Jump to content

artur 1984 waw

Użytkownicy
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

654 profile views
 1. Pojawiło się wiele wątków... Minas Anor to bardzo dobre kolumny tylko z innym wzmacniaczem. Brown sugar do AS1100 to może być dobry kierunek chociaż miałem te kable to akurat z tym wzmacniaczem ich nie używałem. Góra jest ostrzejsza niż przeciętna konkurencja i to jest fakt a nie tylko indywidualne preferencje. Chociaż uszy są różnie wydzielone. Nie pije do góry bo Y 1100 u mnie gra i nie zanosi się na jej sprzedaż... sprawa nie zależy też od metalowej kopulki bo w salonie słuchałem sporo kolumn i generalnie chodzi o jej zestrojenie, a nie rodzaj przetwornika wysokotonowego. Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 2. Sprawdź Pathos Classic. Tylko używki, nowy jest już chyba przesadnie drogi. I koniecznie zmień lampy na lepsze ! Wada - brak pre-out czy phono.
 3. Podstawowe pytanie sprowadza się do tego, czy dla przeciętnego konsumenta, który chce sobie kupić lepszy - najprawdopodobniej docelowy - wzmacniacz na duże jak na PL warunki pieniądze AS1100 to dobry wybór. Wydaje mi się, że generalnie tak, bo ma kilka zalet: cena, wykonanie, wygląd (nie bójmy się tego napisać), wejście pre-out (ułatwiające wkomponowanie chociażby w KD), sporo wejść. Co do charakterystyki brzmienia jest to wzmacniacz wymagający trochę uwagi. Moje przygody były takie, że z S16 nie zagrał (chyba, że ktoś lubi ostre brzmienie) - ale tu konkretnie "przygoda" z Minas Anor, natomiast z R300 zestawienie uważam za wyborne. Może dlatego, że gabinet, w którym gra został przeze mnie jako tako zaadaptowany akustycznie (panele, dużo mebli, chodnik). Tu też dochodzimy do kluczowej sprawy, zestaw kupuje się do pomieszczenia odsłuchowego, nie tylko dla własnych preferencji. Niestety, a chyba za mało piszemy o tym szczególnie newbie.
 4. Precyzja z pewnością tak, ale czy po godzinie słuchania będzie relaks przy muzyce? Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 5. Korciło mnie zawsze sprawdzić BMN B2. Dość tanie kolumny więc i przy odsprzedaży ryzyko niewielkie. Słuchałem wspomnianych Dali Rubicon 2, ale niestety tylko w salonie i... z Y.803D i... było bardzo dobrze, więc sądzę, że i z Y.1100 dałoby radę. To zresztą polecane połączenie, podobnie jak z R300. Wpisów o tym masa na forum. Moim zdaniem to bardzo udane połączenie. To zależy trochę co się uważa za właściwy kierunek, czy wzmak droższy od kolumn, czy na odwrót. W jednym z dużych portali audio polecali mi do tego wzmaka dużo droższe kolumny. Może i z moimi R300 się marnuje, ale to i tak u mnie drugi zestaw więc bez ciśnienia. Myslałem jeszcze kiedyś sprawdzić Canto One od S16, ale po zestawieniu z Minas Anor podchodziłbym do tego połączenie z rezerwą. Nie z powodu kolumn czy wzmacniacza, ile po to by uniknąć błędu obsadowego.
 6. U mnie już długo gra z KEF R300 i to bardzo dobre zestawienie. Zakładałem kiedyś wątek o kolumnach do As1100, różne ludzie polecali, niektóre chyba faktycznie bez przesłuchania. Do AS1100 polecane tez są Tannoye. Sądzę, że KEF to dobry kierunek. Mój największe niespełnienie dźwiękowe to odsłuchanie tego wzmacniacza z Tannoy Glenair 10. niestety, zabrakło funduszy. Polecane są też Dali Rubicon 2, ale przesiadka z R300 chyba nie warta świeczki.
 7. AS1100 to bardzo dobry wzmacniacz za dobre pieniądze, ale pisanie, że to "lampowe" brzmienie może jeszcze wprowadzić w błąd. Wprawdzie stricto z lampą porównania nie mam, ale "lampowego" brzmienia jej daleko, szczególnie w "wyczulonymi" na ostro brzmiącą elektronikę kolumnami. AS1100 to lekko jasne brzmienie, detaliczne, z pewnością jednak nie suche czy techniczne. Taka też jest dominująca ocena tego wzmacniacza. Uważam też, że odbiór tego wzmaka jest mocno uzależniony od kabli i elektroniki towarzyszącej. Efekt "ciepła" uzyskałem z tym wzmakiem dopiero po tanich kablach Melodiki i takiej sieciówce. Ktoś napisze, że z tym piecem to mezalians.
 8. Na początek Brown Sugar, jeśli więcej forsy Tellurium Q Black II. Kabel niestety rzadko pojawia się na rynku wtórnym (co o czymś świadczy). Sam używam go do Minasów choć P.Grzegorz polecał VDH. Gdzieś w sieci jest porównanie między VDH The Wind i T.Black II i polecają ten drugi. Ja po zakupie tego kabla więcej nie szukam. Ciekawostka - taki tez grał w salonie z Minasami przez zakupem.
 9. Mam N-70A-K i jest bajka. Uzywam go właśnie zarówno jako streamer jak i DAC.
 10. Bez przesady... na ile to kupujesz ? Na 10 lat ? A laptop to się nie starzeje ?
 11. Też się kiedyś zastanawiałem nad tym wyborem i ostatecznie kupiłem (dobry) streamer z DAC. Sterowanie z pilotem, komplet wyjść. Tylko cena była wyższa, ale traktowałem to jako inwestycję.
 12. Na takie potrzeby i w takim metrażu tylko stereo. SKoro główne przeznaczenie to słuchanie muzyki to zawsze sensowne wyjście to normalny wzmacniacz stereo. Jeżeli nośnikiem są płyty to musisz mieć odtwarzacz, co trochę redukuje budżet. Dobrym więc wyjściem są z wyższej półki zestawy mini - jak wspomniany Pianocraft (tylko nie z głośnikami Bowersa albo Yamahy). Jeżeli zdecydujecie się na sprzęt używany możesz przebierać w ofertach.
 13. Aktualizowałeś oprogramowanie N-70?
 14. Q21 ma rację. NAD to też tdobry kierunek.
 15. A co to są kontrolowane warunki ? Studio i mityczne "odsłuchy" ? Mam prosta zasadę, unikam kolumn aktywnych (dla Kolegi: z wzbudowanym wzmacniaczem) poza dedykowanymi monitorami bliskiego pola, albo specjalistycznymi produktami dużych firm - zwykle też cena kolumn aktywnych jest dość wysoka, odpowiedz sobie dlaczego). Za 3 tys. poszukałbym używanego wzmacniacza o takich kolumn. A co polecam ? Nic nie wiem, co kolega słucha. Pokój raczej już z tych większych: celowałbym w podłogówki. Za 3 tys. masz Pylon, STX, do tego jakiś wzmacniacz, najlepiej z wbudowanym phono.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.