Jump to content

KrzKra

Użytkownicy
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Stereo, sex, browarki
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

282 profile views
 1. Po części się zgodzę, ale... Te dwa razy większe głośniki niskotonowe z trudem schodziły poniżej 50Hz. Heresy III nie są wyjątkiem. Sitary potrafią zejść poniżej 40Hz, czyli teoretycznie skala kontrabasu powinna być lepsza. Tak, wiem - tutaj pojawia się basreflex, ale nie są to jakieś sztuczne pomruki. Oczywiście nie są to jakieś przytyki, tylko luźna rozmowa 🙂 Chcialbym posłuchać Klipscha, bo nad skalę stawiam barwę dźwięku, w której Klipsche mają wiele do powiedzenia. Na szczęście lub nieszczęście to tylko teoria. Czekam na możliwość odsłuchu Heresy III, bo nie wiem czemu wygląd ani trochę mi nie przeszkadza(w przeciwieństwie do kobiety)
 2. Niby ok, nawet design odzwierciedla lata albumów z których słucham muzyki. Ale czy te serie obejmują również kolumny podłogowe? Heresy kojarzy mi się jedynie z podstawkowymi. Nawet jeśli sygnatura brzmienia będzie naprawdę w moim guście, to małżonka może kręcić nosem. Tak jak wspomniałem - kolejne kolumny i tak są kompromisem, ale jak wiadomo druga strona kompromisu, to kolumna podłogowa.
 3. Response Proaca "dopisuję" do listy i będę czekał na jakąś ofertę bliżej 5000. Nie interesowałem się wcześniej modelami innymi jak1xx, a nie wiem czemu. Może dlatego, że bardzo rzadko bywają sprzedawane 😕 4Ohm i 91dB, to nieznacznie lepszy wynik niż Sitar(89dB), ale może, może.. Czytałem o połączeniach Minasów z lampą i były w miarę pochlebne. Ciekawe tylko czy były to opisy rzetelne 🙂 Generalnie co jakiś czas wpisuję w wyszukiwarkę ten model. Szkoda tylko, że ich kolorystyka i wykończenia nie przypadają do gustu mej kobiecie 😞 Za bordowe podłogówki do brązowych paneli by mnie zabiła!! 😄 Nie żeńcie się chłopy, którzy cenią dźwięk nade wygląd.
 4. Hej! Zwracam się do Was z prośbą o "rzucenie" jakiś propozycji odnośnie tematu. Zakupiona przeze mnie ostatnio lampa - Primaluna ONE, dysponująca 35 Watami na kanał nie jest w stanie w 100% wysterować Audio Physic Classic 10. Oczywiście kolumny 4-ohmowe o skuteczności 87dB. nie miały szans z tym wzmacniaczem, ale wiadomo - sprawdzić trzeba :) Zatem szukam kolumn 8-Ohmowych o chociaż przyzwoitej skuteczności, ale takich, które wpasują się w 18m2. Wybór kolumn spełniających te warunki jest jednak dużo i nie mam pojęcia na jakie marki i modele zwracać szczególną uwagę. Żona chce koniecznie kolumny podłogowe i niestety ten warunek spełniony być musi. Tak więc: UŻYWANE, Nieduże, 8-Ohmowe kolumny podłogowe stworzone do muzyki instrumentalnej(głównie stary rock/blues/rzadko jazz), ale kosztujące nie więcej niż 5000zł. Jeśli będzie to 3000zł, to wcale się nie zmartwię. Podobały mi się Proac 125, ale grały zbyt miękkim dźwiękiem. Pokazanie średnicy było dla mnie idealne, ale szukam również kontroli w najniższym paśmie. Zbyt niskiego zejścia nie żądam. 38-40Hz spokojnie wystarczy. Macie jakieś pomysły? Miło by było gdyby kolumny stały gdzieś w okolicach warmińsko-mazurkiego, mazowieckiego,kujawsko-pomorskiego, ale roważam też zakupy w ciemno i późniejsze ewentualne odsprzedanie. Tak robię zazwyczaj, ponieważ dopiero w 100% poznaję kolumny. Tyle, że nie mam możliwości bezpośredniego porównania z innymi. Jedynie z AP Sitarami i Classic 10.
 5. No niestety. Widząc wiele Twoich postów gdzie zachwalasz tego CD-ka, zaznaczyłem sobie obserwację na portalach aukcyjnych, żeby go przetestować i faktycznie jakiś czas ani jednego nowego ogłoszenia.
 6. Nie cały Denon, a ten model. Ale mogę się mylić. Może jest to dosyć znany model, tylko mi jakoś nigdy się nie rzucił w oczy. Meridian, który mi zaproponowałeś jest jedną z ciekawszych jak dla mnie propozycji, lecz na ebayu wiszą tylko dwie sztuki z dalekiej Europy. Masz może coś w zanadrzu jako alternatywę dla niego? Nawiasem mówiąc do tej pory szukałem sprzętu wyłącznie na rynku polskim. Rozglądałem się też za Linnem, ale Majik poza budżetem, a Ikemi niedostępny. Reszty się obawiam, bo to prawie 30-letnie dziadki. Nie orientuję się w starszych prawie hujendowych klockach i nie wiem na jakie marki zwracać uwagę.
 7. Dlaczego akurat wersję T polecasz?
 8. Czysto teoretyzując, to CDS 27 nowy za 2600 nie powinien być lepszy niż 192 czy CD 23, które nowe kosztowały ok. 6000zł, ale to niestety teoria. CDS 27 nie zbiera też jakiś świetnych opinii. Ciężki los leniwej osoby. Najlepiej będzie ruszyć dupę i wypożyczyć dwudziestkęsiódemkę póki jest sprzedawana 😄 Ajjć. Przyznam szczerze i prosto z mostu, że boję się niszowych modeli, ponieważ gdy się nie spodoba, to będę sprzedawał rok. Może głupie podejście, ale jest.. 😕
 9. Witam Was ponownie. Często Was się radzę gdy kupuję sprzęt, ponieważ zazwyczaj kupuję w ciemno, gdyż preferuję sprzęt używany, który obecnie ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Tym razem zaczynam szukać decka do wzmacniacza lampowego, którym jest MingDa na EL-34. Kolumn jeszcze nie ma, ale nie będzie to główny system, dlatego pozwoliłem sobie zacząć trochę od tyłu. Wymagania wielkie, albo niewielkie. Mianowicie chciałbym, żeby był możliwie dokładny w graniu i dobrze pokazywał scenę i muzyków. Często się to wiąże z rozjaśnianiem lub brudami, ale to mi rozwiąże raczej typ lampy. Jak już wspomniałem - lubię kupować sprzęt, który ma już kilka lat, dlatego wiek 10-15 lat nie jest mi straszny o ile da radę dostać do niego części typu laser. Wymagania dodatkowe? Pilot. Będzie to sobie stało i grało szczegółowo, acz przyjemnie dlatego muszę mieć tę wygodę i mieć pilot. Kolumny będą raczej w stylu podstawkowych Proac, Vienna Acoustic, czyli bardziej miło niż konturowo. Rozglądam się za jakimiś Arcamami typu CD 192 lub CD 23. Oczywiście ani tego ani tego nie słuchałem, a na konfrontacje obu nie mam szans. Ring Dac w CD 23 czy Wolfson w CD 192 ? Jakieś za i przeciw? Oba mają wydaje mi się świetne napędy. Teoretycznie główna różnica będzie wynikała z jakości przetwornika. Co warto wpisać w wyszukiwarkę, żeby jeszcze poszukać odpowiadających mi odtwarzaczy?
 10. Jestem posiadaczem Audio Physików, ale są to Sitary. Natomiast Sonics miały zupełnie inną sygnaturę brzmienia. Słychać było, że autorowi chodziło o coś innego. Nie uważam się za znawcę, lecz kolumn przesłuchałem niemało, choć większość z Was zapewne więcej. Rzecz w tym, że wszystkie te brzmiały tak jakby nowocześnie. Słucham muzyki głównie z lat 60 i 70. Również uważam, że sprzedaż takich paczek jest bardzo ciężka, bo jak by nie było nie jest to marka tak znana jak KEF czy jakieś tam MA. Natomiast chciałbym coś takiego mieć na jakiś czas w domu i być może by się nadawały do drugiego systemu. Poza tym nie mam najmniejszej ochoty pozbywać się Sitar, bo nie słyszałem w MOIM pokoju lepszych kolumn do 6-7k, lecz wiadomo... Ucho ma każdy inne 😄 A wiąże się z tym problem natury takiej, że co ja mogę powiedzieć sprzedającemu... "Nie mam psze Pana aktualnie na te kolumny, ale chciałbym ich posłuchać, bo może kiedyś będę miał" Trochę tak dziwnie. Pröbowałeś jakoś rozwiązać kwestię basu czy starałeś się przyzwyczaić?
 11. Cześć Wam Piszę tutaj w bardzo nietypowej sprawie 🙂 Ze dwa lata temu gdy sprzedawałem swój wzmacniacz, przyjechał na odsłuch Pan, który zabrał ze sobą fantastycznie brzmiące(wg. mnie) dosyć stare monitory. Były to Podstawkowce firmy Sonics by Joachim Gerhard. Co w nich mnie tak zachwyciło? Przede wszystkim średnica. Grały nawet trochę wypchniętą średnicą, ale jak! Była naprawdę czarująca. Dosłownie jak na akustycznym koncercie. Tamten właśnie Pan puszczał płyty, gdzie instrumenty takie jak gitara akustyczna czy fortepian, ale i wokalr grały główną rolę. Nie było jakiegoś zmiękczania. Średnica była dosyć ciepła, ale twarda, zwarta, konkretna. Basu trochę brakowało, ale również nie należał do miękkich. Był konturowy i może zbyt mało wypełniony. Wysokie były szczegółowe i tyle ich było, żeby pasowały do reszty. Ogólnie nie miały takiego "jebnięcia" co moje kolumny, ale w połączeniu z lampą brzmiało to tak jakbym był bliski złapania króliczka. Brzmiało to tak fascynująco analogowo i prawdziwie. Wszystko brzmiało blisko. Dla mnie nawet bardzo VINTAGE. Jakby spojrzeć w spis kolumn Joachima Gerharda na forum, to mam dwa typy: -Arkadia oraz Argenta Bardzo ciężko gdziekolwiek je odsłuchać, a z tamtym człowiekiem nie mam od daaawna kontaktu. Jeśli tak ciężko je dostać, to czy może po przeczytaniu tego długiego postu oraz być może przesłuchaniu kolumn tego człowieka, znacie kolumny, które powinienem posłuchać by zaznać tamtego stanu? 🙂
 12. KrzKra

  Dobór kabli

  Tym bardziej gdy cena za metr bieżący, to ok. 10% ceny wzmacniacza. Wolałbym mieć o 50% lepszy wzmacniacz i zwykle przewody, które tak samo przenoszą sygnał, niż przewody za 50% ceny wzmaka, których wpływ możesz po prostu nie usłyszeć.
 13. Idzie gdzieś to pożyczyć?
 14. Musiałem przeoczyć pytanie. Mam zwykłą listwę Acar z MediaExpert. Żeby nie było, podłączałem też drogie listwy dla snobów, ale różnicy nie czułem. W ścianie mam postkomunistyczne YDYP 3x1,5 , ale prawdziwe miedziane, nie jakieś tam amelinium. Tak że tego... 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.