Jump to content

Zbynio_1960

Użytkownicy
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

368 profile views
 1. Witak Kolegów. Napiszcie przy ilu mA Wasze lampy EL34 we wzmacniaczach SE pracują najlepiej. Ja miałem 60 mA przy rezystorze 390 ohm a wstawiłem 220 ohm i mam 80 mA. Jest więcej basu i szczegółowość wzrosła. A jak jest u Was?
 2. Kupię rezystory tantalowe dobraną parę 30 - 33kOhm. Pilnie potrzebne. Proszę pisać na Priv. Pozdrawiam.
 3. Witam Kolegów. Czy ma ktoś z Was parę rezystorów 30 - 33 kOhm tantalowych na zbyciu? Mogą być również inne ale o dobrych parametrach (no nie chińskie) jakiejś zachodniej firmy. Koniecznie potrzeba do siatek EL34. Proszę pisać na Priv. Będę bardzo wdzięczny.
 4. Czyli, jak rozumiem, najlepsze w anodzie będą rezystory metalizowane, tak? A tantalowe? Ma ktoś doświadczenie z tantalowymi? Słyszałem, że dźwięk jest rewelacyjny. Nie mam zbyt dużego doświadczenia wiec proszę o radę. Pozdrawiam.
 5. Chciałem "prosiaczka" zrobić 🙂 Stąd moje pytanie.
 6. Odnośnie kondensatorów elektrolitycznych w tym buforze: co dźwiękowo będzie lepsze Panasonic FC czy Panasonic FM. Oba są o niskiej impedancji. Tylko nie wiem czy do audio ta niska impedancja jest wskazana.
 7. Znalazłem rezystory poradzieckie, super precyzyjne, bezindukcyjne PTMN. Mają tolerancję 0,25% i trzymają ekstra parametry. Jest jeden w jeden 470kOhm. Co o nich sądzicie? Słyszałem, że są bardzo dobre. Te do siatek a do anody węglowe Kiwame 30kOhm. Tak będzie dobrze? Pozdrawiam.
 8. Tak, jako grid leak. Można? Tak.
 9. Dzięki. Poczytam o nich. Ale czy można dać rezystory 560kOhm zamiast 470kOhm?
 10. Jakich? Możesz coś podpowiedzieć?
 11. Mam pytanie do lampiarzy: w konstrukcji wzmacniacza na lampach EL34 (SE), w siatce lampy mocy jest rezystor 470kOhm (jakiś zwykły rezystor). Chciałem wymienić je na Allen Bradley, ale tu klops: w rezystory.pl nie ma o wartości 470kOhm a te które powinny mieć 510kOhm, ma 560kOhm. Zatem: czy mogę je wstawić zamiast tych 470kOhm tak bezkarnie? Nie spowoduje to żadnych komplikacji i degradacji dźwieku? Liczę na Waszą pomoc.
 12. Zbynio_1960

  Sprzedam/kupię

  Panowie, potrzebne są 2 szt. kondensatorów Elna Silmic II 220uF/50-63V. Zainteresowany jestem raczej nowymi. Bardzo proszę pisać na Priv. Będę wdzięczny.
 13. Witam Kolegów. Mam dwa niezłe francuskie głośniki szerokopasmowe o średnicy 250 mm i chciałbym zbudować kolumny dla tychże głośników. Tak pomyślałem, że może mi Koledzy pomożecie w tej sprawie cos podpowiecie gdzie szukać opisów i projektów dla tego typu kolumn. Chciałbym aby te kolumny posłużyły mi do wzmacniacza lampowego SE o mocy 12W. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
 14. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Dlaczego kopiujesz moje zdjęcie? Takie właśnie lampy kupiłem i dziękuję za "podpowiedź". Jak pytałem się kilka dni temu nie było żadnych odpowiedzi. Więc daruj sobie.
 15. Zbynio_1960

  Co kupić?

  Kupiłem po zastanowieniu te:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.