Jump to content

artur 1984 waw

Użytkownicy
 • Content Count

  530
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1108 profile views
 1. Isotek Evo premier b.dobry kabel. Wireworld też niezły. Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 2. Jest ryzyko, że jednak jak coś kupisz zapragniesz więcej i lepiej. Więc lepiej od razu "myśl na przyszłość". Do bloku, pod TV niezłe są "wszystko-mające" Pianocrafty tylko z lepszymi niż w zestawach kolumnami i okablowaniem. Moim zdaniem nie idź w kolumny aktywne, będziesz ograniczony graniem z TV albo BT. Weź sobie złóż normalne, tańsze stereo, ale już "jako tako" grające i o niebo polepszych dźwięk z TV i czasem posłuchasz czegoś co będziesz chciał. Do tego abonament TIDAL Master i nie musisz kupować płyt.
 3. Jeżeli to prawda (zakładam, że tak...), to przypomina mi się anegdota, która "chodziła" po mieście mojej młodości (ponoć prawdziwa). We wczesnych latach 90-tych wchodzi nieco brudny (ale bez przesady) facet do dużego "salunu" RTV (bo takie wtedy były) i spogląda na jakieś wypasiony TV. Sprzedawca podchodzi i grzecznie acz stanowczo zauważa, że "na raty nie sprzedajemy". Po czym Pan krzyczy, że "dawaj mi 3, za gotówkę" (facet miał jakąś firmę, hurtownię czy co i akurat wracał z odbioru towaru). Tak więc faktycznie... pozory moga mylić Panowie sprzedawcy.
 4. Pioneer N70ae. Niektórzy tu bedą psioczyć, ale ja jestem bardzo zadowolony.
 5. Czy ja go gdzieś tu polecałem? Wątek jest zupełnie o czymś innym.
 6. Mając kasę na UDP205 kupiłbym dobry CD jak bym chciał słuchać CD. Gdybym sobie oglądał filmy na BD to bym sobie kupił UDP205.
 7. Zamiast VDH Tellurium Black, utrzymasz charakter VDH i rozwiążesz jego problemy. Sprawdź przez testy.
 8. To jest taka kwota, że "i dużo i mało". Jakieś kolumny aktywne ?
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Ostatecznie moje spostrzeżenia po samodzielnym, domowym porównaniu XLR i RCA (AQ Water: 0,75m: układ: Pioneer N70ae - Pathos Classic MK3 - S16H, Minas Anor IV) sprowadzają się do tego, że praktycznie żadnej różnicy nie słyszę, oprócz lekko podwyższonej głośności na XLR. Reszta to kompletne niuanse. Przepiąłem RCA z CD (nie mam XLR) i porównywałem te same kawałki po XLR i RCA niezbyt długo, tak ok. pół godziny: Oxygene (wave rip z wersji in your living room i jakiś jazz z playlisty TIDALA). Na tym samym źródle (odtwarzacz strumieniowy) żadnych różnic "w jakości" dźwięku a z pewnością nie takie by w ogóle zaprzątać sobie tym głowę. Nie wiem jak by było z CD (mój nie ma XLR). Tak więc tyle.
 10. Masz "w omnie". Nie napisałem, że "nie gra", tylko że "nie gra do muzyki". One są strojone do kina, bo jest to sprzęt przede wszystkim do KD a nie do systemu stereo i słuchania muzyki i tak, to słychać po charakterystyce dźwięku. Sprawa jest prosta; jak ktoś ma X kwotę i chce kupić sprzęt do CD (jak autor posta), ale czasem sobie puszcza film, to niestety kupując nawet świetne Oppo idzie w półśrodki. Chcesz sprzęt do CD kup sprzęt do CD (ew. dobry DAC a dobry BD jako źródło).
 11. Z moich doświadczeń - żaden ! Nawet Oppo (mam 93!), chyba że jako źródło po coax do DACa. Rzecz w tym, że odtwarzacze BD wydają mi się inaczej zestrojone od odtwarzaczy CD. Może "czysto", szczegółowo grać, ale nie zmienia to faktu, że strojone są na uśmiechnięty equalizer. Takie moje zdanie. Chcesz CD, to sobie kup CD a jak chcesz używać odt. BD do CD to najwyżej jako źródło. Inne sposoby to półśrodki.
 12. Clearway świetny kabelek. Tylko za grę "kabla" głośnikowego w jakiejś mierze odpowiadają jeszcze IC. Ostatnio trochę bawiłem się IC w zestawie z Minasami i choć tu olbrzymią rolę odgrywa oczywiście elektronika to na finalny efekt "speaker-cable" ma wpływ jeszcze dobór IC. Chyba niektórzy twierdzą, że nawet większy...
 13. Źródło mam zbalansowane, wzmak nie. Ostatecznie kupiłem jednak XLR, nawet "na przyszłość". Mam teraz możliwość sprawdzenia "na własne ucho" bo w domu mam takie same kable i po XLR i RCA, zresztą tej samej długości. Artykuł z RMS znam, dobry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.