Jump to content

Zbynio_1960

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

296 profile views
 1. Kupię rezystory tantalowe dobraną parę 30 - 33kOhm. Pilnie potrzebne. Proszę pisać na Priv. Pozdrawiam.
 2. Witam Kolegów. Czy ma ktoś z Was parę rezystorów 30 - 33 kOhm tantalowych na zbyciu? Mogą być również inne ale o dobrych parametrach (no nie chińskie) jakiejś zachodniej firmy. Koniecznie potrzeba do siatek EL34. Proszę pisać na Priv. Będę bardzo wdzięczny.
 3. Czyli, jak rozumiem, najlepsze w anodzie będą rezystory metalizowane, tak? A tantalowe? Ma ktoś doświadczenie z tantalowymi? Słyszałem, że dźwięk jest rewelacyjny. Nie mam zbyt dużego doświadczenia wiec proszę o radę. Pozdrawiam.
 4. Chciałem "prosiaczka" zrobić 🙂 Stąd moje pytanie.
 5. Odnośnie kondensatorów elektrolitycznych w tym buforze: co dźwiękowo będzie lepsze Panasonic FC czy Panasonic FM. Oba są o niskiej impedancji. Tylko nie wiem czy do audio ta niska impedancja jest wskazana.
 6. Znalazłem rezystory poradzieckie, super precyzyjne, bezindukcyjne PTMN. Mają tolerancję 0,25% i trzymają ekstra parametry. Jest jeden w jeden 470kOhm. Co o nich sądzicie? Słyszałem, że są bardzo dobre. Te do siatek a do anody węglowe Kiwame 30kOhm. Tak będzie dobrze? Pozdrawiam.
 7. Tak, jako grid leak. Można? Tak.
 8. Dzięki. Poczytam o nich. Ale czy można dać rezystory 560kOhm zamiast 470kOhm?
 9. Jakich? Możesz coś podpowiedzieć?
 10. Mam pytanie do lampiarzy: w konstrukcji wzmacniacza na lampach EL34 (SE), w siatce lampy mocy jest rezystor 470kOhm (jakiś zwykły rezystor). Chciałem wymienić je na Allen Bradley, ale tu klops: w rezystory.pl nie ma o wartości 470kOhm a te które powinny mieć 510kOhm, ma 560kOhm. Zatem: czy mogę je wstawić zamiast tych 470kOhm tak bezkarnie? Nie spowoduje to żadnych komplikacji i degradacji dźwieku? Liczę na Waszą pomoc.
 11. Zbynio_1960

  Sprzedam/kupię

  Panowie, potrzebne są 2 szt. kondensatorów Elna Silmic II 220uF/50-63V. Zainteresowany jestem raczej nowymi. Bardzo proszę pisać na Priv. Będę wdzięczny.
 12. Witam Kolegów. Mam dwa niezłe francuskie głośniki szerokopasmowe o średnicy 250 mm i chciałbym zbudować kolumny dla tychże głośników. Tak pomyślałem, że może mi Koledzy pomożecie w tej sprawie cos podpowiecie gdzie szukać opisów i projektów dla tego typu kolumn. Chciałbym aby te kolumny posłużyły mi do wzmacniacza lampowego SE o mocy 12W. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
 13. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Dlaczego kopiujesz moje zdjęcie? Takie właśnie lampy kupiłem i dziękuję za "podpowiedź". Jak pytałem się kilka dni temu nie było żadnych odpowiedzi. Więc daruj sobie.
 14. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Kupiłem po zastanowieniu te:
 15. Zbynio_1960

  Co kupić?

  No i dylemat się pojawił. Przeczytałem "Subiektywny ranking lamp EL34 ..." i dalej nic. Do wyboru mam 6CA7 EH i EL34 Tung-Sol. Wzmacniacz SE: lampa prostownicza 5C3S "czarna anoda", sterujące 6N9S "Melz". Może jakaś pomoc?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.