Jump to content

ragnar

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Z perspektywy początkującego i nieosłuchanego miłośnika muzyki. Gdy kilka lat temu składałem swój pierwszy system odsłuchiwałem różne konfiguracje. Pamiętam, że słuchałem kolumn Indiana LIne Diva 650 ze wzmacniaczami z podobnej półki cenowej - Rotel A10 oraz NAD c326bee. Czyli szału nie ma, ale wstydu też nie. Słuchałem i słuchałem i nie wiem czy odróżniłbym te konfiguracje w ślepym teście. Pamiętam subtelne różnice w brzmieniu basu. Później pod Rotela został podłączone Pylony Sapphire (25 i 31) oraz coś z Acoustic Energy. Bez problemu słyszałem, że wszystkie z tych kolumn grały inaczej. Wybrałem Rotela i Indiany (tyle, że mniejszy model 552). Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że brakuje bardziej zdecydowanego, punktowego basu. Dokupiłem końcówkę mocy Rotela RB03. Zmiana była bardzo odczuwalna, ale ogólna charkterystyka Indinay została zachowan! Poprawił się za to bas oraz uzyskałem większą dynamikę i rozdzielczości - jako, że końcówka jest z tej samej (tyle, że starszej) serii co wzmacniacz, to myślę, że to głównie zasługa większej mocy. Żeby było ciekawiej to żona nie usłyszała wyraźnej zmiany. Później zmieniłem Indiany na Dynaudio i tu już żona nie mogła wyjść z podziwu jak te kolumny grają. Wiem, wiem, torchę inna liga ale wątpię czy jakbym wymienił Rotela na wzmacniacz o 3k droższy to efekt byłby tak samo spektakularny. Wnioski niech każdy wyciągnie (albo i nie) jak uważa. Zaraz pewnie będzie, że nie mam słuchu (bo nie mam - nie odrózniam FLAC od mp3 320), że sprzęt za słaby do takich porównań, że to i tamto...
 2. Dzięki za link - przeczytane. Płakać nie mam zamiaru bo koncert rewalcyjny. Jedynie zastanawiałem się jak to jest z tymi wszystkimi narzekaniami, że na klasie D fortepian brzmi jak syntezator. A tu taki koncert, taki wirtoz fortepianu i klasa D wszystko psuje 😂 (żart)
 3. Byłem wczoraj na koncercie Możdżera i Danielssona w NOSPR - obiekcie uchodzącym za jedną z najlepszych sal koncertowych w Europie. Fenomenalna akustyka. Co jednak mnie zaciekawiło to, fakt, że koncert był nagłośniony. Przy każdym instrumencie stał mikrofon i z całą pewnością nie był on tylko do celów rejestracji koncertu ale również nagłośnienia - było słychać, że dźwięk dobiega nie tylko że sceny ale także z kolumn głośnikowych. I tu pojawia się pytanie, jakie wzmacniacze są tam używane. Pewnie klasa D. Jakie głośniki? Jak to wszystko wpływa na odbiór dzwieku, który w teorii przy tego typu koncertach powinien brzmic naturalnie i "na żywo".
 4. Zapytaj w Nautilusie na Malborskiej.
 5. Miałem kiedyś Fiio E10K podłączonego do Rotela A10. Dźwięk wydawał mi się mało przestrzenny i trochę przymulony. Zmieniłem go właśnie na Dacmagic 100 i odczułem zmianę na plus w stereofonii, scenie i szczegółowości wysokich tonów, a niskie tony stały się jakby bardziej zróżnicowane i dociążone. Co ciekawe na słuchawkach byłem z dźwięku Fiio bardzo zadowolony ale w systemie stereo jakoś miałem co do niego watpliwosci. Nie zależało mi na wyjściu słuchawkowym, więc nie wiem czy dla ciebie to będzie optymalne rozwiązanie. Na koniec dodam, że nie robiłem ślepych testów, porównań itp. Nie wiem ile w tym wszystkim autosugestii a na ile faktyczna zasługa sprzętu, bo zmiany choć zauważalne to jednak były subtelne - nie aż tak słyszalne, jak np. przy zmianie kolumn czy regulacji barwy 🙂
 6. MEE Audio M7 Pro + MEE bluetooth adapter Lub mniej basowa, za to bardziej analityczna wersja M6. Warto posłuchać obu. W sporcie na pewno się sprawdzą - dobrze siedzą w uchu i są odporne na wodę/pot.
 7. Przyznam się na wstępie, że od technicznej strony nie mam bladego pojęcia jak to wszystko działa, ale z zaciekawieniem śledzę wątek. Przypominaja mi się czasy w fotografii, gdy matryce cyfrowe wypierały analogowe klisze. O zgrozo - tam też pojawił się szum cyfrowy, który trzeba odfiltrować. Obecnie na naszych oczachach dzieje się kolejna rewolucja - aparaty w telefonach robią setki zdjęć w ułamku sekundy aby później wszystko połączyć i wyprodukować efekt nie raz lepszy niż zdjęcie z profesjonalnej lustrzanki. Co ta ma wspólnego z autentycznością? Gdzie tu sztuka i kunszt? A jednak podobać się może i wielu się podoba. Wracając do tematu - kilka dni temu sam stałem się właścicielem wzmacniacza klasy D. Na wnioski z prywatnych odsluchow jeszcze za wcześnie. Napisze coś więcej za miesiąc.
 8. Zaczynam rozglądać się za mocniejszą końcówka mocy. Obecnie gram na RB-03. Biorąc pod uwagę ceny i wygląd zaciekawiła mnie klasa D. Czy miał ktoś okazję słuchać RB 1072, 1562 lub 1572? Jestem ciekaw waszych opinii.
 9. Nie do końca wierze w zabawy z kabelkami ale może w twoim przypadku to one degradują jakość? PS. Może warto przenieś temat gdzie indziej bo z Rotelem ma to mało wspólnego.
 10. Jak sub ma wejścia na sygnał wysokopoziomowy to można podłączyć kablami głośnikowymi z terminali B.
 11. ragnar

  Pylon czy inny monitor

  Co to za program?
 12. ragnar

  Streaming muzyki

  Tak, takie podłączenie powinno zadziałać. PS. Micro USB jest do zasilania. Nie jest przesyłany nim sygnał.
 13. ragnar

  Streaming muzyki

  Z Chromecast Audio da się wyjść analogowym sygnałem po mini jacku albo cyfrowym optyczym. Muzyki z komputeraraczej nie da się puszczać, chyba że masz serwer NAS. Do sterowania służy smartfon, natomiast muzykę odtwarza sam Chromecast łącząc sie z odpowiednim serwisem streamingowym przez wifi.
 14. ragnar

  Streaming muzyki

  W tych pieniądzach to albo Chromecast Audio (wycofany z produkcji w tym roku) albo pobawić się z Raspberry Pi (może w tych pieniądzach znajdziesz jakiś używany zestaw z nakladka DAC).
 15. Już prawie miałem kupować Maline + Allo DigiOne ale jeszcze zaczęła mi chodzić taka myśl po głowie. Jak będzie się sprawować Pi 4 w graniu przez USB. Ponoć sporo tam poprawili. Ktoś już coś może słyszał?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.