Jump to content

Manolo

Użytkownicy
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Manolo

  Preamp lampa?

  Doceniam zainteresowanie, ale rada totalnie absurdalna 😉 Temat nie jest mi całkiem obcy, ale z tego co się orientuję to ls10 i ogólnie klony kondo nie są obecnie dostępne jako gotowce, trzeba by składać. A ja z DIY to umiem malinkę złożyć lub wymienić op ampy. Dostępne są natomiast klony Cat sl-1 (ls26), które też zakładam wymagają modów, ale finalnie taka opcje też biorę pod uwagę.
 2. Manolo

  Preamp lampa?

  Rozkminiam dodanie do zestawu przedwzmacniacza. Dziś za pre robi DAC Hegel HD20, z którego sygnał idzie na monobloki Hattor Audio na Hypex Nc500. Przede wszystkim moimi założeniem jest nie szkodzić, bo jestem zadowolony z brzmienia, dynamiki, sceny. Natomiast skoro postawiłem jedną nogę w dzielonce, to pomyślałem że pre z lampą może zrobić tu dodatkową robotę, dodać lampowy sznyt na średnicy, może poszerzyć scenę. Pytanie czy z budżetem około 3-4k (sprzęt używany wchodzi w grę, różnej maści klony też) można już coś ciekawego znaleźć, co nie ograniczy brzmienia, a jednocześnie da lampowy urok? Warunek nie konieczny, ale mile widziany to lampy schowane w środku obudowy, bo mam na chacie małego audiofila.
 3. Manolo

  S.M.S.L. A8

  Jest trochę użytkowników ICE power na forum, nie wiem czy konkretnie tego, ale innych na pewno. W dziale DIY nawet chyba coś montują obecnie, ale chyba na wyższym modelu. Ja sam mam wzmacniacz i klasie D, co prawda Hypex ale uważam że jeśli to jak gra jest po części wspólnym mianownikiem klasy D to na pewno warto się zastanowić nad A8
 4. Manolo

  S.M.S.L. A8

  Niestety to prawda, tylko tylko audio poezja, i jedynie hymny pochwalne, a szkoda bo pojawia się tam sporo sprzętu w nadal normalnych cenach.
 5. Kupię najchętniej Diamond XLR, ale jeśli komuś zwalnia się inny to chętnie pogadam na priv
 6. Jeśli masz tak stanowczą opinię, które zostały na short liście, to temat jest IMO prosty -trzeba odsłuchać, na forum nikt ci 100% miarodajnie nie odpisze. Gato bez problemu wypożyczysz, a za Gryphonem pewnie trzeba będzie się porozglądać.
 7. Rzeczywiście testowałem, a nawet kupiłem klasę D od Hattor. Bardzo fajne granie, mojego Krella kav 400xi przeskoczyło pod każdynm względem bez najmniejszego problemu. Początkowo słuchałem wersji stereo na nc250, ale zamówiłem mono bloki na nc500. Nc500 grają trochę gęściej, początkowo akcentowały bas, bardziej niż bym sobie tego życzył, ale po ok 200h grania, jest pięknie - duża dynamika, przejrzystość grania. Z czastem potestuje sobie pewnie op-ampy, ale bez tego jestem bardzo zadowolony. Tylko trzeba pamiętać, że to power amp, więc albo trzeba dodatkowe pre albo regulacja ze źródła np z DAC (ja tak to robię).
 8. Ja myślę właśnie o przesiadce z podstawowego digione na signature i do tego właśnie shanti. Jestem bardzo ciekaw, bo rozwiązania z bateriami jakoś nie przekonują mnie z praktycznego punktu widzenia.
 9. Ja słuchałem hypexów nc500, i zrobiły taką robotę, że zamówiłem mono bloki na nich. Kolega wyżej pisze o krell 300, mojego kav 400xi pogoniły z miejsca. Nie wiem czy to odpowiada na twoje pytanie, ale hypexy to sztosy.
 10. Ktoś słuchał/porównywał Hypexy i Pascale? Chodzi mi przede wszystkim o NC500 i S-Pro. Wiem, że na dźwięk będzie miała wpływ cała implementacja, może ktoś ma jakieś spostrzeżenia.
 11. niezły klocek i cena w przeliczeniu na kg wzmaka w sumie atrakcyjna, ale wydaje mi się zbyt ryzykowne kupować w ciemno, a odsprzedaż pewnie byłaby problematyczna
 12. ta opcja też chodzi mi po głowie, i chociaż integra byłaby łatwiejsza m.in. ze względów na gabaryty, o kosztach nie wspominając, to mój dac ma wbudowane pre i regulacje głośności, wiec potencjalnie sama końcówka by już się sprawdziła na początek. Widziałem na sprzedaż Brystona 4B, czy ktoś zna? Inne propozycje do 8-10k? Na co warto polować? i zanim padnie żeby słuchać a nie czytać, to taki jest plan, ale zakładam, że co najmniej kilka osób jest bardziej zorientowanych niż ja
 13. O klasie D trochę słyszałem, ale nic jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Patrząc na specki to tam o dużą moc nie będzie ciężko. Potwierdzam, że krell robi kształtny, zwarty bas i to jego super mocna strona. Jakas sugestia ktory? Ile taka przyjemność z rynku wtórnego? Myślę, że budżet do 8-10k jest realny.
 14. Zaczynam rozglądać się za nowym wzmacniaczem do moich Phoenixów, Krell 400 gra bardzo fajnie, ale myślę że poszukam czegoś co bardziej akcentuje średnicę, co to będzie zobaczymy - kilka pierwszych pomysłów mam. Zanim dojdziemy do tego jaki konkretny produkt będzie dobrym tropem, zastanawiam się nam minimalnymi parametrami wzmacniacza, aby grało to dobrze. Phoenixy wg info na stronie YB mają skuteczność na poziomie 85 db, więc w moim (laickim!) rozumieniu tematu potrzebują mocniejszego piecyka. Do tego dochodzi moc znamionowa 90W, ale przyznam otwarcie, że tu nie do końca rozumiem, zależność między tym parametrem a tym co powinien mieć/móc wzmacniacz. Krell ma 200W przy 8 Ohm, poprzedni właściciel miał Wile Louis, który dysponuje (na papierze) podobnymi parametrami. I teraz pytania: Czy powinienem szukać przede wszystkim wśród takich mocarzy? Jaki będzie minimalny rozsądny poziom mocy dla Phonixów? Czy np. taki Sugden A21 z 25W w klasie A lub Haiku SOL II z 50W dadzą radę, czy to nie ten poziom? Jeśli ma to znaczenie, to mój pokój ma ok 26m2, słucham niezbyt głośno (to subiektywne). Jestem "lajkonikiem" z tym obszarze, więc będę wdzięczny za pomoc/wyjaśnienie.
 15. Rozważam zakup Sola II, ale nie mogę dojść jakie są różnice między poszczególnymi wersjami. Standardowy, którego miałem kiedyś na odsłuch wiem, że jest bez pilota. Akurat widziałem, że jest na niego niezła cena za egzemplarz ex demo, więc trochę chodzi mi po głowie. Z drugiej strony jest wersja SE, więc że różnicą jest pilot, ale czy coś jeszcze? Dwóch na odsłuch porównawczy na pewno nie ściągnę 😊
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.