Jump to content

Pablo15099

Użytkownicy
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Pablo15099

 1. Zaskoczę Was: najstarszą Cd, jaką mam na półce, to "Time pieces" Clapton z 1982 r., wydana przez PolyGram Hanower Germany, kupiona pół roku temu w...Biedronce...za 19.99...😎 Oczywiście brzmi obłednie.
 2. Potwierdzam, nie warto. Wogóle nie ma wysokich i dołu.
 3. Dedicated to Antoni Macierewicz...
 4. Od kilku lat śledzę zestawienia testowanego sprzętu audio, które w AVTest pokazują się co pół roku, tzw. "ranking". Zwróćcie proszę uwagę, że niektóre z bardzo dobrze ocenianych urządzeń, pojawiają się w "rankingu" a potem z niego...wypadają. Taka sytuacja była np. z Pylon Diamond 28 lub z Monrio MC206 i MC207: świetne recenzje, ochy, achy i...wypadli...z "rankingu". Zastanawiające...może ktoś, coś przeoczył?...;DDD
 5. Jako użytkowik forum z jakimś tam chyba niespełna dwuletnim stażem, opowiem Wam jak wygląda forum audiostereo. Wszystkie wątki rozwijają się wg następujących kroków: 1. Ktoś zakłada temat i o coś pyta. 2. Ktoś udziela jakiejś odpowiedzi i zadaje dodatkowe pytanie. 3. Pojawiają się użytkownicy o statusie "jestem tu od czasów Abrahama, wszystko widziałem i słyszałem, jestem w stanie wypowiedzieć się na każdy temat" oraz tzw. cisi mnisi-lobbyści. 4. Użytkownicy z punktu 3 zaczynają "dyskutować". 5. Dyskusja z punktu 4 przeradza się w udowadnianie sobie "Kto ma większego". 6. Zaczyna się jatka. Jak na tym rysunku z bitwy pod Grunwaldem, gdzie krzyżacy obserwują z góry tłuczacych się Polaków i dochodzą do wniosku: "chyba zaczęli bez nas". 7. Pojawia się ktoś, kto zadaje pytanie zgodnie z tatem wątku. 8. Brak rzeczowych odpowiedzi w temacie wątku. 9. Temat zdycha. Takie to nasze, swojskie...
 6. Biedra uporczywie milczy na ten temat.
 7. Autokorekta. Powinno być: to jest dźwięk, o którym NIE można powiedzieć, że jest 100% analogowy. Wkładka będzie wytrzymała się kilkadziesiąt godzin.
 8. U mnie gra z Pro-Ject Phono Box RS. Dźwięk jest rozdzielczy, źródła pozorne duże, krawędzie są lekko zaokraglone. Chciałbym wrzucić mu jeszcze zasilacz liniowy. Jakie masz wrażenie z odsłuchu tej wkładki? Moim zdaniem to jest dźwięk, o którym można powiedzieć, że jest 100% analogowy. Potrafi różnicować płyty, nie jest typowo ciepły a przy tym trochę pozbawiony emocji.
 9. Polecam RLS Callisto IV. Za nieco więcej niż połowę ceny, którą tu przytoczyłeś. U mnie grają na ponad 18 metrach. Są szczegółowe, przestrzenne, basu nie brakuje, choć to mikrusy. Wypożycz, spróbuj. Będziesz zaskoczony. Jeszcze lepsze są Nereidy tego samego producenta. Ale te już na większy metraż.
 10. Tu akurat na basie niesamowita Tal Winkenfeld. Niezwykłe skrzyżowanie scenicznego zwierza i pięknej kobiety, a do tego świetna basistka.
 11. Skomentuję trochę z innej beczki: okładka TerazRocka z Deep Purple z czasu promocji inFiniti to jedna z najlepszych okładek magazynów ever! Fantastyczne zdjęcie szlachetnych, starszych panów, którzy wiele przeżyli, mają wciąż wiele do powiedzenia i mają z tego fun. Wciąż szkoda nieodżałowanego Johna Lorda, ale mam nadzieję, że gra teraz z Rickiem Wrightem... Czekam z niecierpliwością!:)
 12. Dla Anżeja, z dedykacją od Suwerena... aj aj aj...
 13. I tak ostatnio zrobiłem chcąc kupić w Raichu phonostage ichniej produkcji, który u producenta kosztuje 3,8 koła a w PL 5,5. Producent napisał, że nie sprzeda, bo jestem z PL a oni tam mają już dystrybutora, proszę zwrócić się do niego. Oczywiście mogę kupić u dystrybutora za prawie dwa koła więcej z tzw. "polską" gwarancją, ale jeśli coś nawali, to dystrybutor i tak wyśle sprzęt do producenta...ot taka "polska" gwarancją.
 14. Zatargałem ostatnio moje Callisto IV (kupione zresztą przypadkowo) wraz ze wzmacniaczem i okablowaniem do salonu audio, gdzie grały z gramofonem w 18 metrowym pokoju odsluchowym bez specjalnej adaptacji akustycznej. W pewnym momencie odsłuchu dołączył jeden z klientów razem z właścicielem salonu z informacją, że "bas to słychać z drugiego końca sklepu, ale dopiero na kanapie przed nimi słychać całe rozdzielcze i muzykalne pasmo":)
 15. Problem właśnie w tym, że w tej cenie nie mogę znaleźć propozycji choćby zbudowanych równorzędnie. Ostatnio słuchałem go w moim systemie (wzmacniacz, kolumny podstawkowe i okablowanie zatargałem do sklepu) plus Phono ProJect i Ortofon Blue MM, i zagrał obłednie. W pewnym momencie nawet jeden z klientów wraz z właścicielem salonu przysiedli się do odsłuchu zaskoczeni jakością dźwięku z tego zestawu...
 16. RLS callisto IV. W 17 metrach zagrają piękne.
 17. Ostatnio pojawiła się gdzieś kilkukrotnie teza, że Qutest i Hugo są co prawda dosyć detaliczne ale przy okazji pozbawiają muzykę kolorów. U mnie Qutest gra z Oppo 105 a oba są zasilane z listwy PF2 Gigawatta, listwa wpięta w ścianę kablem LC2 a Oppo w listwę Ziggy Picasso. Poruszony przytoczoną na wstępie tezą byłem nawet skłonny przyznać jej rację, ale...zrobiłem mały eksperyment i zamieniłem kable miejscami: LC2 z listwy do Oppo a Picasso że ściany do listwy. Dźwięk jest nadal detaliczny, ale został dociążony i nabrał kolorów. Czyli teza obalona, ale też mamy dowód na to, że zestaw Qutest + jego fabryczny zasilacz są czułe na jakość zasilania i sygnatura kabla zasilającego zestaw przekłada się na brzmienie Chorda. Tyle z obserwacji. Pozdrawiam.
 18. Nie słuchałem co prawda Monrio z Xavianami, ale samych Xavianów już tak-Madre Perla i Orfeo. I jeśli będę kiedyś zmieniał kolumny do mojej 206, to Xaviany będą jednymi z tych, które bardzo poważnie będę brał pod uwagę. One powinny dobrze dogadywać się z Monrio, to jest podobna szkoła grania.
 19. W jakim systemie gra xtension? Co w systemie jest podstawowym źródłem dźwięku i jak na jego tle oceniasz gramofon z tą wkładką? Jaka muzyka?
 20. Panowie, na 28 postów tylko zdaje się 3 (w tym dwa moje), dotyczą tematu. Czy ktoś ma jakąś rzeczową opinię na temat Pro-Ject RPM 10 Carbon? Jeśli nie, to serdeczna prośba aby dyskusje niezobowiązująco niezwiązane z tym tematem prowadzić na forum "Moje audiofilskie ego".
 21. To prawdopodobnie był RPM 10.1, z akrylowym talerzem? Od tamtego czasu ProJect zmienił nieco budowę: aluminiowy, cięższy talerz, karbonowe wykończenie. Tamten model miał rzeczywiście nieco techniczne brzmienie z nieco "chudą" średnicą. Pytanie, jak gra aktualna wersja? Prośba o wrażenia tych, którzy mieli okazję posłuchać.
 22. Panowie, jeśli macie doświadczenia z RPM 10, porównywaliście z jakimkolwiek innym gramofonem, to jestem ciekaw Waszych opinii.
 23. Pablo15099

  RPM 10 Carbon

  Witam. Zakładam oddzielny wątek, ponieważ istniejący Klub Pro-Ject chyba dokonał żywota...;) Czy jest ktoś na forum, kto gra na Pro-Ject RPM 10 Carbon? Wydaje się, że jest to jeden z niewielu tej klasy i budowy gramofonów w miarę jeszcze ludzkiej cenie, ale chciałbym poznać opinie jego użytkowników.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.