Jump to content

Roman_66094

Użytkownicy
 • Posts

  1027
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

727 Bardzo dobry

Audiostereo

328

Bocznica

399

Recent Profile Visitors

2849 profile views

Roman_66094's Achievements

 1. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Jak potrzeba to mam Nowe w pudełkach Polam EL84 oraz rosyjskie zamienniki 6p14p zwykłe. oraz w wersji EW i najtrwalsze ER. Lampy mocy dobieram z dokładnością 2-3%. ECF80 tez się znajda Mullard i chyba Telefunken powinienem jeszcze mieć.
 2. Rodzaj materiału rdzenia, może mieć jak najbardziej duże znaczenie. Zwłaszcza we wzmacniaczach PP gdzie zawsze następuje przejście sygnału przez zero. Właśnie w tym obszarze o najniższym poziomie sygnału, powstają największe zniekształcenia. We wzmacniaczach SE, brak jest przejścia sygnału przez zero, stratność rdzenia, może mieć większe znaczenie, niż jego histereza.
 3. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Oto wiarygodność niektórych sprzedawców z ebay [Hidden Content] Lampa zupełnie bez geteru jako sprawna testowana.
 4. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Mam NOS-y wersję 6p14p zwykła ora EW i ER jak będzie potrzeba, mogę dobrać na mierniku. Mam też Polam EL84 NOS w pudełkach.
 5. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Warunki pomiaru Uba 90V Ubg 0V Rk 120R w tych warunkach pomiaru, wartość nominalna to 12mA lampy maja Ia 11,2/11,7 i 11/10,6 mA czyli ok 90-95% wartości nominalnej prądu anodowego. Pomiar rzetelny, nie naciągany. lampy ładne, napisy czytelne, nie pościerane, jak na foto.
 6. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Lampy były mierzone parametry są OK, ale mogę jeszcze raz je pomierzyć i podać wyniki.
 7. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Sporo taniej niż w hornecie, ale też za bezcen nie pójdą, nie mniej niż 1 tyś/para Literka U z przodu co oznacza fabrykę Ulm
 8. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Podobno jedne z najlepszych z rodziny E88CC, na pewno też trwalsze od zwykłej wersji ECC88.
 9. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Gdyby interesowały Telefunken E88CC to możesz się odezwać do mnie.
 10. Roman_66094

  Yaqin MC-100C

  Widzę ze jestem prawdziwym kilerem lamp. Nie każdy tak potrafi, środki lamp poodpadały? Niesamowite
 11. To jest stara produkcja RFT lampy dość trwałe, całkiem przyzwoite, raczej jasne analityczne brzmienie. W niektórych układach mogą się bardzo dobrze sprawdzić. Podobnie jak ECC83 RFT czasem potrafią zaskoczyć. Niestety nie możesz założyć ich zamiennie z ECC83 to zupełnie inne lampy.
 12. Pod EL34 fajny jest też, Haiku Audio Origami EL34 SE, cenowo nie jest źle nowy 4650zł, a z drugiej ręki, czasem można jeszcze taniej upolować. [Hidden Content] Niestyty nie jest tak uniwersalny i raczej na jeden typ lamp trzeba się nastawić.
 13. Sprzęt wygląda ciekawie. Możliwość współpracy z różnymi lampami to na pewno zaleta.
 14. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Dziwisz się? Skoro zamieszczasz obraźliwe teksty. Obrażając tym użytkowników, kolegów z tego forum. Przedstawiasz to tak, jakbyś tylko Ty sprzedawał dobry towar a reszta użytkowników, to już tylko szrot. Ja nie spotkałem tu nikogo kto by handlował szrotem jak twierdzisz. Zdarzało mi się tu kupować różne rzeczy, nie tylko lampy. Ale zawsze wszystko było OK.
 15. Roman_66094

  Sprzedam/kupię

  Nie twierdzę że miernik jest zły. Nawet sam planowałem kiedyś zbudować ten miernik. Podważam nie precyzję miernika ale metodologie pomiaru. Ile trwa pomiar np. lampy EL34 lub EL84 na tym mierniku? Do szybkich pomiarów na pewno może być przydatny. Jednak moim zdaniem pomiar trwa zbyt krótko. Mierząc lampy na mierniku, gdzie cały czas podawane są na lampę ustalone napięcia. Lampa po pewnym czasie pracy stabilizuje się temperaturowo. Pomiar również robiony jest ciągle od momentu włączenia lampy. Można obserwować, na bieżąco jak parametry zmieniają się w czasie pracy lampy. Mierząc nawet nowe lampy a może zwłaszcza nowe. Inne będą wyniki pomiarów po 5 min a inne po 15 czy 30 pracy lampy. Nowe lampy np. 6p14p dopiero po ok 1, 1,5 godziny stabilizowały swoje parametry. Mierzyłem partę 60 szt. tych lamp i praktycznie każda tak miała. Początkowo prąd anodowy wzrastał, po pewnym czasie spadał. Tak samo miałem z ECC83 RFT na początku 1,8mA po godzinie 1,1mA. Ale inne lampy też tak maja, zależnie od typu i producenta. Mierząc lampy na tym mierniku, dobrze by było je wstępnie wygrzać. Zwłaszcza nowe lampy, dobrze jakby popracowały wcześniej z godzinkę we wzmacniaczu. Wtedy pomiar jak najbardziej mógłby być wiarygodny. Ja jednak wolę wygrzewarkę lamp i miernik w jednym. No i brakuje mi w nim możliwości pomiaru prądu siatki s1 czy prądów jonowych w przypadku lamp z pogorszoną próżnią. Ale dużo mierników nie posiada takiej funkcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.