Jump to content

marc

Użytkownicy
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Tak więc Naim UntiQute zamówiony. Mam nadzieję, że ten sprzęt spełni w końcu moje oczekiwania.
 2. Twoje obawy potwierdziły się niestety - o ile "mocowo" Yamaha dała rady to brzmieniowo totalna porażka, zwłaszcza w górnych rejestrach. Podłączyłem jeszcze do tej Yamahy takie monitorki Denona, produkowane przez Tonsila. To połączenie okazało się bardzo "klarowne", kolumny zdecydowanie odżyły.
 3. Fajnie wygląda Yamaha R-N500, 80W na kanał. Ciekaw jestem jej walorów brzmieniowych.Biorąc pod uwagę cenę, zapewne gra na poziomie wzmacniacza za 1000 zł, resztę ceny pewnie stanowią moduły sieciowe. A może jednak się mylę i mile się zaskoczę? Przekonam się po weekendzie.
 4. Udało mi się wypożyczyć na długi weekend Marantza M-CR 510. Póki co mam mieszane odczucia. Wydaję mi się, że Marantz w stosunku do Sonosa ma mniejszą moc, gdyż bas jest jednostajny, mało zróżnicowany - takie tzw. ciepłe kluchy. Podobny rezultat otrzymałem kiedyś podłączając bezpośrednio do Quadrali Coctail Audio X10. Jakiej klasy jest wzmacniacz w tym Marantzu - AB czy D? Coraz poważniej zastanawiam się nad tym Naim UnitiQute. Niestety nie mam możliwości przesłuchania jego w Olsztynie. Czy naprawdę warto zainwestować w niego 6 tys. Z drugiej strony kolumny kosztowały mnie dokładnie tyle - więc może warto dać tyle za ten klocek?
 5. Czego mi brakuję? Tak naprawdę jakiejś zmiany. Kolumny Altan VIII świetnie zgrywają się z MF A300, więc ten Marantz powinien do nich pasować, biorąc pod uwagę charakter brzmienia ( o którym pisze Q21). Z jednej strony rzeczywiście mogę podłączyć Quadrale przez Bi-amping, jednakże moc na kanał spada wówczas do 30 W. Czy to nie będzie za mało, aby napędzić 17" głośnik w tych kolumnach? Naturalnie nie 17" głośnik a 170 mm - ale wpadka.
 6. Widzę, że na stronie macie w ofercie Marantza M-CR510 w dobrej cenie. Czym różni się on od M-CR610, oprócz radia FM, DAB i odtwarzacza CD?
 7. Ten Naim trochę mnie kusi, rozum podpowiada jednak, aby wybierać pomiędzy Marantzem a Cambridge Audio. Skąd ta pewność, że CA X30 będzie grał przeciętnie? X10 był rzeczywiście porażką w roli wzmacniacza. Za Cambridge Audio przemawia wejście USB. Czy jest jakaś różnica brzmieniowa pomiędzy Maranztem a Cambridge?
 8. Witam wszystkich Od jakiegoś czasu użytkuję pewne bardzo funkcjonalne urządzenie Sonos ZP120 wraz kolumnami Quadal Aurum Altan VIII. Strumieniowiec ten - wyposażony w cyfrowy wzmacniacz - nadzwyczaj dzielnie radzi sobie z tymi stosunkowo wymagającymi kolumnami. Zastawiam się jednak nad zmianą tego sprzętu na inny, równie funkcjonalny, ale z wyższej półki brzmieniowej. Kolumny mają jeszcze znaczny potencjał do wykorzystania. Konkretnie zastanawiam się nad dwoma alternatywami tj. Marantz M-CR610 lun Coctail Audio X30. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 9. W moim przypadku DAC za 149 zł kilkakrotnie poprawił wszystkie aspekty brzmienia.
 10. Nie obawiaj się Kolego - za 100 lat i do Was dotrze internet i jego pochodne produkty.
 11. Faktycznie prezentował się pięknie. Szkoda tylko, że pozostałe elementy - radio i CD - są już zbędne we współczesnych systemach audio.
 12. Po niemal dwóch tygodniach obcowania z E100 muszę przyznać, że wzmacniacz ten w porównaniu do E11 wypada o wiele lepiej we wszystkich aspektach brzmienia. W zasadzie nie występują w nim te wady, które wytykano wzmacniaczom E1, E11.
 13. Swego czasu na niemieckim ebayu kupiłem wzmacniacz TA-F870ES. Rzeczywiście pięknie zbudowany piecyk, ale brzmieniowo mi jakoś nie pasował. Więc sprzedałem go i kupiłem Musicala Fidelity A2. To było to. Naturalnie charakter brzmienia systemu, w tym wzmacniacza, jest kwestią bardzo subiektywną. Niemniej jednak stwierdzenie, że "stopień zabudowy" wzmacniacza oraz jego ciężar jest proporcjonalny względem jego właściwości (jakości) sonicznych jest daleko idącym uproszczeniem. P.S. Z tą wartością dodaną w postaci "audiofilskiego powietrza" zgadzam się w całej rozciągłości.
 14. Dzięki za uświadomienie - zasugerowałem się pewną wypowiedzią na ten teamt na tym forum. Czyli wystarczy kupic dobry Dac. Planowalem zakup Primare I22, jednakze nieprzewidziane wydatki zniweczyly moje plany. Sprzedalem moj wzmacniacz i przetwornik D/A, w rezultacie czego nie mam czym napędzac kolumn podłogowych. Ten wzmacniacz w Cocktailu jest za słaby. W związku z tym pytanie - czy znacie (możecie polecic) jakiś wzmacniacz ze zintegrowanym przetwornikiem DAC, może byc nawet Vintage.
 15. Owszem ten jest dostępny. Mi chodziło jednak o DAC wysażony w ten unsampler, o którym pisał Piotrek608. Przydałby się do odsłuchu radia internetowego, w którym dominują stacje nadające w formacie MP3.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.