Jump to content

dancos

Użytkownicy
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

372 profile views
 1. Yb nie słuchałem, pytałem o model phoenix który i tak się sprzedał, a można było mieć za 60 % ceny. Widziałem twoją ofertę. Chętnie porównam. Jak uda mi się w najbliższym czasie zaplanować Trasę Radom to się odezwę.
 2. Słuchałem dobre monitory dynaudio z dwoma relami t9 i to było to. Piękna scena, detal i szybki świetnej jakości bass który niczego nie przykrywał. Jak testuje kolumny które potrafią zagrać dużym i dociążonym dźwiękem, reszta ginie. Może właśnie postawie na kef r300 + 2x rel t9 i będę miał wszystko 🙂
 3. AP virgo 3 Na olx są magnaty 1109 nowe za 8999zl
 4. Ja już sam nie wiem co chce 😶 Jak wychodziłem z salonu ktoś właśnie słuchał podstawek r300 kef. Jak to pięknie grało. Faktycznie podstawki mają to coś. Może właśnie r300 do musicala i rela t9 🙂 ???? Nadal nie ma dla mnie kolumn które potrafią idealnie reprodukować bas. Albo dudnią, jest go za mało, za dużo, dokucza, męczy........ Chyba wrócę do mojego wątku kolumny podstawkowe plus dwa subufery.
 5. Nie gniewam się 🙂 Szukam kolumn do 10 tyś i tak z ciekawości w moje ucho wpadły elac Kosztują dużo więcej, ale będę szukał używek. Do kwoty 10 - 13 tyś nic się nie dzieje. Czy to heco Aurora 1000 za 3500 zł Czy kef r700 za 8000 Heco statement 13000 Roznice między tymi kolumnami są nie wielkie. Każda gra na swój sposób. Czy lepiej czy gorzej hmmm nie koniecznie, inaczej. Z wyżej wymienionych kupił bym aurora a resztę czyli 10 tyś przeznaczył bym na daca. Sprawa ma się inaczej w przypadku elac 407. Wszystko w tej kolumne może się podobać. Z chęcią czeka się na wokal, detal i fajne walniecie basem. Moje wrażenie np : z kef r700 Fajnie się zaczyna, walniecie basem - Normalnie jak z tych przenośnych głośników boom box. Zwracam honor moim poprzednim mission m35.
 6. 409 to nadal przedział około 15 tyś, używek brak. Chciał bym jednak do 10 tyś i stop 🙂 Jeszcze dwa miesiące temu było 5 🙂 Ciekawy jestem kolumn AP Dam szansę Magnat signature 1109
 7. Wrażenie zrobiły na mnie całokształtem. Jestem basolubem, ale dzięki elacon dostrzegam inne walory postrzegania dźwięku. Słuchałem dosyć głośno, wszystko było na miejscu. Trochę poza moim budżetem. Właśnie myślałem o trochę tańszych, właśnie o modelu które słuchałeś. Roksan k3 dokładnie. Musical wypadł zdecydowanie lepiej. Co do pasma 250 Hz 🙂 to tak dla mnie między srednicą a wyższym basem. Poprostu za dużo. Nie lubię. W samochodzie mam radio z procesorem dźwięku i mogę ciąć wszyszto dokładne na poszczególne składowe lub skorzystać z automatu. Wybieram zawsze opcje manual i tam zawszę zjezdzam suwakiem 250 Hz w dół.
 8. Nadal przed zakupem, ale bogatszy o kilka odsłuchów. Zaczynamy 🙂 Kolumny zawsze parowanie z musical fidelity m6si, cd 3 lub 6. Wielkie nadzieje wiązałem z heco Celan gt 902 - świetny wygląd, dźwięk strasznie zgnieciony basem. New statement - podobnie jak celan, Zaskakująco spokojna kolumna jak na swoje wymiary. Bass nadal dominuje, brakowało środka. To nadal nie to co szukam. Focal aria 936 - to jakieś nieporozumienie. 13 tyś a dudniły bardziej niż moje mission m35 które sprzedałem za 1500 zł 😶 Naprawdę słoń nie stanoł mi na ucho, co roku przechodzę obowiązkowe badanie słuchu, ale naprawdę mission 35 wspominam miło i dla mnie wypadły lepiej niż focale. Kef r700 - miłość od pierwszego wejrzenia. Jak miał bym wskazać lidera za wygląd - kef r700, 900. Piękne. Trzymałem kciuki żeby wypadły najlepiej. Jak za pieniądz które trzeba za nie zapłacić, to raczej 70 % poszło w pudło bo dźwięk nie wyróżniał się kompletnie niczym. Grały poprawnie ale coś w nich mi nie pasowało. Tak jak by podbił ktoś pasmo 250 Hz. Tannoy xt8f - słuchałem z roksan kandy 3, ale pan z salonu zapewnił mnie z M6si będzie zdecydowanie lepiej - no to jedziemy. Uuu.... Co za przestrzeń, świetny wokal, miły bass, nawet mogę zaakceptować 🙂 Jestem zaskoczony jak bardzo wzmacniacz wpływa na końcowy efekt. Dla mnie tannoy xt8f narazie prowadzi. Poprosiłem Pana w salonie o kolumny które sam by chciał mieć i wypadną lepiej niż to co słuchałem. Elac vela fs 407 - prostota, minimalizm, strasznie smukłe. Klasa Sama w sobie. Dźwięk - po co ja słuchałem tych kolumn. Nie mogę przestać o nich myśleć 🙂 Wy tak wszyscy o tej separacji, przestrzeni, lokalizacji, powietrzu, śniegu deszczu, zimy ciepła...... 🙂 Dzięki tym kolumną ja łapie o co chodzi 🙂 Dźwięk 7.2 z dwóch kolumn. Takie niepozorne, ale co one robią z blednikiem. Jeżeli miał bym porównać do poprzednich kolumn, to elaci kompletnie inny przedział. W poprzednich kolumnach to były niuanse, elac tu nie trzeba skupienia. Ach......... 9000 sztuka :(( Muszę je mieć 🙂
 9. Miałem kiedyś denon pm720. Powiem tobie tak : Wszystko co kupisz zagra lepiej niż ten wzmacniacz jeżeli można tak o tym urządzeniu powiedzieć. Nawet przenośny jbl go 🙂 Dosłownie, ten wzmacniacz to porażka. Ciepłe kluchy, wokalu brak, bas dokucza, wysokie niszczą słuch. Ten wzmacniacz powinien znajdować się w poradniku audiofila w zakładce : jak nie należy budować wzmacniaczy 🙂 Oczywiście 12 lat temu jak go kupiłem cieszyłem się jak dziecko 🙂
 10. Może być więcej A to w niczym nie przeszkadza? Jak by się nie dało może zostać 3.5 A?
 11. Muszę podać Panu Chińczyków jaki prąd i napięcie potrzebuje zasilacza. DigiOne signature 2 x : DC 5v/3,5A AC 230 Tak jest w wersji standard. Zostawić tak jak jest? Czy wystarczy 5v/3A?
 12. Dokładnie Dle mnie różnica będzie na poziomie ,, coś bardzo subiektywnego " Dla innych,, wyjątkowego" za co chętnie dopłacą 🙂
 13. W moim wątku poszukując kolumn do 10 tyś jak narazie wygrywa Aurora 1000 Tak jak kolega wyżej napisał, faktycznie zwyczajne, podstawowe kolumny. Na tyle fajne, że narazie nie znalazłem nic co wart było by dopłaty x2 a nawet 3. Chciał bym jeszcze odsłuchać heco statement i bezpośrednio porównać. Czekam na salon który zestawi je obok siebie. Pan z salonu oznajmił, żebym nie spodziewał się oszałamiające różnicy. Słuchałem Aurora na MF m6si którego posiadam. Fajny środek, spokojna poukładana góra, bas w żaden sposób nie dominował, ale w razie potrzeby potrafił poruszyć i wprowadzić domowe meble w rezonans 🙂 Sprawdź MF lub Vincenta 237 Myślę, że do nich to min 150 - 200 w Do czterech głośników 20 cm to trzeba już mocy.
 14. Może właśnie przesadzam, faktycznie 30 metrów standardowo umeblowane, nie stanowi ogromnej kubatury.
 15. Oczywiście wszystko traktuje z dystansem. Nikt za mnie nie wybierze, ale chociaż z tysiąca kolumn ogranicze się do kilku modeli cechujacych moje preferencje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.