Jump to content

Daniel_68412

Użytkownicy
 • Content Count

  272
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  wspinaczka, tatry a ostatnio elektronika
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

1229 profile views
 1. Podobnie jak port lotniczy w Łodzi dzięki covidovi ma się lepiej tak ten wątek zyskałby na ciszy.
 2. Bez oscyloskopu, wiedzy i doświadczenia - gdzie doświadczenie będzie miało odwrotnie proporcjonalny wpływ na czas poszukania usterki.
 3. Gdyby komuś zalegały płytki do aleph j chętnie przygarnę.
 4. Mam naima 140 z kitu z malowankami - przeżywa duże moce ale jeszcze na rezystorze go nie pędziłem. Jedna końcówka poszła z dymem bo rezystor padł. Kupiłem niedawno oscyloskop i będę się nad nim znęcał niebawem.
 5. W tym wzmacniaczu nic nie jest oryginalne znając chińczyków a już na pewno nie tranzystory mocy :) Jedyne co jest oryginalne to pcb bo to ich twórczość własna. Oni potrafią nawet swoje podróbki podrabiać 😄 Wszystkie te wimy, kondy a szczególnie rezystory to jest tandeta.
 6. To taki brązowy klej na gorąco który kładli pod kondensatory - niestety nie mogę od tak znaleźć filmu - często poruszany temat na HIFISurgery, RetroAudio czy u Reduktora. Z biegiem lat zaczyna przewodzić prąd, przy wyjmowaniu elementów / remoncie wzmaka warto go usunąć. Tu masz pokazane jak testować przekaźnik.
 7. Zasadniczo nie ma to sensu ekonomicznego. Nawet gdybyś zlokalizował sam lub przy pomocy kogoś kumatego miejsce gdzie można to poprawić to jakość elementów jest taka, że za miesiąc/rok któryś z nich padnie i będzie do naprawy. Spokojnie 95% tych elementów to podróbki.
 8. Myślę że widzisz tam zupełnie co innego niż autor miał na myśli. Upsampling w domenie cyfrowej głównie został wprowadzony afaik z racji problemów w mixowaniu sampli. Jeśli masz sygnał cyfrowy to jego nadprobkowanie bez nałożenia żadnego alg na niego nic nie wniesie. A jak wniesie to 1/3 matematyków zacznie pić, 1/3 oszaleje a w przypadku pozostałych wyjdzie że nie są matematykami hyhy.
 9. Ja mam. Nie lubię zakłamywania rzeczywistości. Natomiast ta dyskusja zeszła na temat gustu a o tych jak wiadomo się nie dyskutuje bo to bez sensu.
 10. Z doświadczeń skromnych i fajnych filmów HifiSurgery, Jackie audio i Retro audio można wnioskować że to zły pomysł lecieć kondy na pałę. Wyczyść mu selektory, przekaźnik. Zlokalizuj problem wyjmując i testując kondensatory szukając i testując co etap. Sprawdź zimne luty i klej. Dwa razy zastosowałem strategie wymiana wszystkiego i jak wielokrotnie było tu pisane - bez sensu. Najpierw naprawa później restauracja.
 11. Hyhy powiedz to mojej żonie - bezprzewodowy głośniczek bluetooth na baterie do łazienki i do kuchni a nie jakieś klamoty. Słuchawki też bezprzewodowe douszne bo kable są be. Mainstream chce mobilne i wydajne energetycznie. Tam leżą pieniądze i tam ida producenci. Dodatkowo ma się popsuć max po 10 latach żeby klient kupił nowe. Takie czasy.
 12. Taki że jak potrzebowałem komin z pcv to jechałem 30km do gościa co ma opinię powyżej 4.5 na google. Bo sąsiad wycenił mi na 3x więcej. Takie życie Bożenko. Ogólnie polecam szukanie googlem, już parę razy tak trafiłem na fajnych ludzi.
 13. Sąsiad robi precyzyjne rzeczy w alu i plexi i zawsze przy płocie mówi, że stać go na proxxona niestety więcej nie wiem.
 14. Rynek opiera się o ludzi którzy i tak nie słyszą różnicy a kupują żeby pokazać - tam natomiast czyli w salonie wystrojem zwyczajowo zarządza żona - z całą powagą napisze że chciałbym widzieć minę gości na pierwszej imprezie i żony po zakupie tak owych :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.