Jump to content

dancos

Użytkownicy
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

829 profile views
 1. dancos

  Kolumny do 35m2+

  Słuchałem kiedyś tych infinity na dwóch 12' i naprawdę - technologia poszła do przodu i nawet coś z nowej stajni elac z małym bocznym woferem zaoferuje dużo więcej niż infinity z dwoma wiadrami. Mam focale aria 948 w 50 m2 Potrafią przesuwać przedmioty na ławie w tak dużym pomieszczeniu. Miałem duży problem z ustawieniem, aby optymalnie poukładać dźwięk. Dlatego jeszcze raz : metraż powyżej 40 m2 Pojeździć po salonach, posłuchaj. Jeżeli chodzi o współczesne audio, to właśnie w tej dziedzinie jest największy progres. Kompaktowa kolumna o pięknym wyglądzie i świetnej wydajności. Coś jak we współczesnej motoryzacji 🙂
 2. dancos

  Kolumny do 35m2+

  Jedz na odsłuch focal aria 948 Grają ofensywnie z dużym głębokim i szybkim basem ale z niezwykłą kulturą. Tylko obawiam się zbyt małego pomieszczenia jak dla nich w twoim przypadku. Spróbować warto. Do 14 tyś warto ich posłuchać. Do tej kwoty równie święte wrażenie zrobiły na mnie heco aurora 1000 Kosztuja 3500 zł i to nie jest ich jedyną zaletą
 3. Mam również arie 948 Producent zaleca odsłuch z odległości 3.5 m i jest to moim zdaniem za mało. Po zakupie jeździłem z nimi po salonie przez trzy tygodnie. Było dobrze ale cały czas miałem nadzieję że będzie lepiej... Tak centymetr po centymetrze w tył, przod, boki.... Znalazłem miejsce w odległości 6 metrów od kolumn i jest pięknie. Scena wychodzi na boki, świetna sterofonia i co za bass. Kolumny świetne zostaną ze mną na dłużej. Potrzebują duże pomieszczenie min 40 m2 i wcale nie przesadzam. Miejsce odsłuchu również bardzo kluczowe. Odradzam zakupu, jeżeli nie możemy odjechać z miejscem odsłuchu. Grają okropnie z bliskiej odległości - 3 m Brak basu, scena koncentruje się po środku na podłodze, wysokie tony dokuczają bo jest naturalnie za blisko. Jeszcze raz : Minimum 40 m2 i 6 metrów do odsłuchu.
 4. Nabyłem od Marcina musicala MF m6i. Jestem mega zadowolony. Uwielbiam słuchać progressive hose, jazz, muzykę nostalgiczną. Tam gdzie trzeba odtworzyć szczególnie męski gruby wokal, gitarę bądź inne basowe instrumenty sprawdza się doskonale. Mocy ma dużo ale w żaden sposób o tym wzmacniacz nie informuje. Gra szczegółowo, spokojnie ale kiedy trzeba potrafi przestraszyć atakiem. Do spokojnego plumkania, wczuwania się w detale - został stworzony. Czy poradzi sobie z mocnymi składam? tak, zagra poprawnie i będziesz zadowolony, do czasu kiedy uda się tobie porównać do czegoś typowo szybkiego...... Polecam transakcje z Marcinem. Uczciwa osoba. Spotkaliśmy się w połowie drogi Warszawa - Wrocław 🙂 Za drogie zabawki na wysyłki 🙂
 5. Znajomy w podobnej wielkości i układzie sali imprez okolicznościowych Naglasnia amplitunerem Sony, pięć monitorów magnat i subufer bardzo mocny. Zapłacił około 5000 zł za używki. Subufer to 80 % środków. Dźwięk w każdym miejscu pięknie dociera a subufer robi robotę. Bas przy cichym słuchaniu pięknie mruczy a jak każdy się już napije i potrzeba decybeli 🙂 Naprawdę potrafi rozruszać imprezę. Zawsze wybieram ten lokal właśnie z tego powodu. Polecam taki zestaw. Będziesz zadowolony na 100 %
 6. Większość modów jak dla mnie otwiera szczególnie górę. Tak samo bocznikowanie, było pisane. Xlr - xlr również sprawia wrażenie wyostrzenia, choć podoba mi się najbardziej. Zostanę przy tym połączeniu ale poszukam opa łagodniejszych i myślę, że będzie idealnie.
 7. Po wszystkich modach xianga, czas przyszedł na sprawdzenie połączenia xlr - xlr Zamówiłem dobry kabelek u lokalnego rzemielśnika i testujemy. No powiem wam, miazga!!!!!!!! Jak to urządzenie gra w tym połączeniu!!!!! Zdecydowanie najlepsze z możliwych i daje najlepsze efekty. Mam jednocześnie wzmaka połączonego po coloxial i xlr Normalnie kocyk zrywa z xiangchenga razem z piżamom i majtkami :))) Zabawa z opa ciąg dalszy..... Największą zmianę opa słychać właśnie po xlr Coloxial daje zmianę, ale tu potrzeba wybornego ucha i dobrze znanego repertuaru. Jestem mega zaskoczony efektu. Może to również zasługa wzmacniacza, gdzie sam producent zaleca połączenie xlr. Oczywiście pomijam fakt, że po xlr gra głośniej i może to łudzić . Oceniam ogólne odczucia z przekazu. Bardziej żywy wokal, scena bardziej w głąb, wysokie nawet trochę faworyzują. Fajnie słucha się wokali a szczególnie męskich z grubym basem. Muzyka progressive, house, vocal hause może zostać na coloxial - po xlr za dużo się dzieje, ale do jazzu bajka :)))
 8. Wycenę jaką miałem na pompę grunt to 59 tyś. Tanszyszch rozwiązań nie polecano. Piec mam termeta. Na sąsiednim osiedlu deweloper montował masowo 8 lat temu takie piece i żaden się nie popsuł. Dlatego kupiłem termeta. Dla porównania viesmamn 200 prawie 10000 tyś. Piec 3800 Komina brak. Mam rekuperacje więc był zbędny dymny jak i wentylacyjny. Komin z rury nierdzewnej 3 m coś około 400 zł Przylacze do płotu + skrzynka + przyłącze dom - 4400 zł Cała instalacja pracuje na 1 pompie w piecu i nic więcej nie było potrzebne. Pobiera 50 wat. W skali roku to może 60 zł. Rodzice na prąd wydają nie wiele. Więcej przebywają poza domem. Jedzą na mieście. Ja np. Za prąd na kwartał place około 200 zł Również mało jestem w domu, tylko wieczorem. Używam tylko oświetlenia led 10 w i laptopa 40 w :)) Każdy sam musi sobie zrobić kalkulację. Dla mnie pompa to strata pieniędzy. Oczywiście komuś może się opłacać jak ma dużą powierzchnię około 500 m i wiatrak na działce
 9. Wszystko się da 🙂 Jeżeli planujesz bezposrednio tablet pod szanga - to zainwestuj przynajmniej w gogle chromecast. Będzie funkcjonalnie, bezprzewodowo i dźwiękowo przyzwoicie.
 10. Rodzice zdecydowali się na gruntową pompę ciepła. Była to innowacyjna forma ogrzewania jakieś 15 lat lemu i zainstalowana jako jedna z pierwszych w Polsce. Pompa viessmana, model produkowany do dziś. Dom około 300 m2. Wełna na poddaszu 30 cm, styropian 15cm, okna na dzień dzisiejszy przeciętne. Koszty ogrzewania to wyłącznie koszt Energi elektrycznej. Średnio na rok płacą 6000 zl wliczając wwszystkie urządzenia na prąd. Do tego raz na dwa lata lub rok wyskoczy usterka za kwotę 1000 zł Na plus serwis. Ogólnie ja i rodzice uważają, że była to pomyłka i nadal instalacja jest zbyt dorga i nigdy się nie zwróci. Jestem świeżo po budowie własnego domu. Mimo że pracuje w energetyce i mam zniżkę na prąd zdecydowałem się na ogrzewanie gazem. Piec polski kondensat za 3800 zł Ogrzewam dom 120 m2 Za poprzednią zimę zapłaciłem 2400 zł za gaz. Średnia temp 22 + woda ciepła Uważam, że pompa ciepła czy to powietrze czy gruntowa to słaby pomysł. Nawet znizka na prąd nie da mi żadnej przewagi na gazem. Proszę przemyśleć dokładnie inwestycje. Oczywiście warunek to przyłącze gazu na naszej działce.
 11. Co może być przyczyną braku wykrywania room? Czy to na linn czy bubbleupnp. Restart malini i tak za trzecim razem pojawia się i jest dobrze. Tylko na tidal Spotify bez problemu.
 12. Problemu okablowania nadal bym nie wykluczał. Mało prowdopodobne aby to powodowało palenie głośnika. Różne rzeczy widziałem, więc podłącz bezpośrednio pod radio krótkimi przewodami i zobacz co się dzieje. Użyj tanich głośników i sprawdź. Zacznij od kanału na którym jest dobrze i dopiero później w ten na którym jest problem. Jak nadal będzie palony to trzeba rozebrać radio i sprawdzić stopień mocy, masę kanału itp. Jak będzie dobrze przy tej opcji pod radio na krótko to trzeba będzie sprawdzić dokładnie tunel tych felernych dzwi. Czy dałeś kondensator? On pełni funkcję zwrotnicy. Działa jako filtr w podstawowych systemach.
 13. Najgorsze jest to, że nawet jak wydasz na sprzęt walizkę pieniedzy, zawsze coś nie pasuje.
 14. @gustawo Może mam inny problem. W miejscu odsłuchu brakuje mi basu takiego jak lubię i przez to muszę słuchać głośniej i wtedy góra zaczyna naturalnie krzyczeć. Żona mi mówi cały czas żebym przyciszył. Chociaż słucham przeważnie na godzinie 9.
 15. @gustawo Mój system to : Focal Aria 948 Musical fidelity m6i Digi one + zasilacz liniowy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.