Jump to content

Marek_68826

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny
 1. U mnie 250 grają z Ax500. Co mogę powiedzieć, z tego co słucham to Dream Theater i inna cięższa muzyka brzmi słabiej. Dire Straits i podobne jak najbardziej. Elektoniczna itd też bez zarzutu. Mocy nie brakuje.
 2. Może coś z ambient? Synaesthesia z płyty Desideratum, utwór Conscioueness... Około 1m45s wchodzi bas, że u siebie musiałem dać zero na potencjometrze basu.
 3. Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Skoro mam te kolumny i jestem w tym klubie to nie mam prawa do napisania swojego zdania? Hmm... Czytałem każdy post i jakoś nie widzę związku z tym co ja napisałem. Czy muszę mieć specjalne pozwolenie od ciebie, aby się tu udzielać?
 4. A ten komentarz to do mnie? Bo nie czaje chyba żartu...Gdzie tu widzisz zachwyt? Gdzie tekst o żonie? Post aby coś napisać czy jak?
 5. Ok. Mogę już skrobnąć parę słów o STX Electrino 250. Odsłuch na Yamaha rx-v671, SONY STR-DB840QS, i Yamaha ax-500. Po kolei: mój stary ampli ( 671 ) - brzmienie dynamiczne, gdzie potrzeba to ciężkie, średnica wycofana, góra w porządku, bas potężny. Sonówka - właściwie to różni się od Yamahy 671 tym, że gra całym pasmem równo i wąsko ( brak przestrzeni ). Jeszcze bardziej dynamiczne i potężniejsze granie ( do techno i innych mocnych elektronicznych brzmień akurat + wszelkie odmiany metalu ). Yamaha ax 500 - przestrzeń, piękna stereofonia. Raczej do cichszego słuchania. Muzyka z rodzaju Dire straits niż Dream Theater ( tu za bardzo idzie w górę i robi się nieprzyjemnie ) Wokale także przyjemnie brzmią ( Bajm, Ania Dąbrowska itd ). Gorzej już z cięższym brzmieniem - Metallica, Dream Theater lepiej na Sonówce i ampli Yamahy. Co do samych kolumn. Widać ( słychać ), że mają potencjał, ale łatwo to popsuć wybierając nieodpowiedni wzmacniacz stereo. Prawdopodobnie jutro będę miał na odsłuch Marantz pm80, zobaczę jak sobie poradzi. To tyle na szybko. Nie mogę jednoznacznie ich ocenić pozytywnie czy negatywnie. Wiele zależy od samej jakości nagrania i tego co słuchamy. Odsłuchy z plików flac ( czasem 24/192 ) z bd Sony BDP-S6700 po kablu koaksjalnym do dac FiiO Taishan i analogowo do ww sprzętów.
 6. No jak Ty tak testowałeś te kolumny jak władasz językiem polskim to jestem spokojny ;)
 7. A jak rozpoznać handlarza? :D Na aukcji można wszystko napisać. Jak nie kupię teraz to po nowym roku. Nie ciśnie aż tak bardzo. Monitoruję alle...może coś się trafi.
 8. [Hidden Content] Z 1500R to tyle, złoty ma wyrwany zacisk kolumnowy. Kwota koło 1200 PLN Kolor czarny, chociaż jak się trafi inny, ale w dobrym stanie, pal sześć :D
 9. Różnica w cenie między 1055 a 1500 właściwie żadna. Ok, szukam teraz modelu w dobrej kondycji. Na alle... są 3 sztuki. Boję się jednego, że trafię na handlarza, który stan ładnie opisze w aukcji, a w rzeczywistości kupuje się szmelc.
 10. Szybkie pytanie, bardziej do tych co mieli bezpośrednie porównanie 1500R do PMA920: który z nich? Różnica w cenie to jakieś 400 PLN. Aha, nie podawałem gdzie to ma grać, pokój jakieś 20m2. Średnio zagracony, normalny pokój w bloku, nie mam wydzielonego pomieszczenia na sprzęt audio. Edit. Doszedł PMA 1060...
 11. Czy można przyjąć, że Denony "grają" ciepło niezależnie od modelu, coś jakby cecha charakterystyczna? Szukałem tego 1500R, ale albo cena za wysoka, albo poobijane/podniszczone. Nie wiem co ludzie robią z tym sprzętem ( a może lepiej nie wiedzieć :D )
 12. Tak, kalibracja zrobiona. Muszę dokładnie przetestować te tryby. Filmy oglądam PEQ Through, na Flat jakoś tak nijako było. Nie wiem jak edytować posta ( nie da się? ). Ok, obecnie przełączyłem na PEQ Natural, jest poprawa. Tyle, że bas spotężniał sporo. Wybór wzmacniacza pozostaje jednak. Póki co bazuję na tym ustawieniu kalibracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.