Jump to content

Manolo

Użytkownicy
 • Posts

  195
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

31 Neutralny

Audiostereo

31

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Manolo's Achievements

 1. Ja z autopsii powiem, że w tej konstrukcji radzi 12mu radzi sobie bardzo dobrze. Ale wiadomo każda liszka swoje ogonek chwali. 😉
 2. Może ktoś będzie zainteresowany [Hidden Content] To moje ogłoszenie, więc w razie pytań zapraszam
 3. Pewnie, to żadna tajemnica. Pre miałem Valvencore na lampach ecc88, czyli urządzenie od forumowego McGyvera. Kolumny mam YB Audio Phoenix. To jeszcze zacytuje siebie, żeby wyjaśnić. Samo pre lampowe dawało zauważalne zmiękczenie i dodawało barwy, ale nadal nie tyle żeby całość z hypexami mnie zachwycała. Oczywiście kwestia jest w pełni subiektywna. Lampy wymieniłem w pre na amperex Buggle Boy, więc one też nie były wąskim gardłem. Sugden przyjemnością że słuchania bije ten zestaw na głowę. Może bas trzyma trochę gorzej, ale w ogóle o to nie dbam, jest poprawnie, ale cała reszta znacznie lepiej.
 4. Mam wrażenie ze miałem niedawno podobny dylemat. Byłem też właścicielem wspomnianych monobloków hypex nc500 i pre lampowego, które z perspektywy czasu nie grało aż tak cudownie, precyzyjnie tak, ale nie muzykalnie. Zmieniłem na A klasowego sugden a21se signature. Gra muzyklnie z wypełnieniem, zarówno cicho (od początku gra pełnym pasemem), a jak i głośno bez męczenia, co zdarzało się hypexom, wcześniej Krellowi. Porównywałem go do znaczenie droższymi sprzętami (luxman 507, pass int 25) i spodobał mi się znaczenie bardziej i nie racjonalizuję sobie tego, bobtamte były ponad budżet, bo były, ale mówię o wrażeniach. Sugden to marka z historią, ale raczej nie bardzo znana. Poczytaj nie ma prawie negatywnych opinii, a pozytywne są bardzo przychylne. Oczywiście jako właściciel chwalę, ale uważam, że to mocno niedoszacowany sprzęt. Zwracam uwagę jednak na wersję a21se, a nie a21, ta druga znacząco mniej mi się podobała, a testował emade obie w swoim systemie. A, i niech nie zmyli Cię moc 30w. U mnie kolumny ze skutecznością 86db nie wykorzystują nawet 20% skali potencjometru. Jest w polskiego dystrybucji, polecam wypożyczyć. Używany zmieścić się w budżecie.
 5. Rzeczywiście urządzenia są podpięte w różne miejsca. Spróbuje pokombinować. Dzięki za wskazówki
 6. Oczywiście, znika; rzecz w tym, że ja wiem, że brum idzie od projektora (myślę że to wentylator przede wszystkim) za pośrednictwem hdmi i niejako wchodzi na laptop, który przez USB puszcza to dalej na dac i wzmacniacz.
 7. Mam problem z brumieniem w kolumnach. Podłączam się następująco: źródłem jest laptop, z którego po USB wychodzę na DAC, a ten przesyła audio do wzmacniacza. Video z laptopa wychodzi przez HDMI i trafia do rzutnika. Uruchomienie lub połączenie działającego rzutnika powoduje, że w kolumnach pojawia się brzęczące brumienie. Czy można coś z tym zrobić? Czy izolator USB może pomóc z tym problemem?
 8. Oprócz kwestii mocy, w zasadzie wszystko co piszesz z mojej perspektywy jest plusem.
 9. Nie wiem o którym Krellu mowa, ale miałem kav 400xi i ten był precyzyjny, ale suchy w porównaniu z xindakiem, który miał barwę ale brakowało kontroli, więc 400 do pam to akurat całkiem inne granie.
 10. Ja łączyłem PAMa z Phonixami, które mają chyba niższą skuteczność i też grało konkretnie. To nawet zainspirowało mnie do sprawdzenia Sugdena a21 se signature (30w w klasie A) i to jest rewelacyjne granie. Jeszcze się rozglądam ale spora szansa, że Sugden zagości u mnie na stałe.
 11. Czy znajdzie się ktoś kto posiada obecnie Pass int 30? Sporo poczytałem o tym sprzęcie i całkiem solidnie mnie zainteresował. Może ktoś byłby uprzejmy pozwolić się wprosić? Oczywiście z zachowaniem rygoru sanitarnego. ? Z drugiej strony, czy odsłuch int 25 jako punkt odniesienia ma sens? Ten jednak jest poza budżetem. Nie bardzo widzę opcje na zakup w ciemno.
 12. Manolo

  Klasa A lub...

  Bladeliusa kiedyś na przelotnie słuchałem i był ciekawy. Zwrócę uwagę na ten model
 13. Manolo

  Klasa A lub...

  Lubić to i ja lubię, ale żony pod wzmacniacz zmieniać nie będę ?
 14. Manolo

  Klasa A lub...

  Dla zainteresowanych aktualizacja sytuacji. Mam za sobą pierwsze odsłuchy; miałem okazję posłuchać Xindaka a600e i (dwa) Sugdeny a21 se signature (i wersja bez se) . Xinadaka słuchałem niestety poza swoim systemem, co więcej ze sprzętem towarzyszącym (źródło dCS) grubo ponad mój aktualny poziom, co dodatkowo zaburza możliwość rzetelnej oceny - zacznę więc od Sugdena. A21 daje mega frajdę ze słuchania. Gra dźwiękiem dociążonym, pulsującym, ze sporą chociaż nie piorunującą dynamiką. Dźwięk jest gładki, absolutnie nie męczący i przyjemny. Jednocześnie nie gubią się detale (co np. ma miejsce przy a21 bez se), dźwięk jest całkiem nieźle powadzony, ale trzeba przyznać, że na dole jeśli lekkie poluzowanie - dla mnie absolutnie akceptowalny poziom, bo nie lubię i nie mam potrzeby rozbierać dźwięku na czynniki pierwsze - słuchamy muzyki, a nie dźwięków. Wzmacniacz ma 30W w klasie A, a wymach ma spokojnie jak (na oko!) ze 200w w klasie A/B. W mojej ocenie a21 se signature znacznie lepiej zagrał niż a21 - ten drugi natomiast ma już (tylko?) 23W. Mocny kandydat. Punkt odniesienia: monobloki na hypex nc500 + pre lampowe ecc88. Reszta: dac Hegel hd20, YB Audio Phoenix, kable: Albedo Monolith. Xindak zrobił na mnie może nawet lepsze wrażanie, ale kładę to po części na rzecz świetnie zaadoptowanego pomieszczenia i dCSa. Btw dSC dość brutalnie obnażał słabości gorzej zrealizowanych nagrań, natomiast nadal nie było to na poziomie krwawicy i braku możliwości dalszego słuchania - w dobrych nagraniach były cuda. Zestaw z Xindakiem (celowo nie piszę Xindak) miał większą dynamikę, szybkość i bardziej nasyconą barwę; scena w zaadoptowanym pomieszczeniu była duża, ze świetnie rozplanowanymi pozornymi źródłami dźwięku. Bas był trochę rozlany (nawet względem innych wzmacniaczy, które podłączaliśmy do porównania.), ale nadal akceptowalny. Ze wzmacniacza czuć było moc i autorytet (co proszę!?), grał z rozmachem i świetnym nasyceniem barw. To czego nie można jednak pominąć w przypadku Xindaka to rozmiar - skurczybyk jest wielki. Na większość półek, szafek audio po prostu się nie zmieści - głębokość to prawie 60 cm, co pomimo walorów sonicznych czyni z tego spory minus, a na pewno obniża jego WAF. Jak pokazałem go żonie, to powiedziała że nie ma mowy. Jak będzie zobaczymy ? Odsłuch Xindaka przyniósł mi jeszcze jedną refleksję. Czy warto się napinać zwiększając budżet na wspominane przeze mnie 12 (używka) czy 18k (nówka) i zostawić resztę jak jest. Czy może warto przyjąć podejście zrównoważonego rozwoju i szukać czegoś trochę tańszego i niedługo poprawić źródło? Jeśli teraz wystrzelam się z kasy na droższy wzmacniacz raczej przez rok/połtora nie będą miał więcej kasy na upgrade źródła. Niemniej, temat otwarty. W najbliższym czasie kolejni zawodnicy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.