Jump to content

Manolo

Użytkownicy
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

678 profile views
 1. Opery mają w Q21, tam też słuchałem Grand Mezza, czyli chyba trochę niższego modelu i na pewno basu nie brakowało, było go w sam raz. Dźwięk pełny, duża scena, fajne granie.
 2. Tak, regulacja głośności jest w dac. Grzeje się bardziej ale oceniam ze tak gra lepiej
 3. Wzmacniacz to krell kav 400xi, więc mocy na pewno nigdy nie braknie. Wyjątkowo wymagające raczej nie są ale najpiękniej grają kiedy dostaną więcej prądu
 4. Te Phoenixy, dokładnie ta para stoją teraz u mnie w salonie więc czuję się uprawniony do wyrażenia opinii. 😉 Myślę, że są bardzo wszechstronne, sam słucham dość szeroko i różne gatunki brzmią bardzo fajnie. Wokale są świetne, więc to może być jakiś kierunek, ale czy to akustyczna gitara, czy ciężka stopa z elektroniki, albo większe składy jazzowe to wszystko gra bez zarzutów. Góra dzięki illuminatorom betrylowym jest super, duży głośnik basowy miło mruczy już przy niskiej głośności, średnica to znowu illuminator więc też klasa. Bardzo udane kolumny 😊
 5. absolutnie dają radę 🙂 w ogóle nie czuć że jest to mały głośnik, a nawet wręcz przeciwnie brzmi jak coś większego
 6. Załączam obiecane foto; myślę, że na pierwszy rzut oka widać, że kilka tematów można zaadresować dla poprawienia akustyki i z czasem będę nad tym pracować, ale na te chwilę "jak się ma co się lubi, to się lubi co się ma".
 7. Fotki bardzo chętnie wrzucę, ale po weekendzie, bo jestem wyjechany. Kolumny są połączone pod krella 400, więc prądu im nie brakuje 🙂
 8. to może ja się wypowiem jako świeżo upieczony właściciel tych kolumn 🙂 słuchałem ich co prawda kilka godzin, ale pierwsze wnioski już są... Phoenixy grają ze sporym rozmachem, brzmienie jest duże, przestrzenne z szeroką sceną. Kolumny grają równo całym pasmem, dźwięki są ładnie odseparowane od siebie, bas super mruczy nawet przy bardzo cichym graniu. Góra z berylem detaliczna, ale nie ostra, w ogóle mam wrażenie, że grają bardzo wyrównanym dźwiękiem - idealnie. Żaden zakup audio nie zrobił mi takiej przyjemności jak te Phoenixy 🙂 A tylko żona trochę narzekała że duże, bo rzeczywiście paczki do małych nie należą.
 9. Ja mam MB Crystal RCA, jestem zadowolony - polecam
 10. Żadna recenzja i opinia nie da ci tyle co 5 min samodzielnego odsłuchu. Wiem że ten sprzęt da się wypożyczyć spokojnie.
 11. widzę, że te 200 km robi większy problem innym niż mi 🙂 koniec końców jeśli YB trafi na moją short listę to na pewno wybiorę się z przyjemnością, chętnie pogadam z twórcami i przywiozę swoje klocki. Niemniej, to nadal jest etap "szortlisowania" i dlatego szukam opinii online. i niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tego nigdy nie robił 😉 Mieszkam w Warszawie, więc jeśli kto ma na miejscu lub w okolicach kolumny YB i byłby uprzejmy przyjąć mnie na odsłuch, zapraszam serdecznie ma priv.
 12. Nie no fajne, robi piorunujące wrażenie. Mogę symboliczne przyznać Złote Lejce. 🙂 Serio mówiąc, forum traktuje jako pierwszy punkt. Research, odsłuch, zakup - nie odwrotnie. Zobowiązania nie pozwalają mi jeździć wszędzie gdzie bym chciał, a YB jak wszyscy tu obecni wiemy nie ma szerokiej dystrybucji.
 13. Mam dobrze ponad 200 km w jedną stronę. Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu. Jeśli głosy będą sprzyjały, jasne ma to sens, ale nie będę jeździł wszędzie tam gdzie jest coś czego nie znam. Jeśli masz pomysł na "jakoś inaczej" wal śmiało na priv
 14. Brzmi jak głos rozsądku. Nie myślałem nigdy o grzebaniu w kolumnach, bo się na tym nie znam. Tu w pierwszej chwili zabrzmiało to jak szybkie rozwiązanie, ale pewnie odsprzedać później byłby problem. To wracając do pierwotnego pytania: krell + zaphyr? Słyszał ktoś? Czego można się spodziewać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.