Jump to content

Zbynio_1960

Użytkownicy
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

231 profile views
 1. Zbynio_1960

  Sprzedam/kupię

  Panowie, potrzebne są 2 szt. kondensatorów Elna Silmic II 220uF/50-63V. Zainteresowany jestem raczej nowymi. Bardzo proszę pisać na Priv. Będę wdzięczny.
 2. Witam Kolegów. Mam dwa niezłe francuskie głośniki szerokopasmowe o średnicy 250 mm i chciałbym zbudować kolumny dla tychże głośników. Tak pomyślałem, że może mi Koledzy pomożecie w tej sprawie cos podpowiecie gdzie szukać opisów i projektów dla tego typu kolumn. Chciałbym aby te kolumny posłużyły mi do wzmacniacza lampowego SE o mocy 12W. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
 3. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Dlaczego kopiujesz moje zdjęcie? Takie właśnie lampy kupiłem i dziękuję za "podpowiedź". Jak pytałem się kilka dni temu nie było żadnych odpowiedzi. Więc daruj sobie.
 4. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Kupiłem po zastanowieniu te:
 5. Zbynio_1960

  Co kupić?

  No i dylemat się pojawił. Przeczytałem "Subiektywny ranking lamp EL34 ..." i dalej nic. Do wyboru mam 6CA7 EH i EL34 Tung-Sol. Wzmacniacz SE: lampa prostownicza 5C3S "czarna anoda", sterujące 6N9S "Melz". Może jakaś pomoc?
 6. Odnośnie kondensatorów Elna znalazłem jeszcze taki opis i to z Audiostereo, cytuję: "Elna Cerafine (czerwone) - wybitnie przestrzenne, piękna barwa, góra dosyć mocna, dół mocny, ale tylko ten niższy, instrumenty akustyczne podane perfekcyjnie, głos ludzki ideał Elna Cerafine (czarne) - podobnie jak wyżej, ale łagodniej, cieplej, bez wyostrzeń, i bez tej magii, jaką mają czerwone Elna Starget (zielone) - znakomita głębia, barwny środek, trochę podbarwiony damski wokal, ogólnie ciemne brzmienie, bez tej przestrzeni co Cerafine Elna Starget(bordowe) - brr, jakże inne, ostre, jasne, mnóstwo szczegółów, ale jakoś płasko i sucho podanych, może za mało je ćwiczyłem? Elna Silmic II(brązowe) - misiowate, choć szczegółowe, nadęte, wypychające pierwszy plan, bardzo ciepłe Elna RJH(brązowe lub czarno-brązowe) -ładna, żywa barwa, trochę krzykliwy wyższy środek, ograniczona przestrzeń Elna RE3 (szaro-błękitne) - suche, płaskie, wyostrzone" A co piszą o Nichicon Muse: "Elektrolity Nichicon Muse KZ są kondensatorami najwyższej klasy Nichicona, zaprojektowane specjalnie dla audio. Niedrogie i niezwykle popularne w społeczności DIY, świetna alternatywa dla Black Gate i Elna." A teraz Nichicon Gold: "Seria kondensatorów elektrolitycznych Nichicon FG lub "Fine Gold" jest zaprojektowana dla wysokiej klasy sprzętu audio, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik w celu długowieczności. Bogaty dźwięk w rejestrze basowym i wyraźniejszy high end, doskonała wydajność."
 7. Ale te Cerafiny jak grają? Napisz coś więcej. Tak jedno zdanie to kicha jest :-)
 8. To dobrze. Opisuj swoje wrażenia, gdyż są one cenne. A jak grała Ci Elna Cerafine ta czarna. Ona jest o półkę wyżej od Silmic przecież. Na HiFiCollective piszą o niej: "Seria CERAFINE charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku dzięki super drobnym cząstkom ceramicznym zaaplikowanym we włókna elektrolitycznego papieru oddzielającego. Szybkość ładowania / rozładowania uległa poprawie, zniekształcenia są zredukowane (mniejsze potencjalne zmiany spowodowane elektrochemicznym działaniem ceramiki), a hałas elektryczny generowany przez zewnętrzne wibracje jest tłumiony. Odtwarza doskonały dźwięk z rzeczywistą obecnością na sali koncertowej, rozdzielczością, mocą, dobrą obecnością w niskim zakresie i mniejszymi zakłóceniami w średnich i wysokich zakresach. Wraz z niedawnym upadkiem Black Gates i zapasów, które stają się trudne do zdobycia, Elna Cerafines są bliskie dźwięku Black Gate i za ułamek ceny." Ale o Elna Silmic piszą tak: " Seria SILMIC to najwyższej jakości kondensatory akustyczne Elny, które charakteryzują się znakomitymi właściwościami akustycznymi. Stosuje się całkowicie nowy rodzaj elektrolitycznego papieru rozdzielającego, zawierający włókna jedwabiu. Ekstremalna miękkość jedwabiu może łagodzić drgania (generowane przez elektrody, wibracje zewnętrzne i pola elektromagnetyczne). Dzięki nowej konstrukcji elektrolitycznej i folii prędkość propagacji sygnału wzrosła (ESR jest zredukowany) i możliwe jest uzyskanie mocniejszego, ale łagodnego dźwięku niż wcześniej. Kiedy kondensatory te zostały poddane ocenie dźwiękowej, wysoka wartość szczytowa i środkowa szorstkość uległy znacznemu zmniejszeniu. Ponadto, bogate w niskie zakresy i moc zostały zwiększone w uzyskanym dźwięku o wysokiej jakości."
 9. Jest tak, jak piszesz. Pomyliłem się ... no człowiek omylny jest. Ja się dopiero uczę, więc wybacz i wybaczcie. Ten rezystor 390R ma 10W i jest jednocześnie autobiasem. Czy jak wymienię ten 1,5kOhm w katodzie 6n9s z metalizowanego na węglowy Kiwame to wniesie to coś do dźwięku?
 10. Posłuchajcie: w tym wzmacniaczu w torze audio jest tylko 5 rezystorów (nie licząc potencjometru): zaraz po potencjometrze jest 470kOhm, 1,5kOhm jest przy kondensatorze 100uF, 30kOhm przy sprzęgającym 0,22uF, dalej jest ponownie 470kOhm i 390oHm przy kondensatorze 220uF. Tak to wygląda wg schematu. To może ja się pomyliłem? I faktycznie mylę z siatką?
 11. Nie 470Ohm a 470kOhm. Tak było i jest. Jak wzmacniacz przyjechał, to po wyjęciu z paczki zaraz go otworzyłem aby zobaczyć co tam jest wlutowane. W katodzie 6n9s jest 470kOhm i w katodzie EL34 jest również 470kOhm. Może nawet zmienię w katodzie EL34 na 270kOhm, bo wtedy dam sprzęgający 0,47uF (a mam takie nówki - czerwone Jantzeny) a nie jak jest teraz 0,22uF (tam jest teraz jakiś nieznany mi). No teraz, to zabiliście mi klina - zaraz go odkręcę i jeszcze raz zobaczę te cholerne paski, bo może ja się pomyliłem?
 12. Tam jest 470kOhm/2W. Tak jest w katodzie lampy 6n9s i EL34. A gdzie ja napisałem, że szukam właśnie Elny na 100uF? Ja mam Elnę 100uF/100V i taką zamierzam tam wlutować. Potrzebuję Elnę o większej pojemności.
 13. A w którym miejscu na A....gro? Bo ja teraz sprawdzałem i są na 16-25V. Może mnie oświecisz i wstawisz link?
 14. Kris_54701: a gdzie som? W HiFi Collective? Czy na A.....gro?
 15. 2A3_fan - tak, ja wiem o tym i dlatego pomimo że w katodach lamp 6N9S jest tylko 3V a w katodach lamp EL34 jest 24V, to daje kondensatory na 100V bo wiem, że dźwięk będzie całkowicie inny niż gdybym dał kondensatory na napięcia 16V i 35V. Może te na 100V są większe gabarytowo, ale za to będę miał piękny dźwięk i myślę że taki, jaki sobie zaplanowałem - o ile to tak można nazwać. A propos podrób na eBay - nie mamy żadnych dowodów na to, że na Allegro też ich nie ma. Podejrzewam, że jakaś część z nich z pewnością ... Ja kupuję Elny, Nichicony tylko od jednego sprzedawcy i jak do tej pory nie mam uwag.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.