Jump to content

Zbynio_1960

Użytkownicy
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

259 profile views
 1. Czyli, jak rozumiem, najlepsze w anodzie będą rezystory metalizowane, tak? A tantalowe? Ma ktoś doświadczenie z tantalowymi? Słyszałem, że dźwięk jest rewelacyjny. Nie mam zbyt dużego doświadczenia wiec proszę o radę. Pozdrawiam.
 2. Chciałem "prosiaczka" zrobić 🙂 Stąd moje pytanie.
 3. Odnośnie kondensatorów elektrolitycznych w tym buforze: co dźwiękowo będzie lepsze Panasonic FC czy Panasonic FM. Oba są o niskiej impedancji. Tylko nie wiem czy do audio ta niska impedancja jest wskazana.
 4. Znalazłem rezystory poradzieckie, super precyzyjne, bezindukcyjne PTMN. Mają tolerancję 0,25% i trzymają ekstra parametry. Jest jeden w jeden 470kOhm. Co o nich sądzicie? Słyszałem, że są bardzo dobre. Te do siatek a do anody węglowe Kiwame 30kOhm. Tak będzie dobrze? Pozdrawiam.
 5. Tak, jako grid leak. Można? Tak.
 6. Dzięki. Poczytam o nich. Ale czy można dać rezystory 560kOhm zamiast 470kOhm?
 7. Jakich? Możesz coś podpowiedzieć?
 8. Mam pytanie do lampiarzy: w konstrukcji wzmacniacza na lampach EL34 (SE), w siatce lampy mocy jest rezystor 470kOhm (jakiś zwykły rezystor). Chciałem wymienić je na Allen Bradley, ale tu klops: w rezystory.pl nie ma o wartości 470kOhm a te które powinny mieć 510kOhm, ma 560kOhm. Zatem: czy mogę je wstawić zamiast tych 470kOhm tak bezkarnie? Nie spowoduje to żadnych komplikacji i degradacji dźwieku? Liczę na Waszą pomoc.
 9. Zbynio_1960

  Sprzedam/kupię

  Panowie, potrzebne są 2 szt. kondensatorów Elna Silmic II 220uF/50-63V. Zainteresowany jestem raczej nowymi. Bardzo proszę pisać na Priv. Będę wdzięczny.
 10. Witam Kolegów. Mam dwa niezłe francuskie głośniki szerokopasmowe o średnicy 250 mm i chciałbym zbudować kolumny dla tychże głośników. Tak pomyślałem, że może mi Koledzy pomożecie w tej sprawie cos podpowiecie gdzie szukać opisów i projektów dla tego typu kolumn. Chciałbym aby te kolumny posłużyły mi do wzmacniacza lampowego SE o mocy 12W. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
 11. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Dlaczego kopiujesz moje zdjęcie? Takie właśnie lampy kupiłem i dziękuję za "podpowiedź". Jak pytałem się kilka dni temu nie było żadnych odpowiedzi. Więc daruj sobie.
 12. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Kupiłem po zastanowieniu te:
 13. Zbynio_1960

  Co kupić?

  No i dylemat się pojawił. Przeczytałem "Subiektywny ranking lamp EL34 ..." i dalej nic. Do wyboru mam 6CA7 EH i EL34 Tung-Sol. Wzmacniacz SE: lampa prostownicza 5C3S "czarna anoda", sterujące 6N9S "Melz". Może jakaś pomoc?
 14. Odnośnie kondensatorów Elna znalazłem jeszcze taki opis i to z Audiostereo, cytuję: "Elna Cerafine (czerwone) - wybitnie przestrzenne, piękna barwa, góra dosyć mocna, dół mocny, ale tylko ten niższy, instrumenty akustyczne podane perfekcyjnie, głos ludzki ideał Elna Cerafine (czarne) - podobnie jak wyżej, ale łagodniej, cieplej, bez wyostrzeń, i bez tej magii, jaką mają czerwone Elna Starget (zielone) - znakomita głębia, barwny środek, trochę podbarwiony damski wokal, ogólnie ciemne brzmienie, bez tej przestrzeni co Cerafine Elna Starget(bordowe) - brr, jakże inne, ostre, jasne, mnóstwo szczegółów, ale jakoś płasko i sucho podanych, może za mało je ćwiczyłem? Elna Silmic II(brązowe) - misiowate, choć szczegółowe, nadęte, wypychające pierwszy plan, bardzo ciepłe Elna RJH(brązowe lub czarno-brązowe) -ładna, żywa barwa, trochę krzykliwy wyższy środek, ograniczona przestrzeń Elna RE3 (szaro-błękitne) - suche, płaskie, wyostrzone" A co piszą o Nichicon Muse: "Elektrolity Nichicon Muse KZ są kondensatorami najwyższej klasy Nichicona, zaprojektowane specjalnie dla audio. Niedrogie i niezwykle popularne w społeczności DIY, świetna alternatywa dla Black Gate i Elna." A teraz Nichicon Gold: "Seria kondensatorów elektrolitycznych Nichicon FG lub "Fine Gold" jest zaprojektowana dla wysokiej klasy sprzętu audio, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik w celu długowieczności. Bogaty dźwięk w rejestrze basowym i wyraźniejszy high end, doskonała wydajność."
 15. Ale te Cerafiny jak grają? Napisz coś więcej. Tak jedno zdanie to kicha jest :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.