Jump to content

Manolo

Użytkownicy
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

589 profile views
 1. widzę, że te 200 km robi większy problem innym niż mi 🙂 koniec końców jeśli YB trafi na moją short listę to na pewno wybiorę się z przyjemnością, chętnie pogadam z twórcami i przywiozę swoje klocki. Niemniej, to nadal jest etap "szortlisowania" i dlatego szukam opinii online. i niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tego nigdy nie robił 😉 Mieszkam w Warszawie, więc jeśli kto ma na miejscu lub w okolicach kolumny YB i byłby uprzejmy przyjąć mnie na odsłuch, zapraszam serdecznie ma priv.
 2. Nie no fajne, robi piorunujące wrażenie. Mogę symboliczne przyznać Złote Lejce. 🙂 Serio mówiąc, forum traktuje jako pierwszy punkt. Research, odsłuch, zakup - nie odwrotnie. Zobowiązania nie pozwalają mi jeździć wszędzie gdzie bym chciał, a YB jak wszyscy tu obecni wiemy nie ma szerokiej dystrybucji.
 3. Mam dobrze ponad 200 km w jedną stronę. Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu. Jeśli głosy będą sprzyjały, jasne ma to sens, ale nie będę jeździł wszędzie tam gdzie jest coś czego nie znam. Jeśli masz pomysł na "jakoś inaczej" wal śmiało na priv
 4. Brzmi jak głos rozsądku. Nie myślałem nigdy o grzebaniu w kolumnach, bo się na tym nie znam. Tu w pierwszej chwili zabrzmiało to jak szybkie rozwiązanie, ale pewnie odsprzedać później byłby problem. To wracając do pierwotnego pytania: krell + zaphyr? Słyszał ktoś? Czego można się spodziewać?
 5. O to mnie mocno zainteresowało, ale otwarcie mówiąc jestem cienki w DYI. Czy chodzi o wymianę całego głośnika wysokotonowego, czy samej kopułki rozumianej jako membrana? Jakieś sugestie co wybrać? Jak do tego podejść mądrze? Jeśli za bardzo off-topic, to sorry.
 6. taki pomysł chodzi mi po głowie: zamienić moje Sonus Faber Grand Piano na coś z YB Audio, wzmacniacz Krell 400xi. Sonusy graja z fajnie dociążonym dołem, dużym dźwiękiem, ale chciałbym żeby było trochę więcej detali na górze pasma. Słuchał ktoś takiego połączanie? Myślę przede wszystkim o Zephyrach.
 7. o tym całkowicie nie myślałem, a może być ciekawe. Na początek chcę sprawdzic r2r
 8. Dostaje sygnał po coax z allo digione, tu raczej nie mam zastrzeżeń
 9. Rozumem, że reakcja wynikała również z troski o to abym właściwe wydał moje pieniądze. Komentarz na pewno wezmę pod uwagę przed decyzją, ale pamiętam jak pozornie skromnie wygląda w środku np. haiku sol 2, a jak gra. Dlatego za uczciwe uważam, możliwości sprawdzenia sprzętu. Dziękuję za opinię. Zamknijmy pls off-topic. 🙂 zdaję się, że jest wątek protagonista
 10. Cały segment r2r wygląda ciekawie, zwłaszcza, że nie słyszałem takiej konstrukcji i pojawia się co raz więcej pochlebnych opinii. Myślałem o Soekris 1541 czy Denafrips Ares. Na korzyść AGD przemawia to, że ma dystrybucję w PL.
 11. o tym nie myślałem, ale na pewno skorzystam z propozycji. w tym temacie będę pisał maila na adres ze strony
 12. Szukam nowego DAC, który zastąpi w moim systemie Hegla HD20. Zasadniczo jestem (dość) zadowolony: DAC działa poprawie, super wygodny z plug & play, brak konieczności wgrywania sterowników, jest pilot. Brzmienie też okej, ale chętnie widziałbym coś może odrobinę bardziej szczegółowego, bardziej nasyconego, bardziej angażującego. Miałem u siebie na test Chord Qutest i różnice i były, ale zauważalne przy dokładnym słuchaniu, powiedziałbym, że na granicy percepcji - ale krok w dobrą stronę. Muzyki słucham z Volumio/Tidal, wiec nie potrzebuję DSD i cudów na kiju. Pytanie czy jest coś innego co powinienem sprawdzić. Budżet: do 5k Reszta: malina z allo digione, krell 400, sonus faber grand piano home.
 13. Manolo

  Sonus Faber CLUB

  Decyzja zapadła i właśnie padło na monolitha
 14. Słyszałem 1028 be z Heglem h160 i grało to bardzo fajnie, z duża dynamiką, raczej naturalnie ("raczej" bo odsłuch był krótki i już jakiś czas temu), wiec z tranzystorem też daje rade jbc,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.