Jump to content

drapak212

Użytkownicy
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

80 profile views
 1. Leży od Polski dość blisko, można się tam dostać na kilkanaście sposobów - okrętem, statkiem powietrznym, a nawet dwuśladowcem. Aczkolwiek nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak inne ojczyzny Europy - dla porównania Rumunia, czy Francja. W głównej mierze z uwagi na koszta - Królestwo Danii jest ogólnie drogim państwem do relaksu jeśli chodzi o wypoczynek. Nie zmienia to faktu, że wypada zaznać ciekawe fakty z nim związane. Mało ludzi wie, że Dania posiada gigantyczną ilość lądów morskich. Łącznie przeszło 400, które stanowią prawie 30% pola całego kraju. Niektóre z nich ciągle pozostają bezludne - przede wszystkim te nieznacznych rozmiarów. Kolejnego ciekawego faktu nie musimy prezentować zwolennikom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie na tym terenie. Wymyślił je Duńczyk Kirk Christiansen stosunkowo wcześnie, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim słowo Lego równa się "baw się dobrze" i zapewne na całym globie miliony ludzi wzięło sobie tę ideę do serducha. Główna centrala leży w malutkim mieście Billund. Znajduje się w tym miejscu tematyczne wesołe miasteczko, do którego wstęp kosztuje około 200 zł. O każdej porze odpalając Bluetootha w naszym telefonie mamy coś do czynienia z Królestwem Danii. To akurat na tym terenie rządził władca Bluetooth w X wieku. To na jego cześć nazwano tę technikę. W Królestwie Danii występuje rytuał, iż gdy w dniu swoich 25 urodzin chłop albo panna w tym kraju w dalszym ciągu pozostaje bez partnera, można na niego wysypać wór z cynamonem. Teraz może się to zdarzać coraz systematyczniej. Dania ciekawostki mogą zaskoczyć. A w tym momencie słowo o budżecie - zastanawiałeś się ile kasy dostaje Duńczyk? Średnie minimalne godzinne wypłata wynosi 62 złote. Co miesiąc normalny obywatel Danii otrzymuje mniej więcej 12 tysięcy zł. Przystoi jednak mieć na uwadze, że nakład pieniężny w tym kraju są dużo większe niż u nas. Nie przeistacza to jedna sprawy, iż rocznie zarabiają oni znacznie więcej niż mężczyzna zatrudniona w naszym kraju.
 2. Niesłychany zbiór ciekawych wzmianek o Kraju Kwitnącej Wiśni, który zaskoczy kobiet. Ten niezwykły rejon da radę zaskoczyć na każdym kroku, a przebywający w tym kraju Japończycy są szczególnie pełni optymizmu. Błyskotliwość obywateli Japonii i specyficzna atmosfera to coś co wyróżnia tę ojczyznę na globie. W tym regionie funkcjonuje cały szereg ciekawych reguł normujących. Dla ilustracji, na pewno mogłeś nie zdawać sobie sprawy, że każda jednostka pracująca w tym regionie ma prawnie zagwarantowaną drzemkę w trakcie wykonywania obowiązków pracowniczych. Do 2015 roku zabroniony był pląs wieczorową porą - na pewno to nie jest kraj dla darzących sympatią pląs. Oprócz tego, w Japonii można pozyskać dość unikalnego arbuza o profilu prostokąta lub serduszka. Nie jest to jednak tania sprzedaż, pojedyncza jednostka tego owocu wymaga nakładu choćby 135 dolarów. Dalszą ciekawą wzmianką jest strach Japończyków przed liczbą cztery. Nie lubi jej ani jedna osoba i unika się jej ogólnie za każdym razem. Gdyby możliwe było skasowanie tego numeru, na sto procent zostałoby to wypracowane. Wszystko złączone jest z rodzajem wypowiedzenia tego numeru - oznacza ona kres życia. 4 często braknie w numerze telefonu, lokalu, czy w domach gościnnych. Czasami nawet nie istnieje taka kondygnacja w określonym budynku, czy hotelu. Finiszową wartą odnotowania nowiną są spóźnienia pociągów w Japonii. Przeciętnie wynoszą one raptem 18 sekund. Coś nie do pomyślenia u nas w kraju. Więcej ciekawostek udostępnionych jest na naszym wortalu. Kanada ciekawostki - to drugi przykład kraju wprawiającego w osłupienie swoimi interesującymi nowinami. Opłaca się z nimi zaznajomić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.