymać. Karioka ma między siatką a masą pierwszej triody ECC85 rezystor 10M i tyle powinien, być jeśli już stosujemy tego typu polaryzacje. Ale to bez sensu, przecież stać nas dać, jeden dodatkowy rezystor w katodzie ECC85, lampa na pewno stabilniej będzie pracować, niż z polaryzacją prądem wybiegu siatki.
 9. Napięcie 300V i lekko ponad było by OK ale we wzmacniaczu PP gdzie rezystor katodowy jest 270R a prąd anodowy na poziomie 35mA W tym układzie SE z rezystorem w katodzie 150R i napieciu 319V lampy są mocno przeciążone. Wartość napięcia na rezystorze 150R 7,97V daje prąd 53,1mA X 319V wychodzi 16,9W moc tracona w lampie, to sporo za dużo jak na EL84.
 10. Ale zwróć uwagę ze na anodzie EL84 jest 319V a powinno być ok 260V na siatce drugiej też pewnie w okolicach 300V będzie. Przekroczona jest dopuszczalna moc rozproszenia anody.
 11. Trzeba przebudować przede wszystkim zasilacz, prawdopodobnie trafo zasilające daje za duże napięcie. Kondensator siatkowy raczej jest dobry w innym przypadku lampa mocy była by już sfajczona.
 12. Powiem krótko ten wzmacniacz to porażka, nie mogą być takie napięcia, lampy są za drogie żeby je tak zarzynać, nawet El84. Napiecie na anodzie lampy EL84 o 60V za dużo
 13. Lampa el84 jest przeciążona Oj kolega kable pomiarowe przełożył odwrotnie, wiadomo o co chodzi. Lampy mocy padną bardzo szybko prąd płynący przez rezystor katodowy to 53mA co jest sumą prądu siatki i anodowego, moc wydzielana w lampie to prawie 17W
 14. No tak, zwykłym miernikiem się nie da, pomiar nie będzie prawidłowy ze względu na rezystancje miernika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.