Jump to content

KrzKra

Użytkownicy
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Stereo, sex, browarki
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

528 profile views
 1. Po przeczytaniu recenzji "wyglądają" dobrze. Z niej wynika, iż nie należałoby łączyć ich z pełną lampą. Czysto teoretycznie może być zbyt miękko i słodko, więc może hybryda albo tranzystorek?
 2. Jak najbardziej może być i hybryda. Byle zmieścić się w budżecie 🙂 Byłoby miło gdyby nie był to niszowy wzmacniacz, ponieważ jak wrócę już do kolumn, to nie chciałbym go sprzedawać przez X czasu.
 3. Dobry! Przez bardzo ograniczony czas i wyjątkowo niedogodne warunki pomieszczenia odsłuchowego, muszę tymczasowo się wyposażyć w słuchawki i jakiś wzmacniacz do nich. Szczerze powiedziawszy absolutnie mi "nie leży" dźwięk ze słuchawek i nie spodziewałem się, że kiedyś będę posiadaczem jakichkolwiek. W swoim życiu słuchałem naprawdę niewielu modeli i może ze 2 jako nowe kosztowały koło 1000zł. Nigdy nic w nich mnie nie urzekło. Dźwięk jaki się z nich wydobywał był bardzo skupiony. Oczywiście pewnych rzeczy się nie przeskoczy i nie można oczekiwać od nauszników stereo jak z kolumn, ale chciałbym się jak najbardziej do tego zbliżyć, aby przetrwać te trudne miesiące. Jakie zatem mam wymagania wobec sprzętu i dźwięku jaki reprezentują? Jako, że nigdy nie polubię dźwięku słuchawek, mam tylko jedno: Jak najlepsza przestrzeń rozciągnięta w każdym kierunku, w której panuje ład i instrumenty nie "pływają". Co ciekawe i mocno utrudniające zadanie; myślę o wzmacniaczu lampowym. Precyzja ucierpi, ale niech chociaż mam cząstkę tego co słuchałem na kolumnach. Muzyka, to instrumenty+wokal lat 60,70,80. Jedyna elektronika to Jean Michel Jarre. To oznacza, że nie zależy mi na niskich zejściach basu i fantastycznej dynamice. Średnie tony grają kluczową rolę w mym zadowoleniu. Sprzęt może być nowy lub używany. Całkiem przystępnie cenowo wyglądają AKG K701. Pierwszy wzmacniacz jaki mi wyskoczył to Yaqin PH-5L. Co sądzicie o takim połączeniu?
 4. Żeby nie tworzyć kolejnego wątku, podepnę się tutaj. Co prawda mam nieco mniejszy budżet, bo 4000zł, ale myślę, że się dogadamy. Chciałbym połączyć barwę lampy z mocą tranzystora i się zastanawiam... Hybryda zintegrowana czy Preamp lampowy + końcówka dual mono tranzystorowa? Gdybym operował kwotą rzędu 10tys, to raczej bym się nie bawił w integry. Zakładając nawet, że naciągnę budżet do 5000zł. Warto czegoś szukać?
 5. KrzKra

  Lampy 6CA7

  Sprzedam kwadrę lamp 6CA7 Electro-Harmonix. 3szt chodzą świetnie, cichutko i bez najmniejszego szumu, ale jedna wydaje niepokojące trzaski. Jest zatem do naprawy lub wyrzucenia. Stąd cena 150zł. Mogę sprzedać na sztuki po 50zł/szt.
 6. KrzKra

  Sprzedam/kupię

  Sprzedam kwadrę lamp 6CA7 Electro-Harmonix. 3szt chodzą świetnie, cichutko i bez najmniejszego szumu, ale jedna wydaje niepokojące trzaski. Jest zatem do naprawy lub wyrzucenia. Stąd cena 150zł. Mogę sprzedać na sztuki po 50zł/szt.
 7. Adres biura: ZIG ZAG Arkadiusz Harych ul. Zębcowska 43 lok 7 63-400 Ostrów Wielkopolski Adres siedziby: ZIG ZAG Arkadiusz Harych ul. Cukrowa 11/16 52-316 Wrocław
 8. Ok Panie McGyver, jutro wezmę się w garść i dokonam kilku pomiarów, i dopiero wtedy zacznę tu prosić o rady.
 9. Przepraszam najmocniej za brak konkretów. Faktycznie piszę jakoś dziwnie. Żadne pomiary niestety nie zostały poczynione. Oczywiście sam mogę multimetrem coś zmierzyć, ale same dane na nic się nie przydadzą. Gdy powiedziałem przy okazji o problemie jednemu z lepszych elektryków w okolicy(PODOBNO), to mnie delikatnie mówiąc olał. Rozłożył ręce i zmienił temat. Uznałem, że nie ma co drążyć. Następny wprost powiedział, że nie miał styczności z lampami.
 10. Nie udało mi się niestety znaleźć elektryka/elektronika, który potrafiłby ocenić na podstawie pomiarów, co należy z tym zrobić(pod kątem sprzętu opartego na lampkach). Czy w tym przypadku jest sens stosować jakieś filtry przeciwzakłóceniowe czy inne tego typu ustrojstwa? Wiem, że odpowiedź być może znalazłbym w google, natomiast mi - osobie, która nie ma po drodze z elektryką, może to trochę zająć. Na tych całych listewkach z filtrami w cenie kolumn też się nie znam i nie do końca w nie wierzę jeśli chodzi o znaczną poprawę brzmienia, aczkolwiek gdyby mogłoby to uchronić wzmacniacz, to czemu nie.
 11. Yamaha daje pole do popisu wewnątrz obudowy, ponieważ miejsca jest na jeszcze dwa takie streamery. Czy próbowałeś już coś grzebać przy S303? Jeśli tak to z jakimi skutkami?
 12. Niestety brak przewijania plików z dysku dyskwalifikuje Yamahę. Wolałbym poświęcić Spotify czy Tidal, gdyż wcale tego nie słucham. Potrzebuję w komfortowy sposób wybierać i przebierać pliki z dysku. Jeśli tego nie otrzymam w założonym budżecie, będę musiał go nagiąć.
 13. Wygląda całkiem nieźle muszę przyznać. A coś z czym mógłbym ją porównać? Są jakieś Marantze, Pioneery, Denony; ogólnie nic co jest mi znane. Słuchałeś z czymś jeszcze tej Yamahy?
 14. Witajcie. Nie owijając w sreberka; chciałbym wykorzystać wyjścia w swoim Musical Fidelity M3SCD (USB, OPTYCZNE, KOAKSJALNE) i odtwarzać za pomocą wbudowanego DAC-a pliki z dysku zewnętrznego. Słucham w 99% z CD, a ten 1% stanowi moja Żona. Oznacza to, że 0,01 to bardzo dużo 🙂 Nie szukam byle czego, co będzie jedynie działało i nic poza tym. Kobieta jest cwana i też lubi audio w dobrej jakości. Słuchaliśmy Marantza ND-8006, który ma wszystko to zamknięte w jednej obudowie, ale jakość samych kompaktów mnie nie zadowalała. Choć muszę uczciwie przyznać, że jak na taki kombajn było naprawdę dobrze. Nie wykluczam odsłuchów innych temu podobnych, tylko wybór jest kiepski. To na czym mi(a właściwie jej) zależy to bezproblemowe i intuicyjne obsługiwanie albumów z dysku (FLAC, Wave). Nie musi to mieć przetwornika C/A, gdyż uważam za bardzo dobry w MF. Jestem też świadom, że jeśli takowy będzie wraz z "tym czymś", to będzie słabej jakości. A dlaczego? Dlatego - 1500zł to kwota jaką moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Znajdzie się coś przyzwoitego, używanego w tej cenie? Czy lepiej kupić oddzielny odtwarzacz plików audio?
 15. Nie podałem tej informacji, ale dzieje się to z częstotliwością mniej więcej raz na pół godziny, raz na godzinę. Trwa to ułamek sekundy, ale po ciemku jest zauważalne. Instalacja generalnie jest ok, ponieważ nie była ruszana przenigdy od wybudowania bloków. Nie wiem czy elektryk będzie chciał przez godzinę czy dwie czekać przy gniazdku, żeby trafić na moment gdy występuje brak napięcia czy Bóg wie czego 😄 Aczkolwiek jeśli od siebie nie mogę zrobić nic, to nie omieszkam zaprosić pana elektryka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.