Jump to content

mario_64

Użytkownicy
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Strzelectwo HFT, Akwarystyka, Muzyka.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

345 profile views
 1. Jeszcze aktualne bo szukam 🙂
 2. Całkiem dobrze. Jednak wrócilem do pioneera N70A którego mialem już wystawionego na OLX. W zasadzie na prośbę potencjalnego kupującego robilem filmik z dzialania pioneera i jak posłuchalem po przerwie kilkumiesięcznej to teraz mam dragona na sprzedaż. W moim systemie dla mnie lepiej wypada pioneer 🙂
 3. Podłączenie zwykłego dysku zew. do routera daje mi możliwość odsłuchu w wielu pomieszczeniach. Tak do node czy maliny możesz po usb podłączyć drugi dysk zew. lub pendrive i masz jeszcze więcej muzyki. Porównywalem jakość sieciowego połączenia z podłączeniem bezpośrednio do node 2i przez USB i dla mnie nie ma różnicy.
 4. Ja mam dysk podłączony bezpośrednio do routera. jest praktycznie bezgłośny i niewidoczny. Nic nie musiałem zamaskowywać jedynie leda zakleilem teśmą bo migotał na suficie 🙂 co przeszkadzało w nocy jak słuchalem.
 5. Trochę może nie w temacie ale w sypialni to najlepiej sprzętòw elektronicznych nie instalować zwłaszcza pracujacych w nocy.
 6. mario_64

  Spendor Club

  Zdecydowanie, jak każde kolumny. Dźwięk nabiera kultury i kontroli w tym kontroli na basie. Oczywiście na tyle na ile pozwalają parametry wzmacniacza.
 7. Dla jasności DAC mam spięty ze wzmacniaczem XLR-ami. Do DAC dźwięk płynie z transportu plików Bluesound przez kabel cyfrowy RCA. Tak się zastanawiam czy Dragon ma faktycznie po xLR tor w pełni zbalansowany.
 8. Po półroku słuchania na Dragonie jako DAC dzisiaj wróciłem do poprzednika też używanego jako DAC tj. Pioneera N70A i powiem, że pioneer ma głębszy bas, bardziej szczególową górę choć nie męczącą wcale, zdecygowanie lepszą scenę i rozdzielczość. Z pionka jest więcej dźwięku i to zdecydowanie. Trochę jestem w szoku. Pioneerka miałem sprzedać bo po co mi 2 DAC i. No muszę się z tym chyba przespać.
 9. mario_64

  Naim club

  Faktycznie? Pierwsze słyszę jeszcze nie spotkałem się z luźnym trafo we wzmacniaczu, a miałem tego już trochę.
 10. Wiadomo, że wzmacniacz i kolumny powinny być dobrane ale lepiej najpierw wybrać właściwą kolumnę zarówno z uwagi na sposób prezentacji dźwięku oraz wielkość pomieszczenia, a potem znaleźć odpowiedni wzmacniacz, który ją napędzi.
 11. mario_64

  Klub HEGEL

  Są oba zbalansowane.
 12. mario_64

  Klub marki Pro-Ac

  Jak taborety solidnej konstrukcji i z kolcami to bym się nieczepiał :)
 13. mario_64

  Naim club

  Fakt, tematy celno podatkowe to niekoniecznie audiofilskie :) Sądzę, że te kwestie już były wielokrotnie przerabiane przez firmy spoza unii i nic nie stoi na przeszkodzie by uruchomić produkcję gdzieś wew. unii co znacznie ograniczy problemy, o których piszecie. Skoro Naim jest teraz pod ręką Focala no to Francja będzie pewno idealna.
 14. mario_64

  Naim club

  Dzisiaj w ramach relaksu po pracy, w celu zaspokojenia ciekawości, oceny stanu elementów elektronicznych i plytek drukowanych, rozkręciłem kilka śrub mocujących i wyciągnąłem wnętrze mojego uniti. Widok jaki mi się ukazał ucieszył oko. Nie stwiedziłem żadnych niepokojących sygnałów, nic nie wyglądało na odbarwione, przegrzane, kondensatory nie popuchnięte, nic nie wylane. Zero kurzu, praktycznie jak z fabryki. Jedynie co zwróciło uwagę i to w zasadzie jak pakowalem tę elektronikę do obudowy z aluminium, zauwarzyłem poruszający się transformator. Była poluzowa śruba mocująca go do podstawy. Oczywiście dokręciłem tak ok. 1/2 obrotu było luzu. Z tego wynika, że od czasu do czasu warto to sprawdzić. Taki luz z pewnością można wyczuć energicznie ruszając w poziomie sprzętem. Możliwe, że do tego defektu przyczyniła się firma przewozowa, której nazwy nie będę wymieniał bo po co reklamować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.