Jump to content

mario_64

Użytkownicy
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Strzelectwo HFT, Akwarystyka, Muzyka.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1166 profile views
 1. Produkt autorski spendora o nikczemnej średnicy 12 cm. Ale w pomieszczeniu 22 m2 i wysokości 3,4m potrafią pokazać mięsisty bas, że aż miło.
 2. Toż to tylko 100W na kanał przy 8ohm. Czyli taka średnia krajowa 😉
 3. To taki pierwszy z brzegu dowód, że membrany Spendorów trochę się poruszają
 4. 40 uF. U mnie jest identyczny 🙂
 5. Dla mnie najlepszym zestawieniem jest tranzystorowa mocna końcówka mocy z pre lampowym. Wtedy nie ma kwestii, że jakaś kolumna będzie problemem. Pomijam ekstrema oczywiście.
 6. Mam również od jakiegoś czasu node2i. Nigdy nie mialem z nim problemów. Może to dlatego, że moja biblioteka aktualnie to ok. 20000 utworów. Wiem, że nie jest to super wygodne częste reindeksowanie bibliotekę po dodaniu chociażby 1 pliku. Przy tej ilości plików u mnie urządzenie jest stabilne. Dodatkowo mam dołożone zewnętrzne zasilanie liniowe, które poprawiło znacznie właściwości dźwiękowe. Dla mnie dużym plusem jest właśnie sama aplikacja, która działa bezproblemowo. Poprzednio korzystałem z laptopa ale na dłuższą metę nie jest to wygodne. myślałem o NAS jednak chwilowo podpiąłem dysk do routera i wszystko działa jak należy. Postęp w strimingu muzyki oraz odtwarzania z plików jest tak duży, że pewno niebawem node 2i zastąpi inne lepiej dostosowane do potrzeb użytkownika urządzenie.
 7. Spróbuj w TV ustawić dźwięk wybór SPDIF na PCM.
 8. Zazwyczaj apetyt rośnie w miarę jedzenia. Sprzęt typu kombajn to wygoda i mniej kabli i szybki temat. Jeżeli pójść to drogą to może jakiegoś Naima uniti2 na używkę trzeba wydać ok. 5 tys. I masz z głowy Jeżeli planujesz jednak się rozwijać ale też więcej wydawać, to zestaw oparty o rozdzielone elementy z pewnością po dobrym skonfigurowaniu zagra zdecydowanie lepiej. W pierwszej kolejności trzeba dobrać końcówkę mocy z kolumnami potem preamp i źródło. nie wspomnieć o okablowaniu na koniec. W czasie kompletowania swojego systemu niestety jest tyle możliwości no ale każda możliwość to wydana kasa. No i na końcu zawsze chce się coś poprawić i usunąć wąskie gardło systemu. Czasami można się w tą zabawę za bardzo wkręcić 🙂
 9. W Twoim przypadku Chicago z pewnością sprawę jak pisałeś rozwiązuje klimatyzacja pomieszczenia oraz skierowanie wentylatora w kierunku sprzętu. Od jakiegoś czasu szukałem tego pre i większość kilkunastoletnich vk51 miało wymieniane zestawy kondensatorów głównie z powodu temperatury wew.
 10. Z tą obudową, która działa jak radiator to chyba nie jest tak do końca korzystnie dla elementów wnętrza, takich jak kondensatory, których żywotność znacznie się skraca przy wysokich temperaturach pracy. Jak nie ma obudowy, nie ma pośrednictwa w oddawaniu ciepła do atmosfery i ciepło jest przekazywane bezpośrednio i szybciej, a jeszcze z wentylatorami wydajność i skuteczność chłodzenia rośnie, bo gorące powietrze jest szybciej wypychane. Blacha obudowy działa jako radiator, jak chłodzone elementy do niej ściśle przylegają. Zresztą widok otwartych sprzętów w salach odsłuchowych jest częstym faktem. Zwłaszcza przy urządzeniach lampowych. Wzmacniacze lampowe mocno grzejące się lampy też mają na zewnątrz. Główną wadą takiego rozwiązania jest niebezpieczeństwo porażenia prądem zwłaszcza dzieci oraz estetyka wizualna.
 11. Coś ze Spendora lub Kudosa w 20 m spendor a6 spokojnie wystarczy.
 12. Ciesz się BATem bo to kawałek dobrego dźwięku. Co do kabli to mam na razie Chorda Clearway oryginalnie zarobione banany. Do pre vk3iX SE był ok. teraz po zmianie pre na vk51 SE jest trochę za jasny. Mam jeszcze cardasa troszkę przycisza wysokie dźwięki. No ale to tanie kable. Nie inwestowałem w kabelki bo chciałem w pierwszej kolejności skompletować docelowy zestaw elektroniki. Co do adaptacji pomieszczenia to ważna jest poza ścianami podłoga z drewna i dywanik na podłodze między kolumnami no i fajnie mieć ciężkie zasłony, których niestety nie mam. VK 300xSE mialem ok. 3 lat i to po przeskoku z cambridge CX80 to był krok milowy w dźwięku. Testuję na szybko zmontowany system chłodzenia mojego pre 🙂
 13. Heh. Ważne, by słuchacz nie był zbyt zimny, No ale na to są odpowiednie środki zaradcze w płynie :). Myślę, że temperatura powiedzmy 50-60 st.C to powinna się odłożyć bo sprzęt przy takiej lepiej gra. Ja mam zamiar wentylatorki podpiąć do termostatu i pomiar temperatury podepnę do obudowy. Jak obudowa złapie powyżej np. 60 st. włączy się wentylatorek. i schłodzi ją do np. 50 st. C.
 14. Super, z klimatyzacją to upały nie straszne. Tak czy inaczej dodatkowy ruch powietrza nad pokrywą lub nawet zdjęcie pokrywy fabrycznej osłaniającej górę i boki pre vk51 pewno mu dobrze zrobi i znacznie przedłuży jego bezawaryjną pracę. Moja 51-ka jest z kwietnia 2005r. ale poza śladami oleju po wylanych kondensatorach, które przy pomocy spirytusu usunąłem z płyty PCB wygląda bardzo zdrowo. Myślę, że pare lat posłuży jeszcze.
 15. Podobnie, tylko vk200 ma radiatory na zewnątrz, a vk51 wszystko w środku. Wg instrukcji powinien mieć 6” wolnej przestrzeni nad pokrywą górną. Zamontowałem tak na szybko wentylatorek komputerowy i jest zdecydowanie lepiej. U mnie jest niestety 2,5”. Bez wentylatorka po 2 godzinach słuchania jest już gorąco. Z wentylacją to już można słuchać do oporu 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.